Tarçın Yağının Faydaları

19.08.2019
326
Tarçın Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Bu yazımız da sizlere Tarçın Yağının Faydaları hakkında bilgiler vereceğim. Kendimin de bizzat kullanmış olduğum Tarçın Yağını sizlerin de kullanmanızı tavsiye ederim. Sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmak doğal çözümlerle kolay.

https://www.youtube.com/watch?v=jL9Mbwgsa8k
TARÇININ FAYDALARI VE TARÇIN KÜRÜ / İbrahim Saraçoğlu

Tarçın Yağının Faydaları

Tarçın Yağı Neye İyi Gelir?

  • Tarçın oldukça faydalı bir bitkidir. Ülkemizde de her yörede farklı isim ile adlandırılmaktadır. Tarçın yağı, tarçının ezilerek yağının çıkarılmış konsantre halidir. Tarçın sağladığı yararlar bakımından oldukça çeşitlilik göstermektedir. En önemli özelliği zayıflatıcı ve kan şekerini dengeleyici özelliği bulunmasıdır. Bu nedenle bölgesel zayıflamak isteyenler ve şeker hastalarına bizzat tarçın yağı kullanmaları önerilmektedir.  Kan şekerini dengede tutar aynı zamanda kolestrolü de dengelemektedir.
  • Kan kanserine karşı koruyucu özellik içermektedir. Bu nedenle lösemi hastalarının da çevresel mikroplardan korunmaları için hassas bünyelerine özel tarçın yağı kullanmaları önerilmektedir.
  • Vücudu kalp krizinden korumaya alır.
  • İshali anında kesici etkisi bulunmaktadır.
  • Tarçın yağı içerdiği maddeler bakımından oldukça fazla şekilde lif, kalsiyum ve demir içermektedir.
Tarçın Yağı Neye İyi Gelir?

Tarçın Yağı Cilde Faydaları

Cilde direkt olarak temas ettiği zaman vücut ısısını artırıcı özelliği bulunmaktadır. Vücuda zindelik verir ve enerji katar.

Cilt yüzeyinde çıkan akneler ve sivilce oluşumlarına karşı direkt olarak hızlı bir şekilde etki sağlamaktadır. Alın bölgesine masaj olarak uygulandığı zaman anında baş ağrısını dindirici etkisi bulunmaktadır.

Tarçın Yağı Cilde Faydaları

Tarçın Yağı ile Cilt Bakımı

Tarçın yağı ile cilt bakımı yapılırken direkt olarak cilde nüfuz edebilmesini sağlamak önemlidir. Direkt olarak cilt ile temas eden yap etkisini çabuk göstermektedir. cilt bakımında, yumuşacık el ve ayak bakımı, parlak ciltler, kan dolaşımını destekleyen hücre yenilenmesi gibi birçok etkiyi beraberinde görmeniz mümkündür.

Tarçın Yağı ile Cilt Bakımı

Tarçın Yağı ile Yapılan Cilt Maskeleri

  • Üç yemek kaşığı zeytinyağı bir yemek kaşığı bal ve 5 damla tarçın yağı ile yüz maskesi yaptığınız zaman yeni oluşmaya başlayan aknelerinizin küçük hali ile ortadan yok olmasına tanık olursunuz. Yalnız iri sivilceler için pek bir etkisi bulunmamaktadır. Bu karışım daha çok küçük çapta akne, küçük çapta sivilce ve isilik için geçerlidir.
  • Günlük olarak kullandığınız el kreminden bir yemek kaşığı kadar kaseye koyarak içerisine 5 damla tarçın yağı, iki damla portakal yağı ve birkaç damla kekik suyu ekleyerek bu karışımı gece yatmadan önce ellerinize ve ayaklarınıza maske şeklinde ince bir tabaka halinde sürün. Ayaklarınızdaki maskenin bulaşmasını önlmeek için çorap giyebilirsiniz. Sabaha kadar bu maskeyi vücut emecek ve el ayak bakımında yumuşacık cilde sahip olacaksınız.
  • Yarım muz, 1 tatlı kaşığı bal, 10 damla tarçın yağı, 2 damla da limon suyu ekleyerek bu karışımı rondodan geçirin. Püre halinde bir maske elde etmiş olacaksınız. Bu maskeyi yüz maskesi olarak kullandığınız zaman anında beyaz ve parlak cilde sahip olabilirsiniz. Cilt maskesinin vücutta 30 dakika beklemesi gerekmektedir. Anında etki göstermektedir.

Tarçın Yağı ile Saç Bakımı

Bir kasede zeytinyağını benmari usulü ile ısıtın. Bu sayede zeytinyağının içerisindeki asit ortadan kaybolacaktır. İçerisine beş damla tarçın yağı ekleyerek ılık olan bu karışımı saçlarınıza haftada bir kez sürerek saçların yumuşamasını ve kolay taranmasını sağlayabilirsiniz. Tarçın yağı saç bakımı için kullanıldığı zaman düğüm olan ve sürekli dolaşan saçların kolaylıkla açılmasını sağlamaktadır. Bu sayede uzun saçları taramak ve sürekli dolaşan saçları açmak haftada bir kere bu bakımı yapmaktan geçmektedir. Bu zeytinyağı ve tarçın yağı karışımını saçınızda yarım saat bekletebilirsiniz. Bekledikten sonra ılık su ile durulamanız, saç köklerinin açılan gözeneklerine zarar vermeyecektir.

Tarçın Yağı ile Saç Bakımı

Tarçın Yağı ile Cilt Tedavileri

Ciltte meydana gelebilecek küçük çaplı yaralanmalar, mevsimsel alerjiler ve renk dokusunda değişime neden olan cilt Bakım hastalıklarının tedavisi amaçlı olarak tarçın yağı kullanılmaktadır. Ciltte meydana gelen yaşlanmaya bağlı koyulaşmayı yok etmektedir. Özellikle koltuk altı bölgesinin kararmasına ve boyun bölgesinde alerjik reaksiyonların giderilmesine bir numaralı kesin çözüm etkiyi sunmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ayrıca ağrı odaklı olarak vücutta meydana gelen ağrıyan bölgelerin kızarması, morarması gibi durumlarda tarçın yağı etkili olmaktadır. Özellikle menüsküs yırtığına bağlı olarak diz kapağında zaman içinde meydana gelen morarmaları düzenli diz kapağına masaj yapılarak uygulanması ile bu morluk ve kızarıklıklardan kurtulmak mümkündür.

Tarçın Yağı ile Cilt Tedavileri

Bu yazımızda tarçın yağı hakkında bilgiler bu bu kadardı. Daha fazla bilgi için linke tıklayın.

Facebook adresimiz: https://www.facebook.com/sosyola/

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.