Trabzon Ücretsiz Kamp Alanları

15.07.2019
278
Trabzon Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhabalar, bu yazımızda sizlere Trabzon ücretsiz kamp alanları hakkında sizlere bilgiler vereceğim. Trabzon gezginlerin ve kamp severlerin vazgeçilmez şehirlerinden biridir. Peki neden Trabzon vazgeçilmez beraber görelim. İşte; Trabzon ücretsiz kamp alanları

Trabzon Ücretsiz Kamp Alanları

Uzungöl Karester Yaylası

Trabzon sahil yolu kullanılarak Bayburt-Of yolundan Uzungöl’e ulaşabilirsiniz. Eğer aracınız yoksa Trabzon otogarından Çaykara ya da Uzungöl’e giden minibüslere binerek Uzungöl’e ulaşılabilir. Burada sizi Uzungöl Karester Kamp alanı beklemektedir. Trabzon ücretsiz kamp alanları içinde yer alan Uzungöl de kamp alanı bulmak biraz zor olsa da Karester Yaylası üzerinde kamp yapılabilecek oldukça güzel yerler vardır. Uzungölü yukarıdan izleyebileceğiniz muhteşem bir manzaraya sahip olan Karester Yaylası, kamp yapmak için muhteşem bir doğaya sahiptir.

Uzungöl Karester Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Uzungöl’de camilerin ve kafelerin tuvaletlerini kullanabilirsiniz. Elektrik için bu kafelerden ve evlerden rica ederseniz şarjınızı doldurabilirsiniz. İçme suyu için yol kenarında bulunan dereleri kullanabilirsiniz. Uzungöl’de market bulunmakla birlikte kazık yemek istemiyorsanız Trabzon’dan alışverişlerinizi temin ederek buraya gelmelisiniz.

Uzungöl Karester Yaylası

Hıdırnebi Yaylakent

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde yer alan Hıdırnebi Yaylakent, muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan bir yamaçta konumlanmaktadır. Mübalasız yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir yer olan Hıdırnebi Yaylakent kamp alanı, birçok tesise de ev sahipliği yapmaktadır. Hıdırnebi Yaylası kamp alanı olarak kullanılabilecek ender güzellikteki yerlerden biridir. Burada sessiz, sakin ve huzurlu bir kamp deneyimi yaşayabilir ve muhteşem doğa güzellikleri ile baş başa kalabilirsiniz. Kamp çadırınızı istediğiniz alana kurabilir ve doğanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bölgede ateş yakarken mutlaka dikkatli olmalısınız. Daha önceden ateş yakılmış olan yerleri tercih etmeli ve kontrollü bir şekilde ateş yakmalısınız.

Hıdırnebi Yaylakent Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bölgede tuvalet ve duş imkânı bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz.

Hıdırnebi Yaylakent

Karadağ Yaylası

Akçaabat-Düzköy yolunun 12. Kilometresinden sonra batıya dönülerek 28 kilometre daha ilerlendiğinde Karadağ Yaylası’na ulaşılır. Rakımı 1946 metre olan yayla bol oksijeni ile özellikle akciğer tedavisi gören hastaların tercih ettiği yaylalardan biridir. Yaban hayatının zengin olduğu yaylada istediğiniz bir yerde çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Yaylaya ayrıca Vakfıkebir ilçesinden de ulaşılabilmektedir. Altyapı tesisleri tamamlanmış olan yaylada bakkal, kahvehane, hediyelik eşya satış yerleri, lokanta ve fırın gibi hizmetler bulunmaktadır.

Karadağ Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede bakkallar, lokanta ve fırın gibi işletmeler olduğu için yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı yaylada temin edebilirsiniz. Ayrıca tuvalet ihtiyacınızı karşılayabilir ancak duş ihtiyacınızı karşılayamazsınız.

Karadağ Yaylası

Araklı Pazarcık Yaylası

Yaylalar açısından zengin bir ilçe olan Araklı’nın güneyinde birçok yayla bulunmaktadır. Bu yaylalardan biri de Araklı Pazarcık Yaylası olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaylaya ulaşım asfalt yoldan ve kolaylıkla sağlanmaktadır. Bölgedeki diğer yaylalarla ulaşımın sağlandığı merkezi bir nokta oluşu ve bu yaylaya ulaşımın kolay olması nedeniyle kampçılar ve doğaseverler tarafından uğrak yeri olmuştur. Araklı ilçe merkezine 60 km güneyinde ve Karadere Çayı kıyısında yer almaktadır. Çam ağaçları ile kaplı olan yayla oldukça serin bir havaya sahiptir. Ayrıca buz gibi soğuk suları ile ziyaretçilerin uğrak yerlerindendir.

Araklı Pazarcık Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı bulunmamaktadır. Ayrıca gıda ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı merkezden gelirken temin etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Araklı Pazarcık Yaylası

Kiraz Yaylası

Karadeniz’de çim kayağı yapılabilecek en güzel yerdir Kiraz Yaylası. Maçka ilçesinden Gürgenağaç köyüne doğru ilerlerken toprak yol üzerinden 7 km uzaklıkta Kiraz Yaylası bulunmaktadır. 1850 metre rakımda yer alan yaylada oksijenden ciğerlerinizin açıldığını hissedeceksiniz. Sessiz ve huzurlu atmosferini koruyan Kiraz Yaylası, her geçen mevsim biraz daha fazla insan çekmektedir. Yaylanın alt yapısı tamamlanmış ve sosyal imkânları tamdır. Bakkal, kasap ve lokantaları ile şirin bir yerleşim yeridir. Yaylada alabalık avlayabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yaylaya minibüs seferleri düzenlenmektedir. Kamp yapmak için birçok uygun alan bulunmaktadır.

Kiraz Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede bulunan bakkallardan gıda, içecek ve elektrik gibi alışverişlerinizi temin edebilirsiniz.  Bunun yanı sıra tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ancak yaylada duş imkânı bulunmamaktadır.

Kiraz Yaylası

Mavura Yaylası

Şolma Yaylası üzerinden 3,5 kilometrelik bir trekking ile Mavura Yaylasına ulaşılır. Yemyeşil ormanlarla çevrelenmiş olan Mavura Yaylası, doğaseverler ve kampçılar için ideal noktalardan biridir. Burada isterseniz doğa yürüyüşleri yapabilir, isterseniz muhteşem bitki örtüsünü ve yaban hayatını gözlemleyebilirsiniz. Yaylada kalınabilecek herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle oraya çıkarken mutlaka çadırınızı ve kamp malzemelerinizi yanınıza almalısınız. Doğa severlerin ve doğa fotoğrafçılarının mutlaka gidip görmesi gereken yaylalardan biridir.

Mavura Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada bakkal ve manav gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Ancak, tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılamak için herhangi bir tesis bulunmamaktadır.

Mavura Yaylası

Lapazan Yaylası

Maçka ilçesi Gürgenağaç Köyü yolu üzerinden Lapazan Yaylası’na ulaşım sağlanmaktadır. Yaylaya giden yol toprak yol olduğu için altı yere yakın araçlarla gitmek yerine arazi araçları ile yaylaya gitmenizi, tavsiye ederim. Araçsız olarak yaylaya çıkmak oldukça yorucu olacaktır. Çünkü Gürgenağaç köyünden yaylaya 27 km mesafe vardır. Serin havası ve yemyeşil doğası ve gün boyu dinleyeceğiniz kuşların sesleri ile huzurlu ve sakin bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca doğa yürüyüşü tutkunları için ideal yaylalardan biridir.

Lapazan Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir şekilde alt yapı tesisi bulunmamaktadır. Bu da buranın bakir kalmasını sağlamıştır. Bu nedenle yaylaya giderken çadırınız dâhil tüm kamp malzemelerinizi yanınıza almanız ve her türlü gıda ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı da temin etmeniz gerekmektedir.

Lapazan Yaylası

Yılantaş Yaylası

Araklı’ya 15 km uzaklıktaki Yılantaş Yaylası, kolay ulaşım olanaklarıyla Trabzon ücretsiz kamp alanları içinde yerini almaktadır. 2000 metre rakımlı yayla, buz gibi suları ve tertemiz havasıyla yaz sıcaklıklarında ferahlatan bir yerdir. Karadere Çayı’ndan Bayburt yönüne doğru 10 km ilerleyince karşınıza bir köprü çıkacak. O köprüden sonra 15 kilometrelik bir tırmanış sonrası yaylaya ulaşabilirsiniz. Muhteşem doğa güzelliği ile doğa fotoğrafçılarının ilgisini çekecek yaylalardan biridir. Burada bol bol natürmort resimler çekebilirsiniz. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurabilir ve bu güzelim yaylada kamp yapmanın dayanılmaz hafifliğini yaşayabilirsiniz.

Yılantaş Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir şekilde tesisi bulunmamaktadır. Bu nedenle duş ve tuvalet ihtiyaçlarınızı karşılayacak imkân bulunmamaktadır. Bununla birlikte yaylaya gelemden önce gıda ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Yılantaş Yaylası

Şolma Yaylası

Trabzon il merkezinden yaklaşık 29 km mesafede olan Şolma Yaylası’na araç ile yaklaşık 30 dakikada ulaşılabilmektedir. Şolma Yaylası’nın sınırları içinde olduğu Maçka ilçesi Ladin ormanları ile kaplı bir ilçedir. Yaylanın deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 700 metredir. Kulin dağı eteklerinde bulunan ve muhteşem bir güzelliğe sahip olan Şolma Yaylası, zengin bitki örtüsüne sahip ormanlarla çevrilmiştir. Çimen ve çiçekler ile kaplı alpin çayırlıkları ve buz gibi soğuk suları yaylaya ayrı bir güzellik katmaktadır.

Şolma Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada herhangi bir otel ya da pansiyon bulunmamaktadır. Bu nedenle çadırınızı ve kamp malzemelerinizi alarak yaylaya gelmelisiniz. Yaylada bakkal, manav, kır kahvesi, kasap ve lokanta gibi işletmeler bulunmaktadır. Bu nedenle burada aç kalmazsınız. Ayrıca tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. Ancak duş için imkan bulunmamaktadır.

Şolma Yaylası

Trabzon ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Rize Ücretsiz Kamp Alanları adlı yazımıza da bakabilirsiniz. Hoşçakalın…

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.