Sudocrem Ne İşe Yarar?

22.07.2019
626
Sudocrem Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Sudocrem krem nedir, yıllardır hayatımızda olup geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Sudocrem bir pişik kremidir. Sudocrem cilt krem oldukça etkili olup bebeklerin pişik etkisinin giderilmesinde oldukça fayda sağlayıp uygulandığı bölgeyi idrar asidini karşı bariyer oluşturur. Pişiğin yok olmasını ve  tekrardan oluşmasına engel olur.Bilinen en iyi pişik kremlerin arasındadır. Bunun yanında son yıllarda sivilceleri de yok ettiğine dair söylentiler çıkmıştır. Buna dayanarak birçok kişi bu kremi sivilce kremi olarak da kullanmaktadır ve sivilceleri yok ettiği söylenmektedir. Pişik olan bölgeye çok ince sürüldüğü takdirde bile oldukça etkili olduğu bilinmelidir.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Sudocrem Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Sudocrem bir pişik kremidir. bu kremin içerisinde saflaştırılmış su, lanolin, benzil sinnamat, benzil benzoat, brnzil phenil, methanol, ve çinko asit bulunmaktadır. Bu kremi uygulandığı bölgede cildin yenilenmesini sağlayarak hasarın giderilmesini ve tekrardan oluşmasını engeller. Bu krem  bu nedenle birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlar;

 • Pişiklerin tedavisinde kullanılır( bebeklerinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz)
 • Küçük yaraların tedavisinde kullanılır
 • Sivilce (akne) sorunun giderilmesinde oldukça etkilidir. Sürüldüğü bölgede hücre yenilenmesini sağlar ve sivilceler ortadan kaybolur.
 • Akne lekelerinin giderilmesinde kullanılabilir.
 • Yazın oluşan güneş lekelerinde, güneş yanığı ve diğer ciltteki izlerin giderilmesinde oldukça etkilidir.
 • Egzama  ve mantar tedavisinde kullanılabilir.
 • Yara, yanık, kızarıklık, kaşıntı gibi alerji reaksiyonlarının  tedavisinde kullanılır.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Sudo krem gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek çözümleri sıraladık. [/box]

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Sudocrem Nedir, Nerelerde Kullanılır
Sudocrem Nedir, Nerelerde Kullanılır

Sudocrem Kremin Cilde Faydaları

 • Sudocrem cilt krem  uygulandığı bölgede dış etmenlere karşı bariyer oluşturur ve cildi korur.
 • Ciltteki şişkin, irinli sivilcelerin yok olmasını sağlar ve iltihaplı sivilcelerde de etkilidir.
 • Sudocrem leke kremi ciltteki lekelere karşı, yok edici etkiye sahiptir.
 • Bu krem cilde uygulandığında ölü derileri atarak,  yeni hücre oluşumunu sağlayıp cildin beyazlamasına da etki sağlar.
 • Herhangi bir nedenden dolayı  kaşınan bölgemize uyguladığımızda kaşıntıyı engeller ve tahriş olmuş cilde iyi gelir.
 • Cildin kurumasının önüne geçerek nem değerini sağlar ve bunun yanında yağ dengesini de korur.
 • Cildimize yapmış olduğumuz bakımlardan sonra cildimiz kızarır,  sudocrem cilt krem  bu kızarıklıkların giderilmesinde de oldukça etkilidir.
 • Yazın güneşlenmek isterken,  güneşten etkilenip oluşan kızarıklık ve tahrişleri iyi gelir.
 • Sudocrem cilt kremi birçok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Bunlar sedef egzama ve mantardır.
 • Sudocrem cilt kremi sadece pişiklerde değil cildimizin birçok yerinde ve birçok belirtiye karşı fayda sağladığını bilmelisiniz ki bu kremi dozundan fazla kullanmamalısınız. Fazla sürdüğünüz takdirde tahrişe ve sivilce oluşumuna neden olabilir.
Sudocrem Kremin Cilde Faydaları
Sudocrem Kremin Cilde Faydaları

Sudocrem Nasıl Sürülür

Sudocrem cilt krem cildin tüm bölgelerine aynı şekilde uygulanır. Sürüldüğü bölge tekrar sürmemek gerekir. Aynı bölgeye birkaç kez uygulandığı takdirde uygulanan bölgeyi kızarıklık,  tahriş ve şişkinlik yapabilir.

Sudocrem yüze nasıl uygulanır

Bu kremini yüz bölgesine gece uygulanmalıdır. Sudocrem bakım kremi cildin yenilediği için daha hassaslaştıracaktır. Bu nedenle  gündüz uygulandığı takdirde güneşe çıkılırsa,  güneş lekelerinin oluşma ihtimalini ve çevredeki kirlerin cildimize daha fazla nüfus etmesine neden olabilir. Bunun yanında gündüz sürüldüğü takdirde yüzünüzün ruh gibi kalmasına neden olacaktır. Sudocrem bakım kremini yüzünüzün tamamını sürmelisiniz.  Sadece sivilcelerin ya da güneş lekelerini üzerine uygulamalısınız. Göze temas etmemesine dikkat etmeniz gerekir. Yüzünüzde eğer ki bir tahriş kızarıklık ya da yara var ise sudocrem  kremi uygulamayınız.

Sudocrem Nasıl Sürülür
Sudocrem Nasıl Sürülür

Sudocrem sivilceye nasıl sürülür

Sudocrem krem uygulamadan önce sürüleceği bölgenin temiz  ve kuru olması gerekir. Daha sonrasında cildin tamamına değil de sivilcenin üzerine  nazik, yavaş hareketle masaj yaparak sürülmelidir. Kremi uygularken sivilceyi tahriş  veya patlatmamak gerekir. Bu işlemi gece yatmadan yapmalısınız ki,  sabah kalktığınızda sivilcelerin kuruması  sağlansın.

Sudocrem cilt lekelerine nasıl sürülür

Sudocrem krem cilt lekelerine oval hareketlerle  yer çekimine karşı masaj yaparak uygulanmalıdır. Uygulandıktan sonra bu krem cilt üzerinde 15 dakika bekletilmelidir. Bekleme işleminden sonra bolca soğuk su ile yıkanmalıdır ki cildiniz sarkmasın. İşleminiz bittikten sonra cildinizde herhangi bir tahriş,  kızarıklık yok ise aynı dozda uygulayabilirsiniz. Cildi yenileyerek cilt lekelerinin ve yok olmasını sağlayacaktır.

Sudocrem Sivilce İzlerine İyi Gelir Mi?

Sudocrem kremin içerisinde bulunan çinko sayesinde sivilcelerin kaybolmasını, leke oluşumunu ve tekrardan oluşmasına engelleyecektir. Burada yapılması gereken sivilce olan bölgeye Sudocrem kremini nazik hareketlerle masaj yaparak uygulanmasıdır. Sudocrem kremi gece yatmadan uygulamalısınız ki, sabah kalktığınızda sivilceler sönsün ve zaman ile kaybolsun. Sivilcelerimizin kaybolması için bu kremi düzenli olarak her gün uygulamalısınız. Sivilce olmayan yere uygularsanız,  sivilce oluşumuna neden olabilirsiniz. Sivilcelerimizin yok olması için Sudocrem krem ile karışım maskesi vereceğim.

Güzellik Uzmanı Pervin Dinçer’in Sudocremli Maske Tarifi

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı sudocrem
 • 1 tatlı kaşığı avokado yağı
 • 1 tatlı kayısı yağı ya da 1 çay kaşığı badem yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir kabın içerisine 1 tatlı kaşığı Sudocrem kremini 1 tatlı kaşığı avokado yağı ve bir tatlı kaşığı kayısı yağını katıp güzelce homojen hale getiriniz. Daha sonra sivilce olan bölgelere masaj yaparak uygulayınız. 20 dakika bekledikten sonra bolca ılık su ile durulayınız. Bu maskeyi haftada 3 defa uygularsanız sivilcelerimizin tamamen kaybolduğunu sizde,  çevremizdekilerle fark edecektir. Bu maske ilk kullanımda bile oldukça etkilidir.

Sudocremin Güncel Fiyatı Ne Kadardır? Nerede Satılır?

Sudocrem  kremi eczanelerden ve birçok kozmetik mağazasından temin edebilirsiniz. Bunun yanında internetten de sipariş verebilirsiniz. Sudocrem kremi çok maliyetli olmayıp,  makul fiyatlarla temin edebilirsiniz. Gramajına göre sudocrem krem fiyatları:

 • 30 gramı: 20 TL
 • 60 gramı: 25 TL
 • 125 gramı: 40 TL
 • 250 gramı: 50 TL
 • 400 gramı: 70 TL

Sudocrem  İle İlgili Tüm Sorular ve Cevapları

Burada yapmış olduğumuz soru ve cevaplarla bu krem hakkında daha çok bilgi edinip, kullanıp kullanmayacağınıza  karar vermenizde size oldukça kolaylık sağlayacaktır.

Soru 1: Sudocrem cilt kremini Hamileler,  hamileliği düşünenler veya emzirenler bu kremi kullanabilir mi?

Cevap 1: PH değeri yüksek olmayıp, herhangi bir zararı olduğu bilinmemektedir. Ama kadının en hassas dönemleri olduğu için doktor kontrolü altında kullanılmasında fayda vardır. Bunun yanında emziren annelerin meme uçlarındaki çatlaklara da iyi gelmektedir. Bebeğinizi emzirdikten sonra göğüs uçlarına uygulayarak bebeğinizi emzireceğiniz zaman durulamanız gerekmektedir.

Soru 2: Cildimizin daha güzel görünmesi için kullanabilir miyiz? Doktorlar bu kremi öneriyor mu?

Cevap 2: Cilt üzerinde oldukça olumlu etkileri bulunduğundan hücreleri yeniler ve daha güzel ve genç görünmenizi sağladığı için, tabii ki gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Birçok cilt doktoru da bu kremi önermektedir.

Soru 3: Güzellik için kullanılır mı, cilt doktorları öneriyor mu?

Cevap 3: Güzellik içeriği ve harika etkisinden dolayı güzellik için kullanılır. Dermatologlar da yan etkisi olmadığından dolayı sıkça önermektedir. Ayrıca birçok güzellik uzmanı da sürekli kullanılması yönünde öneriyor.

Soru 4: Yüzümde kırışıklıklarım var bunun için kullansam fayda eder mi? Selüloitlerime de iyi gelir mi?

Cevap 4: Bu kreminin kırılışlara iyi gelen bir etkisi bulunmsmaktadır. Ama cildimizin sıkılaşmasına faydası vardır

Soru 5: Gözümün altlar çok şiş ve morluklar var bu kremi kullanabilir miyim, faydası olur mu?

Cevap 5: Gözaltına uygulandığı takdirde cildin yenilenmesini sağlayıp, gözaltı morluklarındaki kararmaları alacaktır. Gece uygulandığı takdirde gözaltı şişliklerinin inmesini sağlayacaktır.

Soru 6:   Doğumdan sonra vücudumda çatlak oluştu, çatlaklarımın gitmesi için kullanabilir miyim?

Cevap 6: Oldukça merak edilen bir soru, vücudunuzda oluşan çatlaklara oldukça iyi geliyor. Çok fayda etmesinin sebebi de içeriğindeki etkili maddelerdir. Çatlak olan bölgeye uygulandığında  zaman ile çatlaklar azalarak gidecektir. Bilinmelidir ki çatlakların giderilmesi için düzenli olarak haftada 2 defa uygulanmalıdır.

Soru 7: Bu kremi birçok kişi gibi ünlülerde kullanmakta mıdır?

Cevap 7: Bu kremin tanınmasında  ünlü oyuncu, ünlü şarkıcıların payı çok fazladır. bu konu hakkında konuşmadıkları zaman bu krem sadece pişik kremi olan bilinmekteydi. Ünlüler kremi tavsiye ettikten sonra cildimiz içinde çok fazla kullanılmaya başlandı. Birçok ünlü sosyal medya hesaplarından bu ürünü kullandıklarını ve  güzelliklerini borçlu olduklarını ifade etmişlerdir. Demet akalın bunlardan biri diyebiliriz.

Soru 8:  Sudocrem cilt kreminin bir zararı yan etkisi var mıdır?

Cevap 8: Sudocrem bakım kreminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Düşününce cildi o kadar hassas olan bebeklerimizin poposun da bile uygulanmakta.

Soru 9: Sudocrem cilt kremini cildimize uyguladığınız takdirde kıllanma tüylenme yapar mı?

Cevap 9: Bu kremi herhangi bir kıllanma ve tüylenme yapmaz uygulandığı bölgede cildi canlandırdığı için sadece tüylerin daha erken uzamasına neden olur.

Soru 10:  Bu kremi ten rengimin açılması için kullanabilir miyim?

Cevap 10: bu krem ten açıcı olarak satılmamaktadır ama cildi ölü derilerden arındırma etkisi olduğu için cildi beyazlatma etkisi de vardır

Soru 11: Cildim oldukça yağlı bu kremi ben  de kullanabilir miyim?

Cevap 11: Bu cilt kremini alırken birçok kişinin sorduğu sorudur. Krem yağlı ciltler üzerinde oldukça etkilidir ve  fazla yağın dışarı atılmasına ve cildin nem değerini korunmasını sağlar.

Bu krem hakkında vereceğim bilgilerin sonuna geldik.  Krem kadınlar tarafından oldukça kullanılmakta ve tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız.

Ürün hakkında detaylı bilgiye videodan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Öykü dedi ki:

  Sudocrem kremin en güzel faydası tahriş olmuş bir bölgeye anında müdahale etmek. Kilolu insanların yaz aylarında en çok zorlandığı şeylerden biri de iki bacak arasının sürtmesi ile ciltte oluşan kızarıklık ve tahriştir. Bu sorun ile çok karşılaşıyorum. Tahriş olan bölgeye sudocrem kremi sürüyorum ve asla üstünü örtmeden bekletiyorum. Çok faydasını gördüm sudocrem çok güzel bir krem bana göre. Bebekler için pişik kremi olarak da çok sık kullanılıyor.