Avokado Yağının Faydaları

07.08.2019
366
Avokado Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Avokado yağının faydaları, Özellikle de ciltte ve saçta kullanımı tercih edilen avokado yağı, aynı zamanda da tüketilebilen bir yağdır. Pek çok kozmetik ve bakım ürününün içeriğinde yer alan avokado yağı ile ciltte de saçta da etkili bakım sağlamak oldukça kolaydır. Özellikle de şampuanların içerisinde sıkça kullanılan bu yağ, onarım yapar ve bakım sağlar. Bunların yanı sıra ciltte yenilenmeye ve temizlenmeye de yardımcı olmaktadır.

Avokado Yağının Faydaları

Avokado yağı yemek ve salatalara da eklenerek kullanılabilen kalp dostu bir yağ olarak nitelendirilir ve kullanımında da tüketiminde de herhangi bir sorun olmadığı belirtilmektedir. Vitamin bakımından oldukça zengin olan avokado yağı, yüksek miktarda E vitamini de içermektedir.

Avokado Yağının Faydaları

Avokado Yağının Cilde Ve Saça Faydaları

Avokado yağı ciltte yaşlanmanın engellenmesini sağladığı gibi aynı zamanda da cildin kaliteli bir şekilde nemlenmesini sağlar. Bunların yanı sıra çeşitli maskelerde de yer alan içeriği ile cildin temizlenmesine büyük ölçüde katkı sağlar. Sivilce ve akne oluşumuna bu yönü ile oldukça büyük ket vuran avokado yağı, cildin nem dengesini de ayarlayarak her cilt tipinde olumlu ve uyumlu etki göstermeye yardımcıdır. Kullanıldığı bölgelerdeki kuruluğu almakla kalmayıp aynı zamanda da bölgedeki lekeleri gideren, çeşitli yaraların ya da izlerin iyileşmesine katkı sağlayan avokado yağı onarıcı ve bakım yapıcı özelliği ile öne çıkmaktadır.

avokado yağının saça faydaları

Yemeklerde de kullanılabilir oluşu, cilde katkı sağlar. Yüksek E vitamini içeriği cildin genç kalmasına ve ciltte kırışıklık oluşmamasına yardımcı iken sarkmaların da olmamasında büyük ölçüde yardımcı rol oynayan avokado yağı, çizgilenmeleri ve yaşlılık izlerini de silip atar ve erken kullanmaya başlanırsa da oluşumunu geciktirerek cildin genç ve pürüzsüz görüntüsünü daima korumasına yardımcı olur.

Avokado Yağının Cilde Ve Saça Faydaları

Ciltte kilo alma veya verme ile oluşabilecek çatlaklarda da etkili olan avokado yağı, bu izlerin tedavisinde de kullanılabilir. Aynı zamanda el, vücut ve yüz bakımında da çatlak ve kurulukların giderilmesini sağlar. Dudaklarda soğuktan dolayı oluşabilecek çatlakların giderilmesine yardımcıdır ve nemlendirme için ideal bir doğal yağdır.

Saç köklerinde de saç uçlarında da etkili olan avokado yağı, saç köklerini besleyerek saçların doğal rengini korumasına ve canlı bir şekilde hızlı uzamasına yardımcı olur. Saç uçlarındaki kırılmaların oluşmasına engel olurken aynı zamanda da sağlıklı uzayan saçların güçlenmesine yardımda bulunur. Güçlenen saçlar, doğal güzelliklerine kavuşurlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
https://www.youtube.com/watch?v=H6mjcjSJfQ4

Haftada bir ya da iki kez şampuan, saç kremi ya da saç maskesi ve benzeri ürünlerin içine karıştırarak kullanımı sağlanabileceği gibi doğrudan az miktarda avokado yağının da saç diplerine de saçların uçlara kadar olan boy kısımlarına uygulanması etkili olacaktır. Bu işlem çok yoğun miktarda avokado yağı ile çok sık tekrarlanmamalıdır. Saçın yağlanmasına ya da kepeklenmesine sebebiyet vermemek için az miktarda ve doğru zaman aralıklarında kullanım sağlamak önemlidir. Bu şekilde uygulandığı takdirde kepek oluşumunu önler, saç köklerini besler ve güçlü saç oluşumu sağlar, hızlı uzayan saçların doğal parlaklığa kavuşmasına da yardımcı olur. Avokado yağı içeren ürünler de tercih edilip kullanımı sağlanabilir.

avokado yağının faydaları

Avokado Yağı Nasıl Tüketilmeli Ya Da Uygulanmalıdır?

Zengin vitamin deposu ile tüketenlerin vitaminlerin olumlu etkilerini almalarını sağlayan avokado yağı, yemeklerde ve salatalarda belli miktarlarda kullanılmalıdır. Bu yağlar tüketilebilir yağ olarak nitelendirilip alınmalıdır. Kimyasal içeriğe sahip hiçbir yağ tercih edilmemelidir. Alınan yerdeki kalite, doğallık ve etki önemlidir. Bu yağlar yarar getirebileceği gibi kaliteli olanı alınmadığı zaman hastalıklara ya da alerjilere de sebep olabilmektedir. Bu sebeple yağ alınırken de kullanırken de dikkatli olmak gerekir.

Belli miktarlarda kullanılan avokado yağı eğer kaliteli ise herhangi bir zarar getirmeyecektir. Ciltte de yağılacak maskelere birkaç günde bir karıştırılabilecek olan ve aynı zamanda da birkaç günde bir nemlendirici olarak da kullanılabilecek olan avokado yağı, saçlara çok sık kullanılmamalıdır. Saçlar için haftada bir ya da iki kez kullanılabilecek olan avokado yağı kafa derisinde yağlanmaya yol açabilir. Bunun olmaması için ilk birkaç kullanımda yağ miktarını az tutmak önemlidir. Yağ miktarı az tutulduğu halde saçlarda ve saç derisinde yağlanmaya ve kepeğe sebep oluyorsa avokado yağı saçlarda kullanılmamalı ve bir doktora danışılmalıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=vTfb2wzTHLo

Doktor denetimi altında bu tür yağları kullanmak oldukça önemlidir. Bu sebeple kullanmaya başlamadan ya da tüketmeden önce doktora sorularak belli miktarlar belirlenmesi de oldukça önemlidir. Her ne kadar kalp dostu olan ve ciltteki çoğu sıkıntıya iyi gelen yüksek E vitamini içerikli iyileştirici ve onarıcı etkili bir yağ olsa da avokado yağı da bazı sıkıntılara yol açabilme potansiyeline sahiptir.

Bunun yaşanmaması için belli miktarlar aşılmamalı, belli zamanlarda kullanımı sağlanmalıdır. Fazla kullanımı ya da tüketimi ciltte alerjiye sebep olabilir, saçta kepeğe neden olabilir, cildin lekelenmesine neden olabilir, midenin kötü etkilenmesine ve bozulmasına sebep olabilir, çeşitli rahatsızlıklar baş gösterebilir. Olması gerektiği miktarda kullanıldığı sürece böyle sıkıntılar ile karşılaşmak imkansız hale gelecektir.

https://www.youtube.com/watch?v=PriJTPyLwIE

Avokado yağının faydaları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Kullanmanızı tavsiye ederim kendimde kullandım ve hiç sorun yaşamadım aksine oldukça yararlı oldu. Cilt bakımı yazılarımıza bakmanızı tavsiye ederim. Daha fazla bilgiye ulaşmak için linkten gidebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.