En İyi Akıllı Bileklik Önerileri

01.09.2021
375
En İyi Akıllı Bileklik Önerileri
Modelistlik Kursu

Teknolojiyi hayatına dahil eden kişiler en iyi akıllı bileklik önerileri konusunda da faaliyet gösteriyor. Gündelik hayatımızı kolaylaştıran her bir teknolojik üründe olduğu gibi akıllı bileklikler de istenen özelliklerde varlık gösteriyor. Pek çok teknoloji firması bu hususta devreye girerek, hem şık hem de farklı özelliklere sahip olan akıllı bileklik tasarımlarını piyasaya sürüyor.

Akıllı bileklikler, giyilebilir teknoloji kategorisinde yer alıyor. Akıllı saatlerle kıyaslandığında daha uygun ücretler ödeyerek bu teknolojik ürünlere sahip olabiliyor. Sadece saat ve takvim desteği vermeyen bu bileklikler aynı zamanda da bir nevi yaşam koçu görevi de görüyor. Akıllı saatlere göre daha az özelliği barındırmalarına karşın çoğu kişi için yeterli olarak görülebiliyor.

Akıllı saat konusunda farklı markalar devreye girmiş vaziyette yer alıyor. Performanslarıyla fiyatları ele alındığında değişik teknolojilere, tasarımlara ve özelliklere sahip olan bu cihazları görebilmek mümkün olabiliyor. Bu anlamda da kullanıcıların en iyi akıllı bileklik önerileri hususunda seçim yapmaları adına pek çok alternatif kendini gösteriyor.

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5

2020 yılında kendini gösteren Xiaomi Mi Band 5, fiyatıyla  performansı karşılaştırıldığında dikkat çeken bir model olarak öne çıkıyor. Öte yandan uzun pil ömrünün olması da artı yönlerinden biri olarak öne çıkıyor. Manyetik şarj dolumunun yanı sıra spor modlarıyla egzersiz takibini de kolaylaştırıyor. Uyku sürecini de kontrol eden bu bileklik su geçirmeme özelliğiyle de öne çıkıyor.

 • Bluetooth 5.0 bağlantısına sahip.
 • 1 inç AMOLED ekranı bulunduruyor.
 • 125 mAh bataryalı
 • 14 gün batarya ömrü bulunuyor.
 • Android 5.0 ve iOS 10 üzeri işletim sistemleriyle uyumlu

Samsung Galaxy Fit 2

Teknoloji devlerinden Samsung, en iyi akıllı bileklik önerileri arasında da kendini gösteriyor. Galaxy Fit 2 ile beraber tüm özellikleri içinde barındıran bir modeli piyasaya sürüyor. Egzersiz programlarını kontrol edenler için uygun bir bileklik olarak kendini gösteriyor.

Galaxy Fit 2 ile beraber 5 farklı egzersiz tipini gündeme getirmek söz konusu olabiliyor. Egzersiz esnasında kalp atış hızını ve kalori yakımını görebilmek de mümkün olabiliyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Galaxy Fit 2 bilekliğini diğerlerinden ayıran özelliklerden bir tanesi de el yıkama hatırlatıcısı olarak görülüyor. Bu konuda geri sayımı devreye sokarak, bildirim gönderiyor.

 • Bluetooth 5.1 bağlantısına sahiptir.
 • 1 inç AMOLED ekranı barındırır.
 • 159 mAh bataryayı içerir.
 • 15 günlük batarya ömrü bulunmaktadır.
 • Android 5.0 ve iOS 10 üstü işletim sistemleriyle uyumludur.
Honor Band 5

Honor Band 5

Honor Band 5

Sağlıklı yaşam ve egzersiz hususunda öne çıkan en iyi akıllı bileklik önerileri arasında bulunan Honor Band 5, gerekli kriterlere sahip olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda da bu akıllı bileklik modelinin TruSeen 3.0 teknolojisini barındırmasından ötürü de farklı yapay zeka algoritmasıyla da adından söz ettiriyor. İçeriğinde kızılötesi teknolojileri barındırdığından dolayı titiz ölçümleri de başarıyla gerçekleştirebiliyor. Kandaki oksijen oranını ölçme konusunda da gayet başarılı bir yer tutuyor.

Bu cihaz modeli içerisinde yer alan TruSleep uygulaması sayesinde uykunun analiz işlemi de oldukça etkili bir şekilde gerçekleşebiliyor. Aynı zamanda da 200’den fazla değerlendirme imkanını da ortaya çıkararak, en iyi akıllı bileklik önerileri arasında yer almayı hak ediyor.

 • Bluetooth 4.2 LE bağlantısıyla öne çıkıyor.
 • .95 inç AMOLED ekranı barındırıyor.
 • 100 mAh değerinde bataryaya sahiptir.
 • 14 günlük batarya ömrüyle dikkat çekiyor.
 • Android 5.0 ve iOS 10 üzeri işletim sistemlerine uygundur.

Huawei Band Pro 4

Tasarımıyla da adından söz ettiren Huawei Band Pro 4, üç farklı renk seçeneğiyle kendini gösteriyor. Graphite Black, Pink Gold ve Cinnabar Red ile kullanıcılara hitap eden en iyi akıllı bileklik önerileri arasında yer alıyor.

Huawei Band Pro 4 modelinin sensörleri de adından söz ettiriyor. 6 farklı sensörü sayesinde farklı özelliklere sahip olarak adlandırılıyor. IMU sensörüyle beraber kalp atışını ölçerken, kızılötesi sensörüyle tüm imkanları ortaya koyabiliyor. Öte yandan egzersiz ve uyku kontrolü konusunda da oldukça etkili olarak kendini gösteriyor.

 • Bluetooth 4.2 bağlantısını içeriyor.
 • 95 inç AMOLED ekrana sahiptir.
 • 100 mAh bataryayı barındırıyor.
 • 8 günlük batarya ömrünü destekliyor.
 • Android 4.4 ve iOS 9.0 üzeri işletim sistemlerinde kullanılabiliyor.
FitBit Inspire Hr

FitBit Inspire Hr

FitBit Inspire Hr

Ülkemizde pek yaygın olmayan FitBit markası da en iyi akıllı bileklik önerileri içerisinde kendini gösteriyor. Tüm dünyada tercih edilen bu firmanın Inspire Hr modeli, akıllı bileklik modellerinin tüm özelliklerini içerisinde barındırıyor.

FitBit Inspire Hr modeli sağlığın korunması adına bildirimler göndermeyi ihmal etmiyor. Öte yandan solunum seansı yaptırmakta ve kadınların döngü dönemlerini takip etmelerini sağlamaktadır. İçerdiği SmartTrack teknolojisiyle beraber egzersizi tanıma özelliğini de barındırıyor. Beslenme hususunda da gereken özellikleri taşıyor.

 • Bluetooth 4.0 bağlantısını içeriyor.
 • OLED ekranla dikkat çekiyor.
 • Li-Polymer bataryaya sahip olarak görülüyor.
 • 5 günlük batarya ömrüne sahip olarak gündeme gelmektedir.
 • Android 5.0 ve iOS uyumuyla biliniyor.

Amazfit Bip

Xiaomi markasının çatısı altında yer alan ve en iyi akıllı bileklik önerileri arasında gösterilen Amazfit Bip, akıllı saat ile akıllı bileklik arasında kalan bir model olarak kendini gösteriyor. Tasarımıyla diğer akıllı bileklik modellerinden sıyrılarak, akıllı saat görüntüsü çiziyor. Aynı zamanda da özellikleriyle dikkat çeken bir model olarak adından söz ettiriyor.

Diğer akıllı bileklik modellerinin aksine oldukça geniş bir ekrana sahip olan Xiaomi Amazfit Bip, görüş ve kontrol işlemlerini daha da kolay bir biçimde gerçekleştirme imkanı yaratıyor. Cihaz ekranında yer alan 2.5 D Corning Gorilla Glass sayesinde de cihazın dayanıklı yapısı da dikkat çekiyor. Sağlık hususunda son derecede etkili olan bu cihaz modeli, öte yandan en büyük yardımcı vasfını da başarıyla üstleniyor.

 • Bluetooth 4.0 BLE bağlantısına sahip.
 • 28 inç Transflective LCD ekranı barındırıyor.
 • 190 mAh değerinde bataryayı bulunduruyor.
 • 30 ile 45 gün arasında değişen batarya ömrünü içeriyor.
 • Android 4.4 ile iOS 8.0 işletim sisteminin üzerinde olan versiyonlar için uygundur.
Case 4U Band 4

Case 4U Band 4

Case 4U Band 4

Xiaomi Mi Band 4 ile aynı tasarıma sahip olan Case 4U Band 4 de en iyi akıllı bileklik önerileri arasında yer alıyor. Uyku takibi, titreşimli bildirim ve nabız takibiyle öne çıkan tasarımlar arasında yer alıyor. Ancak şarj süresi ve ekranıyla kullanıcıların geri planda tutacağı bir model olarak da kendini gösterebiliyor.

Polar Loop 2 Crystal Etkinlik Takipçisi Bileklik

Polar Loop 2 Crystal, en iyi akıllı bileklik önerileri arasında yer alsa da diğer modellerden daha farklı özellikleri içeriyor. Özgün tasarımıyla dikkat çeken bu model, farklı yapısıyla da kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Polar Loop 2 Crystal, adım sayar, uyku takibi ve kalp ritim kontrolü konusunda özelliklerini sunuyor. Aynı zamanda da 5 farklı egzersiz tipine uygun olarak kendini gösterebiliyor.

Polar Loop 2 Crystal modeli sadece akıllı telefonlarla değil bilgisayarlarla da takip edilebiliyor. Windows 7 ya da macOS X 10.6 üzeri işletim sistemleriyle bağlantı kurabiliyor. Bundan dolayı da daha işlevsel bir model olarak kendini gösteren yapıda yer alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.