Adana Ücretsiz Kamp Alanları

23.06.2019
636
Adana Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhaba, ücretsiz kamp alanları serimizde bu yazımızda sizlere Adana ücretsiz kamp alanları hakkında bilgi vereceğiz. Size tavsiyemiz serin aylarda gitmeniz. Çünkü Adana ücretsiz kamp alanları yaz aylarında çok sıcak oluyor. İşte; Adana ücretsiz kamp alanları

Adana Ücretsiz Kamp Alanları

Yerköprü Kanyonu

Adana ilinin merkez ilçelerinden olan Karaisalı ilçesi merkezden 50 km uzakta bulunuyor. Mersin yolundan kuzeye doğru devam eden yol dağlara doğru biraz tırmanıyor. İlçeden 10 km uzaklıkta Yerköprü Kanyonu bulunuyor. Adana ücretsiz kamp alanları arasında yer alan Yerköprü Kanyonu genellikle taşlık alanlardan oluşuyor. Kanyon, yeşili ve inceden akan derenin sesi ile huzuru içinde barındırıyor. Taşlı olan zemini temizledikten sonra çadırınızı kurabilir ve muhteşem bir gece geçirebilirsiniz. Bölgede ateş yakmak serbest ama yine de daha önceden ateş yakılmış olan yerlerin kullanılması güvenlik açısından önemlidir.

Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Aile kampı için gayet uygun bir bölge olan Yerköprü Kanyonunda herhangi bir tesisi bulunmadığı için gıda ve su gibi ihtiyaçlarınızı bölgeye gelmeden önce temin etmelisiniz. Bölgede tuvalet ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Yerköprü Kanyonu Kamp Alanı

Çakıt Vadisi

Çakıt Vadisi, hem güzel bir yürüyüş, hem de kamp yapmak için ideal yerlerden biridir. Kayalıkların hâkim olduğu alandaki uçurum kenarına benzer yollar hem adrenalin yaşatacak hem de keyfinize keyif katacak. Vadi yemyeşil bir örtüyle kaplanmış ancak dik kayalarda olan bu yeşil örtü ulaşılamayacak gibi duruyor. Masmavi gökyüzü, muhteşem güzellikteki dik dağlar, vadide akan yeşil bir su. Bu muhteşem güzellikleri görmek için mutlaka buraya gelmelisiniz. Bölgede kamp atabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz yere kurarak bu muhteşem güzelliği seyretmeye başlayabilirsiniz.

Çakıt Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

WC ve duş imkânı bulunmamaktadır. Gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı merkezden temin ederek bu alana gelmelisiniz. Ayrıca aile ve çocuklular için çok uygun bir alan değildir. Oldukça engebeli yollara sahiptir.

Çakıt Vadisi Kamp Alanı

Yumurtalık Kuş Cenneti

Adana’da ücretsiz kamp yapabileceğiniz alanlardan bir diğeri de tabii ki yumurtalık kuş cennetidir. Kuşları en iyi görebileceğiniz ve fotoğraflarını çekebileceğiniz alanlardan biri olan bu bölgede kamp atabilirsiniz. Saz ve kamıştan oluşan zengin bir bitki örtüsüne sahip olan Yumurtalık Kuş cennetinde göl ile deniz arasında yüksek kumullar bulunmaktadır. Deniz üzerinde kuşların uçuşları size büyük bir keyif veriyor. Bundan emin olabilirsiniz. Bu nedenle Adana kampa alanları arasında kuş cennetini es geçmek olamazdı.

Yumurtalık Kuş Cenneti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için bölgeye giderken tüm ihtiyaçlarınızı temin ederek gitmenizde fayda vardır. WC ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır.

Yumurtalık Kuş Cenneti Kamp Alanı

Belemedik Vadisi

Kampçılar tarafından henüz keşfedilmemiş alanlardan biri olan Belemedik Vadisi, zengin doğa manzarası ile tamamen el değmemiş bakir yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Gittiğinizde doğanın tüm renklerini aynı anda görebileceğiniz bir yer olduğunu görünce fotoğraf makinelerinize sarılıp bu muhteşem güzelliği ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. I. Dünya Savaşı sırasında Almanların buralarda yapmış olduğu yapıların kalıntıları ve bir de Alman Mezarlığı bulunmaktadır. Yaban hayatı yönünden bir hayli zengin olan bölgede domuz, yaban keçisi ve yırtıcı kuşlar bulunmaktadır. Bol oksijeni ve yeşilin en etkin hissedildiği bu yerde istediğiniz bir alana kampınızı atabilirsiniz. Bunun yanı sıra aile ile hafta sonu ziyaret edilebilecek olan yerlerden biridir.

Belemedik Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp için giderken yanınıza her türlü ihtiyacınızı almanızı tavsiye ederim. WC ve duş gibi ihtiyaçlarınız için imkân bulunmamaktadır.

Belemedik Vadisi Kamp Alanı

Dokuzoluk Kanyonu

Karaisalı ilçesinde bulunan alana direk toplu taşıma yoktur. Bunun için özel aracınızla direk Karaisalı ilçesine gideceksiniz. Buradan Kızıldağ Yaylası yolundan devam edecek ve sonra da yol ayrımından sağ tarafa doğru ilerleyerek Dokuzoluk yönüne doğru devam edeceksiniz. Dokuzoluk Kanyonu piknik alanı olduğu için özellikle hafta sonları çok fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle kamp yapmak isteyenlerin hafta içini tercih etmeleri önerilir. Muhteşem bir doğa eseri olan bu kanyon, çadırınızı kurup kamp yapacağınız muhteşem yerlerden biridir. Kamp yapmak için gelmeseniz bile mutlaka görmek amacıyla gitmenizi tavsiye ederim.

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Dokuzoluk’ta piknik masaları, tuvalet, çeşme ve mangal yapma yerleri bulunmaktadır. Giderken yiyecek ve içeceklerinizi yanınızda götürerek bu muhteşem doğa harikasında güzel bir kamp geçirebilirsiniz.

Dokuzoluk Kanyonu Kamp Alanı

Küp Şelaleleri

Adana ili Aladağ ilçesi sınırları içinde yer alan Küp Şelaleleri, yaban hayatı ve görsel güzellikleri ile ziyaretçilerin beğenisini kazanan yerlerden biridir. Büyük şehirlerin gürültülü ortamından uzaklaşmak isteyen siz doğaseverlerin yürümek, spor yapmak ve yüzmek için tercih edeceği rotalardan biridir. Her mevsim farklı renklere bürünen ormanları ile suyun ve kuş seslerinin birbirleriyle uyumlu bir şekilde karıştığı huzur veren bir doğası bulunmaktadır. Küp Şelaleleri, su derinliği açısından oldukça yüksek bir bölgedir. Bu nedenle iyi derecede yüzme bilmeyenlerin girmesini tavsiye etmiyoruz. Çukurova’nın saklı cennetlerinden biri olan Küp Şelaleleri henüz keşfedilmemiş Adana ücretsiz kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Küp Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölge henüz bakir olduğundan wc, duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Bununla birlikte kamp için gidecekseniz mutlaka yanınızda yiyecek ve içeceklerinizi götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Küp Şelaleleri Kamp Alanı

Kapıkaya Kanyonu

Adana, Karaisalı ilçesi sınırları içinde bulunan Kapıkaya Kanyonu, ücretsiz kamp alanları içinde yer alan bölgelerden biridir. Bölge biraz taşlık olduğu için çadırınızı kurarken mutlaka düzgün bir yer bulabilirsiniz. Özellikle yürüyüş rotası ve bisiklet yolları ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Kanyonda yaklaşık 7.250 metrelik bir yürüyüş parkuru bulunmaktadır.

Bölgede yüzlerce çeşit bitki bulunmaktadır. Çınar, erguvan, zakkum, meşe ve kızılçam türleri bol bulunmaktadır. Tektonik çöküntüler ve Çakıt çayı kanyonun oluşmasında büyük rol oynamıştır. Bölgede uygun yerlerde çadırınızı kurabilir ve muhteşem doğa harikasını keyifle izleyebilirsiniz.

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede henüz bir tesis yapılmadığından tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak yer bulunmamaktadır. Giderken merkezden tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak kamp alanına gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Kapıkaya Kanyonu Kamp Alanları

Körkün Kanyonu

Çok fazla kampçının bilmediği yerlerden biri olan Körkün Kanyonu, Adana ücretsiz kamp alanları içinde yer almaktadır. Adana’nın cennetlerinden biri olan Körkün Kanyonu, hafta içi kamp yapılabilecek alanlardan biridir. Özellikle sessizliği ve huzuru arayan kampçıların hafta içi günlerde kanyonda çadır kurmalarını tavsiye ediyoruz. Muhteşem doğa güzelliği ile hem doğaseverlerin hem de doğa fotoğrafçılarının tercih edeceği yerlerden biridir. Ulaşım konusunda oldukça kolay bir bölgede yer alan Körkün Kanyonu, istediğiniz yere kamp atabileceğiniz birçok kamp alanını içinde barındırmaktadır.

Körkün Kanyonu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tesis olmadığı için wc ve duş imkânı yoktur. Bunun yanı sıra gıda, içecek ve elektrik ihtiyacınızı da bölgeye gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır.

Körkün Kanyonu Kamp Alanı

Karataş Kumluk Tabiat Parkı

Adana ili Karataş ilçesi içinde yer alan Karataş Kumluk Tabiat Parkı, tamamıyla kızılçam ormanlarından oluşmuştur. Güney tarafı tamamıyla Akdeniz’e bakmaktadır. Sahilin yanında ormanlık bir alana sahip olması bakımından oldukça değerli bir alandır. Tabiat parkında çadırlı kap alanları bulunmaktadır. Bunlar ücretlidir.

Ancak, bölgede ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. Kalabalık şehir gürültüsünden uzak bir alan olması nedeniyle kampçılar tarafından tercih edilen alanlardan biridir. Hem denizin kenarında, hem de ormanlık bir alanda olduğu için kampçılar tarafından fazlaca tercih edilmektedir. Genellikle piknik alanı olarak kullanılan ala, doğa sporları, gezi ve kampçılık için de kullanılmaktadır.

Karataş Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede kamp alanı içinde tuvalet ve duş imkânı bulunmaktadır. Ancak bu hizmetler ücretlidir. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır.

Karataş Kumluk Tabiat Parkı Kamp Alanları

Adana ücretsiz kamp alanları hakkında verdiğimiz bilgiler bu kadardı. Adana ücretsiz kamp alanları dediğimiz gibi sonbahara doğru tercih edilen bir kamp şehridir. Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Mersin Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

YORUMLAR

  1. Gezgin dedi ki:

    Eski adana’ ya, yani tarihi sur içindeki eski yerleşim yerlerine gidin. sokaktan seyyar şırdan ve işkembe dolması yiyin. yine seyyar salgam ve turşucular var. ama en fazla çeşidi, seyhan nehri üzerindeki sabancı cami önünde bulabilirsiniz, oradan yiyin. kebap için salaş yerleri tercih edin. ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ kampüsünde kalan baraj gölüne gidin.ULU CAMİyi veTAŞ köprüyü mutLaka görün. yüreğir’ deki roma ve selçuklu dönem eserlerini de görebilirsiniz.
    Aile oteli arıyorsanız SAYDAM OTEL den rezervasyon yapın pişman olmuyacaksınız cana yakın bir işletme