Ramazan Köse Kimdir? Futbol Kariyeri

16.04.2021
215
Ramazan Köse Kimdir? Futbol Kariyeri
Modelistlik Kursu

Ramazan Köse milli Türk futbolcularından biridir. Doğum yeri Ankara olan futbolcu 12 Mayıs 1988’de dünyaya gelmiştir. Altyapı kariyerine de bu şehirde başlamıştır. Köse futbola ilk 13 yaşındayken başladı. Gençlerbirliği’nin alt yapısındaydı. Futbol kariyeri 18 yaşındayken Gençlerbirliği ile imzaladığı sözleşme ile başladı. Bu takım Köse’nin ilk profesyonel takımıydı. 2006 yılından 2015 yılına kadar Gençlerbirliği takımda oynamıştır. Böylelikle Köse’nin ilk profesyonel kariyeri de başlamış oldu. Köse bu takımla geçirdiği süre zarfında toplanda 98 maça çıktı. 2006 yılından 2015 yılına kadar Gençlerbirliği takımda oynayan futbolcu 2015 yılının temmuz ayında Kasımpaşa takımıyla sözleşme imzalamıştır. Bu sözleşmenin bitiş tarihi ise 31 Mayıs 2021’dir. Kasımpaşa takımında forma giyen Türk futbolcu, kaleci olarak takımda yer almaktadır. Forma numarası 1 numaradır ve sağ ayaklıdır.

Ramazan Köse ile ilgili bazı soruların cevapları aşağıdaki gibidir:

Ramazan Köse Kaç Yaşında?

Futbol oyuncusu Ramazan Köse kaç yaşında sorusu çoğu insan tarafından merak edilmekte. Başarılı futbolcu 12 Mayıs 1988 tarihinde dünyaya gelmiştir. 32 yaşında olan Ramazan Köse yakında 33 yaşına girecektir.

Ramazan Köse Hangi Takımlarda Oynamıştır?
Ramazan Köse Hangi Takımlarda Oynamıştır?

Ramazan Köse Hangi Takımlarda Oynamıştır?

Genç topçu futbol serüvenine ilk olarak Ankara Gençlerbirliği takımı ile başlamış daha sonra Giresunspor Gençlerbirliği takımlarında forma giymiştir. 2015 yılında ise Kasımpaşa takımına transfer olmuştur. Ramazan Köse günümüze kadar Türkiye A2 Milli Takım formasını 2 kez giymiştir.

Ramazan Köse’nin Boyu ve Kilosu Kaç?

Boyunun da avantajını kullanan yetenekli kalecinin boyu 1,94 m. Köse’nin kilosu ise 89 kg.

Ramazan Köse Aslen Nereli?

Ramazan Köse aslen başkent Ankara doğumludur.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ramazan Köse Hangi Burç?

12 Mayıs doğumlu Ramazan Köse’nin burcu boğadır. Yükseleni ilgi ilgili bir bilgiye ulaşılmasa da boğa burcu ile ilgili birçok bilgiye internetten ulaşılabilir.

Ramazan Köse’nin Asıl Mesleği Nedir?
Ramazan Köse’nin Asıl Mesleği Nedir?

Ramazan Köse’nin Asıl Mesleği Nedir?

Çok küçük yaştan beri kulüplerde futbol oynayan başarılı oyuncu Ramazan Kösenin asıl mesleği nedir sorunun cevabı kaleci olacaktır. 

Ramazan Köse’nin Saç Rengi Nedir?  

Ramazan Köse’nin saç rengi koyu kestane rengidir.

Ramazan Köse’nin En Sevdiği Renk Nedir?

Ramazan Köse tarafından bu sorunun cevabı yanıtlanmamıştır. Ancak günlük hayatındaki seçtiği tonlardan dolayı koyu renk olduğunu söyleyebiliriz.

Ramazan Köse’nin Sosyal Medya Hesabı Nedir?

Sosyal medyada çok fazla aktif olmayan Ramazan Köse’nin çok fazla hesabı bulunmamaktadır. Ramazan Köse’nin resmi instagram kullanıcı adı rmzn_kose06’dır. Buradan ara sıra paylaşım yapan Köse sevenleriyle etkileşime girebiliyor.

Ramazan Köse’nin Eşi
Ramazan Köse’nin Eşi

Ramazan Köse’nin Eşi

Ramazan kösenin evli ve çocuk sahibi olduğu biliniyor fakat özel hayatını çok fazla paylaşmak istemeyen başarılı futbolcu Köse’nin ailesi ile ilgili çok fazla bilgiye ulaşılmıyor.

Ramazan Köse’nin altyapı günlerindeki takımları hangileriydi?

Ramazan Köse henüz 13 yaşındayken ilk Tunç Altındağ takımına girdi. Bu takımda iki yıl boyunca oynayıp kendini geliştirme şansını yakaladı. Bu takımda 2001 ve 2003 yılları arasında oynadı. Daha Ramazan Köse’nin ikinci alt yapı takımı Gençlerbirliği oldu. Bu takımda 2003 ve 2006 yılları arasında faaliyet gösterdi. Burada da üç yıl boyunca top oynayan Köse, üçüncü senenin sonunda yeteneği sayesinde as kadroya alınmaya hak kazandı.

Ramazan Köse’nin Futbol Kariyeri

Futbola Tunç Altındağ altyapısında başlayan başarılı futbolcu Ramazan Köse daha sonra Gençlerbirliği altyapısına transferi gerçekleşti. Yetenekli futbolcu daha sonra bu takım ile profesyonelliğe Gençlerbirliği’nin as takımına yükselerek gerçekleştirdi. İlk Süper Lig karşılaşmasını Gaziantepspor’a karşı oynadı. Oyun tecrübesi edinebilmesi için belli bir sezonu Giresunspor’da kiralık futbolcu olarak geçiren Ramazan Köse, sezonun bitimi ile beraber Gençlerbirliği’ne geri dönüş yaptı. Gençlerbirliği takımında 29 maça çıkan Ramazan Köse, gösterdiği performansla takımın birinci kalecisi oldu.

Ece Mumay Kimdir? Aslen Nerelidir? adlı yazımızı da okudunuz mu?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.