Terbisil Krem Nasıl Kullanılır?

02.01.2020
749
Terbisil Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Terbisil krem genel olarak ciltteki mantar enfeksiyonlarını tedavi eden bir ilaçtır. Çok güçlü ve etkili olan Terbisil krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için hazırladık.

Terbisil Krem Nedir?

Bu krem, mantarın büyümesini önleyerek çalışan bir antifungaldir. Bu ilaç saçkıran, isilik, ayak mantarı ve kasık mantarı gibi çeşitli mantar cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bu ilaç aynı zamanda boyun, göğüs, kollar veya bacaklardaki derinin renginin açılmasına veya koyulaşmasına neden olan bir mantar enfeksiyonu olan pityriasis (tinea versicolor) tedavisinde de kullanılır. 

Terbisil Krem Endikasyonları

Bu krem saçkıran, isilik, tinea pedis (ayak mantarı) ve tinea cruris (kasık mantarı) tedavisinde kullanılır.

Trichophyton, microsporum canis ve epidermophyton flokosum gibi dermatofitlerin neden olduğu ciltteki mantar enfeksiyonlarını tedavi eder. Candida’nın neden olduğu cilt enfeksiyonlarını iyileştirir. Malassezia furfur’un neden olduğu pityriasis (tinea versicolor) hastalığını tedavi eder.

Terbisil Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 14.94 TL’dir.

Terbisil Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu kremi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu ürünün içindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz olabilir. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek aktif olmayan bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınızla konuşunuz.
 • Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bu ürünü kullanmadan önce doktorunuza danışın.
 • Hamilelik sırasında, bu ilaç sadece çok ihtiyaç duyulduğunda ve mutlaka doktor gözetiminde kullanılmalıdır.
 • Bu ilacın diğer formları ağızdan alındığında anne sütüne geçer. Bu ilacın cilde uygulandığında anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışınız.
 • Bu kremi gözlere, buruna, ağız bölgesine veya vajinanın içine uygulamayınız. Yanlışlıkla krem bu alanlarla temas ederse derhal bol suyla yıkayınız.
 • Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, bu ilacı saç derisi veya tırnaklara uygulamayınız.
 • Dozaj ve tedavi uzunluğu, tedavi edilen enfeksiyonun türüne bağlıdır. Bu kremi ne kadar süre ile kullanacağınızı, günde kaç kez kullanacağınızı ve ne kadar kullanacağınızı doktorunuz size belirtecektir.
 • Daha sık uygulama yapmayınız veya belirtilenden daha uzun süre kullanmayınız. Bu, yan etki riskini artırabilir.
 • En iyi şekilde yararlanmak için bu ilacı düzenli olarak kullanınız. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatlerde kullanınız.

Terbisil Krem Kullanım Şekli

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Tedavi edilecek alanı temizleyin ve iyice kurulayın. Etkilenen bölgeye ve çevresine, genellikle ürün paketinde belirtildiği gibi günde bir veya iki kez ince bir tabaka halinde uygulayın. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza danışın. Tedavi edilen bölge elleriniz değilse kremi kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın. Doktorunuz tarafından talimat verilmedikçe bu bölgeyi sarmayın, üzerini örtmeyin veya bandajlamayın.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Birkaç gün sonra belirtiler kaybolsa bile, bu ilacı tam tedavi süresi bitene kadar kullanmaya devam ediniz. İlacın çok erken bırakılması, enfeksiyonun tekrarlamasına neden olabilir.

Tam tedavi bittikten sonra durumunuz iyileşmeye devam edebilir. Enfeksiyonun tamamen iyileşmesi tedaviden sonra birkaç hafta sürebilir. Durumunuz kötüleşirse veya iyileşmezse kasık mantarı, ayak mantarı ve saçkıran için 4 hafta içinde doktorunuza bildirin.

Terbisil Krem Muadili

Corbinal Krem, Corbinal Dermal Sprey, Corbinal Tablet, Erbinol Krem, Laminox Krem, Laminox Sprey, Laminox Tablet, Lamisil Krem, Lamisil Sprey, Lamisil Tablet, Lamisil Once Film Yapıcı Çözelti, Mikoday Tablet, Mikonafin Krem, Mikonafin Dermal Sprey, Mikonafin Tablet, Mycocur Krem, Mycocur Topikal Sprey, Mycocur Tablet, Myconaf Krem, Tekfin Dermal Sprey, Tekfin Tablet, Terafin Tablet, Terbisil Sprey, Terbisil Tablet, Terbonile Krem, Terbonile Tablet, Terbonile Dermal Sprey, Terinateva Tablet, Terminus Krem, Terminus Dermal Sprey, Terminus Tablet, Termycet Krem, Tigal Dermal Krem ve Tigal Tablet bu ürünün muadilleridir.

Terbisil Krem Kullananlar

“mantar tedavisinde kullanılan 250 mg terbinafin hidroklorür içeren tablet. 1 kutuda 28 adet tablet içermektedir. tırnaklarımdaki mantarın iyileşmemesi sonucu bugün gittiğim cildiye doktoru bu ilacı yazdı. hastalığın durumuna göre dozaj ayarı yapılıyor. tedavinin yaklaşık 2-3 ay süreceğini söyledi. ilacı yazmadan önce karaciğer rahatsızlığımın olup olmadığını sordu yani karaciğerinde sıkıntı olanların bu ilacı kullanması sakıncalı. eczaneden ilacı almaya gittiğim zaman eczacı, ilacın karaciğer enzimlerini çok fazla çalıştırdırdığı ve bol su ile yutulması gerektiğini söyledi ve alkol alınacak ise alkol alınacak süre ile ilacın kullanıldığı süre arasında en az 4-5 saatlik bir zaman dilimi geçmesini söyledi. bu sefer hastalığın geçmesini ümit ediyorum.”

“Bu işlemleri haftada bir on günde bir yaptım, bu arada terbisil tablet kullandım her gün. Bi de dedipim gibi tırnağı kesebildiğim kadar kısa kestim, zaten benim tırnağımla tırnak etim arasında boşluk olmuştu resmen, yarısına kadar filan kesiyodum. Ama asite çok dikkat etmek gerekiyo, ete değince yakıyo çünkü. Tırnağın üstünde bile bi dakikadan fazla kalınca yanma hissi oluyodu. Fikir olsun diye yazdım, sakın korkmayın, bunun tedavisi var. Sadece her doktor önermiyo sanırım. Bende çok doktora gittim ama en son bi dahiliye doktoru önerdi bunu bana, cildiyeci değildi. Bi de biraz sabır istiyo, üç ay filan sürdü toplamda. Ama alttan gelen tırnak sapasağlam tertemiz geldi. Şimdiden geçmiş olsun.”

“Zaten bayadir kullanmiyo terbisil hap kullandni pek grmesm genelde krem kullanyo yagli kremn iyi glmedgni syluyo.

18 yasndn beri cok sey yaplms 1 ay hstnde kalms arastrmislar vs birsuru sehrlere doktrlara gtms ama sonuc ortda hc bisey yk test olarak blmyrm ama yarin sorarim bi bldigim mal de meleda demisler hiperkeratoz palmoplantar keroterma bildklerm bunlar birde kullandigi bikac ilac.

Siz ilac krem vs. Iyi gelecek birsey bulur sylersenz cok minnettar kalirim gercktn .

Rabbim kmseyi caresiz birakmasin zor bi durum heleki cozum olmayacgini bile bile”

“Merhaba terbisili banada verdiler icin 28 kapsül vardi ama ben kullanmadan once dogal bir sekilde cozum denemek istedim 10 gundur bir seyler deniyorum ortaya karisik faydasini gordum geln tirnak parlak ve hizli uzadi. tedavim su sekilde once tirnaklarimi sicak suyla firca yardimiyla kopurterek yikiyorum dahs sonra fõn makinasi ile iyice kuruluyorum daha sonra elma sirkesini torpunun ucuyla tirnagin icine fokuyorum onunla iyice temizliyorum ustunudd pamukla iyice ovuyorum sonra auni sekilde viks suruyorum icine kadar parmak aralarina kadar o srkil 20 dk kadar birakiyorum en verdigi cilayi suruyorum bu islemi her musait oldugum an yapiyorim is yerinde dahi”

Terbisil Krem Yan Etkileri

Bu kremi uygulama yerinde yanma, tahriş veya kaşıntı meydana gelebilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza bildirin.

Doktorunuz sizi bu ilacı kullanmaya yönlendirdiyse, size olan yararın yan etki riskinden daha büyük olduğuna karar verdiğini unutmayın. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkiler görünmez. Bu ilacın yan etkileri çok nadir görülür.

Kremi uyguladığınız bölgede kabarcık, şişlik ya da sızıntı gibi nadir görülen ancak ciddi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse derhal doktorunuza bildirin.

Bu ilaçta çok ciddi bir alerjik reaksiyon görülmesi nadirdir. Bununla birlikte, döküntü, kaşıntı, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı gibi ciddi alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birini fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın. 

Terbisil Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem, mantarın neden olduğu enfeksiyonlarla savaşan antifungal bir ilaçtır. Bu krem genel olarak isilik, ayak mantarı, kasık mantarı ve saçkıran enfeksiyonları gibi cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.

Terbisil Krem Faydaları

Bu krem genel olarak isilik, kasık mantarı, saçkıran ve ayak mantarı gibi çeşitli ciltteki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde oldukça etkilidir. Ayrıca kaşıntı, kızarıklık ve şişlik gibi cilt rahatsızlıklarını iyileştirir.

Terbisil Krem Yorumlari

“Amin insllah rabbim kmseye vermesn cok kotu bisey onn her gttgmz ortamda ellerni saklamasi rahatsz olmasi beni cok uzuyor.

Insllah.

Evet sabrsz davrnms ben tekrar kullandrtmayi dsndum o hapi ama ozman bebis dsnydk ve bu ilaci kullanrken cocuk dsnmek yasak.

Snrasi hamilelik vs bisi dyemedm .tam olrk nasl kullanlck ben pek blmedm icin bisi deymiyorum.

Ayy gercekten sorarsanz cok sevnirim en azndan bska bi ilac krem ne olrsa bize bi umut kapisi gecrblgne inandm herseyi denetirim her bldgmz kremi dener oldk.

braz rahatlatcii veya gecirecek bir ilac krem ne olursa .

Bu arada birde terbisil diye bi hap vardi kullandigi bldigim kremide vardi hatta yanls hatrlmysam oda fyda etmemis

Evet eldiven kullaniyor is yerinde”

“Kizlar benim ellerimin uzeri cok kotu oldu dorduncu hafta basladi sanku dogum lekesi gibi yada cok sogukta kipkirmizi olur ya oyle cayir cayir yaniyor cok aciyor.disari hic cikmiyorum gun icinde defalarca kremler suruyorum gecmiyor.dermatoloji dr u hamilelik tetiklemistir cildin hassas dedi travazol krem exipial lipo solusyon verdi bide yuzum benek benek kirmiziliklar sivilceler vardi ona da terbisil kremle kukurtlu sabun verdi hamile oldugumu biliyor.ama prospektuslerin hepsinde hamilelikte kullanilmamali diyor aradim dertmtlji dr u gonul rahatligiyla kullan b grubu dedi ama b grubu yazmiyor.ben de bebeklere bisey olur diye bir iki kez cok az surdum ve biraktim kullanmayi.ama cok fenayim gecmiyor ne yapayim?”

“Ne olur derdime bir çare, dopumdan sonra ayağımda tırnak batması oluştu emzirdiğim için hap kullanmak istemedim ve dr işini geçiktirdim tırnağım dolama oldu yanından et çıktı bebeğim 5 aylıkken dr gittim antibiyotik kullandım çare etmedi ve tırnağımı çektirdim, sonrası dr mantar şlacı yazmadığından tırnak yatağım boş kaldığı için enfeksiyon kapmış ve mantar olmuş çıkan tırnak anlicanız hasarlı çıktı çıkarken batmaya başladı yine be sarı oldu tırnağım uzadıkça dr gittim mantar olmuş dedi terbisil ilaç verdi 1 ay kullandım çare etmedi şuan dehşet derece batıyor 2 taraftanda tırnağım içe kıvrık uzuyor çokcanım acıyor yanlarına tentiyotlu pamuk sıkıştırdım”

“Geçmiş olsun canım özellikle sprey istiyorsan terbisil yeterli olacaktır ama gebelikte kullanılması önerilmiyor ya doktor senin adına yazar mı bilemiyorum.. Özellikle ayaklarını ıslak tutmasın hemen kurutsun terlerse bile.. çünkü mantar ıslak zeminde ürüyor direk..”

Terbisil Krem İçeriği

Bu kremin etken maddesi terbinafin hidroklorür adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise sodyum hidroksit, benzil alkol, sorbitan monostearat, setil palmitat, setil alkol, setostearil alkol, polisorbat 60, izopropil miristat ve arıtılmış sudur.

Terbisil Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bu krem ile ilgili çok merak edilen soruların yanıtlarını bu bölümde sizler için cevapladık.

Terbisil Krem Ayak Mantarı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem ayak mantarı tedavisinde son derece etkilidir.

Terbisil Ayak Kremi Midir?

Evet, bu krem ayak mantarı için kullanılır ve oldukça etkilidir.

Terbisil Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Hayır, bu krem kesinlikle reçetesiz satın alınmaz.

Terbisil Krem Genital Bölge Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu krem özellikle kasık mantarı hastalığında etkilidir. Bu kremi doktor kontrolünde kasık mantarı tedavisinde ve genital bölgede kullanabilirsiniz.

Terbisil Krem Emzirme Döneminde Kullanılır Mı?

Bu kremi doktorunuza danışmadan emzirme döneminde kesinlikle kullanmayınız.

Terbisil Krem Egzama Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem egzama üzerinde etkili değildir.

Terbisil Krem Vajinal Mantarda Kullanımı Nasıldır?

Bu krem kesinlikle vajina bölgesinde kullanılmaz.

Terbisil Mantar Kremi Fiyatı Ne Kadar? 

Bu kremin güncel fiyatı 14.94 liradır.

Terbisil Krem Kortizonlumu?

Hayır, bu krem kesinlikle kortizon içermez.

Terbisil Mantar Kremi Midir?

Evet, bu krem mantar kaynaklı hastalıkları tedavi eden bir ilaçtır.

Terbisil Krem Tırnak Mantarı Tedavisinde Kullanılır Mı?

Evet, bu krem tırnak mantarının iyileştirilmesi için kullanılır.

Terbisil Krem Saçkıran Tedavisi İçin Kullanılır Mı?

Evet, bu ürün saçkıran hastalığının iyileştirilmesi için kullanılır ve oldukça etkili bir ilaçtır.

Terbisil Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, bu krem sivilcelerin tedavisine uygun değildir.

Terbisil Krem yüze sürülür mü?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Terbisil Krem yüze sürülür mü?

Hayır. Terbisil Kremi yüzünüze uygulamayınız.

Terbisil Kremi kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Terbisil Kremi kullanırken tedavi edilen bölgenin temiz tutulması çok önemlidir. Ayrıca bölgenin kurulanması çok önemlidir. Tedavi edilen bölge kesinlikle kaşınmamalıdır.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Figen dedi ki:

  Kortizon içermeyen Terbisil krem mantar kaynaklı rahatsızlıklarda tavsiye edilen bir krem. Doktor gözetimi olmadan asla reçetesiz eczaneden satın alamayacağınız Terbisil krem ayak mantarlarında oldukça etkili bir ilaç. Ayrıca saçkıran rahatsızlığı olanlara da tavsiye edilir. Şunu da belirtmek gerekir ki, Terbisil krem doktor gözetimi olmadan kullanilmamali. Bir arkadaşım tavsiye etti kullanayim belki geçer diye düşünmeyin, çünkü rahatsızlığınızın durumuna göre doz ayarı yapılıyor.