Edremit Ücretsiz Kamp Alanları

19.08.2019
273
Edremit Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Edremit Ücretsiz Kamp Alanları, kamp yapmak hem rahatlatıcı bir aktivite, hem de gündelik hayatın koşuşturmacasından uzaklaşmak için büyük bir fırsattır. Şehrin yoran ambiyansından biraz olsun kaçmak istiyorsanız kendinizi doğaya bırakabilir ve birkaç günde bile yepyeni bir zindeliğe kavuşabilirsiniz. Kamp yapmaya karar vermek ilk aşamadır.

Edremit Ücretsiz Kamp Alanları

Ancak nerede kamp yapacağınızı bulmak, konaklamanız sırasında nelere dikkat edeceğinizi bilmek, yanınıza almanız gerekenlere karar vermek ise işin asıl kısmını oluşturmaktadır.

Edremit Ücretsiz Kamp Alanları

Kamp Alanınızı Ayarlama

Ücretli bir kamp alanında kalacaksanız önceden rezervasyon yapmanız, alana vardığınızda bir ödeme yapmanız gerekir. Ancak ülkemizde birçok ücretsiz alan da varken ücretli bir yerde kamp atmanızın hiç gereği yoktur. Edremit Ücretsiz Kamp Alanları Kazdağları’nın eteğinde hem de ücretsiz olarak konaklama fırsatı sunar. Yüksek oksijen ile ciğerlerinizi doldururken aynı zamanda yakın çevredeki birçok aktivite ile de eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz.

Alanda çadırınızı kuru ve düz bir zemine yerleştirin. Kamp yerine vardığınızda, çadırınızı kurmak için büyük kayalara veya ağaç köklerine sahip olmayan düz bir yer arayın. Rüzgarlı havalarda çadırınıza düşme ihtimalinden, bölgenin üzerinde herhangi bir kırık veya ölü ağaç dalının olmadığından emin olun. Zemini, herhangi bir çubuk veya küçük kayaçtan olabildiğince temizleyin, böylece uyurken bunları hissetmezsiniz.

Çadırınızı kurarken, tamamen gerilmiş olduğundan ve maksimum boyutuna geldiğinden emin olun. Çadırınız için düz bir zemin bulamıyorsanız, başınızı yukarıda kalacak şekilde uyuyabileceğiniz bir eğimli alan seçebilirsiniz. Aksi takdirde zemin başınızı ağrıtabilir veya rahatsız olabilirsiniz. Edremit’teki kamp alanları düzlük konusunda size seçme zorluğu yaşatmayacaktır. Eğimsiz kamp yerlerinin ormanlık alanının geniş bir kısmına yayıldığını gittiğinizde görebilirsiniz.

Edremit’te Kamp Yaparken Aklınızdan Çıkarmamanız Gerekenler

Konaklamanız sırasında çadırınızı daima kapalı tuttuğunuzdan emin olun, böylece böcekler veya hayvanlar içeri giremez. Yiyecekleri sıkıca kapatılmış kaplarda saklayın, böylece hayvanlar yiyeceklerinize erişemez. Hayvanların hassas burunları vardır ve siz kamp yaparken yiyeceklerinizi kokularından algılayarak bulabilirler. Çadırınıza ya da çevresine hayvan girme riskini azaltmak için yemek pişirirken tüm yiyeceklerinizin kokulu olmayan kaplarda tutulduğundan emin olun.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yiyecekleri uyku alanınızdan yaklaşık 1 metre uzağa yerleştirin, böylece siz uyurken hayvanlar çadırınıza rahatsızlık vermeye kalkmaz. Edremit Ücretsiz Kamp Alanlarında ormanlık alan olması sebebiyle çok sayıda büyük ve küçük canlı bulunur. Ancak, hayvanlar genellikle insanlardan korkar, bu yüzden siz oradayken çevrenize gelmezler.

Yakacak odun parçalarını kamp alanına vardığınızda hava aydınlıkken toplamaya başlamanız iyi olacaktır. Edremit kamp alanı, ormanlık olması sebebiyle yaz kış fark etmeksizin hava karardıktan sonra serin olabilmektedir. Kamp yerinizde kırık odun olup olmadığını kontrol edin ve kaldığınız süre boyunca yetecek kadar yakılacak büyük parçaları toplayın.

Konaklamanız boyunca yeterli yakacak odun parçası topladığınızdan emin olun, böylece tekrar tekrar bu iş için vakit harcamanıza gerek kalmaz. Yerli vahşi yaşamı etkileyebilecek istilacı böcekler veya bakteriler içerebileceğinden yabancı odunlar kamp alanına giderken yanınızda taşımamanız tavsiye edilir.

Eğlenceli Aktiviteler Bulma

Kalacağınız bölgeyi keşfetmek istiyorsanız muhakkak Edremit ücretsiz kamp alanları çevresinde yürüyüş yapın. Yakınlarda yürüyüş yapabileceğiniz parkurlar olup olmadığını kontrol edin, böylece kendinizi doğa ile sarıp sarmalayın. Unutmayın ki Kazdağları’nın faunası sahip olduğu özellikler ile Dünya’da ikinci sırada yer almaktadır. Bu şanstan sonuna kadar yararlanın.

Yürüyüşe çıkarken yürüyüş botları giyin, böylece kendinize zarar vermeden kolayca dolaşabilirsiniz. Yanınıza atıştırmak için aperatifler ve su alın, böylece dışarıdayken deşarj veya dehidre olmazsınız. Ayrıca yüksek oksijen kolayca acıkmanıza ve kendinizi normalden daha yorgun hissetmenize sebep olabilir. Alışık değilseniz her ihtimale karşı yanınızda yiyecek ve sıvı bulundurmak fena olmayacaktır. Bilinen bir izden yürümeyi planlıyorsanız, bir haritanız ve pusulanız olduğundan emin olun, böylece kaybolmazsınız. Yerel yaşamı etkileyebileceğinden yol üstünde çöp benzeri hiçbir şey bırakmayın.

Edremit ücretsiz kamp alanları yakınında eğer yeterince şanslıysanız dönemsel olarak düzenlenen meditasyon kamplarına denk gelebilirsiniz. Gruplar tarafından organize edilen bu etkinliklere katılım sağlayabilirsiniz. Ya da yeterli sayıdaysanız sahilde kayık kiralayıp koy turuna çıkabilir ve Kazdağları’nı etekleri etrafında keşfedebilirsiniz. Akşamlarınızı kamp alanınızda geçirmek zorunda da değilsinizdir. Şehir merkezine ulaşım sağlayarak eğlence mekanlarında bir mola verebilir ve yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Ancak hazır bir kampa gelmişken uygulamanız gereken en önemli aktivite kamp ateşinde çikolatalı muz ya da marshmallow kızartmak olabilir. Ayrıca kızarttığınız tatlı atıştırmalıklarınızı diğer kampçılarla da paylaşarak yeni insanlar tanıyabilir ve kaynaşabilirsiniz.

Sıcak bir günde serinlemek için Edremit ücretsiz kamp alanları civarındaki göllerde yüzmeyi deneyebilirsiniz. Göl kenarında ve kamp yerinizden uzakta zaman geçirmeniz için yanınıza biraz yiyecek ve su ile birlikte küçük bir soğutucu almak isteyebilirsiniz. Yüzerken güneş kremi kullandığınızdan emin olun, böylece güneş yanığına maruz kalmazsınız. Edremit’in havasının genel olarak serin ve nem miktarının da düşük olması sebebiyle güneş size yakıcı gelmeyebilir, ancak bu kararmanıza engel olmayacaktır.

Ayrıca ister güneş yanığı sebebiyle olsun isterseniz de olası herhangi bir kaza sonrası kendinize ilk yardım uygulayabilmek için yanınızda uygun kitleri bulundurduğunuzdan emin olmalısınız. Kamp yaptığınız alanın ormanlık bir alan olduğunu unutmamalısınız. Böcek ısırıkları ya da sıcak havalardaki sivrisinekler siz fark etmeden vücudunuzda kaşıntı ve kızarıklığa sebep olabilir. Bunun için gerekli antiseptik krem ya da ürünleri yanınızda getirmek isteyebilirsiniz. Genelde kamp çantası hazırlanırken bu ürünler ihmal edilir ancak doğal bir ortamda kamp yapmanın keyfini tam anlamıyla çıkarırken tadınızın kaçmasını istemezsiniz.

Edremit Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın. Ölüdeniz Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza bakmayı unutmayınız.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.