Gümüşhane Ücretsiz Kamp Alanları

19.07.2019
326
Gümüşhane Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Bu kamp rehber yazımız da siz değerli takipçilerimize Gümüşhane ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler vereceğiz. Gümüşhane ücretsiz kamp alanları havasıyla sonbahar da kamp yapılacak en güzel yerlerden biridir. Kamp severler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Neden tercih edildiğine gelin beraber bakalım. İşte; Gümüşhane ücretsiz kamp alanları

Gümüşhane ücretsiz kamp alanları

Kadırga Yaylası Kamp Alanı

Kürtün ilçesi Süme Köyü sınırları içinde yer alan Kadırga Yaylası kamp alanı, merkez ilçeye 90 kilometre mesafededir. Ayrıca yolun son 40 kilometresi stabilizedir. Doğu Karadeniz yaylaları içinde en kalabalık ve en eski yaylalardan biridir. Kadırga Yaylası’nda her yılın Temmuz ayında şenlikler başlar ve yaz mevsimi süresinde her Cuma günü tekrarlanır. Oldukça zengin bir doğal bitki örtüsüne sahip olan yaylada kamp yapmak için birçok alan bulunmaktadır. Kampçılar için ideal alanlardan biri olan yaylada çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak kampınızı atabilirsiniz.

Kadırga Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylada elektrik, telefon hizmetleri, lokanta, otel, kır kahvesi, yeme içme ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. Bu nedenle tuvalet ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz ancak duş için alan bulunmamaktadır. Bununla birlikte diğer tüm ihtiyaçlarınızı yayladaki tesislerden karşılayabilirsiniz. Tesislerde biraz pahalı olacağından ihtiyaçlarınızı temin ederek kamp alanına gelmenizi öneririz.

Kadırga Yaylası Kamp Alanı

Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı

Kürtün ilçesi Söğütlü köyü sınırları içinde bulunan Kazıkbeli Yaylası, ilçe merkezine 36 km mesafede bulunmaktadır. Yeşillikleri ve soğuk suyu ile Karadeniz doğasını en iyi şekilde yansıtan yaylalardan biridir. Yaylada çim kayağı ve kar kayağı yapılabilecek kayak parkur alanlarının oluşturulmasına oldukça müsait çim alanlar mevcuttur. Yayla kampçılık ve dağcılık gibi doğa sporları açısından oldukça müsaittir. Temmuz ayında başlayan ve bütün yaz boyunca devam eden yayla şenlikleri yapılmaktadır. Yaylaya geldiğinizde çadırınızı kurabileceğiniz birçok kamp alanı bulunmaktadır. Bu nedenle herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yaylada bakkal, manav, lokanta, otel, pansiyon, gibi tesisler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra elektrik ve telefon hizmetleri verilmektedir. Bu nedenle kamp için buraya geldiğinizde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Sadece kamp malzemelerinizi alın ve bu doğal güzelliğin keyfini çıkarın.

Kazıkbeli Yaylası Kamp Alanı

Zigana Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane-Trabzon yolunun 50. Kilometresinde bulunan Zigana Tüneli’ni geçtikten sonra 3,5 kilometre stabilize yolu takip ederek ulaşılan Zigana Yaylası, 2032 metre yüksekliktedir. Zümrüt yeşili ormanların içinde bulunan yaylada kampçılar için birçok alan bulunmaktadır. Doğal güzelliklerine el değmemiş bakir yaylalardan biridir. Bu nedenle doğaseverlerin ve doğa fotoğrafçılarının uğrak yeri olmuştur. Havası, suyu ve göz kamaştıran güzellikleri ile Zigana Yaylası görülmesi gereken yerlerden biridir. Bu muhteşem güzelliğin içinde çadırınızı kurup, kampınızın keyfini çıkarabilir ve muhteşem vakit geçirebilirsiniz.

Zigana Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylanın alt yapısı tamamlanmıştır. Elektrik ve telefon gibi hizmetler verilmektedir. Bunun yanı sıra bakkal, lokanta, manav, kır kahvesi gibi işletmeler bulunmaktadır. Bu nedenle kamp yaparken ihtiyacınız olan her türlü şeyi buradan temin etmeniz mümkündür. Tuvalet de buna dâhil. Ancak duş gibi bir imkân bulunmamaktadır.

Zigana Yaylası Kamp Alanı

Altıntaşlar (Kalis) Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane-Torul yolunun 15. kilometresinden güneye doğru Şiran yoluna dönülerek Gülaçar Köyü üzerinden 40 km asfalt, 12 km toprak yol kat edilerek ulaşılan Altıntaşlar (Kalis) Yaylası, muhteşem doğal güzellikleri ile görülmesi gereken yerlerden biridir. Altıntaşlar deresinde bolca alabalık bulunmaktadır. İsterseniz derenin yakınlarında bir yere isterseniz daha yukarılarda çadırınızı kurabilir ve bu muhteşem doğal güzelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz. Çadır ve karavan kampçılarının tercih ettiği yaylalardan biri olan Altıntaşlar Yaylası, oldukça zengin flora ve faunaya sahiptir.

Altıntaşlar (Kalis) Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylaya gelemden 6 kilometre önce yol üzerinde Altıntaşlar mahallesinde elektrik, telefon ve tuvalet imkânı bulunmaktadır. Yaylaya çıkmadan önceki son ihtiyaç karşılama noktasıdır. Buradan diğer tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayarak yaylaya çıkmanızda fayda vardır.

Altıntaşlar (Kalis) Yaylası Kamp Alanı

Limni Gölü Kamp Alanı

Gümüşhane’nin önemli turizm bölgelerinden biri olan Limni Gölü, tam bir doğa harikasıdır. Torul ilçesi Zigana köyüne bağlı Saronay Yaylası’nda bulunan göl, bölge halkının ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği alanlardandır. Gölün çevresinde ladin ve sarıçam ağaçlarını görmek mümkündür. Bunun yanı sıra Böğürtlen, mor çiçekli orman gülü ve sarı çiçekli orman gülü gibi bitki örtüsü mevcuttur. Kurt, ayı, çakal, tilki, domuz, yılan, kertenkele ve porsuk gibi yaban hayvanları da bulunmaktadır. Tabiat parkının bulunduğu vadi endemik türler ve biyolojik çeşitlilik açısından da oldukça zengindir. Göl etrafındaki bitki örtüsü ve eşsiz peyzaj güzellikleri ile kamp yapmaya ve doğa yürüyüşlerine oldukça uygundur. Çadırınızı istediğiniz bir alana kurarak kampınızı atabilir ve bu muhteşem güzelliklerin içinde huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Limni Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılama imkânı yoktur. Bununla birlikte yol üzerinden gıda, içecek elektrik ve aydınlatma gibi ihtiyaçlarınızı temin ederek alana gelmelisiniz.

Limni Gölü Kamp Alanı

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

Torul ilçesi sınırları içinde bulunan Artabel Gölleri Tabiat Parkı, birçok göl yatağını içinde bulundurmaktadır. Bölgede 18 adet buzul gölü bulunmaktadır. 1998 yılında bölge tabiat parkı ilan edilmiştir. Eşsiz doğal güzelliği ve sessizliği ile insanın ruhunu dinlendiren ve muhteşem bir manzaraya ev sahipliği yapan Tabiat parkı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Sakinliği sevenler ve huzuru arayanlar için güzel vakit geçirebilecekleri bir yerdir. Ayrıca, bölgeye özel kuş ve hayvan türlerini içinde barındıran tabiat parkında kamp yapmak için birçok alan bulunmaktadır. Çadır kampı için ideal bir yer olan tabiat parkında çadırınızı kurabilir ve bu huzuru yaşayabilirsiniz.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle tuvalet ve duş gibi imkanlar yoktur. Ayrıca bölgeye gelmeden önce gıda, içecek, elektrik ve aydınlatma gibi tüm ihtiyaçlarınızı temin edip gelmenizde fayda vardır. Halk sıcak kanlı ve misafir perver ancak siz yine şansa bırakmayınız.

Artabel Gölleri Tabiat Parkı Kamp Alanı

Çam Piknik Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane – Bayburt yolundan 2,5 kilometre ilerledikten sonra güneye doğru yani sağa doğru dönerek 15 kilometre toprak yol takip edilerek Çam Piknik Yaylası’na ulaşılır. Yoğun bir orman dokusuna sahip olan Çam Piknik Yaylası, Köknar, ladin, kızılağaç ve yabani fındık ağaçlarına ev sahipliği yapmaktadır. Yayla, yöre halkı tarafından da mesire yeri olarak kullanılmaktadır. Muhteşem doğal güzellikleri ile kampçıların mutlaka gidip görmesi gereken yerlerden biri olan yaylada istediğiniz bir alana çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Kampçılar için her türlü şey düşünülmüş ve orman içinde ateş yakma alanları bile bulunmaktadır. Ancak ateşinizi kontrollü yakarak doğaya zarar vermemeye özen gösterin. Ayrıca çöp toplam alanlarını kullanarak çöplerinizi doğada bırakmayın.

Çam Piknik Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yaylaya gelirken kamp malzemelerinizi getirmelisiniz. Elektrik ve su mevcuttur. Ayrıca orman içinde kamp ateşi ocakları, wc ve çeşme bulunmaktadır. Hatta çöp toplama yerleri bile bulunmaktadır. Yine de gelirken ihtiyaçlarınızı temin edip öyle gelmenizi öneririm.

Çam Piknik Yaylası Kamp Alanı

Gümüşhane ücretsiz kamp alanları hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Gözümüzden kaçan yer varsa yorumlardan belirtebilir en çok sevdiğiniz kamp alanını da yazabilirsiniz. Kamp yapmak için doğa ve çadır kuracak yer yeterlidir. Ordu Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakmanızı tavsiye ederim. Hoşçakalın….

Bizi Pinterest te takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.