Cutivate Merhem Nasıl Kullanılır?

30.11.2019
567
Cutivate Merhem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Cutivate merhemin etken maddesi flutikazon propiyonat bileşenidir. İltihaplar, kızarıklıklar ve şişlikler için kullanılan bu krem çeşitli cilt hastalıklarında oldukça başarılı sonuçlar doğurur. Bu tür rahatsızlıkların tedavi edilmesinde uygun olan bu kremi, doktorun belirttiği şekillerde, miktarlarda, sürelerde ve sıklıkta kullanmak çok önemli bir noktadır. Peki Cutivate merhem nedir, ne işe yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadardır, yan etkileri nelerdir, nerelerde kullanılır, muadilleri nelerdir gibi soruları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Cutıvate Merhem Nedir?

Bu kremin etken maddesi flutikazon propiyonat maddesidir. Bu merhem genel olarak vücutta oluşan iltihap, şişlik ve kızarıklık durumlarını iyileştirir. Sinir sistemindeki değişiklikler sonucu oluşan deri hastalıkları kapsamında kullanılabilir. Plak tipi sedef hastalığı haricindeki sedef hastalığı türlerinde, isilik, böcek ısırıkları, kaşıntılı rahatsızlıklar ve yüz, saç derisi ve vücudun üst bölgesinde rastlanılan ve nedeni tam olarak belirlenemeyen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı olan unna rahatsızlığında kullanılır.

Cutivate Merhem  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar

 • Bu kremin içinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjiniz ya da hassasiyetiniz bulunuyor ise kesinlikle bu merhemi kullanmayınız.
 • Şeker hastalığınız varsa mutlaka bu ilacı doktor kontrolünde kullanın. Çünkü bu kremin deride emilmesi kan şekeri seviyenizi yükseltir.
 • Bedendeki iltihap, şişlikler ve kızarıklıklar için bu kremi kullanabilirsiniz.
 • Eğer mantar ilacı kullanıyorsanız, Ritonavir  ile HIV tedavisi alıyorsanız ya da adrenal bezlerinizde bir işlev bozukluğu varsa bu kremi kesinlikle kullanmayınız.
 • Sorunlu bölgeye kremi uyguladıktan sonra kesinlikle üzerini bandajla sarmayınız ya da herhangi bir şekilde kapatmayınız. Hava ile temasını kesinlikle engellemeyiniz.
 • Eğer bebekler için pişik tedavisinde kullanılıyorsa, bu kremi sürdükten sonra sıkı ve dar bebek bezlerini kesinlikle kullanmayınız.
 • Bu krem mantar ya da virüsten dolayı oluşan deri hastalıklarını iyileştirmemektedir.
 • Bu merhemin göze temas etmemesine özen göstermelisiniz. Eğer bu merhem, gözünüzle temas ederse hemen bol suyla yıkayınız.
 • Eğer bu kremi kullanırken cildinizde mantar ya da virüs enfeksiyonları oluşursa hemen doktorunuz ile iletişime geçmelisiniz.
 • Bu kremi 2 hafta kullanın. Hala herhangi bir iyileşme görülmüyorsa mutlaka doktorunuz ile görüşmelisiniz.
 • 3 ayını aşmamış bebekler için bu krem uygun değildir.
 • En başarılı sonuçları almak için bu kremi düzenli olarak kullanmanız önemlidir.
 • Cildinizde bu kremi çok geniş bölgelere kesinlikle sürmeyiniz.
 • Hamilelik ve emzirme sürelerinde bu kremi doktorunuzun izniyle uygulayabilirsiniz.

Cutıvate Merhem Ne İşe Yarar?

Bu ilaç genel olarak vücutta oluşan iltihap, şişlik ve kızarıklık rahatsızlıklarını iyileştirir. Sinir sistemindeki değişiklikler sonucu oluşan deri hastalıkları için kullanılabilir. Plak tipi sedef hastalığı haricindeki sedef hastalığı türlerinde, isilik, böcek ısırıkları, kaşıntılı rahatsızlıklar ve yüz, saç derisi ve vücudun üst bölgesinde rastlanılan ve nedeni tam olarak belirlenemeyen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı olan unna rahatsızlığı için başarılı sonuçlar verir.

Cutivate Krem Neye İyi Gelir?

Bu krem iltihap, şişlik, kızarıklık, sedef hastalığı, böcek sokmaları, kaşıntılar, unna hastalığı ve isilik hastalıklarına iyi gelir.

Cutivate Krem Nedir?

Bu kremin ana etken maddesi flutikazon propiyonat bileşenidir. Yardımcı maddeleri ise propilen glikol, sorbitan seskioleat, mikrokristalize vaks, arlacel 83 ve sıvı parafin maddeleridir. Sedef hastalığı, isilik, kaşıntı, iltihap, şişlik, unna hastalığı, egzama ve kızarıklık tedavisinde kullanılır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Cutivate Krem Ne İçin Kullanılır?

Cutivate krem genel olarak iltihaplı cilt hastalıkları, şişlik, kızarıklık, kaşıntılar, sedef hastalığı, egzama, unna hastalığı ve isilik için iyi sonuçlar verir.

Cutivate Krem Kullananlar

“egzamadan kurtulmak icin mutlaka kullanilmasi gereken merhem.”

“kortizonlu olduğu için çok sık kullanılması önerilmeyen ve gayet etkili olduğunu tecrübe ettiğim merhem.”

Cutivate Krem Kullanıcı Yorumları

“sakalkıran tedavisi için de kullanıldığı görülmüştür.”

“Arkadaşlar bende kendimi bildim bileli bu illet şeyle uğraşıyorum denemediğim krem kalmadı.Sadece kollarımda varken,hamileliğimle bacak aralarımdada çıktı!!! kaç şişe excipal bitirdim Allah bilir :KK43: kortizon içeren kremler cutivate elosalic gibi görüntüyü anında yok ediyor ama ertesi gün sürmeyince yine aynı e kortizon içeriyor nereye kadar kullanabilirsiniz???Ama kerasal forte çok memnununmm hem salisik asit hem üre içeriyor..Salisik asitle hafif bir soyma özelliği var üre ise excipal lipo gibi düşünün Kesinlikle tavsiye ediyorum lütfen sizlerinde öğrendiği farklı bişiiler olursa haberleşelim.”

“2 gündür ürederm lipo ile cutivate diye bir krem kullanıyorum müthiş sonuç aldım.Dr oğluma vermişti alerji olduğunda Cutivate i.Yıllarca bu illet cilt rahatsızlığına sonuç almayınca hadi bunuda deniyim dedim.Akşam cutivate sabah ürederm sonuçlar harika…..”

Cutivate Krem Muadili

Dalman krem, Flixair krem, Flixon krem, Flixonase krem, Flixotide krem, Flutel krem, Flixotide krem ve Xencort krem bu ürünün muadilidir.

Cutivate Krem Fiyatı 

Bu kremin güncel fiyatı 10.80 TL’dir.

Cutivate Merhem Yan Etkileri 

Solunumda güçlük çekme, kurdeşen yani ürtiker, karın ağrısı, yüz bölgesinde, dilde, boğaz bölgesinde ve dudaklarda oluşan şişlik, yanma hissi ve kaşınma hissi gibi yan etkiler görürseniz hemen doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.

Cutivate Merhem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun size belirttiği şekilde ve talimat verdiği biçimde bu merhemi kullanmalısınız. Kremi uygulamadan önce mutlaka ellerinizi temizleyin. Daha sonra kremi uygulayacağınız alanı temizleyin ve o bölgeye ince bir katman halinde kremi sürün. Daha sonra bu merhemi ovalayarak cildin üzerinde dağıtın. Bu bölgeyi kesinlikle kapatmayın, bandajlamayın ve hava almasını önlemeyin.

Cutivate Merhem ile İlgili Merak Edilen Sorular

Bu merhem ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların cevapları burada…

Cutivate Krem Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi kesinlikle 3 aylıktan küçük bebeklerde kullanmayınız.

Cutivate Krem Hamilelikte Kullanımı Nasıldır?

Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorun izni ve kontrolü olmadan kesinlikle bu ilacı sürmeyin.

Cutıvate Merhem Sivilce İçin Kullanılır Mı?

Bu merhem kesinlikle sivilce tedavisinde kullanılmaz.

Cutivate Krem Kortizonlumu?

Evet, bu kremin içinde az miktarda kortizon vardır.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. vahide dedi ki:

  Cutivate krem kortizon içerdiği için doktor gözetiminde ve onun belirttiği sıklıkta ve sürede kullanılması gereken bir kremdir. Vücutta oluşan kızarıklık gibi tahrişlerde çok iyi etki veren bu krem böcek ısırığı, sedef hastalığı ve iltihaplı deri rahatsızlıklarında tavsiye edilir. Doktor gözetiminde asla kullanmayın kortizonlu bir krem başka problemlere yol açabilir dikkatli olmak gerek.

 2. Asuman dedi ki:

  Egzema için kullanmadığım ilaç kalmadı. Cutivate merhem sorunumu çözdü. Çıktıkça 1-2 gün kullanıyorum. Geçen eczacım tedavülden kalktığını söyledi.