Nur Fettahoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Oynadığı Diziler

13.01.2022
413
Nur Fettahoğlu Kimdir? Kaç Yaşında ve Oynadığı Diziler
Modelistlik Kursu

Aşk-ı Memnu dizisi ile yıldızı parlayan Nur Fettahoğlu kimdir yazımız ile kendisi hakkında tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Asıl adı Asiye Nur Fettahoğlu, 12 Kasım 1980 tarihinde Duisburg Almanya doğumlu oyuncu ve eski spikerdir. Oyunculuk kariyerinde  Aşk-ı Memnu adlı dizideki Peyker ile popülerliğini kazanmıştır ardından Muhteşem Yüzyıl’daki Mahidevran Sultan karakteriyle kariyerinin zirvesine çıkmıştır. Peki, Nur Fettahoğlu kaç yaşında, nereli, oynadığı diziler, filmler ve özel hayatına dair tüm bilgileri okuyabilirsiniz.

Nur Fettahoğlu kimdir, Nereli?

Asıl adı Asiye Nur Fettahoğlu’dur. 1980 yılının 12 Kasım tarihinde Almanya Duisburg’da doğmuştur. Aslen Rizelidir. Beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğudur. Nur Fettahoğlu’nun Babası Sinan Fettahoğlu, annesi Fatma Fettahoğlu’dur. Ablası SKY Türk’ün haber spikeri Selvinaz Fettahoğlu’dur. 1,69 metre boyunda, 54 kilo ve Akrep burcudur.

Nur Fettahoğlu Kaç Yaşında?

Nur Fettahoğlu Kaç Yaşında?

Nur Fettahoğlu Kaç Yaşında?

12 Kasım 1980 doğumlu olan güzel yıldız 2022 yılı itibari ile 41 yaşındadır.

Nur Fettahoğlu Eğitim Hayatı

Nur Fettahoğlu, Haliç Üniversitesi’nde Moda Tasarımı bölümünü bitirmiştir.  Sonrasında çeşitli bankalarda çalışmıştır.

Nur Fettahoğlu Kariyeri

Nur Fettahoğlu Kariyeri

Nur Fettahoğlu’nun Oyunculuk Kariyeri

Kamera karşısına borsa spikerliği yaparak geçti. Bir süre spikerlik yaptıktan sonra Nur Fettahoğlu oyunculuk kariyerine Benden Baba Olmaz dizisi ile ekranlara gelmiştir. Sonrasında Gönül Salıncağı dizisinde oynamış, Kurtlar Vadisi Filistin sinema filminde başrol olarak yer almıştır. Hayat Yolunda dizisine Şafak karakterini canlandırmıştır. Filinta dizisinde Süreyya karakterleriyle ekranlara gelmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Özellikle Aşk-ı Memnu dizinde Bihter’in ablası Peyker rolüyle ünlenmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mahidevran Sultan karakterine can vermiştir ve hayran kitlesini arttırmıştır. Muhteşem Yüzyıl dizisinin yönetmenliğini Taylan Biraderlerin üstlenmiş, yapımcılığını ise Timur Savcı’nın yaptığı 2011 yılında ekranlara gelmiştir.

Muhteşem Yüzyıl dizisinin senaryosunu Meral Okay’ın ölümünden sonra Yılmaz Şahin’in yaptığı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde; Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Vahide Gördüm, Nebahat Çehre, Okan Yalabık, Burak Özçivit, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Pelin Karahan, Merve Boluğur, Engin Öztürk, Aras Bulut İynemli, Berrak Tüzünataç, Deniz Çakır, Meltem Cumbul, Sarp Akkaya gibi güçlü oyuncu profiline sahipti. Ve seyirciler tarafından çok sevilmişti.

Ayrıca Nur Fettahoğlu; Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde de Necati Şaşmaz ile başrolde oynamıştır.

2014 – 2015 yıllarında “Hayat Yolunda” dizisinde Doç Dr. Şafak Günay karakterini canlandırmıştır. Hayat Yolunda dizisinde Engin Öztürk, Burak Yamantürk, İlker İnanoğlu, Sinem Öztürk, Seda Güven, Ediz Hun, İpek Karapınar ile beraber rol aldı.

Nur Fettahoğlu 2015-2016 yıllarında Filinta dizisinde Süreyya karakterine hayat vermiştir.

2017 yılında Fi isimli çok sevilen internet dizisinde ‘Billur’ karakterini canlandırmıştır. 2018 yılında da aynı şekilde internet dizisi olan Bozkır dizisinde ‘Dilara Eroğlu’ karakteriyle karşımızdadır.

2019 yılında Kanal D ekranlarına gelen Kardeş Çocukları dizisinde “Umay Karay” karakteriyle karşımıza çıkmıştır.

Nur Fettahoğlu Babil

Fettahoğlu;  son olarak Star Tv ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen Babil dizisinde İrfan’ın eşi Eda olarak ekranlarda yer almaktadır.

Başarılı oyuncu Nur Fettahoğlu Babil’in önemli karakterlerinden Eda’yı, canlandırıyor. Tutkulu, entrikacı, iyi bir anne, iyi dost olmanın yanı sıra tehlikeli bir düşmana da dönüşebilen Eda ile ilgili konuşan Fettahoğlu; “Eda ailesine bağlı, kocasına aşık, oğlu için her şeyi göze alabilecek bir kadın.

Tutkuları olan ve hayatını sürekli kontrol altında tutmaya çalışan biri. Öte yandan pragmatik ama kontrol elden gitmeye başlayınca da hırslarıyla ve korkularıyla savaşıyor. “Başıma gelenleri kabullenseydim; ne oğlum olurdu ne de mutlu bir evliliğim” Nur Fettahoğlu’nun hayat vereceği Eda, hayata ve kadere boyun eğmeyen, cesur ve inatçı bir kadındır. Çocuğunun yakalandığı amansız hastalığa da böyle yaklaşmaktadır: kaderi yenecektir ya da yenecek birilerini bulacaktır.

Nur Fettahoğlu’nun Özel Hayatı

Nur Fettahoğlu ilk evliliğini 2 Ağustos 2008 tarihinde Borsacı Murat Aysan ile yapmıştır ve 7 Nisan 2011’de evliliğine son vermiştir. İkinci evliliğini ise 2013 yılında iş adamı Levent Veziroğlu ile yapmıştır. 2015’te ise evliliklerini noktalamışlardır.

Nur Fettahoğlu Eşi Kimdir?

Başarılı oyuncu Nur Fettahoğlu 2008 yılında Murat Aysan ile dünya evine girmiş ancak ilerleyen yıllarda anlaşamadıkları ön görerek 2011 yılında boşanmışlardır. Başarılı oyunculuğu ile bir hayli sevilen Fettahoğlu 2013 yılında aşkı Levent Veziroğlu un da bulmuş yeniden Dünya evine girmiştir. Başarılı oyuncu Levent Veziroğlu ile uzun bir süre evli kaldıktan sonra 2016 yılında kızları dünyaya gelmiş ancak evlilikteki sorunlar bir türlü bitmemiştir. 8 yıldır evli olan çift 2021 Mart ayında yollarını ayırmış ve tek celsede boşanmışlardır.

Nur Fettahoğlu Levent Veziroğlu

Fettahoğlu 2013 yılında aşkı Levent Veziroğlu un da bulmuş yeniden Dünya evine girmiştir. Başarılı oyuncu Levent Veziroğlu ile uzun bir süre evli kaldıktan Mart 2021 de ayrılmışlardır.

Nur Fettahoğlu Kocası Kim?

2008 yılında Murat Aysan ile 2013 yılında ise Levent Veziroğlu ile evliliklerinin yürütmeyi deneyen Nur Fettahoğlu şu an evli değildir.

Nur Fettahoğlu Elisa Güzin Veziroğlu

2013 yılında Levent Veziroğlu ile dünya evine giren Nur Fettahoğlu’nun bu evlilikten birde kızı dünyaya geldi. 2016 yılında dünyaya gelen Eliza Güzin Veziroğlu anne ve babasının boşanmasının ardından velayeti anneye verildi

Nur Fettahoğlu Nasıl Oyuncu Oldu?

“GİZLİ GİZLİ OYUNCU OLDUM”

Fettahoğlu, oyunculuğa nasıl başladığını şu kelimelerle anlatmıştır. “Karadenizli bir aileyiz; babam mimar, amcam doktor, halam İngilizce öğretmeni. Böyle bir ailede büyüyünce ne olmanı bekliyorlar? Doktor, öğretmen, memur ama gel gör ki aile fertlerinden hiçbiri bu meslekleri seçmedi. Küçükken baleye gitmek istedim, tiyatroya girmek istedim ama hiçbirine izin vermediler, ben de gizli gizli oyuncu oldum.”

“GELECEKTE BELKİ İKİNCİ BİR İŞ YAPARIM AMA ASLA OYUNCULUKTAN VAZGEÇMEM”

Ünlü oyuncu, daha önce yaptığı mesleklerle ve gelecekte başka bir meslek yapıp yapmayacağıyla alakalı önemli açıklamalar yaptı: “Borsa muhabirliği yaptım, ondan öncesinde de 7 yıl bankada çalıştım. Gelecekte belki ikinci bir iş yaparım ama asla oyunculuktan vazgeçmem. Çünkü benim çocukluk hayalimdi. Kardeşimle gizli gizli skeçler yapardık. Okulda bir kere tiyatro kolundaydım, 19 Mayıs, 23 Nisan gibi özel günlerde mutlaka sahneye çıkar bir şey okurdum. Eski deterjan kutularının arkasındaki yazıları elime duş başlığını mikrofon yapıp onu okurdum, korodaydım falan, hep oradaydım ve hiçbir zaman oradan çıkmak istemedim.”

Nur Fettahoğlu’nun Annelik Hakkındaki Düşünceleri

Nur Fettahoğlu’nun annelik hakkında düşünceleri şu şekilde: “Kendimi bu kadar yetersiz hissedeceğimi hiç düşünmemiştim. Bir can dünyaya getiriyorsunuz, o canın karakterini bozmadan ona bir şey vermeye çalışıyorsunuz, onu birey haline getirmeye çalışıyorsunuz ve karakteriyle geldiği için onu da bozmamaya çalışıyorsunuz. O kadar yetersiz hissediyorsun ki kendini… “

Acaba şimdi yanlış mı yaptım?” diyorum. Bir yerde sesim yükseliyor ve sonra kendime “1 dakika Nur, o bunu hak etmiyor” diyorum. Yani o kadar çok çelişkisi, silsilesi var ki; sanırım hiçbir zaman yeterli hissetmeyeceğim kendimi…

Nur Fettahoğlu Doğallıktan Yana

Fettahoğlu  “En çok nereni değiştirmeyi seversin?” sorusuna şu şekilde yanıt veriyor; “Hiçbir yerimle oynamayı sevmem, çok doğal bir insanım. Bu bozkırdan sonra içimden bir kadın çıktı ve artık sivri topuk falan yani.”

Nur Fettahoğlu’nun Filmografisi

Nur Fettahoğlu biyografisi içinde oynadığı filmleri liste olarak sizlerle paylaşıyoruz. Oynadığı yapımlar, yayın yılları ve oynadığı rolleri listede bulabilirsiniz.

Yıl Başlık Rol Notlar
2007 Gönül Salıncağı Aylin Arısoy Televizyon dizisi
2007 Benden Baba Olmaz Tülay Cenk
2008-2010 Aşk-ı Memnu Peyker Yöreoğlu Önal
2011 Kurtlar Vadisi Filistin Simone Sinema filmi
2011 Gişe Memuru Kadın
2011-2014 Muhteşem Yüzyıl Mahidevran Sultan Televizyon dizisi
2014-2015 Hayat Yolunda Şafak Günay
2015-2016 Filinta Süreyya
2017 Fi Billur İnternet dizisi
2018 Bozkır Dilara Eroğlu
2019 Kardeş Çocukları Umay Karay Televizyon dizisi
2020 Babil Eda

Nur Fettahoğlu’nun Ödülleri

Yıl Ödül Kategori Dizi – Film
2011 Ayaklı Gazete TV Yıldızları En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Muhteşem Yüzyıl
2012 Ayaklı Gazete TV Yıldızları En İyi Dönem Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncusu Muhteşem Yüzyıl
2013 TUROB Başarılı Türk Dizileri Teşekkür Ödülü Muhteşem Yüzyıl
2013 Ayaklı Gazete TV Yıldızları En İyi Dönem Dizisi Yardımcı Kadın Oyuncusu Muhteşem Yüzyıl

Nur Fettahoğlu İnstagram Hesabı

Güzelliğinin yanı sıra başarıları ile de kısa zamanda yükselen isimlerden olan Fettahoğlu Instagram platformunda eclipsnf kullanıcı ismi ile paylaşımlarına devam etmektedir. Başarılı oyuncu Instagram platformda 1.6M takipçiye sahiptir.

İnstagram Hesabı: https://www.instagram.com/eclipsnf/

Nur Fettahoğlu kimdir konulu yazımız ile oyuncu hakkında tüm bilgileri ve kariyerde yer alan yapımlar hakkında bilgileri sizlere vermiş olduk. Nur Fettahoğlu biyografisi gibi yeni biyografiler için Sosyola’yı takipte kalın.

Timuçin Esen Kimdir?
Kaan Yıldırım Kimdir?

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.