Aydın Ücretsiz Kamp Alanları

11.06.2019
146
Aydın Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Ege bölgesi, kampçıların vazgeçilmez bölgelerinden biridir. Aydın ücretsiz kamp alanları da oldukça kampçıların kamp listesinin başında gelir. Bu yazımızda Aydın ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz bu bilgiler sayesinde Aydın ücretsiz kamp alanına gitmeden bilgi sahibi olabilirsiniz. İşte; Aydın ücretsiz kamp alanları

Aydın Ücretsiz Kamp Alanları

Paşa Yaylası

Aydın ili Efeler ilçesine 25 km mesafede bulunan Paşa Yaylası, Aydın’ın sıklıkla ziyaret edilen bölgelerinden biridir. Yaz ve kış aylarında birbirinden farklı deneyimler yaşayabileceğiniz Paşa Yaylası’nda kamp kurarak kış aylarında karın, yaz aylarında da serinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Kızılçam, karaçam ve ardıç ağaçlarından oluşan hâkim bitki örtüsü altında, ağaçların altında çadırınızı kurabilir, buz gibi serinliği olan 1200 metre rakımlı yaylada huzuru bulabilirsiniz.

Paşa Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede atıl kullanılmayan bir tesis bulunmaktadır. Bunun için giderken temel ihtiyaçlarınız konusunda tedarikli gitmenizde fayda vardır.

Paşa Yaylası Kamp AlanıAydın

Arapapıştı Kanyonu

Arapapıştı kanyonu, 6 km uzunluk, 380 metre yükseklik ve yer yer 12 metreye düşen kanal genişliği ile binlerce yıl içinde oluşmuş tarihi ve coğrafi bir güzellik. Doğa ile tarihin içi içe olduğu, bin bir çeşit canlı çeşidi ve çiçek çeşidi ile kuş sesleri arasında ekolojik bir cennet olarak karşımıza çıkıyor. Bozdoğan, Akçay vadisi içinde yer alan kanyonda belediye tarafından gezi tekneleriyle kanyon turu düzenlenmektedir. Kemer Barajı Gölet alanında çadırınızı kurabilirsiniz. Bölge ayrıca karavan turizmi için de ideal bir alandır. Bölgede Persler tarafından inşa edilmiş olan Kaya mezarları, Kör Teke Kalesi, Bizans döneminden kalma tarihi kalıntılar ile su seviyesinin alçalması ile de çok sayıda mağara karşımıza çıkmaktadır.

Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kamp yapacağınız alan gitmeden önce Kemer İskelesi ile Kemer ziyaretçi merkezinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kamp yapacağınız bölgede tuvalet bulunmamaktadır.

Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı – Aydın

Tavşanburnu Tabiat Parkı, Didim

Didim, Yalıköy’de bulunan mavi bayraklı sahile sahip Tavşanburnu Tabiat Parkı’nda kampınızı kurabilir ve doğa ile iç içe, şehir gürültüsünden uzak, deniz ve ormanın kucaklaştığı denizin ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Denize sıfır, ağaçlar altında sakin bir ortamda isterseniz kendi çadırınızı kurabileceğiniz, çadırınız yoksa kiralayabileceğiniz bir yer olan Tavşanburnu Tabiat Parkı aynı zamanda karavan kampına da uygundur. Kamp alanı içinde uzun bir kumsal bulunmaktadır. Plaj voleybolu oynayabileceğiniz bir alan ve piknik masaları bulunmaktadır.

Tavşanburnu Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bazı alanlarda mangal yakılmasına izin verilmektedir. Bunun yanı sıra tuvalet, duş bulunmaktadır. Temel gıda ve içecek ihtiyaçlarınız için market ve restoran bulunmaktadır.

Tavşanburnu Tabiat ParkıAydın

Bağarcık Kutsal Alanı

Koçarlı ilçesine bağlı Bağarcık köyünden 1 saatlik yürüyüş ile ulaşılan Bağarcık Kutsal Alanı, hem tarihi, hem de doğal güzellikleri ile kampçıların ilgisini çekmektedir. Fıstık çamı ormanları içinde Latmos’un zirvesine kampınızı atarak gece gökyüzünün eşsiz güzelliğine şahitlik yapabilirsiniz. Kamp alanı içinde bulunan Zeus Tapınağı’nı gezebilir ve antik yollardan Helenistik dönemden kalan kaleye gidebilirsiniz. Burada yapacağınız gezide sizlere 550 milyon yıllık değişik kayaç yapılar eşlik edecek. Florası ve faunası ile oldukça zengin olan Latmos’ta doğanın tadını çıkararak eşsiz seyir zevkine ulaşabilirsiniz.

Bağarcık Kutsal Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında herhangi bir tesis bulunmadığı için tüm temel ihtiyaçlarınızı yanınızda götürmelisiniz. Ayrıca, duş, tuvalet ve elektrikte bulunmamaktadır.

Bağarcık Kutsal Alanı – Aydın

Madran Dağı Kamp Alanı

Aydın’ın en yüksek dağlarından olan Madran Dağı 1792 metre yüksekliğindedir. Adını zirvesinde bulunan Madran baba yatırından almaktadır. Fıstık çamları ile kızılçamların birbirine karıştığı yeşil ormanlar içinden yürüyerek, doğanın tertemiz oksijenini içinize çekebilirsiniz. Madran Dağı’nda eski uygarlıkların kalıntıları olan kaya mezarlarını da inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Madran Dağı, birçok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Havasının şifalı olduğuna inanılan Madran Dağı’nda kamp yaparak doğayla baş başa vakit geçirebilirsiniz. Dağ köylerini gezebilirsiniz.

Madran Dağı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanında tuvalet, duş ve elektrik bulunmamaktadır. Her türlü ihtiyacınızı yürüme mesafesindeki dağ köylerinde bulunan bakkallardan karşılayabilirsiniz.

Madran Dağı Kamp Alanı – Aydın

Çine Vadisi Kamp Alanı

Aydın kamp alanları içinde yer alan Çine Vadisi Kamp Alanı, çok az rastlanan bir yapıya sahiptir. Doğa fotoğrafçılarının mutlaka görmesi gereken bir yer olan Çine Vadisi, muhteşem fotoğraflara konu olan bir alan olarak ön plana çıkmaktadır.  Çine vadisi muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra böcekli yapısı ile de dikkat çekmektedir. Bunun yanı sıra yılan ve akrep gibi canlıların da bol olduğu bu alanda kamp yapacakların dikkatli olması gerekir. Çadırınızdan çıktığınızda kapısını kapatmayı unutmayın. Dikkatli olduğunuz sürece herhangi bir problem yaşamazsınız.

Çine Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Gıda, su gibi temel ihtiyaçlarınızı ve elektrik ihtiyacınızı önceden karşılamanız yararınıza olacaktır. Dilerseniz yanınıza oltanızı alarak, Çine çayında balık avlayabilirsiniz.

Çine Vadisi Kamp Alanı – Aydın

Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı

Muhteşem bir doğa harikası olan Güzelçamlı Dilek Yarımadası Milli Parkı, muhteşem bir botanik bahçesi olma özelliğinin yanı sıra yırtıcı kuşlar ile yabani hayvanlar açısından oldukça zengin bir alandır. Zengin balık çeşitleri ve yüzlerce kuş türüne ve sahipliği yapan Dilek Yarımadası Milli Parkı, kamp yapılacak en güzel yerlerden biridir. Bu bölgede kamp yapılabilecek alan oldukça fazladır. 15 km aralıksız devam eden sahilin istediğiniz yerinde kamp yapabilirsiniz. Jandarma ve Milli Park yetkililerinden izin aldığınız taktirde, park içindeki koylarda ve burunlarda çadırınızı kurabilir ve sabah eşsiz bir manzarayla uyanabilirsiniz. Ayrıca, Güzelçamlı girişine 2 dakika, Doğanbey Kanyonuna 5 dakikalık mesafelerde kamp alanları bulunmaktadır. Özel kamp alanları haricinde kamp kurmak ücretsizdir.

Dilek Yarımadası Milli Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp için seçeceğiniz alana bağlı olarak, tuvalet ve duş bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra adım başı market bulabilirsiniz. Sahil hattında kamp yapacaksanız ateş yakabilirsiniz. Aksi taktirde ocağınızı da yanınızda götürmelisiniz.

Dilek Yarımadası Milli Parkı – Aydın

İmamköy Kamp Alanı

Türkiye’nin en doğal bölgelerinden biri olan İmamköy Kamp Alanı, çınar, nar, köknar, sığla ağaçları gibi birçok doğal bitki örtüsüne ev sahipliği yapmanın yanı sıra, Yılan Kartalı, Kızıl Şahin, Gökkuzgun, Atmaca, Tahtalı Güvercin ve Üveyik gibi birçok yaban hayvanına da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle doğanın içerisinde kamp alanı arayanlar için ideal bir kamp alanıdır.

İmamköy Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp alanı içinde bir restoran bulunmaktadır. Kamp yemeği yemek istemeyenler bu restorandan faydalanabilir. Buranın tuvaletinde faydalanabilir ve içme suyu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

İmamköy Kamp Alanı – Aydın

Alinda Antik Kenti Kamp Alanı

Aydın kamp alanları içinde sizlere sunabileceğimiz bir diğer kamp alanı Alinda Antik Kent Kamp Alanı olmaktadır. Anadolu’nun en görkemli antik kentlerinden biri olan Alinda Antik Kenti, kampçıların mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biridir. Antik kentin içinde doğal olarak kamp yapılamıyor ama çevredeki boş alanlarda kamp atmaya ve çadır kurmaya müsait alanlar bulunmaktadır. Alinda Antik Kent Alanı adından da anlaşılacağı üzere tarihi ve kültürel bir kamp alanıdır. Kamp alanı çevresinde bol bol fotoğraf çekebilir, tarihten esintiler içeren bir keşif oluşturarak unutulmaz bir kamp deneyimi yaşayabilirsiniz.

Alinda Antik Kenti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yakınlarda herhangi bir tesis olmadığı için kamp alanına giderken mutlaka temel gıda ve içecek ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurunuz. Tuvalet, duş ve elektrik gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Alinda Antik Kenti Kamp Alanı – Aydın

Sevgi Plajı, Kuşadası

Yaz aylarında Sevgi Plajı kamp yapmak için çok uygundur. Kuşadası’nda kamp yerinin az olmasından dolayı, çadır kurmak isteyenlerin ilk adresi Sevgi Plajıdır. Kuşadası’na 19 km mesafede olan Sevgi Plajına ulaşmak için Davutlar Güzelçamlı 2. kilometresinde yolun solunda levhaları gözükmektedir. Uçsuz bucaksız çok uzun bir plaja ev sahipliği yapmaktadır. Masmavi ve tertemiz denizi ile özellikle aileler tarafından tercih edilmektedir. Sevgi Plajı, önünde uçsuz bucaksız bir sahil ve arkasında ağaçlıkları ile kampçılar açısından da ideal bir yerdir.

Sevgi Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz market, duş, tuvalet bulunmaktadır. Plajın hemen yanındaki ağaçlık alanda ücretsiz olarak çadırınızı kurup kampınızı yapabilirsiniz.

Sevgi Plajı Kamp Alanı – Aydın

Aydın ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Size tavsiye olarak Madran Dağı kamp alanına gitmenizi ve doğayı dinlemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Muğla Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.