Rize Ücretsiz Kamp Alanları

01.07.2019
122
Rize Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar kamp severler, bu yazımızda sizlere Rize ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğim. Rize ücretsiz kamp alanları oldukça gezginler tarafından tercih edilmektedir. Rize doğa ile baş başa geçireceğiniz ender şehirlerden biridir. İşte; Rize ücretsiz kamp alanları

Rize Ücretsiz Kamp Alanları

Pokut Yaylası

Çamlıhemşin ilçesinden Şenyuva’ya doğru ilerliyorsunuz. Şenyuva’dan devam ettiğiniz taktirde yolun sol tarafında Pokut tabelasını göreceksiniz. Bu tabelayı takip ettiğinizde gideceğiniz yer Pokut Yaylası kamp alanı.

Ancak yol çok bozuk olduğu için alçak araçlarla bu yola girmenizi tavsiye etmem. Kampçıyım diyen herkesin mutlaka tecrübe etmesi gereken bir yer burası. Gecesi ayrı bir güzel, gündüzü ayrı bir güzel bir bu yaylanın.

Ateş yakabiliyorsunuz ancak yöre insanı buna pek sıcak bakmıyor. Bu nedenle daha önceden ateş yakılmış olan yerlerde ve kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız. Özellikle doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının tercih ettiği kamp alanlarından biridir.

Pokut Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada alışveriş yapacak bir işletme bulunmamaktadır. Tüm temel ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce Çamlıhemşin’den temin etmelisiniz. Tepeye yakın yerde kaynak bulunmaktadır. Suyu buradan temin edebilirsiniz. Tuvalet ihtiyacınızı yayladaki evlerden rica ederek karşılayabilirsiniz. Elektrik ve aydınlatma ihtiyaçlarınızı da yine Çamlıhemşin’den temin etmelisiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Pokut Yaylası

Gito Yaylası

Çamlıhemşin’den yaklaşık 2 saat gibi bir sürede yaylaya çıkılabiliyor. Karadeniz’in harika yaylalarından biri olan Gito Yaylası, kamp yapmak için oldukça ideal bir yer. Kamp yapmak için yaylanın her yerinde uygun bir alan bulmanız imkân dâhilinde. Rize ücretsiz kamp alanları içinde bulunan Gito Yaylası’nda ateş yakılmasına yöre halkı karşı çıkmaktadır. Dengesiz yakılan ateşler nedeniyle yaylalar zarar görmektedir. Bu nedenle daha ateş yakılmış yerlerde ve kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız. Yayla sağladığı imkânları ve sakinliği açısından oldukça ideal bir yayla olarak karşımıza çıkıyor.

Gito Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Gito Yaylası’nda herhangi bir market, bakkal gibi işletme bulunmamaktadır. Bu nedenle temle ihtiyaçlarınızı Çamlıhemşin’den temin ederek giderseniz iyi olur. Yaylada iki işletme var ama fiyatlar biraz pahalı. Yaylada tuvalet bulunmaktadır. Bunun yanı sıra duş imkânı yoktur. Yaylada çeşme bulunmaktadır. Elektrik ve aydınlatma ihtiyacınızı Çamlıhemşin’den temin etmelisiniz.

Gito Yaylası

Huser Yaylası – Rize

Çamlıhemşin ilçesine bağlı 2400 metre rakımlı bir yayladır. Huser Yaylası gün batımının ve bulut denizinin en güzel izlendiği yaylalardan biridir. Huser Yaylası’na Ayder üzerinden ulaşım sağlanıyor. Yaylada birçok kampçı kamp yapmaktadır. Kampçıların tercih ettiği yaylalardan biridir. Yaylada ateş yakmak ve mangal yapmak için daha önceden ateş yakılmış olan yerlerin tercih edilmesi ve kontrollü bir şekilde ateş yakılması gerekmektedir. Bazı dönemlerde oldukça sisli olan yaylada zaman zaman sisin dağılması ile gökyüzündeki yıldızlar görülmektedir. Sabah saatlerinde erken kalkarsanız ve eğer sis yoksa gün doğumunu izleme imkânına da sahip olursunuz.

Huser Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis olmadığından dolayı duş ve tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı karşılayamamaktasınız. Ayrıca yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı ve elektrik ihtiyacınızı yaylaya gelmeden önce temin etmelisiniz. Turların geldiği zamanlarda açılan küçük bir cafe bulunmaktadır.

Huser Yaylası

Samistal Yaylası Kamp Alanı

Çamlıhemşin’in en yüksek yaylası olan Samistal Yaylası, bölgedeki en yüksek yaylalardan biridir. Yolu çok bozuk olan yaylaya gidecekseniz mutlaka arazi aracınızla gitmelisiniz. Kafa dinlemek isteyenlerin tercih edeceği bu kamp alanı mükemmel bir manzaraya sahiptir. Genellikle bu tip yaylalarda yöre halkını rahatsız etmeden çadırınızı kurarsanız herhangi bir problem yaşamazsınız. Yaylada gün batımını seyrederek tüm yorgunluğunuzu unutabilirsiniz. Kamp alanında mangal ve ateş yakabilirsiniz. Ancak daha önceden ateş yakılmış alanları tercih etmeli ve ateşinizi kontrollü bir şekilde yakmalısınız.

Samistal Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesisi yoktur. Tuvalet ihtiyacınızı yayladaki camiden giderebilirsiniz. Ancak duş imkânı bulunmamaktadır. Herhangi bir işletme olmadığı için yiyecek, içecek ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek yaylaya çıkmalısınız.

Samistal Yaylası Kamp Alanı

Badara Yaylası Kamp Alanı

Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Badara Yaylası, Gito Yaylası ile komşudur. İki yayla arasında 6 kilometre mesafe vardır. Gito Yaylası’ndan trekking yaparak da Badara Yaylası’na ulaşabilirsiniz. Gito Yaylası kadar popüler olmayan bu yayla oldukça sakin bir yer olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle özellikle sakinliği ve huzur arayan kampçıların tercihleri arasında yer alıyor. Çok güzel bir kamp alanı olan yaylanın manzarası bir tarafta gün batımı bir tarafta ise Kaçkar dağları olan muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Yöre halkı yaylada ateş yakma konusunda uyarıda bulunuyor. Ancak önceden ateş yakılmış yerlerde ve kontrollü bir şekilde ateş yakarsanız herhangi bir sorun çıkmıyor. Ayrıca ayrılırken çöplerinizi de yanınızda götürürseniz herhangi bir sorun yaşamadan kamp yapabilirsiniz.

Badara Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada tuvalet bulunmaktadır. Ancak duş imkânı bulunmamaktadır. Herhangi bir tesis olmadığı için tüm temel ihtiyaçlarınızı yaylaya gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kapılı Göller – Rize

Çamlıhemşin ilçesine bağlı başka bir kamp alanı Kapılı Göller kamp alanı olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça zorlu bir alan olan bu kamp alanına ulaşım bulunmamaktadır. En yakın yerleşim yerinden 5 kilometre yürüyerek alana ulaşılabilmektedir. Kamp alanına ulaşabilmek için öncelikle Verçenik Yaylası’na gitmeniz gerekiyor. Verçenik Dağının eteklerinde yer alan yemyeşil çayırlığa kurulmuş bir kamp alanı. Özellikle dağcılar için ideal alanlardan biridir. Burada ateş yakmak için büyük taşlarla çevrilmiş büyük bir alan mevcuttur. Göl kenarında kamp atabilirsiniz. Sadece çadırınızı kurarken dağdan büyük kaya parçalarının kopup düştüğünü göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Kapılı Göller Kapılı Göller Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede sadece sezonları açık olan bir pansiyon bulunmaktadır. Bunun dışında herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş ihtiyacınızı karşılayacak alan bulunmamaktadır. Diğer tüm temel ihtiyaçlarınız ile elektriğinizi de gelirken yanınızda getirmenizde fayda vardır.

Kapılı Göller

Palovit Şelalesi

Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biri olan Palovit Şelalesi,  Gür bir orman içinde yaklaşık 15 metreden akmaktadır. Çamlıhemşin-Çat yolunun 19. Kilometresindeki çeşmeden sonra sola ayrılan 4 kilometrelik yol sizi Palovit Şelalesi’ne çıkarır. Palovit Şelalesi son derece bakir bir alanda bulunmaktadır. Bu da kampçıları bu bölgeye çekmektedir. Muhteşem bir doğa harikasına ev sahipliği yapan bölgede bulunan kamp alanında çadırınızı kurabilir ve burada kamp atabilirsiniz. Palovit Şelalesi çevresinde doğal ormanlar, çeşitli bitki örtüleri ve yaban hayatı bulunmaktadır. Sessiz ve sakin bir ortamda huzuru arayanlar için ideal kamp yerlerinden biridir. Şelalenin çevresinde bitki gözlemciliği ve trekking en fazla tercih edilen aktivitelerdendir.

Palovit Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için tuvalet ve duş bulunmamaktadır. Ayrıca yemek ve içmek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı bölgeye gitmeden temin etmelisiniz.

Palovit Şelalesi

Rize halkı kampçılar karı oldukça sıcak ve cana yakındırlar. İhtiyaçlarınızı kime sorarsanız sorun size yardımcı olurlar. Rize ücretsiz kamp alanları manzara açısından oldukça güzeldir. Çadırınızın önünde közde çayınızı veya kahvenizi yudumlayarak güzel anlarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz.

Rize ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Artvin Ücretsiz Kamp Alanları adlı yazımıza da bakabilirsiniz. Hoşçakalın

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.