Travazol Krem ne işe yarar?

16.07.2019
356
Travazol Krem ne işe yarar?
Modelistlik Kursu

Travazol krem, genel anlamda cilt ve deri hastalıklarını tedavi ediyor. Özellikle mantar ve egzama konusunda çok etkili olduğu bilinen krem son dönemlerde popüler ilaçlar arasına girdi. Bu nedenle de tüketiciler tarafından Travazol krem nedir, Travazol krem nasıl kullanılır, Travazol krem ne işe yarar fiyatı ne kadar gibi soruların yanıtı araştırılıyor. Travazol krem hakkında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık ve derledik.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Bu ürün gibi faydalı kremler arasından derlediğimiz listeyi mutlaka inceleyin. Cilt sağlığınızı olumlu etkileyecek bazı krem önerilerimiz var. [/box]

[pt_view id=”5d30a5a7i0″]

Cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Travazol krem eczanelerde satılan ve genellikle mantar ve egzama gibi cilt sorunlarını kısa sürede tedavi eden kremlerden biridir. Aynı zamanda ciltte oluşan bakterilere yok eden ve alerjik durumlara da iyi gelen kremin iltihap önleyici etkisi vardır. Cilt yüzeyinde oluşan egzama ve mantar gibi hastalıkların tedavisinde kullanılırken aynı zamanda bu hastalıklar nedeniyle oluşan yanma ve ağrı hissini ortadan kaldırır. Travazol krem nedir sorusunun yanıtı aslında oldukça geniş kapsamlıdır. Pişiklerin giderilmesinde de kullanılan bu krem uygulamadan kısa süre sonra cilt sorunlarında azalmaya ortaya çıkarır. Aynı zamanda pişik kremi olarak da bilinen Travazol kremin bebeklerde kullanılmasında bir sakınca yoktur fakat yine de doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Travazol Krem Ne İşe Yarar?

Özellikle parmak aralarında oluşan mantar, egzama ve ciltte oluşan kızarıklık durumlarında etkili olan Travazol krem ne işe yarar sorusu herkes tarafından araştırılıyor. Öncelikle 15 gramlık bir ambalaj içerisinde satılan, etken madde olarak 10 mg izokonazol nitrat, 1 g Travazol ve 1 mg diflukortolon valerat içeren bu krem beyaz renklidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kremin içeriğinde bulunan izokonazol nitrat, deri üzerinde oluşan mantar hastalıklarının tedavisinde son derece etkilidir. Aynı zamanda birçok Micro vave bakteriye karşı da etkili olduğu bilinmektedir.  Kremin diğer bir etken maddesi olan Diflukortolon valerat, alerjik durumlarda iltihabı önlemek ve aynı zamanda deride çeşitli nedenlerden dolayı oluşan ödemin atılmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

Diflukortolon valerat, deri hastalıkları nedeniyle oluşan yanma ve ağrı gibi şikayetlerin giderilmesine de yardımcı olur. Travazol krem doktor kontrolünde kullanılması gereken önemli etkileri olan kremlerden biridir. Özellikle yukarıda saydığımız etken maddelerden birine karşı alerjiniz varsa kesinlikle bu kremi kullanmamalısınız.

Doktor tavsiyesi durumunda ciltte oluşan egzama, mantar, kızamık, su çiçeği gibi hastalıkların yanı sıra uçuk gibi görürse dayalı deri enfeksiyonlarında kullanılan kremlerden biridir. Bakteri ve mantar hastalıklarına iyi gelir ancak başta da belirttiğimiz gibi kesinlikle doktor kontrolünde kullanılması gereken etkili kremlerden biridir.

Travazol Krem Ne İşe Yarar
Travazol Krem Ne İşe Yarar

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır?

Genellikle bebeklerde ve yetişkinlerde pişik tedavisinde tercih edilen Travazol krem nerelerde kullanılır? Geniş kapsamlı bir kremdir ve yaz aylarında yetişkinlerde ya da fazla Kilolu olanlar da sıcak hava nedeniyle kıyafetlerin cilde sürtünmesi sonucu oluşan pişik tedavisinde etkili bir çözümdür.

Aynı zamanda Bebeklerde oluşan pişik sorunlarında doktor tavsiyesi ile kullanılabilir. Kremi pişik tedavisinde kullandığınız zaman uyguladıktan sonra bir süre beklemeniz ve kıyafetlerinizi girmeniz gerekmektedir. Özellikle genital bölgede oluşan mantar ve enfeksiyonların tedavisinde kremin etkili olduğu bilinmektedir. Genital uçuk ve mantar tedavisi için doktor kontrolünde bu kremi kullanabilirsiniz.

Ayrıca kötü hijyen nedeniyle genital bölgede oluşan kaşıntı ve kızarıklıkların tedavisinde depremin etkili olduğu bilinmektedir. Ayak mantarı, genital bölgede oluşan mantarlar, deride oluşan egzama, pişik, genital uçuk gibi enfeksiyon sonucu meydana gelen hastalıkların tedavisinde gönül rahatlığı ile bu krem kullanılabilir.

Travazol Krem Nerelerde Kullanılır
Travazol Krem Nerelerde Kullanılır

Travazol Krem Nasıl Kullanılır?

Travazol krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtına gelecek olursak başta da belirttiğimiz gibi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. Doktor tavsiyesinde kullanılan bu krem genellikle Günde 2 defa uygulanır.  Travazol tedavisi sırasında Doktorunuz size yapmanız gerekenleri detaylı olarak anlatılacaktır. İltihaplı veya mantarlı bölge için kullanılan krem iyileşme görülmeye başladıktan sonra en geç 2 hafta içerisinde bırakılmalıdır. Aynı zamanda kullanılacak doza dikkat edilmeli ve kesinlikle doz aşımı yapılmamalıdır.

Travazol Krem Nasıl Kullanılır
Travazol Krem Nasıl Kullanılır

Travazol Krem Yan Etkileri

Doktor kontrolünde kullanılmaması durumunda Travazol krem yan etkileri ciddi sonuçlara neden olabilir. Aynı zamanda doktor kontrolünde olsa bile mutlaka doğru dozda kullanmaya ve tarif edilen şekilde uygulamaya dikkat etmek gerekir. Travazol kremin yan etkileri şu şekildedir;

 • Kılcal damarların genişlemesi
 • Deride incelme
 • Kıl kökü iltihabı
 • Sivilce artışı
 • Tüylenme
 • Ciltte kızarıklık, kaşıntı, yanma ve döküntü
 • Ciltte renk değişikliği
 • İsilik

Her ne kadar bu krem cilt tabakasına uygulansa da deri tarafından emilen ve cildin içine işleyen bir kremdir. Krem vücutlu tedavisini tamamladıktan sonra idrar yolu ile dışarı atılır. Kremin kullanılması sırasında aşırı kaşıntı, uygulama yapılan yerde şişlik, ciltte döküntü, Nefes almada zorluk, dudaklarda ve boğazda şişme görülürse hemen bir doktora başvurulmalıdır. Aynı zamanda ilacın yan etkilerinin ortaya çıkması ile birlikte kullanımı kesinlikle bırakılmalıdır.

Travazol Krem Fiyatı

Eczanelerde reçete ile satılan Travazol krem fiyatı 24 TL olarak belirlenmiştir. Eczacılar reçete olmadan kremi vermemektedir. Bu nedenle doktorunuzla görüştükten sonra uygun bulması durumunda kremi kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu kremi eşdeğer olarak bilinen, Travacort krem, Tevarol krem ve Troderm krem gibi başka kremler de bulunmaktadır. Eczacı ile konuşarak uygun bulması durumunda bu kremlerden birini de alabilirsiniz.

Travazol Krem Kullananlar

Travazol Krem Kullananlar genellikle ortaya çıkan sonuçlardan memnun kaldıklarını söylüyor. bazı kullanıcılar yan etkilerini gördüklerini fakat ciddi bir sorun olmadığını dile getiriyor. özellikle mantar ve egzama tedavisinde kullanıldığını belirten kişiler bu konuda sorunlarını kısa süre içerisinde giderildiğini ve yaklaşık 1 hafta gibi bir sürede mantarın iyileştiğini söylüyor.

Yine de travazol krem kullanmak istiyorsanız doktor görüşü almanızda ve buna uygun şekilde kremi kullanmanızda fayda var. kullanıcı yorumları her ne kadar olumlu bile olsa  her gün yeni farklı olduğunu ve ilaçların da farklı etkiler gösterdiğini unutmamak gerekir. özellikle ilaçlara karşı alerjik reaksiyon geliştirenler mutlaka doktora başvurulmalı ve kremin kullanımına ondan sonra başlamalıdır.

Travazol Krem Yüze Sürülür Mü?

Travazol krem yüze sürülür mü sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Daha önce kremin yan etkilerini sayarken bahsettiğiniz gibi bu krem tüylenme sorununa neden olabiliyor. Bu nedenle yüzünüzde egzama gibi bir problem varsa, egzama tedavisinde kullanılan başka bir kremden yardım almanız tavsiye ediliyor. Çünkü bünyenize ve fiziksel durumunuza da bağlı olarak bu kremi kullanmanız durumunda cildinizde tüylenme sorunu olabilir. Özellikle yüz bölgesinde oluşan tüylenme nedeniyle daha sonra zor dönemler yaşayabilirsiniz.

Travazol Krem Hakkında Merak Edilenler

Kullanmak isteyenlerin Travazol krem hakkında merak ettiği başka sorular da var. Travazol kremin açık yaraya sürülüp sürülmeyeceği araştırılıyor. Kesinlikle yanık ve açık yara tedavisinde bu kremi kullanamamanız önerilir. Mantar tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir ancak yine de doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Diğer bir konu ise genital bölgedeki mantar ve uçuk tedavisinde de kullanılan kremin cinsel organa sürülüp sürülmemesi konusu. Cinsel organa krem sürülebilir ancak yine doktor tavsiyesinde ve belirtilen dozda olmalıdır. Travazol krem doktorun tavsiye ettiği süre boyunca kullanılmalı daha sonrasında kremin kullanımı ve kesinlikle bırakılmalıdır. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde de mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Travazol Krem hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Travazol Krem kullanıcıları tarafından oldukça tavsiye edilmektedir. Cilt bakımı üzerine yazmış olduğumuz içeriklerimize bakmanızı tavsiye ederim.

Ürün hakkında bu yazıdan da bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Tülay dedi ki:

  Travazol adlı bu krem pişik tedavisinde çok etkili bir kremdir diyebilirim. Küçük çocuklarda ya da kilolu bireylerde yaz aylarında sıklıkla karşılaştığı bir sorundur pişik ve bu nedenle her evde bir pişik kremi kesinlillkle bulunmalı. Bana göre bulunması gereken bu krem Travazol. Pişik nedeni ile tahriş olan bölgeyi rahatlatır ve kızarıklığı giderir. Ayrıca buna ek olarak, mantar ve egzama tedavilerinde de tavsiye edilen bir kremdir.