Amasya Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
417
Amasya Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Amasya Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğim. Amasya Ücretsiz Kamp Alanları kampçıların tercih ettiği yerlerden oluşmaktadır. Amasya kamp ve gezi yapılması gereken ender güzel şehirlerden birisidir. İşte; Amasya Ücretsiz Kamp Alanları

Şahin Yaylası Kamp Alanı

Amasya kamp alanları listesinde ikinci sırada yer vereceğimiz Şahin Yaylası kamp alanı, Tokat-Amasya sınırında bulunmaktadır. Amasya merkezden uzak bir konumda yer aldığı için özel aracınızla gidebilirsiniz. Muhteşem bir doğası olan Şahin Yaylası kamp alanı, şehrin kalabalığından ve sıcaktan bunalanlar için ideal bir kamp alanıdır. Kamp alanında herhangi bir şekilde yasak bulunmamaktadır. Bunun için ateşinizi rahatlıkla yakabilirsiniz ancak siz yine de kontrolü elden bırakmayın. Doğa severler ve doğa fotoğrafçıları için ideal yaylalardan biridir. Özellikle birçok fotoğraf çekilebilir. Ormanlık alanı ve muhteşem suyu ile doğa yürüyüşü için vazgeçilmez bölgeleriniz arasına eklenecektir.

Şahin Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Yiyecek ve içecek gibi temle ihtiyaç malzemeleriniz ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi bölgeye gelemden önce temin etmelisiniz.

Şahin Yaylası Kamp Alanı

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı

Yedikuğular kuş cenneti Terkasan çayı üzerinde konumlanmaktadır. Amasya ilinde Yedi Kır barajı etrafında yer alan kamp alanı, turizm açısından oldukça önemli bir konumdadır. Bölge sit alanı olarak ilan edilmiştir. Baraj gölü, 16 familyaya ait 34’den fazla kuş türüne ev sahipliği yapmaktadır. Baraj gölü çevresinde bulunan doğal güzellikler ve yürüyüş parkuru, bölgeyi ilgi çekici hale getirmektedir. Baraj çevresinde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Burada güneşin doğuşunu ve batışını seyretmek oldukça büyük bir keyiftir. Doğal sit alanı olduğu için ateş yakmanın yasak olduğu bölgede çok fazla kontrol olmadığı için kontrollü bir şekilde ateşinizi yakabilirsiniz.

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede herhangi bir tesis bulunmaktadır. Dolayısı ile tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak bir alan bulunmamaktadır. Bununla birlikte yiyecek ve içecekleriniz ile aydınlatma ve elektrik gibi gereçlerinizi de kamp bölgesine gelmeden önce temin etmelisiniz.

Yedikuğular Kuş Cenneti Kamp Alanı

Akdağ Arazi Kamp Alanı

Akdağ, arazi kampı yapmayı sevenler için ideal kamp alanlarından birdir. Yaz aylarında birçok kampçıya ve dağcıya ev sahipliği yapan Akdağ Arazi kamp alanı, özellikle tırmanış yapmayı sevenler ve zorlu rotalara alışık maceraperestler için ideal alanlardandır. Bölge flora ve fauna açısından oldukça zengin bir potansiyele sahiptir. Özellikle kızıl geyiklerin beslenme ve üreme alanları olan bölgede çok sayıda da yılkı atı ile karşılaşmanız mümkündür. İstediğiniz bir alanda kampınızı atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Amasya ücretsiz kamp alanları içinde yer alan bu kamp alnında ateş yakmak için daha önceden kullanılmış bölgeleri kullanmanız gerekmekte ve ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalısınız.

Akdağ Arazi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bunun için tuvalet ve duş imkânı da bulunmamaktadır. Her türlü kamp malzemenizi ve gıda ile içeceklerinizi merkezden temin ederek kamp alanına gelmelisiniz.

Akdağ Arazi Kamp Alanı

Çal Yaylası Kamp Alanı

Yoğun ağaçlık bir bölge olan Çal Yaylası kamp alanı, doğa kampı yapmak isteyenler için oldukça ideal ve güvenilir bir bölgedir. Gerçi Amasya kamp açısından belki de Türkiye’nin en güvenilir bölgelerinden biridir. Zengin oksijenli temiz havası ile hem bedeninizi, hem de zihninizi dinlendireceğiniz bir kamp alanıdır. Çal Yaylası yaban hayatı bakımında oldukça rahat bir bölgedir. Belki de hiç hayvan olmadığını söylesek yanılmamış oluruz. Bölgede istediğiniz bir alanda kampınızı atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Sakin, sessiz ve huzurlu bir kamp yapmak istiyorsanız mutlaka Çal Yaylası kamp alanına gitmelisiniz.

Çal Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı çevresinde herhangi bir tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için herhangi bir tesis olmadığı için tedbirli gitmenizde fayda vardır.

Çal Yaylası Kamp Alanı

Gındıra Gölü Kamp Alanı

Amasya ili Taşova ilçesinde bulunan Gındıra Gölü kamp alanı, kamp yapmak için ideal rotalardan biridir. Doğa ile iç içe ve sessizlik ve huzuru arayanların tercih ettiği kamp alanlarından biri olan Gındıra Gölü kamp alanı oldukça sakin ve huzurlu bir alandır. Kampçıların tercih ettiği alanlardan biri olan bu kamp alanında doğa yürüyüşleri yapılabilir. Doğa fotoğrafçıları tarafından da tercih edilen bölgelerden biridir. Göl çevresinde birçok kamp alanı bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz bir noktaya kurabilir ve bu huzurun keyfini çıkarabilirsiniz. Bölge Türkiye’deki en güvenli kamp bölgelerinden olduğu için rahat ve huzurlu bir şekilde kamp yapabilirsiniz.

Gındıra Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca tüm kamp ihtiyaçlarınızı ve gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin ederek gelmenizde fayda vardır.

Gındıra Gölü Kamp Alanı

Destek Yaylaları Kamp Alanı

Yeryüzü şekilleri bakımından oldukça engebeli bir araziye sahip olan Amasya’nın birçok yaylası da bulunmaktadır. İklimini Karadeniz ikliminden aldığı kadar karasal iklimden de almaktadır. Canik Dağları üzerinde yer alan Destek Yaylaları kamp alanı ismini dağın eteklerinde bulunan Destek Çayı’ndan almaktadır. Yaylalar adını bu çaydan alsa bile çayın yukarı kesimlerinde daha fazla alan kaplamaktadır. Denizden yüksekliği 1200 metre olan yaylada kamp atabilirsiniz. Oldukça güzel havası ve tertemiz ve soğuk suları ile bu yaylalar görülmeye değer yerlerdir. Çadır kampçıları için ideal alanlardan olan Destek Yaylalarında çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem güzelliğin ve dinginliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Destek Yaylaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Eğer kamp kuracaksanız yaylaya çıkmadan önce mutlaka kamp malzemelerinizi getirmelisiniz. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı da daha önceden temin ederek yaylaya gelmelisiniz.

Destek Yaylaları Kamp Alanı

Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı

Merzifon ilçe merkezine yaklaşık 17 kilometre mesafede bulunan Kızkayası Kanyonu kamp alanı, Çaybaşı Köyü ile Balgöze Köyleri arasındadır. Yaklaşık olarak 3 km uzunluğundaki kanyonun çıkışında bulunan köprü de Roma dönemine aittir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile kampçılar tarafından tercih edilen bölgelerden biri olan Kızkayası kanyonu kamp alanı, mutlaka gidip görülmesi gereken yerlerden biridir. Huzuru ve dinginliği arıyorsanız mutlaka gidip çadırınızı kurup kamp atmalısınız. Bölgede birçok kamp alanı bulunmaktadır. İstediğiniz bir alanda kampınızı atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz. Bölgede ateş yakmak için daha önceden kullanılmış alanları kullanmalı ve kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız. Flora ve fauna yönünden oldukça zengin bir coğrafyaya sahip olan bölgede rahatlıkla ve güvenilir bir şekilde kamp kurabilirsiniz.

Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden tuvalet ve duş imkânı yoktur. Ayrıca, yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı temin ederek bölgeye gelmelisiniz. Yanınızda elektrik ve aydınlatma mutlaka bulundurmalısınız.

Kızkayası Kanyonu Kamp Alanı

Amasya Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Listede en çok beğendiğiniz kamp yerini yorum kısmından belirtebilirsiniz. Bartın Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.