Isparta Ücretsiz Kamp Alanları

23.06.2019
166
Isparta Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, bu sefer ki ücretsiz kamp alanları olarak, Isparta ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Isparta göller yöresi olduğundan kampçıların uğrak alanlarından biridir. İşte; Isparta ücretsiz kamp alanları

Isparta Ücretsiz Kamp Alanları

Salda Gölü Kamp Alanı

Salda Gölü aslında Burdur ili sınırları içinde yer almaktadır. Ancak, hem Burdur, hem de Isparta’ya eşit uzaklıktadır. Bu nedene Isparta ücretsiz kamp alanlarımızın içine dâhil ediyoruz. Isparta ilinde bulunan kampçılar genellikle Salda Gölü’nü tercih etmektedirler. Türkiye’nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü, turkuaz renkli suyu, bembeyaz kumları ile kamçıların ilgisini çeken yerlerden biridir. Salda Gölü Tabiat Parkında çadır kurmak yasak, bu nedenle, küçük adacıklar olarak adlandırılan kısmın hemen karşısında yer alan bölgede kamp yapabilirsiniz. Bu alan oldukça ıssız bir bölge olduğu için kafa dinlemek isteyen kamçıların tercih ettiği yerlerdendir.

Salda Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Adacıkların olduğu yerde kamp yapacaksanız bu bölgede wc, duş bulunmamaktadır. Gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı da yanınızda götürmenizi tavsiye ederiz. Gölde bolca su yılanı vardır ancak merak etmeyin tamamen zararsızdırlar.

Salda Gölü Kamp Alanı – Isparta

Yazılı Kanyon Kamp Alanı

Isparta Kamp alanları içinde yer alan Yazılı Kanyon Kamp Alanı, şehir içinde yer alan kamp alanlarından biridir. Hem uzun soluklu, hem de birkaç günlük kamplar için en uygun yerlerden biridir. İç kesimde bulunan akarsuyun etrafında istediğiniz bir yere çadırınızı kurabilirsiniz. Hatta kanyonun yüksek yerlerinde çadır kurma imkânı da bulunmaktadır. Kanyon, suyla törpülenmiş beyaz kayalardan, içindeki turkuaz mavisi sudan ve çevresindeki sık ormanlık bölgeden oluşmaktadır. Bölge Akdeniz iklimi özelliği taşımaktadır. Ayrıca bölgede Akdeniz bukalemunu görme ihtimaliniz de yüksektir. Yazılı kanyon kamp alanı içinde vahşi hayvan bulunmamaktadır.

Yazılı Kanyon Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve wc imkânı bulunmamaktadır. Bununla birlikte gıda, içecek gibi ihtiyaçlarınızı da temin ederek bölgeye gitmelisiniz.

Yazılı Kanyon Kamp Alanı – Isparta

Eğirdir Kamp Alanı

Isparta ücretsiz kamp alanları içine aldığımız Eğirdir Kamp alanı, yeşillik açısından oldukça zengin ve birçok kuş türüne de ev sahipliği yapmaktadır. Eğirdir Gölü, ülkemizdeki en büyük ikinci tatlı su gölüdür. Özellikle gece uyurken ve sabah kalkınca duyacağınızı farklı doğa sesleri siz kamçılar için farklı bir deneyim olacaktır. Eğirdir kamp alanı, Davraz Dağı manzarası ile kamp etkinliğinizi dorukları izleyerek geçireceğiniz yerlerden biridir. Eğirdir gölü içinde bulunan Can Ada 7dönümlük bir alana sahiptir. Adada yerleşim alanı bulunmamaktadır. Bununla birlikte çadır ve karavan kamp alanı olarak kullanılmaktadır.

Eğirdir Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Eğirdir kamp alanına giderken tüm temel ihtiyaçlarınızı temin ederek gitmelisiniz. Bölgede wc, duş bulunmamaktadır.

Eğirdir Kamp Alanı – Isparta

Kovada Gölü Kamp Alanı

Eğirdir yol ayrımından 20-25 km uzaklıkta bulunan Kovada Gölü, şehrin kalabalığından ve stresinden uzaklaşmak isteyenler için ideal bir kamp alanıdır. Eğirdir gölünün bir parçası iken zamanla ortada alüvyonların birikmesi ile ayrılarak orman içinde kalan ayrı bir göl haline gelmiş. Muhteşem re3nklerdeki bitki örtüsü ile kampçıların tercih ettiği alanlardan biridir. Yaban hayatı olarak domuz, tilki, porsuk, yaban keçisi, tavşan ve sincap gibi hayvanlar bulunmaktadır. Gölün etrafı ile ormanın derinliklerinde istediğiniz bir alana çadırınızı kurabilirsiniz. Ateş yakmak için daha önceden kullanılan yerleri kullanmalısınız. Kovada Gölü kamp alanı ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz bir alandır.

Kovada Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesisleşme olmadığı için tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra gıda ve su gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik gibi ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin ederek gelmelisiniz.

Yazıyı görüntüle

Kovada Gölü Kamp AlanıIsparta

Gölcük Gölü Kamp Alanı

Isparta sınırları içinde bulunan ve merkeze 12 km uzaklıkta bulunan Gölcük Gölü, çevresi ağaçlarla kaplı bir krater gölüdür. Karaçam, kızılçam, akasya, meşe, sedir gibi birçok ağaca ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra, tilki, porsuk, tavşan gibi birçok yaban hayvanı da bölgede bulunmaktadır. Ağaçların bolluğu ve gölün temizliği ve bol oksijeni nedeniyle kampçılar tarafından terci h edilen alanlardan biridir. Bölgede kamp atmak için her türlü şey serbesttir. Çadırınızı kurabilir, isterseniz ateş de yakabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, ateş yaktığınız yerin daha önceden kullanılan yerlerden seçilmesi gerekir. Ayrıca, kamptan ayrılırken ateşin de söndüğünden iyice emin olmalısınız.

Gölcük Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tabiat parkı içinde bulunan tesiste tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bunun yanı sıra yiyecek ve su gibi ihtiyaçlarınızı da buradan karşılayabilirsiniz.

Gölcük Gölü Kamp AlanıIsparta

Lavanta Tarlası Köyü Kamp Alanı

Isparta ücretsiz kamp alanları arasına ekleyeceğimiz Kuyucak Köyü Lavanta Tarlası kamp alanı, kampçılar tarafından tercih edilen bölgelerden biridir. Özellikle doğa fotoğrafçıları için biçilmez bir kaftan olan bölgede eşsiz fotoğraflar elde edebileceksiniz. Halk arasında Lavanta kokulu köy olarak bilinen Kuyucak Köyü, Isparta merkeze 47 km, Keçiborlu ilçesine de 28 km uzaklıktadır. Bölgeye özellikle Temmuz ayının birinci ve ikinci haftası giderseniz, hem lavantaların eşsiz kokusunu en derininizde hissedebilir, hem de o muhteşem güzellikteki lavanta tarlaları içinde istediğiniz fotoğrafları çekebilirsiniz. Bölge çadır kampçıları için oldukça uygun bir bölgedir.

Lavanta Tarlası Köyü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kuyucak Köyünde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. BU nedenle yanınızda herhangi bir şekilde yiyecek ve içecek götürmenize gerek yoktur. Hatta eğer orada kahvaltı yapmak isterseniz lavanta balı ve lavanta çayı gibi lavantadan elde edilen birçok lezzeti tadabilirsiniz.

Lavanta Tarlası Köyü Kamp Alanı – Isparta

Taş Evi Köyü Kamp Alanı

Isparta ilinde Yalvaç’a 20 km uzaklıkta bulunan Taş evi Köyü kamp alanı, kampçılar tarafından çok bilinen bir yer değildir. Hoyran Gölü’nün masmavi suları plajın ince kumlarıyla kampçıları ağırlamaktadır. Bölgede kamp atılacak birçok alan bulunmaktadır. İstediğiniz bir yere çadırınızı kurabilir, bölgenin sessiz ve sakin dünyasında huzuru bulabilirsiniz. Bölgede ağaç yoğunluğu oldukça fazladır. Hoyran Gölü temiz ve berrak suyu ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmaktadır. Bu kamp alanı, çadır kampçılarının sessiz bir şekilde kamp kurabileceği uygun yerlerden birdir.

Taş Evi Köyü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis olmaması nedeniyle tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir yer olmadığı için, gelirken mutlaka gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin edip gelmelisiniz.

Taş Evi Köyü Kamp AlanıIsparta

Melikler Yaylası Kamp Alanı

Isparta’nın kamp kurulacak yerler arasında ilk sırada yer alan Melikler Yaylası Kamp Alanı, doğaseverlerin mutlaka kamp yapması gereken yerlerinden biridir. Yayladan bakıldığı zaman Isparta-Konya sınırında bulunan Dedegöl Dağı bütün ihtişamı ile karşınızda yükselmektedir. Özel aracınızla yaylaya gitmek için Isparta merkezden Eğirdir’e doğru ilerleyip, oradan da Aksu yolu ile Yenişarbademli’ye kadar gelerek buradan Melikler Yaylasına çıkılabilir. Doğal ortamı ile kampçıları mest edecek cinsten bir yer Melikler Yaylası. Özellikle uzun süreli kamp yapmak isteyenler için doğanın tadını çıkarmak ayrı bir güzelliktir.

Isparta da kamp kurulacak yerler arasında ilk sırada yer alan Melikler Yaylası Kamp Alanı, doğaseverlerin mutlaka kamp yapması gereken yerlerinden biridir. Yayladan bakıldığı zaman Isparta-Konya sınırında bulunan Dedegöl Dağı bütün ihtişamı ile karşınızda yükselmektedir. Özel aracınızla yaylaya gitmek için Isparta merkezden Eğirdir’e doğru ilerleyip, oradan da Aksu yolu ile Yenişarbademli’ye kadar gelerek buradan Melikler Yaylasına çıkılabilir. Doğal ortamı ile kampçıları mest edecek cinsten bir yer Melikler Yaylası. Özellikle uzun süreli kamp yapmak isteyenler için doğanın tadını çıkarmak ayrı bir güzelliktir.

Melikler Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede kamp yapacaksanız mutlaka Jandarmaya bilgi vermelisiniz. Bunun yanı sıra dağın eteklerinde içme suyunuzu karşılayacak soğuk pınarlar bulunmaktadır. Kamp alanı geceleri biraz soğuk olsa da oldukça eğlenceli geçiyor. Bunun yanı sıra gıda ve içeceklerinizi yanınızda getirmelisiniz. Tuvalet ve duş imkânı doğal olarak bulunmamaktadır.

Melikler Yaylası Kamp AlanıIsparta

Dedegöl Dağı Kamp Alanı

Isparta ücretsiz kamp yerleri arasında sayabileceğimiz Dedegöl Dağı kamp alanı da yayla, göl veya kanyon haricinde dağda kamp yapmak isteyenler için ideal bir yerdir. Basit rotalar takip edilerek dağa tırmanmak oldukça kolaydır. Yaz döneminde sıcak olan Dedegöl Dağı, bahar mevsiminde de oldukça soğuktur. Melikler Yaylası’ndan dağa tırmanış oldukça kolaydır. Dedegöl Dağı görünüş itibarıyla Himalaya Dağlarında hissi vermektedir.

Dedegöl Dağı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı içinde herhangi bir şekilde tesis olmadığı için gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı yanınıza almanız gerekmektedir. Özellikle bahar aylarında geceleri soğuk olduğu düşünüldüğünde tedarikli gitmenizi öneririz.

Dedegöl Dağı Kamp AlanıIsparta

Isparta ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Isparta göller yöresi içerisinde bulunduğundan oldukça kampçıların sevdiği ve tercih ettiği kamp yapılacak şehirlerin başından gelmektedir. Isparta ücretsiz kamp alanları içerisinde sevdiğiniz yeri yorum kısmına yazabilirsiniz. Hoşçakalın…

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Adana Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.