Çanakkale Ücretsiz Kamp Alanları

08.08.2019
284
Çanakkale Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere Çanakkale ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler verdik. Gezginlerin ve kampçıların tercih ettikleri alanları listemizde bulabilirsiniz. İşte; Çanakkale ücretsiz kamp alanları

Çanakkale ücretsiz kamp alanları

Assos, Behram, Çanakkale

Denizin ve yeşilin buluştuğu kamp yapmak için sabırsızlanacağınız bir yer Assos. Deniz mavisinin en güzel tonu. Çevrede clup, otel ya da ücretli kamp yerleri var. Bu sizi hemen soğutmasın. Ücretsiz çadır kampı yapılabilecek ormanlık alanlar da mevcut. Kamp yapmayı tutku haline getiren ya da kamp yapmaya yeni başlamış tutkunların güzel zaman geçirebileceği yer. Eğer kamp yaparken aynı zamanda gezmeyi seven bir insansanız. Assos antik kenti size göre. Bisiklet kiralayarak çevreyi gezebilir yeni yerler keşfedebilirsiniz. Hayatlarından hiç kamp yapmamış gezginler için hazır çadırlar ve çadır malzemelerini temin edeceğiniz yerler mevcut.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeme içme konusunda yakın yerlerde marketler var. Kamp tutkunları için her şeyden herkesten uzakta güne masmavi denize girmekle başlayacağı ücretsiz kamp alanları sizi bekliyor. Bölgede ücreti mukabilinde faydalanabileceğiniz wc ve duş imkanı bulunmaktadır.

Assos, Behram, Çanakkale

Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Araba ile şehir merkezine 15 dakika uzaklıkta olduğu için Çanakkaleliler tarafından en çok tercih edilen ücretsiz kamp alanı. Şehir merkezine yakın olması doğallığını yitirmemiş. Çevresinde piknik alanları yürüyüş yerleri ve kamp yerleri var. Piknik alanları bile tamamen doğayla iç içe. Yüzmeyi çok fazla sevmeyen ama mavi ve yeşilin ortak bir tonda kafanızı dinleyeceğiniz gerçek bir kamp alanı. Atikhisar Barajı etrafı kamp zemini için çok uygun. Dilediğiniz yere çadırlarınızı kurup kaçamağınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Baraj çevresinde alışveriş yapabilecek bir yer yok. Tatlı su çeşmesi de yok yanınızda suyunuzu almalısınız. Tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek gelmenizde fayda var. Şehir merkezine giderek kamp büyüsünü bozmayın. Ayrıca tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınız için de bir tesis bulunmamaktadır.

Atikhisar Barajı Kamp Alanı

Marmaros Plajı Kamp Alanı, Gökçeada

Kampların en güzel yanı da gün batımını ve doğumunu çirkin beton yığıntıları arasından izlememektir. Çanakkale’de gün batımının en güzel yeri Gökçeada’ya bağlı Marmaros Plajı kamp alanı. Zemini temiz ve yumuşak kumlar üzerine çadırınızı kuruyorsunuz. Denizi berrak ve dalgasız. Sabah kahvaltınızı denizin içinde gün doğumunu izlerken yapabilme fırsatı veriyor. Aynı zamanda gün batımında, ufuk çizgisinde beliren mavi sarının o güzel tonunu seyre dalabilirsiniz. Yalnız plaj alanına giden yol çok iyi değil. Sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.

Plajda ve çevresinde ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir işletme bulunmuyor. Kamp alanına gelmeden bir hazırlık yapmanız gerekir. Herhangi bir tesis bulunmadığı için wc ve duş imkanı da bulunmamaktadır. Çok az kişi tarafından keşfedilmiş ücretsiz bir kamp alanı.

Marmaros Plajı Kamp Alanı, Gökçeada

Çamlıca Şelalesi, Ezine

Çamlıca şelalesi, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı kamp yapmak için elverişli bir yerdir. Sadece kamp yapmak istemeyen günü birlik doğa yürüyüşleri için tercih edebilirsiniz. Çamlıca köyünden başlayarak şelaleye 20 dk yürüme mesafesi. Bu doğa yürüyüşü yaptığınız yol çamurlu bir yol Sonbahar’da kamp yapmak isterseniz ayakkabı seçeneğiniz çamura uygun olmalıdır. Yaz aylarında bile Sonbaharın o nefes alınan yumuşak havasını yaşattığı için yanınıza kalın giyecekler almanızda fayda var. Kamp sırasında daha kalın battaniyeler tercih ediniz. Hatta şelale ile köy arasında kamp yapanlar var. Gerçek bir kamp olmasını istiyorsanız şelalenin yakınlarında kamp çadırlarınızı kurunuz. Böylelikle kuş cıvıltıların ve şelale sesinin size ninni gibi geldiği deneyimi yaşamanızı tavsiye ederim. Bu bölgede ateş yakılırken çok dikkatli olmak gerekir. Çamlıca Şelalesi’nde yakınlarında ücretsiz olarak kamp yapabilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Çamlıca Şelalesi’nin çevresinde Çamlıca Köyü bulunmaktadır. Yiyecek ihtiyaçlarınızı bu köyden sağlayabilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı köyün camisinden giderebilirsiniz. Ancak duş imkanı yoktur.

Çamlıca Şelalesi, Ezine

Kömür Limanı, Çanakkale

Çanakkale’nin keskin virajlı, toprak yollarının sonuna gizlenmiş en güzel koylardan biri. Saroz Körfezi daha kömür limanına varmadan eşsiz görüntüsüyle hayran bırakıyor. Telefon bağlantılarının çekmediği herkesten ve her şeyden uzak olabileceğiniz bir kamp alanı. Issız bir sahile vurmuş gibisiniz. Kömür limanına sadece kamp yapmak için gelenler var. Kömür limanı ücretsiz bir kamp alanıdır. Yol boyunca kömür madenlerine rastlayabilirsiniz. Saroz Körfezi’nin temiz sularına karşı ateş üzerinde demlediğiniz çayınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Çevresinde hiç ışık olmadığı için gece sahilde yıldızları seyre dalabileceğiniz bir yer. Yıldızların en belirgin olduğu bu yerde uykuya dalmak paha biçilemez.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kömür Limanı çevresinde yiyecek ve giyecek temin edebileceğiniz bir yer yok. Bu nedenle tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek kamp alanına gelmelisiniz. Ayrıca tuvalet ve duş imkanı da bulunmamaktadır.

Kömür Limanı, Çanakkale

Bakacak Barajı, Çanakkale Merkez

Çanakkale merkezinin içinde kamp yapmak isteyenlerin uğrak yeri. Sadece hafta sonu kaçamağı değil iş çıkışı gelip dinlenebileceğiniz bir yer. Çanakkale’de 2000 yıllarında sulama amacıyla yapılan bu baraj. Bu zamanlarda doğa ile iç içe olan bir kafa dinleme ödülümüz. Kamp yapanlarının yanında hafta sonu kahvaltı yapılacak bir yer. Yeşil tepelerin ve mavi suyun arasında şehrin içinde şehirden uzakmış gibi bir havası var. Merkezde olduğu için kolaylıkla yiyecek içecek temin edebilirsiniz.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yakınlarda market ve restoran var. Duş alanı mevcut değil. Bakacak Barajı kenarında ücretsiz bir şekilde kamp yapabilirsiniz.

Bakacak Barajı, Çanakkale Merkez

Poseidon Kamp Alanı, Dalyan Köyü

Daha önce ya ormandan ya da denizde kamp yapılabilen ücretsiz kamp alanlarından bahsettim. Orman ve deniz deneyimini bir arada yaşamak isterseniz Ezine’de (Dalyan Köyü) bulunan Poseidon kamp alanı tam size göre. Yeşilin en güzel tonları arasında ve masmavi denize sıfır olan bu yerde kamp çadırlarınızı kurabilirsiniz. Dalyan köyünde bulunan bu kamp alanı ücretsizdir. Hem çok temiz olduğundan hem de geniş bir alana sahip olduğu için dört mevsim kampçıların uğrak yeri. Büyük bir denetim olmadığından daha hassas ve dikkatli davranmanız gerekir.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı Dalyan Köyü’ne çok yakın bir mesafede olduğu için yeme içme ihtiyaçlarınızı buradan temin edebilirsiniz. Ancak bölgede duş ve wc imkanı bulunmamaktadır.

Poseidon Kamp Alanı, Dalyan Köyü

Batık Gemi Kamp Alanı, Bozcaada

Sadece Çanakkale’de değil bir kısmı da Balıkesir’de bulunan çok geniş bir ormanlık alan. Çok geniş bir alan olduğu için ücretli veya ücretsiz çeşitli kamp alanları, tesisler ve butik oteller mevcut. Kaz dağlarının tamamı milli park değil. Sadeceluk kısmı milli park adı altında korunuyor. Kaz Dağları dört mevsim sürekli yağış alan bir bölge. Buraya gelirken yağmurluk ve botlarınızı yanınıza almanız gerekiyor. Pamuklu giyim ve suyu hızlı emen giysiler giymeyin. Kamp süreci boyunca hasta olmak istemiyorsanız kuru kalmaya çalışın. Yedek kıyafetler alarak gününüzü kurtarabilirsiniz. Birden fazla çöp poşeti taşıyın. Tabi bu poşetleri doğaya bırakmamak şartıyla. Eşyalarınız ıslanmaktan kurtarabilirsiniz. Eğer yeni çadır alacaksanız bağcı olan çadırları tercih edebilirsiniz. Çadır kurduğunuz zemin yağmurla birlikte çamura dönüştüğü için ona göre önlem almalısınız. Çadırınızın ıslak olduğu zamanlarda çok fazla germeyin. Eğer çok fazla gererseniz çadırınızı yırtabilirsiniz. Kesinlikle ateş yakılması yasak bir yer. Ateş konusunda denetimi olan bir yer.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yiyecek ve içeceklerinizi gelirken yanınızda getirmeniz gerekir. Çevrede yiyecek ve içecek alınabilecek bir market bulunmaz. Wc ve duş imkanı da bulunmamaktadır.

Kaz Dağları Kamp Alanı

Kaz Dağları Kamp Alanı

2014 yılının Aralık ayında fırtına sebebiyle Bozcaada kıyılarına sürüklenen ’Mercy God’ isimli yük gemisi 4 yıl boyunca Bozcaada’nın sembolü oldu. Burada kamp yapmaya gelen ziyaretçiler tarafından bir trend haline geldi. Nisan ayında bu yük gemisi çürümeye ve çevreyi kirletme nedeniyle kaldırıldı. Yük gemisinin parçaları doğaya tekrar kazandırıldı. Piknik organizasyonu düzenlenerek ‘Mercy God’ veda edildi. Sahilinde bir yük gemisi bulundurduğu için çevresinde hiç yerleşim yeri kurulmamış bir yer. Tam sizin keşfedeceğiniz uçsuz bucaksız bir sahil. Artık yük gemisini göremezsiniz ama burada kamp yapmak isteyen tam anlamıyla maceraya atılır. Sadece kendi sesinizi ve çadırınızın açılıp kapanma fermuar sesini duyabileceğiniz ıssız bir yer. Bir yerleşim yeri, market, restoran, tesis alanı ve butik oteller bulunmamaktadır.

Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Tamamen doğanın içinde yapayalnız kalırsınız. Bu nedenle kamp eşyalarınızı özenle hazırlamanız gerekir. Yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda gelirken getirmelisiniz. İçecek suyunuzu özellikle almanız gerekiyor. Yedek kıyafetler almalısınız. Tam sahil kenarında ağaçsız bir alanda olacağınız için sabahları Güneşe karşı önlemlerinizi almalısınız. Bölgede tuvalet ve duş imkanı bulunmamaktadır. Bu batık gemi bölgesinde ücretsiz kamp yapabilirsiniz.

Batık Gemi Kamp Alanı, Bozcaada

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi Web Sitesi: https://canakkale.ktb.gov.tr/

Çanakkale ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Çanakkale ücretsiz kamp alanları arasında en çok hangisini beğendiğinizi yorum kısmından belirtebilirsiniz. Amasya Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız. Hoşçakalın….

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Elif dedi ki:

    Assos’un mutlaka gidilip görülmeye değer olduğunu düşünüyorum! Çok güzel ve bilgilendirici bir yazı olmuş elinize sağlık:)