Aysu Kaya (RAQUEL) Kimdir?

28.02.2021
969
Aysu Kaya (RAQUEL) Kimdir?
Modelistlik Kursu

Aysu Kaya (RAQUEL), Türkiye’nin ilk kadın e-spor oyuncuları arasında yer almaktadır. FPS oyunlarına olan ilgisi sayesinde e-spor kariyerine başlayan Aysu, aslen Bulgaristan göçmenidir. Oyunlarda kullanıcı adı olarak RAQUEL takma adını kullanan Aysu, gününün neredeyse yarısını oyun oynamaya ayırmaktadır.

Aysu, hem oyun hem de eğitim hayatını sürdürmektedir. Geçtiğimiz yıl üniversite sınavına giren RAQUEL, Trakya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde okumaya başlamıştır. 2001 yılında doğan başarılı e-spor oyuncusu, güncel olarak Sivas’ın e-spor takımında oynamaktadır.

Kadınların her işi başarabileceğini ve FPS oyunlarında en az erkekler kadar başarılı olabileceğini dile getiren Aysu “RAQUEL” Kaya, imza attığı başarılardan ötürü kendisiyle gurur duyduğunu belirtmiştir. Özellikle Türk FPS oyunları arasında olan Zula’da başarı gösteren Kaya, bu işi çok sevdiğini ve ileride meslek olarak en sevdiği iş olan oyun oynamayı devam ettirmek istediğini söylemiştir.

Aysu, verdiği röportajda erkeklerin ilgi alanı olan bilgisayar oyunlarına başlamanın gurur verici olduğunu söylemiştir. Özellikle erkeklerin bir kariyer olarak seçtiği e-spor oyunculuğunun kadınlar tarafından da yapılabildiğini kanıtlamıştır. Aysu, günümüzde aktif olarak e-spor kariyerini sürdürmektedir. İlk kadın e-spor oyuncuları arasında yer aldığı için pek çok takımda kadın departmanının açılmasında da büyük bir rol oynamıştır. 

Aysu Kaya (RAQUEL) Ne İş Yapıyor?

Aysu Kaya (RAQUEL) Ne İş Yapıyor?

Aysu Kaya’nın eğitim hayatı sürmektedir. Eğitim hayatını aksatmadan e-spor oyunculuğu da yapmaktadır. Küçük yaşlardan beri teknolojiye ilgi duyan ve hobi olarak FPS oyunları oynayan Aysu, gününün büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçirmektedir. Bilgisayar ve oyunlara olan ilgisi sayesinde, e-spor alanına ilgi duyan RAQUEL, günümüzde başarılı bir e-spor oyuncusudur. 

Aysu Kaya (RAQUEL) Nereli?

Aysu, 2001 yılında Sakarya’da dünyaya gelmiştir. Aslen Bulgar göçmenidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aysu Kaya (RAQUEL) Instagram

Aysu Kaya, aktif olarak Instagram kullanmaktadır. Instagram üzerinde 11,1 bin takipçiye sahip olan Kaya, genellikle kendi olduğu fotoğrafları paylaşmaktadır. Bunun yanı sıra, e-spor dönemlerinde de bilgisayar başında olan fotoğraflarını sergilemektedir. Aysu’nun bilinen başka bir sosyal medya hesabı bulunmamaktadır. Youtube üzerinde de herhangi bir hesabı ya da paylaşılmış kesiti yoktur.

Aysu Kaya (RAQUEL) Başarıları
RAQUEL Başarıları

Aysu Kaya (RAQUEL) Başarıları

Aysu, ülkemizi başarı ile temsil eden e-spor oyuncularından bir tanesidir. Özellikle erkeklerin tercih ettiği bir kariyer olan e-spor alanında başarılı işlere imza atan Kaya, “Türkiye’nin ilk kadın e-sporcu ödülü” sahibi olmaktadır. Aktif olarak Sivas E-spor kadın grubunda takım kaptanlığı yapmaktadır.

Aysu Kaya Instagram hesabı: aysukayaofficial

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Berk Tepe Kimdir? adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Aleyna dedi ki:

  Kendisini severek takip ediyorum ♥️ Raquel 🤍

 2. Lordsmurf dedi ki:

  Raquel mi beee

 3. Rmznsyr dedi ki:

  En güzel Kaptan ♥️😎

 4. Sivassporesporfan dedi ki:

  Gaptanımmmm neler yapıyorsunuzzz

 5. Deniz Sayeroğlu dedi ki:

  Başarıların devamını diliyorum 👏🏻👍🏻

 6. Samet Sayer dedi ki:

  Kaptan takımı hep tek başına sırtladı, İstanbul Wildcats ve GamersOfFuture takımlarına tk attı, helal olsun böyle bir oyuncu bir daha gelmez.

 7. Mustafa Bal dedi ki:

  Her zaman en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncu öteki oyuncular gibi hiçbir zaman egolu davranmadı çatışma dahi yaratmadı her takıma böyle bir oyuncu ve kaptan lazım başarıların hep daim olsun.