Reklamlar
Kremler

Isotrexin Cilt Soyucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Isotrexin Cilt Soyucu Kremi Faydaları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Isotrexin Cilt Soyucu Kremi Nasıl Kullanılır?

Isotrexin cilt soyucu krem, birçok insanın yaşadığı akne ve sivilce sorunlarını yok eder. Peki Isotrexin cilt soyucu krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, muadili nedir, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Nedir?

Akne, ciltteki lekelerin en yaygın nedenidir. Sivilce olan çoğu insan 12-25 yaş arasındadır ancak bazı yaşlı ve genç insanlarda da sivilceler olabilir. Küçük yağ bezleri cilt yüzeyinizin hemen altında bulunur ve cildinizi esnek ve pürüzsüz tutan bir yağ (sebum) üretir. Cildinizdeki küçük gözenekler, sebumun cildinizin yüzeyine gelmesini sağlar. Sivilcede, bu gözeneklerin bazıları tıkanır ve küçük sivilcelere, siyah noktalara ve beyaz noktalara neden olur.

Bu kremi yüzünüze uygulamak, gözeneklerin açılmasını ve siyah noktaların veya beyaz noktaların tedavisinde yardımcı olacaktır. Ayrıca iltihabı azaltmada bazı etkileri vardır. Lekeleriniz iltihaplanırsa, bu krem ayrıca eritromisin adı verilen bir antibakteriyel ajan içerdiği için ciltteki iltihabı iyileştirir.

Reklamlar

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bazı ilaçlar belirli hastalıkları olan insanlar için uygun değildir ve bazen bir ilaç sadece ekstra bakım alındığında kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı, bu kremi kullanmaya başlamadan önce doktorunuza sağlık koşullarınız ile ilgili bilgi vermeniz gerekir.
  • Hamileyseniz, bu kremi kullanmamalısınız.
  • Emzirme dönemindeyseniz, bu kremi kullanmamalısınız.
  • Sivilce dışında bir cilt probleminiz varsa, örneğin egzama veya rosacea varsa bu kremi kullanmamalısınız.
  • Siz veya yakın aile üyelerinizden herhangi biri cilt kanseri olduysa bu kremi kullanmamalısınız.
  • Başka bir ilaç alıyorsanız veya kullanıyorsanız bu kremi kullanmamalısınız.
  • Bir ilaca karşı alerjik bir reaksiyon geliştirirseniz bu kremi kullanmamalısınız.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Ne İşe Yarar?

Akne, bir noktada çoğu insanı etkileyen yaygın bir cilt durumudur. Lekelere, ciltte tahrişe, ağrıya ve yanmaya neden olabilir. Vücutta en çok yüz, sırt ve göğüs bölgesinde akne ve sivilceler görülür. 

Aknelerin genel olarak siyah noktalar, beyaz noktalar, papüller, püstüller, nodüller ve kistler olmak üzere altı farklı türü vardır. 

Siyah noktalar; ciltte gelişen küçük siyah veya sarımsı yumrulardır. Gözeneklerin içinde kir yoktur ancak siyahtırlar çünkü saç folikülünün iç astarı pigmentasyon üretir. 

Beyaz noktalar; siyah noktalara benzer bir görünüme sahiptir ancak daha sıkı olabilir ve içi doludur.

Reklamlar

Papüller; hassas veya ağrılı hissettiren küçük kırmızı yumrulardır.

Püstüller; papüllere benzer ancak irin birikmesinden kaynaklanan merkezde beyaz bir ucu vardır

Nodüller; cildin yüzeyinin altında biriken ve ağrılı olabilen büyük sert topaklardır.

Kistler ise aknenin neden olduğu en şiddetli türdür. Kabarcıklara benzeyen ve kalıcı yara izi yaratma riski en yüksek olan irin dolu topaklardır.

Bu krem tüm bu akne ve sivilce türlerinin tedavisinde kullanılan antibiyotik içerikli bir üründür. 

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 25.03 TL’dir.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Kullanım Şekli

Bu kremi tam olarak doktorunuzun söylediği şekilde uygulayın. Bu kremi uygulamadan önce cildinizin etkilenen bölgelerini yıkamak ve hafifçe kurutmak en iyisidir. Genel bir nokta, onu sadece her noktaya değil, aknelerin oluştuğu alanlara uygulamanız gerekir. İlk başta günde bir veya iki kez uygulamak normaldir ancak doktorunuz cildiniz düzeldiğinde bundan daha az kullanmanızı önerebilir. Sadece ince bir film tabakası halinde uygulamanız gerekir. Daha sonra ellerinizi yıkamayı unutmayın.

Son zamanlarda sivilceniz için cildinizin soyulmasına neden olan bir preparat kullanıyorsanız, bu kremi kullanmaya başlamadan önce cildinizin birkaç gün boyunca iyileşmesine izin verin.

Bu kremi, cildinizin güneş yanığı veya ağrılı bölgelerinde kullanmayın. Ayrıca, burun, gözler, kulaklar ya da ağız bölgesiyle temas ettirmeyin. Cildinizin kıvrımlarında veya kırışıklıklarında birikmesine izin vermemeye çalışın.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Faydaları

Bu krem bir antibiyotiktir. Akneye neden olabilecek bakterilerle savaşarak çalışır. Bu krem, A vitamini gibi retinoid adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Cilde yardım ederek tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu özellik, lekelerin önlenmesine yardımcı olur.

Bu krem cildinizdeki fazla yağı temizler. Cildi ölü derilerden arındırır. Siyah noktaları, lekeleri ve beyaz noktaları temizler. Gözenekleri küçülttüğü için yeni siyah nokta oluşumunu engeller. Akne ve sivilceleri tedavi eder. Üstelik akneye neden olabilecek bakteri sayısını azaltır.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Yan Etkileri

Bu kremin yan etkileri arasında ishal, karın ağrısı, cilt tahrişi, örneğin batma, yanma, kızarıklık, hassasiyet, kuruluk, kaşıntı veya soyulma vardır. Ciltte güneş ışığına karşı artan hassasiyet ortaya çıkar ve cilt pigmentasyonundaki değişiklikler görülebilir. Bu yan etkilerden herhangi birisini görürseniz acil bir doktora başvurmanız gerekir.

Isotrexin Cilt Soyucu Krem Kullananlar

“jel kıvamındaki sivilce ve sivilce lekelerini tedavi etmek için kullanılan ilaç. içeriğinde roaccutane’da bulunan isotretinoin maddesi bulunmaktadır. bu madde %0,05 oranında bulunuyor. oldukça düşük bir oran yani. geceleri sürülmesi daha uygundur. çünkü sürdükten sonra güneşe çıkmamak gerekiyor.

inanılmaz derecede alkol kokuyor. öyle ki sürerken kokusundan gözlerimden yaşlar geliyordu. burnumun direği sızlıyordu. kuruyunca yüzü acayip geriyor. mimik yapmak zorlaşıyor. sabah kalktığınızda sürdüğünüz yerlerden jelatin gibi sıyrılmış olduğunu görüyorsunuz. acayip bir ilaç.

etkisine gelince ne işe yaramaz, ne de mucizeler yaratır diyebilirim. sivilcelerim her akşam düzenli sürsem de yine rutin iyileşme hızında iyileşti. ama bir miktar gözeneklerimi küçülttüğünü söyleyebilirim.”

“benzamycin adlı ilacın muadilidir.benzamycin doktor reçetesi olmadan 37 liraya,reçeteyle 9 lira farkla alınabilir.ama isotrexin jel reçeteyle alınırsa fark alınmıyor.ikisinin de yapısı aynıdır,ancak isotrexin hazır jeldir,benzamycin’i evde karıştırarak hazırlamak gerekir.bu yüzden benzamycin zahmetlidir,o kadar para bayılıp bir de doğru karıştırmama riski vardır.”

“bu yazıyı sivilcelerinize iyi gelir diye yazmayacağım, yalnızca doktoru isotrexin yazmış arkadaşlar için bir bakış açısı olsun diye yazıyorum.

sömestr başlangıcında doktora gittim. alnım patates tarlası gibi olmuştu sivilceden fakat kuru bir cildim vardı. sivilce ve kuru cilt biraz ilginç tabi. isotrexin ve avène clean-ac krem yazdı bana. kremi ayrıyeten yazacağım.

isotrexine gelecek olursak şuan okullar bitmek üzere ve gayet güzel bir biçimde sivilcelerimi geçirdi diyebilirim. doktor bana bu jelin hemen cildini iyileştirmesini bekleme bi 6 ay kullanman lazım demişti, ilk 1-2 ay sivilcelerin artabilir eğer kökte sivilceler varsa onlar çıkabilir demişti. öyle bişey olmadı. siyah noktalarımın görünümü biraz azaldı. alnımda sivilce yok fakat yakından bakınca biraz pütür pütür gözüküyor. gerek fotoğraflarda olsun gerek normalde olsun suratımda büyük oranda düzelme var. finallerden sonra tekrar doktora gitmeyi düşünüyorum.

cilt bakımım çok fazla bişey değil zaten 19 yaşındayım. neutrogena yağsız temizleme jeli kullanıyorum (turuncu olan) bu arada doktor muayenesinde hangi ürünle cildini temizliyosun diye sorduğunda doktor, bunu söylemiştim; güzel demişti başka ürün vermemişti. sabah akşam cildimi temizledikten sonra avene kremi sürüyorum fakat gece yatarken krem emildikten sonra isotrexini tüm yüzüme sürüyorum. biraz ağır kokuyor ama katlanılmayacak bir koku değil. özetler yalnızca biraz bekleyin, jelin işe yaradığını göreceksiniz.”

” doktorlar sürekli olarak kullandığım ilaçlardan birinin dozunu bi dönem fazla arttırmışlardı. birkaç haftanın içinde alnımda ve çenemde yoğun miktarda komedon çıkmıştı. cildiye o dönem bi gece isotrexin bi gece clindoxyl sabah da nadixa diye bi krem vermişti ama dürüst olmak gerekirse o dönem bunları düzenli olarak kullanmadım. sabah sürdüğum kremle gün içerisinde rahat olamıyordum yağlı hissettiriyordu filan. clindoxyl kullanmak zaten sıkıntılı. bulaşırsa nevresimi ya da kıyafetlerinizi hatta saçlarınızı beyazlatma gibi bi etkisi var.

her neyse, o zaman düzensiz kullanıp en sonunda da bırakmıştım. biraz sabırsız biriyim malesef. komedonların doğal olarak değil de ilaçlardan dolayı çıkıyo olmaları da benim onların geçeceklerine olan inancımı olumsuz etkilemişti doğrusu. ama şimdi tekrar galeyana gelip onlardan kurtulmaya karar verdim. yüzünüzde birsürü komedon varken yaptığınız makyaj da bişeye benzemiyo sonuçta.

doktorum kullandığım ilaçlardan dolayı daha doğrusu rahatsızlığımdan ötürü roaccutane vermedi. onun yerine akşam isotrexin sabah sivex losyon sürüyorum. şu aralar zaten evde olduğum için ve makyaj yapıcam derdi olmadığı için titizlikle ilaçlarımı kullanıcam. başlayalı henüz 1 hafta olmadı ama bana mı öyle geliyo bilmiyorum. sanki benim çok inatçı sandığım komedonlarda bi değişiklikler var gibi 🙂 bu süre zarfında yüzümde birkaç tane de sivilce çıktı ve hemen kurudular. onlar da tedaviden olsa gerek. eğer çabucak atlatabilirsem o kadar mutlu olucam ki. üstelik roaccutane kullanmadan atlatmak da cabası olucak zira o ilacın bana ciddi zararları oldu.

bakalım bir ay sonunda ne durumda olucam, tekrar editlerim 🙂

edit: kızlar ben yukardaki prosedürü tam 2 hafta düzenli olarak kullandım. sabah sivex losyon akşam isootrexin. gözle farkedilir bi azalma da olmuştu ama yüzüm inanılmaz hassaslaşmıştı. elimi yüzüme değdirdiğimde canım acıyodu. terliyorum kendi terimden (muhtemelen tuzdan) canım acıyodu. ben de 1 hafta ara verdim sonra tekrar başladım ama düzensiz gittim. bi ara tekrar sıkı başlıycam ama anladığım kadarıyla ara sıra ara vermek lazım çok hassaslaşıyo cilt.

edit2: yüzümdeki komedonların azalmasında bu pomatın etkisi olmadığına eminim. zira sonrasında surp pirgiç hastanesinde gittiğim doktor -adını hatırlamıyorum- o komedonların pomatla filan gidemeyeceğini ancak onların çıkmasına sebep olan ilacı bırakırsam gidebileceğini söylemişti. yüzümdeki komedonların o dönem azalmasının sebebi ilacın doz ayarıyla ilgiliydi sanırım. buradaki verdiğim yanlış düzeltmek istedim.”

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu