Kistik Sivilce Temizliği Nasıl Yapılır?

27.04.2023
194
Kistik Sivilce Temizliği Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Kistik sivilce temizliği, hayatı olumsuza çeviren sorunlar arasında kistik sivilcelerin yer aldığı söylenebilir. Genel olarak burun, çene altı ve burun gibi bölgelerde daha ağırlıklı olarak gördüğümüz sivilcelerdir.

Bazı insanlarda bu sivilceler seyrek şekilde görülürken bazılarında ise daha yaygın halde olduğu görülüyor. Fakat her şeyin çaresi olduğu gibi kistik sivilceler içinde yapabileceğimiz bir çeşit yollar bulunuyor.

Kistik sivilce temizliği daha çok gençlerin bu sorunlarla karşı karşıya kaldığını, yetişkinlerde de ara sıra çıkabildiğini söyleyebiliriz. Sivilceler içerisinde bakıldığı zaman en fazla ağrılı olanlarındandır. Hem ağrı hem de acı verebiliyor. Bununla birlikte kistik sivilce olan bölgede iltihaplı ve ağrılı olarak rahatsızlık veriyor.

kistik sivilce temizliği

Kistik Sivilce Temizliği

Bunun en önemli nedenlerinden birisi de cilt tabakasının en derin yüzeyinde bulunuyor olmasından kaynaklıdır. Gençlerin son zamanda en büyük kabuslarından biri haline gelen kistik sivilcelerden kurtulmak diğerlerine oranla biraz daha zor görülüyor.

Kistik sivilcenin olduğu bölgeyi temiz tutmak gerekiyor. Bununla birlikte eğer kistik sivilce patlatma işlemi uygulanacaksa sivilceyi patlattıktan sonra dezenfekte etmek sivilceli bölgenin de azalmasına katkı sağlamaktadır.

Böyle anlarda ise çoğu kişi ilk iş olarak doktorun yolunu tutuyor. Doktorun verdiği ilaçlar cildinizde çok fazla olumlu etki etmediyse o zaman yapmanıza gereken bitkisel yollara başvurmanız olacaktır. Kistik sivilcelere neler iyi gelir? kistik sivilce tedavisi için neler yapılmalı? sorularına yanıt arıyorsanız gelin birlikte bakalım. İşte; Kistik sivilce temizliği

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kistik Sivilcelere Neler İyi Geliyor?

Kistik sivilceleri olan kişiler doğal olarak sivilcelere neyin iyi geldiğini merak ediyor. Kistik sivilceniz varsa yapmamanız gereken hareketlerden birisi de sivilceleri el ile sıkmaktır. Kistik sivilceler için karbonat maskesi deneyebilirsiniz. Çünkü sivilcelerin kurutulma işlemi için başarılı bir yol olarak ön plana çıkıyor. Cilt bakım maskelerinde sürekli olarak karbonat kullanılıyor. Bunun en önemli nedenlerinden birisi de güçloü antiseptik özelliğe sahip olmasıdır. Kasenin içerisine 1-2 kaşık karbonat eklemelisiniz. Bu işlemin ardından karbonatın içerisine bir miktar su katarak güzelce karıştırmalısınız.

Hazırladığınız maskenin hamur kıvamına gelmesi gerekiyor. Karışımı kistik sivilcelerinizin üzerine sürmeye başlayın. Bekleme işlemine sıra geldiğinde ise en az 20 dakika kadar beklenilmelidir. 20 dakikanın sonunda cildinizi bol suyla birlikte iyice yıkayın. Maskenin tamamen cildinizden arınmasını da sağlamış olursunuz. Bu işlem bittikten sonra ise en son aşama olarak cildinize nemlendirici sürmeniz olacaktır. Eğer ki hafta da birkaç defa bu maskeyi düzenli olarak sivilcelerinizin olduğu cildinize uygularsanız işe yararolumlu sonuçların ortaya çıkmasını sağlamış olursunuz.

Kistik Sivilcelere Neler İyi Geliyor
Kistik Sivilcelere Neler İyi Geliyor

Kistik Sivilcelere Elma Sirkesi İyi Geliyor!

Cildin baş düşmanlarından biri haline gelen kistik sivilcelerin hem rahatsız edici görüntüsünden hem de ağrısından bir an önce kurtulmak isteyebilirsiniz. Elma sirkesinin cilt üzerinde ki faydası oldukça çoktur.

Elma sirkesinin cilde sağladığı en büyük katkılarından birisi de ciltte ki PH miktarının dengelenmesine yardımcı olmasıdır. Ciltte kistil sivilceler söz konusu olsa bile elma sirkesi, sorunların kaynağına inerek onarma konusunda bir numara denilebilir. Eğer ki sizlerde elma sirkesiyle kistik sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız deneyeceğiniz yollar çok basit olacak. Bunun için öncellikli olarak bir pamuk alarak üzerine bir miktar kadar elma sirkesi eklemelisiniz.

Pamuk aracılığıyla cildinizde var olan kistik sivilcelerinizinde güzelce silinmesini sağlayın. Elma sirkesini sivilceler üzerine güzelce sürdükten sonra bir süre kadar bekleyin. Birkaç saat kadar bekledikten sonra ise hemen cildinizi suyla yıkamaya başlayınız. İşlemden olumlu bir geri dönüş almak istiyorsanız o halde her gün düzenli olarak bu işlemi yapmalısınız. Kistik sivilceler için elma sirkesi en faydalı yollardan birisidir.

Özellikle bu tür cilt sorunlarını yaşayan kişiler bu dönem zarfı içerisinde çok fazla yağlı yiyecekler tüketmemesi gerekiyor.Bol su ve sürekli olarak yapılacak cilt temizliği ile cildin toparlanmasını sağlayabilirsiniz. Yeni oluşacak sivilcelerinde önlenmesini sağlamış olursunuz. Ayrıca yumurta maskesini de kistik sivilceleriniz için deneyebilirsiniz. Bu sayede cildinizin beslenmesini ve bakım ihtiyacının giderilmesini sağlamış  olursunuz.

Kistik Sivilcelere Elma Sirkesi İyi Geliyor!
Kistik Sivilcelere Elma Sirkesi İyi Geliyor!

Kistik sivilce temizliği hakkında vereceğimiz bilgi bu kadardı. Hametol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Kistik akneler nasıl geçer adllı makaleye de bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.