Oly Krem Nasıl Kullanılır?

24.12.2019
587
Oly Krem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Oly krem adlı ilacın etken maddesi izokonazol nitrattır. Bu krem, antifungal özellikler içerir. Peki Oly krem nedir, Oly krem nedir, nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir, ne işe yarar, fiyatları nedir, özellikleri nelerdir, cilt üzerinde hangi etkileri vardır gibi soruların cevaplarını sizler için yazdık.

Oly Krem Nedir?

Bu krem, ciltteki mantar ve bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını önleyen bir ilaçtır. Ciltteki mayalar, küfler, mantarlar ve yüzeysel mantar enfeksiyonlarını iyileştirir. Bu hastalıklarda oldukça etkilidir ve başarılı sonuçlar verir.

Oly Kremi Ne İşe Yarar?

Bu krem genel olarak göğüs, kollar, sırt bölgesi ve boyun bölgesinde oluşan, beyazdan pembeye dönen ya da bronz renklerden kahverengiye dönen renklerdeki lekeler, hafif pullanma yaratan mantar enfeksiyonu tinea versicolor adındaki hastalığın iyileştirilmesi için kullanılır. 

Bunun yanı sıra kasık bölgesi, testis bölgesi, ayak parmakları, dış genital organlar ve göğüs altı bölgesinde oluşan ince kabuklu, kırmızı ya da kahverengi lekeler ile kendini gösteren bulaşıcı bir cilt hastalığı olan eritrazmanın iyileştirilmesi için kullanılır.

Oly Krem İcerigi

Bu ilacın aktif maddesi izokonazol nitrat isminde bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise Likit parafin, beyaz yumuşak parafin, tween 60, setostearil alkol, disodyum EDTA, sorbitan stearat ve deiyonize sudur.

Oly Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Bu krem sadece cilt üzerinde harici kullanım içindir.
 • Bu krem, sorunlu bölgelere ince bir tabaka halinde ve eşit bir biçimde uygulanmalıdır. 
 • Bu kremin, gözlere, ağız bölgesine veya burnun içine temas etmesinden kaçınmalısınız. Yanlışlıkla temas ettiği takdirde hemen bu bölgeleri suyla durulamalısınız.
 • Bu krem, cilt üzerindeki yüzeysel mantar enfeksiyonlarında, maya ve küf benzeri enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
 • Doktorunuz size bu krem ile pansuman kullanmanızı tavsiye etmişse, tedavi edilen bölgeyi kesinlikle sarmayınız, kapatmayınız ya da bandajlamayınız.
 • Bu kremin uygulandığı bölgenin hava almasını sağlamalısınız. Yumuşak, pamuklu ve bol giysiler tercih etmelisiniz. Eğer tedavi edilen bölge ayaklarınız ise mutlaka sandalet ve pamuklu çoraplar giymelisiniz. Ayaklarınızı sürekli temiz tutmalı ve iyice kurulamalısınız.
 • Mantar tedavisinde hijyen kurallarına uymak çok önemlidir. Bu yüzden her gün kullandığınız bezleri, havluları ve iç çamaşırları değiştirmeye özen göstermelisiniz. 
 • Kullandığınız bezleri, havluları ve iç çamaşırlarını pamuklu ürünlerden seçmelisiniz.
 • Bu kremi en fazla üç hafta kullanmalısınız. Özellikle inatçı hastalıklarda tedavi süresi dört haftayı geçmez. İlacı ne kadar kullanmanız gerektiği konusunda doktorunuzun talimatlarına mutlaka uymalısınız.
 • Bu ilacın prospektüsünü çok dikkatli bir şekilde okumalısınız. Bu kremin içindeki herhangi bir maddeye karşı duyarlılığınız ya da alerjiniz varsa kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra şikayetleriniz sürerse ya da durumunuz daha da kötüleşirse hemen kremi kullanmayı bırakınız ve doktorunuzu haberdar ediniz.
 • Bu kremi kullandığınız süre boyunca cildinizi tahriş eden sert şampuanlar, kimyasal kişisel bakım ürünleri, kimyasal saç boyaları, tüy dökücü kremler ve alkol içerikli cilt bakım ürünleri kullanmaktan kesinlikle kaçınınız.
 • Hamilelik ve emzirme dönemlerinde bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanınız.

Oly Krem Yorumları

“Canım kaşıntın yanman özellikle çok varsa kremler var onlardan sür. Birsürü var eczaneden alabilirsin. Ama tyrosid, travogen gibi ilaçlardan alma onlar kaşıntıya hiiç iyi gelmiyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ablamında uzun süren mantarı vardı, kötü kokuda yapıyormuş, çok rahatsız edici ablamdan biliyorum, insanın psikolojisi bozuluyor 🙂 oly plus diye bir krem kullandı, çok farklı geldi dedi. Gayet memnun kaldı. Bi dene istersen.

Bide soğan falan sürme sakın, iyice mikrop kaptırırsın.”

“Hamile oldugum icin kullanamam bende suan icin oly %1 krem kullanıyorum ama bnm ki farkli bi boyuta ulasti bilegime degdi krem surerken oradada cikti artik beynim almıyor inşallah gecer yoksa kafayi yiycem”

Oly Krem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 17.26 TL’dir.

Oly Krem Muadili

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Travogen Krem Ve Travogen Sprey bu ürünün muadilleridir.

Oly Plus Krem Kullananlar

“Canım seninki farklı bi duruma benziyo ama yine de ben de söyleyeyim.. Bize Dr en başında bi krem vermişti oly bilmemne şimdi tam adını hatırlayamadım.. Bende de niveanın pişik kremi vardı ama dedim ki Dr un verdiği daha iyidir hem ilaç gibi bişeydi..ama günlerce kullandık bana mısın demedi yavrumun toto hep kıpkırmızı :KK43: bu arada hep pamukla temizledim o süreçte.. Sonra bi gün bi de niveayı deneyelim dedim.. sabaha geçmişti pişik üstelik şimdi yenidoğan ıslak mendiliyle temizliyorum çoğunlukla ne yalan söyleyeyim :/ bizde pişik sıkıntısı kalmadı şükür..”

“Canım benim dert ettiğin şeye bak, kadınlarının yarısından fazlasında mantar var. Bende yok diyen yalan söylüyordur.

Doktora gitmeye çakiniyorsan ben sana direk çaresini söyliyim, git eczaneye oly plus krem iste, baya etkili bu krem. o diğerleri gibi değil, direk geçiriyor. Bide o bölgeni sabunla filan yıkama, daha çok arttırırsın valla. Krem kullan sonra yumuşak duş jelleriyle az miktarda kullarak temizle canım.”

“Hamile oldugum icin kullanamam bende suan icin oly %1 krem kullanıyorum ama bnm ki farkli bi boyuta ulasti bilegime degdi krem surerken oradada cikti artik beynim almıyor inşallah gecer yoksa kafayi yiycem”

Oly Krem Etken Maddesi

Bu kremin etken maddesi izokonazol nitrat maddesidir.

Oly Krem Eşdeğeri

Fungajen Krem, Gyno-travogen Ovül, Oly Sprey, Travogen Krem Ve Travogen Sprey bu ürünün eşdeğerleridir.

Oly Plus Krem Endikasyonları

Bu kremin etken maddesi izokonazol nitrat adlı bir maddedir. Bu madde, imidazol grubuna ait olan ve ciltte mantar, maya ve küflerin tedavisi için kullanılan ilaçların bir üyesidir. 

Oly Krem Kullanım Şekli

Bu kremi mutlaka doktorunuzun size önerdiği biçimde, belirttiği miktarda ve sıklıkta uygulamanız gerekir. Bu kremi mutlaka doktor kontrolünde kullanmalısınız. Aksi takdirde sağlığınızı riske atabilirsiniz.

Öncelikle ellerinizi sabun ve suyla yıkamalısınız. Ardından bu kremi süreceğiniz bölgeyi temizleyin ve iyice kurulayın. Sorunlu bölgeye ince bir tabaka şeklinde kremi sürün ve hafifçe ovalayın. Bu bölgenin üzerini kesinlikle sarmayın, kapatmayın ya da bandajlamayın. Bu kremi düzenli olarak kullanmanız iyileşmeniz için çok önemlidir. Bu kremi günde 1 kere kullanmalısınız.

Bu kremi iki ya da üç hafta boyunca düzenli olarak her gün uygulamanız gereklidir. Daha inatçı olan maya ve mantar enfeksiyonlarında bu süre dört haftadır. Doktorunuz, hastalığınızın seyrine göre kullanım süresine karar verecektir. Bu kremi belirtilenden az ya da fazla miktarda uygulamak, belirtilen süreden erken bırakmak hastalığın tekrar etmesine neden olabilir.

Oly Krem Nerelerde Kullanılır?

Bu krem mayalar, küfler ve yüzeysel mantar enfeksiyonları ile eritrazma hastalığının tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar verir. El mantarı, ayak mantarı, kasık mantarı gibi rahatsızlıklar için endikedir. Bu krem eller, ayaklar, kollar, bacaklar, boyun, omuz, sırt, genital bölgenin dış kısımları, kasık bölgesi ve yüz bölgesinde kullanılır.

Oly Krem Hakkında Merak Edilen Sorular

Bu krem ile ilgili aklınıza takılan ve sıkça sorulan soruların tüm cevaplarını bu bölümde bulabilirsiniz.

Oly Krem Gebelik Sürecinde Kullanılır mı?

Bu kremi çok gerekli olmadığı durumlarda kullanmayınız. Gebelik döneminde doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

Oly Krem Ne Kadar?

Bu kremin 2019 yılı fiyatı 17.26 TL’dir.

Oly Plus Krem Yüze Sürülür mü?

Bu krem yüz bölgesine sürülebilir. Fakat sürerken göz ve göz çevresiyle temasından kaçınmanız gereklidir. Eğer krem yanlışlıkla gözler, burun ya da ağız bölgesi ile temas ederse mutlaka bol suyla yıkayınız.

Oly Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem kesinlikle sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Oly Krem Sedef Hastalığı Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem sedef hastalığına hiçbir biçimde etki etmez.

Oly Krem Vajina Bölgesi Tedavisinde Kullanılır mı?

Bu krem vajina bölgesinin yalnızca dış kısımlarında ve mutlaka doktor kontrolünde uygulanması gereklidir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Ferhat dedi ki:

  Tinea versicolor cilt rahatsızlığı problemi ile karşılaşanlar için tavsiye edilesi bir krem Oly. Yüzeysel mantar enfeksiyonlarını geçirmede etkili bir formülü var. Nereden geldiği belli olmayan bir mantar enfeksiyonu kaptım ve boyun ve kollarımda pembe renkli benekler ortaya çıktı. Bunun önüne geçebilmek için de cildiye doktoru bu kremi önerdi. Aldım kullandım etkisini gördüm. Anca mantarları tamamen geçirdiğini düşünmüyorum.