Diren Can Kimdir? (ichbindirencan)

16.03.2021
274
Diren Can Kimdir? (ichbindirencan)
Modelistlik Kursu

Diren Can, Twitch platformunda ichbindirencan olarak tanınan bir yayıncıdır. Samimi tavırları, içten sohbeti ve oynadığı oyunlar ile dikkatleri üzerine toplayan başarılı yayıncı Diren Can, binlerce takipçiye sahiptir. Özel hayatı ile ilgili paylaşım yapmayan Diren Can, sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır.

Diren Can (ichbindirencan) Kaç Yaşında?

Diren Can takipçileri, yayıncının yaşını merak etmektedir. Sevilen Twitch yayıncısı 26 yaşındadır.

Diren Can (ichbindirencan) Ne İş Yapıyor?

Diren Can (ichbindirencan) Ne İş Yapıyor?

Diren Can’ın eğitim hayatı hala devam etmektedir. Bilecik’te İnşaat Mühendisliği bölümündeki eğitimi devam etmektedir. Kendini bildi bileli okuduğunu belirten Diren Can, Twitch platformunda yayıncılık yapmaktadır. Ayrıca kendine ait rap türünde şarkıları da bulunmaktadır. Profesyonel anlamda herhangi bir meslek icra etmeyen Diren Can, tam zamanlı yayıncılık işi ile uğraşmaktadır.

Diren Can (ichbindirencan) Hangi Ekipte?

Diren Can, Unlost önderliğinde kurulmuş TKT ekibinin üyesidir. Cantuğ Öszoy’un kurucusu olduğu Türkiye Katlama Timi’nin üyesi olan Diren Can, ekipteki diğer yayıncılar ile birlikte Twitch yayınları açmakta ve oyunlar oynamaktadır. TKT ekibinde yer alan yayıcılar şu şekildedir:

 • Cantuğ (Unlostv)Özsoy
 • Berk (Rip) Tepe
 • Alperen (Alp TV) Dürük
 • Diren (ichbindirencan) Can
 • Evrim (Shinka) Aydoğan
Diren Can (ichbindirencan) Twitch
Diren Can (ichbindirencan) Twitch

Diren Can (ichbindirencan) Twitch

Diren Can, Twitch platformunda uzun bir süredir yayıncılık yapmaktadır. Sadece oyun oynamaya odaklı bir yayıncı olmadığı için her kesimden bireye hitap etmeyi başaran Diren Can’ın 300 bine yakın bir Twitch takipçisi bulunmaktadır. Twitch platformunda “ichbindirencan” kullanıcı adıyla yayın yapan Diren Can’ın yayınlarının genel içeriği aşağıdaki gibidir.

 • Just Chatting (Sadece Sohbet)
 • Valorant
 • Human: Fall Flat
 • Euro Truck Simulator 2
 • Tower Unite
 • Teardown

Diren Can, yayınlarında izleyicilerin tavsiyesi üzerine de oyunlar oynamaktadır. Bu nedenle, Diren Can tek bir oyuna bağlı kalmak yerine farklı kategorilerde yayın açmaktadır. Diren Can’ın bu tavrı, binlerce kişiden oluşan bir kitleyi beraberinde getirmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Diren Can Şarkıları
Diren Can Şarkıları

Diren Can Şarkıları

Diren Can, rap müziğe büyük bir ilgi duymaktadır. Rap şarkılarına olan ilgisi, yayınlardan da anlaşılabilmektedir. 4 farklı parça ile karşımıza çıkan Diren Can, Twitch kitlesinden büyük bir beğeni almıştır. ichbindirencan adlı Youtube kanalında yayınlanan rap şarkılar aşağıda belirtilmektedir.

 • Diren – Yıkılın Karşımdan ( Söz: Diren Can / Müzik: Cenk Çelik)
 • Diren – Noodle (Söz: Diren Can / Müzik: DeviasenD)
 • Diren – Dansöz (Söz: Diren Can / Müzik: Allame)
 • Diren – İyi Biri Değil (Söz: Diren Can / Müzik: Allame)

Diren Can, boş zamanlarında ilgilendiği söz yazarlığını şarkılara çevirerek büyük bir beğeni toplamayı başarmıştır. Twitch yayınlarında da zaman zaman şarkı söylemekte ve Discord kanalına çağırdığı izleyicilere şarkılardan bazı bölümler söyleterek keyifli bir ortam yaratmaktadır.

Diren Can (ichbindirencan) Youtube

Diren Can, ichbindirencan adlı bir Youtube kanalına sahiptir. Youtube kanalına eğlence amaçlı içerikleri üreteceğini söyleyen Diren Can, vlog tarzında iki video yüklemiştir. Kalan videolar ise rap şarkıları ve bu şarkıların teaserları olmaktadır. Youtube platformunda 158 bin aboneye sahip olan Diren Can’ın toplam görüntülenme sayısı ise 8,7 milyonu aşkındır.   

Diren Can Sosyal Medya Hesapları

Diren Can, dijital ortamda yayınlar yaptığı için sosyal medya platformlarını da aktif bir şekilde kullanmaktadır. Diren Can’ın Instagram üzerinde 119 bin takipçisi, Twitter üzerinde 5,8 bin takipçisi, Facebook platformunda oluşturduğu toplulukta ise 5,3 bin takipçisi bulunmaktadır. Diren Can tarafından kullanılan tüm sosyal medya hesaplarının kullanıcı adı ise ichbindirencan olmaktadır. Facebook paylaşımlarını nadir yapan Diren Can, Twitter ve Instagram hesaplarında düzenli paylaşımlar yapmaktadır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Ezgi Zorba Kimdir? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.