Tekirdağ Ücretsiz Kamp Alanları

09.08.2019
315
Tekirdağ Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Tekirdağ ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Tekirdağ kamp sevenlerin ve gezginlerin vazgeçilmezlerindendir. Bizde sizlere Tekirdağ ücretsiz kamp alanlarını kamp sevenlerin tercih ettiği yerleri listeledik. İşte; Tekirdağ ücretsiz kamp alanları

Tekirdağ ücretsiz kamp alanları

Uçmakdere Kamp Alanı

Uçmakdere köyünün hemen çıkışında bulunmaktadır. Şarköy mahallesi olarak bulunduğu yer geçmektedir. Bununla birlikte köy deniz kenarında olsa da denize biraz uzaktır. Yani deniz görülebilir fakat inilmek istense uçurum olabilecek düzeyde büyük bir tepeden inilmesi imkansızdır. Zaten Uçmak sözcüğü de öz Türkçe bir kelimedir ve cennet anlamına gelir. “Uçmag” olarak öz Türkçe kökenli cennet anlamında ve gerçekten de cennet gibi bir yerdir. Hafta sonu kaçağı yapılabilir eşsiz bir mekan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede de İstanbul’da bulunan kişiler ya da Tekirdağ çevresinde bulunanların küçük bir kamp kaçamağı olmayı sonuna kadar hak eden eşsiz güzellikte bir yerdir. Bu kamp alanı son derece nezih insanların geldiği ve oldukça sessiz olan bir yerdir. Köy havasını ve deniz kokusunu içinize çekmek istiyorsanız doğru adrestesiniz demektir. Uçmakdere Kamp alanı bir kamptan bekleyebileceğiniz her şeyi içinde barındırmaktadır. Bu nedenle de Tekirdağ denildiğinde akla ilk gelen kamp alanı olmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu alanda elektrik, su ve duş ihtiyacı bulunmamaktadır. Fakat hemen mahalle ve köy içinde olduğu için kişisel ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebileceğiniz aynı zamanda da insan kalabalığından kendinizi soyutlayabileceğiniz doğal bir manzaradır.

Uçmakdere Kamp Alanı – Tekirdağ

Aytepe Kamp Alanı

İstanbul Tekirdağ arasında bulunmaktadır. Bu nedenle İstanbul’dan da Tekirdağ’dan da hafta sonu kaçamağı yapmak isteyenlerin bir numaralı adresi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aytepe Kamp alanının kamp alanları vardır. Bunun dışında ücretli olarak kiralayabileceğiniz Bungalov evleri bulunmaktadır. Çadır ve karavan ihtiyacı yaratmayan Bungalov evlerini de tıpkı çadır kiralama gibi ailecek kiralayabilirsiniz. Bu kamp alanı günübirlik için en ideal piknik alanlarından biridir. Kamp yapmak için gelenlerin sayısı daha fazladır. Aytepe Kamp alanı da tıpkı Uçmakdere gibi oldukça sık tercih edilen bir alandır. Özellikle hem gençlerin hem de ailelerin rahatlıkla kalabileceği konforlu bir kamp alanıdır. Aynı zamanda da İstanbul’ un gürültüsünden kaçış olarak görmek mümkündür. Şehrin kalabalığından sıkılanlara güzel bir haftasonu kaçamağı olduğu için bu fırsatı değerlendirenlerle dolu bir kamp alanıdır. Bu kamp alanına gelebilmek için özel araca ihtiyaç vardır. Güzergah olarak otobüs ya da herhangi bir vasıtanın geçme güzergahında bulunmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aytepe Kamp alanında bulunan tuvalet, soyunma kabinleri, elektrik ihtiyacı, buzdolabı ve otopark gibi hizmetlerden ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Kamp alanının hemen yanında bir market bulunmaktadır. Karnınız acıktığında ya da hazırlıksız kamp hayatında bir numaralı kurtarıcı olarak her şeyi burada bulmanız mümkündür.

Aytepe Kamp Alanı – Tekirdağ

Kastro Kamping

Kastro Kamping Tekirdağ’ın Saray ilçesinde bulunmaktadır. Bu ilçede yer alan Çamlıköy’ün Karadeniz kıyısında yer almaktadır. Göl kenarında kamp yapabileceğiniz oldukça geniş bir alandır. Bu alandaki bütün hizmetler tamamen ücretsizdir. Akarsu kenarında oluşan göl ile ister akarsuyun yanına isterseniz de gölün kenarına kamp yapabilirsiniz. Bu yerin eski adına Kastro denildiği için bu kamp alanının adı da Kastro Kamping olmuştur. Piknik yapmak için günü birlik, kamp yapmak için de dilediğiniz kadar tatil zamanı vakit ayırmanız gereken bir yerdir. Bu kamp alanında sadece giriş ücretlidir. Bunun dışında kamp yeri ücretsizdir. Girişin ücrete tabi tutulması güvenlik açısından önemlidir. Bu sayede siz geceleri rahat ve huzurlu uyurken güvenliğinizi sağlayan birilerinin olması ile iç huzuru elde edersiniz. Bu nedenle ücreti kamp alanı demek yanlış olur. Ayrıca her kamp alanında olduğu gibi burada da bulunan işletmelerden çadır kiralamak ya da satın almak mümkündür. Kamp alanının toplamda 120 ile 130 adet çadır kapasitesi mevcuttur. Bu nedenle de Tekirdağ’da bulunan en geniş kamp olma özelliği göstermektedir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Zaten verilecek bir lavabo, duş, yemek vb. hizmet de olmadığı için kolaylıkla gidip ücretsiz olarak kampınızı yapabilirsiniz.

Kastro Kamping – Tekirdağ

Mocamp Çınar Camping

Bu kamp alanı da Uçmakdere’nin kenarında yer almaktadır. Şarköy ilçesinin içinde bulunan Uçmakdere köyünde yer almaktadır. Bu bölgeye giriş ücretlidir. Girerken sadece araba için ücret ödersiniz. Kamp alanı ve kamp hizmetleri tamamen ücretsizdir. Bu nedenle de ücretsiz kamp alanları içerisinde yer almaktadır. Elektrik ihtiyacına en uygun çözümü bu kamp alanı bulmuştur. Ağaçlarda asılı olarak duran prizler ile telefon şarjı ya da elektrik ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Kamp alanının tamamında ağaçlara sarılı prizler bulunmaktadır. Bu kamp alanı elektrik ihtiyacını jeneratörden karşılamaktadır. Bu sayede de olabildiğince çok aydınlanma ve elektrik kullanım alanlarında ihtiyaç için mükemmel bir uygulama alanıdır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında yemek yapmak istemezseniz, hemen bu alanda restoran bulunmaktadır. Bu sayede kamp yaparken eziyet çekmenize de gerek kalmadan huzurlu ve güven dolu bir kamp hayatı sizleri Uçmakdere’de beklemektedir. Tuvalet ve duş imkanı da bulunmaktadır.

Mocamp Çınar Camping – Tekirdağ

Saklıköy Kamping (Ücretli)

Marmara Ereğlisi ilçesi Tekirdağ’da bulunmaktadır. Bu ilçede Saklıköy kamp alanı yer almaktadır. Bu kamp alanı denize yakın ve sahil üzerinde çadır kurabileceğiniz ender yerlerden biridir. Marmara Ereğlisi yaz günlerinde bile geceleri soğuk olduğu için sizlere kalın bir şeyler yanınıza almayı tavsiye ederiz. Bu kamp alanı ücretlidir. Duş, çamaşır yıkama, bulaşık yıkama, otopark ve tuvalet ihtiyacınızı bu alanda karşılayabilirsiniz. Ayrıca çevre işletmelerde playstation, langırt, bilardo gibi sıkılmadan zaman geçireceğiniz aktiviteler de bulunmaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bu kamp alanının hem ücretsiz hem de ücretli olarak yararlanabileceğiniz ek hizmetleri bu şekilde bulunmaktadır. Manzaraya önem verenler ve deniz kenarında kamp yapmak isteyen kişilere özel bir yerdir.

Saklıköy Kamping – Tekirdağ

Gülay Kamping

Sadece giriş ücreti vererek girebileceğiniz bu alanda tüm hizmetler ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Gülay Kamping Tekirdağ’ da Marmara Ereğilisi’nde bulunur. Tekirdağ’ın Yeniçiftlik ilçesinde yer almaktadır. Denize yakındır ve kırk çadır kapasitelik yeri bulunmaktadır. Giriş ücretli olduğu için geceleri güvenlik sorunu yaşamadan mükemmel bir kamp tatili geçirebilirsiniz. Dümdüz arazide sessizliğin ve deniz ile güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir yer.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında, duş ve lavabo bulunmaktadır. Bu sayede rahat ve sorunsuz kamp yapabilirsiniz

Gülay Kamping – Tekirdağ

Çamlıköy Orman Kampı

Bu kamp alanı Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yer almaktadır. Bahçeköy’de bulunur. Çamlıköy Ormanının içidir. Bu nedenle ilkbahar, yaz ve sonbaharda üç mevsim olarak mangala gelen günübirlikçilerin uğrak yeridir. Orman alanı içinde çadır yeri bulunmaktadır. Kendi çadır ve karavanınız ile gelecekseniz hiçbir ücret ödemenize gerek yoktur. Fakat çadıra ya da karavana ihtiyaç duyuyorsanız yanda bulunan işletmelerden kiralayabilirsiniz. Çamlıköy Kamp alanı sezonluk bir kamp alanıdır. Burada kamp yapmak 1 Haziran’ da başlar, 31 Ağustos’ ta sona erer. Yani yaz mevsiminde kamp için ihtiyacınız bulunan yanda bulunan işletmelerden yararlanabilirsiniz. Bu yaz sezonunun dışında gelmek isterseniz kendi çadırınız ile gelip kendi imkanlarınız ile kalmanız gerekecektir. Yaz sezonunun dışındaki mevsimlerde de gelen günübirlikçi aileler olduğu için burada istediğiniz zaman kamp yapmak güvenilirdir. Yalnız kışın, yabani hayvanların olmasından dolayı sonbahar sonu ve kış mevsiminde orman içinde kamp yapılması önerilmemektedir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Ayrıca lavabo, duş, ve elektrik hizmetinden de ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz. Bunun yanında orman içerisinde bulunan büfelerden de gıda alımı yapabilirsiniz. Bunun için ilk geldiğiniz zaman ekstra eşya yükü ile gelmenize gerek yoktur.

Çamlıköy Orman Kampı – Tekirdağ

Tekirdağ ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Beğendiğiniz kamp yerini yorum kısmına yazabilirsiniz. Edirne Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. hüseyin dedi ki:

    çamlıköy orman kampı ailece kamp yapılacak bir yer midir?