Marmara Adası Ücretsiz Kamp Alanları

28.08.2019
269
Marmara Adası Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Marmara Adası Balıkesir’de yer alan bir adadır. Burada birçok alanda ücretsiz olarak kamp yapılabilmektedir. Bu adanın dışında birçok küçük ada da bulunmaktadır. Fakat bazı adalarda oldukça küçük olmasından kaynaklı yaşam bulunmamaktadır.

Marmara Adası Kamp Alanları

Marmara Adasında ücretsiz olarak yapabileceğiniz kamp alanlarını beş bölgeye ayırdık. Sizler de Marmara Adasında kamp yapmak için bu bölgelerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Bu sayede oldukça uygun şekilde ekonomik açıdan yararlı bir kamp deneyimi yaşamış olursunuz. Marmara Adasında bulunan ilçelerde ve köylerde denize sıfır yerlerde ve her türlü ormanlık alanda ücretsiz olarak kamp deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun dışında kalan yerlerde genellikle ücretli kamp alanları hizmeti dahil edilmektedir. Sizler de kamp için en uygun ve en ideal ücretsiz alanları arıyorsanız aşağıda bahsi geçen bölgelerden yararlanmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede kısa süre içinde kendinize ait birçok özel kamp alanı keşfedebilirsiniz.

Marmara Adası Ücretsiz Kamp Alanları

Topağaç Köyü

Marmara Adası geyikleri ile ünlü olan bir adaymış. Yanlış avlanma ve beslenme koşullarının yetersizliği nedeni ile adada günümüzde geyik bulabilmek neredeyse imkansız hale geliyor.

Fakat ormanlık alanlarda oldukça sık karşılaşılan bir canlı olan yabani tavşan ve dağ tavşanıdır. Oldukça büyük olan ve olabildiğince hızlı kaçan bu canlıları görmek neredeyse hüner istemektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Topağaç köyü, deniz kenarında bulunan ve güzel bir kamp alanı olabilecek yeşilliğe sahip bir alandır. Kişisel ihtiyaçlar köy merkezinde bulunan yerler aracılığı ile karşılanabilmektedir. Özellikle köy meydanından gıda alabilir ve su ihtiyacınızı da burada her köşe başında buluna çeşmelerden sağlayabilirsiniz.

Burada yer alan çeşmedeki sular içilebilmektedir. Zaten aksi bir surum olduğu zaman da suyun içilemez olduğu çeşme başında belirtilmektedir.

Topağaç Köyü

Gündoğdu Köyü

Gündoğdu Köyü Marmara Adasında yer alan ücretsiz kamp alanı kurma yerleri bulunan bir yerdir. Denize sıfır olması ile birçok alanda sahil kenarında çadır ile kamp yapılabilmektedir.

Genellikle rüzgarlı bir bölge değildir. Gene de akşamları serin olabilir. Bu nedenle yaz mevsiminde de uyumak için hazırlıklı olarak gitmekte ve kamp malzemelerinin eksikliklerini tamamlamakta fayda bulunmaktadır.

Sizler de Gündoğdu Köyü üzerinden kamp yapılacak birçok alan bulabilirsiniz. Köy yakınlarında bulunan ormanlık alanda ya da sahil kenarında kamp kurduğunuz zaman gerekli bütün ihtiyaçlarınızı kendiniz karşılamanız gerekmektedir.

Aydınlanma malzemelerini kendiniz getirmelisiniz. Buna ek olarak yemek ve lavabo ihtiyaçlarını da Gündoğdu Köyü yakınlarında bulunan küçük çaplı tesislerden faydalanarak karşılayabilirsiniz.

Keyifli ve kısa bir kamp alanı için idealdir. Genellikle çocuklu aileler bu kamp alanını tercih etmemektedir. Bunun nedeni de aydınlanma ve duş ihtiyaçlarını kişinin kendisinin karşılayacak olmasından kaynaklıdır.

Gündoğdu Köyü Marmara Adası’nın merkezine yaklaşık olarak 5 km. mesafede yer almaktadır. Buraya bisiklet ile gelindiğinde güzel bir kamp aktivitesi gerçekleştirmiş olursunuz. Alabildiğince yeşilin içerisinde size ayrılan yoldan bisiklet sürerek manzaranın keyfini çıkarmak için birebir bir alandır.

Gündoğdu Köyü

Saraylar Köyü

Saraylar Köyü Marmara Adasında bulunmaktadır. Adada Saraylar Köyü bölgesinin içerisinde karşılıklı duran iki adet koy bulunmaktadır. Bu koylardan bir tanesinde Saraylar Feribot İskelesi bulunmaktadır.

Diğeri de hemen karşısında yer alan Abroz plajı bulunmaktadır. Abroz plajı yakınında feribot iskelesi yakınında sahilde yer alan her bölgede ücretsiz olarak kamp yapacak alan bulabilirsiniz.

Bu alanların kamp için elverişli olmalarının nedeni turistlerin ve kamp yapmak isteyen kişilerin deniz kampı yapmalarının mümkün olmasındandır. Bölgede denize girilebilmektedir.

Duş için duş otomatlarının ve seyyar lavaboların bulunduğu yerlerde kamp yapabilmek oldukça önemlidir. Bu nedenle de sıklıkla tercih edilmektedir. Kampçıların bir numaralı olarak gösterdikleri yer bu arada bulunan yerlerdir.

Çünkü duş alabilmek ve lavabo kullanabilmek ücretsiz kamp arayan kişilerin en çok zorlandığı yerlerden biridir. Bu duraklar arasında her yerde kamp yapsanız dahi her yerde ateş yakamazsınız.

Bu nedenle ateş yakılmadan yapılacak yemekleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Ayrıca aydınlanma ihtiyacınızı da sahilde kendi imkanlarınız ile karşılamanız ateş yakmanızı önleyecektir.

Araç ile gelen kampçılar için su ve yemek malzemesi bulundurması daha kolaydır. Ayrıca araç ile kamp yapmak isteyen kişiler çadırlarını sahil boyunca Saraylar Köyü mevkisinde farklı noktalara kurabilirler.

Kamp yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli durum her ne kadar kişiler yalnız kalmak için ve doğa ile başbaşa kalmak için kamp yapmak istiyor olsalar da kamp alanlarında akşamları başka çadırların varlığı kişiye güven verecektir. Bu nedenle kamp yapmak isteyen kişiler genellikle çadırları yan yana kurmaktadır.

Saraylar Köyü

Çınarlı

Çınarlı çoğunlukla turistlerin uğrak noktasıdır. Burada yer alan kamp yapma yerlerinden yararlanabilirsiniz. Yeri ve yabancı turistler kamp yapmak için bu bölgeyi sıklıkla kullanmaktadır.

Fakat ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz herhangi bir özel alan yoktur. Aslında Çınarlı bölgesinde her yer kamp yapmaya müsaittir. Gene de buraya kamp yapmak için geldiğiniz zaman köylerin yakınlarını tercih etmenizde fayda vardır.

Köy muhtarları kamp yapmak isteyen kişilere genellikle yer gösterir ve yardımcı olur. Bunun yanında köy halkı da yemek ve aydınlanma ihtiyacı bakımından kampçılara her zaman yardımcı olmaktadır. Çınarlı bölgesinde yaşayan kişiler oldukça yardımseverlerdir.

Bu yüzden de kampçıların en çok tercih ettiği yerler olmuştur. Kamp yapmak isteyen kişilere özel olarak belirli yerlerde sık sık duş otomatları bulunmaktadır. Ayrıca seyyar olarak da lavabolar kullanılmaktadır.

Seyyar lavabolar ve duş otomatları ücretler ile alınan hizmetlere girer fakat bir TL, iki, TL gibi oldukça düşük ücretler ile sizler de duş ve lavaboları kullanabilirsiniz.

Bu nedenle kamp yapmanın keyfini Marmara adasına geldiğinizde Çınarlı’ da çıkarabilirsiniz. Ailecek gelinebilir veya arkadaş grubu ile de gelinerek ücretsiz kamp yapılabilir. Son derece temiz ve güzel bir bölgedir.

Marmara Adasını gezmeye gelenlerin Çınarlı’ yı da görmeden gitmemeleri tavsiye edilmektedir. Çınarlı’ da yer alan Çınaraltı yerinde kamp yapan kişileri görebilir ve sizler de buraya dahil olabilirsiniz.

Çınarlı

Asmalıköy

Bu bölge de Marmara adasında bulunan kamp yapma alanlarından sayılmaktadır. Oldukça güzel bir manzarası bulunmaktadır. Asmalıköy halkı oldukça ileri görüşlü ve yardımsever insanlardır.

Kamp yapan kişilere karşı her türlü desteği esirgemeden sağlayabilirler. Bu nedenle de eğer kamp yaparken aradığınız bir şeyi hemen bulmak isterseniz ve çevreniz tarafından yardım görmek isterseniz sizlere Asmalıköyü önerebiliriz.

Buranın halkı son derece moderndir. Kamp yapmaya gelen kişilere yemek ve aydınlanma desteği konusunda sıklıkla yardım etmektedirler. Ayrıca kamp yapacak alan bulamadığınız zamanlarda sizlere kamp yapılacak ücretsiz yerler de bulmanızı sağlayabilmektedirler.

Bunun için en önemli yerlerden bir tanesidir. Bu bölgede özel mülk oldukça fazladır. Çevresi duvar ile örülmemiş ya da çevrelenmemiş özel mülklere girip kamp yapmamak adına nerede kamp yapmanız gerektiğini bölge halkına sormanızda fayda vardır.

Lavabo ve duş ihtiyaçları için yakınlarda bulunan seyyarlardan yararlanabilirsiniz. Duş imkanı olsa da kamp yapmak isteyen kişiler genellikle hafta sonu kaçamağı olarak buraya gelmektedir. Uzun zaman boyunca kamp yapan pek nadirdir. Bu nedenle sizler de manzaranın tadını ne kadar sürede isterseniz o kadar çıkarabilirsiniz.

Asmalıköy

Ayrıca bkz:
Diğer Marmara bölgesinde bulunan Avşa ücretsiz kamp alanları öğrenmek için tıklayın.

Bizi Pinterest te takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.