Ciloxan Merhem Nasıl Kullanılır?

29.11.2019
428
Ciloxan Merhem Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Ciloxan merhem, göz enfeksiyonlarında etkili olan bir kremdir. Bu kremin etken maddesi siprofloksasin hidroklorürdür. Tam adıyla Ciloxan Steril Oftalmik Pomad, gözün ön bölgesi ve göz kapaklarının iç bölgesi gibi yerlerde iltihap ve enfeksiyonları iyileştirmek amacıyla kullanılır.

[box type=”error” align=”” class=”” width=””]Sitemizde yer alan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel ürünlerinin kullanımı için sadece doktorunuzun yönlendirmesini dikkate almanız önerilmektedir. Bilgisi geçen ürün/ürünlerin kullanımı tamamen kendi sorumluluğunuzdadır, kullanım neticesinde oluşabilecek herhangi bir sağlık sorununda sosyola.com sorumluluk kabul etmemektedir. [/box]

Ciloxan Göz Merhemi Nedir?

Bu göz merheminin etken maddesi siprofloksasin hidroklorürdür. Bu merhem ayrıca mineral yağ ve beyaz vazelin gibi yardımcı bileşenler içerir. Göz ve göz çevresindeki enfeksiyonları tedavi eden bu krem mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Ciloxan Merhem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç göz enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Siprofloksasin, kinolon antibiyotik adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır.

Bu ilaç sadece bakteriyel göz enfeksiyonlarını tedavi eder. Diğer göz enfeksiyonu tipleri için işe yaramaz. Gereksiz kullanımı veya herhangi bir antibiyotiğin aşırı kullanımı, etkinliğinin azalmasına neden olabilir.

Ciloxan Merhem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu merhemi kullanmadan önce, alerjiniz varsa doktorunuza söyleyin. Bu ürün alerjik reaksiyonlara veya diğer sorunlara neden olabilecek inaktif bileşenler içerebilir. Daha fazla bilgi için eczacınıza danışın.
  • Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza tıbbi geçmişinizi, özellikle diğer göz problemlerinizi söyleyin.
  • Bu ilacı uyguladıktan sonra görmeniz geçici olarak bulanık veya flu olabilir. Bu tür etkinlikleri güvenle gerçekleştirebileceğinizden emin olana kadar araç kullanmayın, makine kullanmayın veya net görüş gerektiren herhangi bir aktivite yapmayın. Alkollü içkileri tüketmeyin.
  • Bu ilaç sadece hamilelikte çok ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorunuzla tartışın.
  • Bu üründeki ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirmeden önce doktorunuza danışın.

Ciloxan Merhem Nasıl Kullanılır?

Bu kremi kullanırken lens takmayın. Kontakt lensleri sterilize hale getirin ve kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla konuşun.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu merhemin kullanmadan önce ellerinizi yıkayın. Başınızı geriye doğru yaslayın, gözlerinizi tavana doğru sabitleyin ve alt göz kapağınızı aşağı doğru çekin. Biraz merhemi gözün içine yerleştirin. Aşağıya doğru tekrar bakın ve gözlerinizi 2 dakika yavaşça kapatın. Kremin tüm gözlerinize yayılması için göz bebeğinizi her iki tarafa yani sağa ve sola doğru yuvarlayın. Gözlerinizi ovmayın ve gözlerinize dokunmayın. Bu talimatı diğer gözünüz için de uygulayın. 

Bu kremi mutlaka düzenli olarak kullanın böylece iyileşme süresi kısalır. Hastalık birkaç gün sonra iyileşse bile, doktorun belirttiği süre boyunca kullanmaya devam edin. Bu kremi erkenden kullanmayı bırakırsanız bakteriler tekrar ortaya çıkabilir ve bu da enfeksiyonun tekrar etmesine yol açar. Rahatsızlığınız devam ederse ya da daha çok ilerlerse lütfen doktorunuz ile iletişime geçin.

Ciloxan Merhem Ne İşe Yarar?

Bu merhem genel olarak gözün kornea ve konjunktiva bölgelerindeki enfeksiyonlar için kullanılır. 

Ciloxan Merhem Fiyatı

Bu kremin güncel fiyatı 14.71 TL’dir.

Ciloxan Merhem Muadili

Cifluron, Ciprasid, Cipro, Ciprocam, Ciprokabi, Ciproktan, Ciprolaks, Ciprolon ve Cipronatin adlı kremler bu merhemin muadilleridir.

Ciloxan Oftalmik Merhem

Ciloxan göz pomadı oftalmolojik ve antiinfektikler grubuna giren bir kremdir. Beyaz ve homojen bir pomad olan bu ilaç, gözün iç ve dış kısmındaki enfeksiyonları tedavi eder.

Alcon Ciloxan Krem Nasıl Kullanılır?

Bu merhemi doktorunuzun talimatlarına uyarak kullanmanız gerekir. Merhemi sürmeden önce ellerinizi sterilize edin. Ardından başınızı arkaya doğru eğin, alt göz kapağınızı aşağı doğru çekin. Gözlerinizi iyice açınca bu kremi ince bir tabaka halinde sürün. Gözlerinizi 2 dakika kapatın. Göz bebeklerinizi sağa ve sola oynatın. Böylece krem, gözlerinizin içine yayılır. 

Ciloxan Merhem Kullananlar

“pomadını şalazyon olan göz kapağımda yeni oluşan enfeksiyon için kullanıyorum. maalesef iyileştirmedi. gerçi bir haftadır onunla beraber antibiyotik hap ve göz damlası da kullanıyorum, onlar da iyileştirmedi. üçü beraber sadece batmayı geçirdi, kaşıntıyı azalttı.”

“etken maddesi florokinolon grubu antibakteriyel olan`siprofloksasindir. göz damlası ve krem formları vardır.”

Ciloxan Damla Ne İçin Kullanılır?

Bu krem gözün iç ve dış bölgelerindeki enfeksiyonları iyileştirmede çok başarılı sonuçlar verir.

Cıloxan Steril Oftalmik Merhem Yan Etkileri

Bu krem uygulandığında geçici olarak bir iki dakika gözlerinizi rahatsız edebilir veya yakabilir. Bulanık görme, göz rahatsızlığı, kaşıntı, kızarıklık, yırtılma, göz kuruluğu, gözünüzde bir şey varmış gibi hissetmek, ağzınızda kötü bir tat veya ışığa duyarlılık oluşabilir. Bu etkilerden herhangi biri devam ederse veya daha da kötüleşirse, derhal doktorunuza haber verin.

Tedavi edilen gözlerde siprofloksasin kullanımının ilk birkaç gününden sonra beyaz kristaller görülebilir ancak genellikle birkaç hafta içinde kaybolurlar. Bu etki zararsızdır. Herhangi bir  artan akıntı, göz ağrısı fark ederseniz derhal doktorunuza bildirin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın çünkü size sağladığı yararın yan etki riskinden daha büyük olduğunu düşünmüştür. Bu ilacı kullanan birçok insanda ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilacın uzun süre ve tekrarlanan dönemlerde kullanılması, yeni bir mantar göz enfeksiyonu ile sonuçlanabilir. Belirtilenden daha uzun süre kullanmayın. Yeni yan etkiler veya kötüye giden yan etkiler fark ederseniz doktorunuza başvurun.

Bu ilaca karşı çok ciddi bir alerjik reaksiyon olasılığı düşüktür ancak meydana gelirse derhal tıbbi yardım isteyin. Ciddi bir alerjik reaksiyonun belirtileri arasında döküntü, kaşıntı, şişlik, şiddetli baş dönmesi ve solunum zorluğu vardır.

Ciloxan Göz Pomadı Fiyatı

Bu göz pomadının güncel fiyatı 11.91 liradır.

Alcon Ciloxan Ne Kremi?

Bu bir göz kremidir.

Cıloxan Damla Fiyat

Ciloxan göz damlasının güncel fiyatı 10.46 TL’dir.

Ciloxan Merhem Yorumlar

“alcon firması tarafından üretilen steril göz damlası.”

“steril oftalmik pomadı da olan ilaç. jel gibi, merhem gibi birşeydir. konjonktivit olan gözünüze sürersiniz, 3 günde geçer.”

“Bu krem göz kapaklarının kızarıklığı ve tahrişini yok etti. ancak göz kapaklarım şişti ve alt kapakların dokusunda beyaz parçacıklar var.”

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. Uğurcan dedi ki:

    Ciloxan bir göz merhemidir. Etken maddesi siprofloksasin hidroklorür. Gözde oluşan enfeksiyonu gidermek amaçlı kullanılır. Kesinlikle bir doktor gözetiminde kullanılmalıdır, çünkü göz merhemi olduğu için başka problemlere yol açabilir. Göz ve göz çevresine uygulanan Ciloxan krem, bakterilen büyümesini engeller. Sadece enfeksiyonları çözmek için kullanılır diğer durumlarda kullanılmaz. Zaten siprofloksasin bir antibiyotiktir.