Reklamlar
Teknoloji

Yağsız Fritözlerin Hayatımıza Kattığı Kolaylıklar

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Günümüz şehir hayatında evde yemek pişirmek için çok fazla zamanımızın olmadığı hepimizin kabulü. Zamanın bu kadar kıymetli olduğu yaşantılarımızda hem sağlıklı beslenmek hem de vakitten tasarruf etmek bir hayal gibi görünse de yağsız fritöz modelleri bu noktada mutfaktaki destekçiniz olmaya hazır. Hava ile pişirme özelliğine sahip fritözler, çok az yağ ile lezzetli yemekler yapmaya olanak sunuyor. Pişirme süresini fırın ve ocaklara göre ciddi oranda azaltan yağsız fritözler, bu sayede sağladıkları enerji tasarrufu ile de elektrik faturalarınızın dostu olacaktır. Yağsız fritözler, güncel olarak yükselen yağ ve elektrik fiyatlarına karşı en büyük yardımcınız olmaya aday.

Evde düzenli yemek yapanlar için de önemli bir destek sunan yağsız fritöz, kısa süreli pişirme modları ile zamanınızı efektif kullanmanızı sağlar. Hem günlük yemek rutininiz hem de kalabalık sofraları keyifli lezzetler ile çeşitlendirmek için birçok pişirme moduna sahiptir. Tavuktan sebzeye, kırmızı etten keke birçok besini tam kıvamında pişirmenize olanak veren yağsız fritözler birçok anlamda hayatımıza kolaylık katan bir mutfak gereci.

Özellikle kızartma sevenler için temizlik noktasında çok önemli bir fark yaratan yağsız fritöz, elde ve bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliği ile öne çıkmaktadır. Makinede yıkanabilmesinin yanı sıra kızartma yaptığınızda ocağınızın ve tezgâhınızın yağ olmasından sıkıldıysanız yine sizin için çok kıymetli bir gereç olacaktır. Herhangi bir sıçrama yapmadan kızartmalarınızı çok daha kısa sürede hazırlayan ürün ile sağlıklı, temiz ve ekonomik bir mutfak süreci yaşayabilirsiniz.

Bol yağ ile kızartma yapılan klasik fritöz modellerine göre hava teknolojisi ve az yağ ile çalışan söz konusu yağsız fritözler, enerji tasarrufu konusunda da öne çıkmaktadır. Geçmiş modellerde sadece kızartma ürünleri hazırlanabilirken, yağsız fritözlerde sıfır yağ ile birçok gıdayı pişirebilirsiniz. Klasik fritözlerde fazla yağ ile kızartmalar yapılabilirken, yağsız modellerde dilerseniz çok az sıvı yağ ile dilerseniz de cihazın hava teknolojisi ile sağlıklı pişirme tekniklerini kullanabilirsiniz.

Reklamlar
Sağlıklı ve Lezzetli Yemekler için Yeni Dostunuz
Sağlıklı ve Lezzetli Yemekler için Yeni Dostunuz

Sağlıklı ve Lezzetli Yemekler için Yeni Dostunuz

Değişen iklim koşulları ve tarım politikaları ile sağlıklı beslenmek geçmişe göre çok daha zor. Tüketilen gıdaların içerisinde yer alan maddeleri araştırmak ve ona göre bir düzen tutturmak ise zahmetli bir süreç. Yağsız fritöz, bu süreci evde yemek yaparak sağlıklı bir şekilde sürdürmek isteyenler için önemli bir destekçi. Tükettiğiniz gıdaların sağlıklı koşullarda pişmesini sağlayan hava teknolojisi ile hem yağdan uzak bir yaşam hem de ekonomik tarifler elde edebilirsiniz.

Kısa zamanda büyük işler başarabilen yağsız fritözler ile dışarıdan yemek söylemek yerine pratik olarak evde hazırlayabilirsiniz. Patates kızartması, tavuk ve sebze yemekleri, et kızartmaları ile kek gibi pastalara yönelik farklı pişirme modları bulunan yağsız fritöz, donanımında yer alan teknolojiler ile her yemeğe özel pişirme tekniklerine sahip. Söz konusu pişirme fonksiyonları ile yemeklerinizi zahmetsiz bir şekilde hazırlamanıza olanak veren yağsız fritöz, özellikle kızartma gibi çok yağ emen tarifleri oldukça sağlıklı şekilde tüketmenizi sağlıyor.

Hava teknolojisinin yanı sıra pişirdiğiniz besinin miktarına göre bir ya da iki kaşık sıvı yağ ile lezzetli kızartmalara imza atabilirsiniz. Herkesin severek tükettiği patates kızartmasını, yağsız fritöz sayesinde gönül rahatlığı ile pişirebilirsiniz. Bir kaşık sıvı yağ ile yaklaşık 3 orta boy patatesi kızartmak mümkün. Böylelikle hem çocuklar için hem de yemeklerinizin yanına ek olarak sağlıklı bir aperatif hazırlayabilirsiniz. Bununla birlikte fırında ve ocakta pişirilen etlerdeki kuruma sorununa da son verilebilir. İçerisindeki suyu kaybetmeden, ağızda dağılan bir et kıvamı için yağsız fritözün et pişirme fonksiyonu kullanılabilir. Dilerseniz az yağ ile marine ederek dilerseniz de besinin kendi yağı ile kolaylıkla ve kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Yağsız fritözlerde pişen yemeklerinizi belirli aralıklarla karıştırmak ve çevirmek ise son derece önemlidir. Gıdaların eşit derecede pişmesi için yapılan bu işlem, bazı modellerde uyarı sistemi ile hatırlatılmaktadır. Günlük yoğunluğun içerisinde hazırladığı yemeği karıştırmayı unutan kullanıcılar için kıymetli olan bu fonksiyonu dikkate almakta fayda var. Ayrıca ürünlerin bünyesinde barındırdığı pişirme fonksiyonlarını doğru kullanmak çok daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Sebze ile eti aynı fonksiyonda pişirmek istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Yağsız fritöz ile sofralarınızdaki lezzeti sağlıklı bir sonuca çevirebilirsiniz.

Reklamlar

Yağsız Fritözler ile Hem Vakit Hem Nakit

Zamanın kıymetini bilen yağsız fritözler, işten eve geldiğinizde pratik lezzetlere ulaşmak için en önemli yardımcılarınızdan olacaktır. Her besin için ideal pişirme sürelerini size öneren akıllı yağsız fritözler ile fırın veya ocağa göre yaklaşık bir buçuk kat hızlı pişirme deneyimi yaşayabilirsiniz. Bazı modellerde yer alan uzaktan yönetim teknolojisi ile de bozulmayacak besinlerinizi öncesinde fritözün içerisine yerleştirerek pişirmeye başlamasını sağlayabilir ve zaman tasarrufunuzu artırabilirsiniz.

Temininde uluslararası bir sürecin hâkim olması ve yerli üretimin azalması nedeniyle günden güne artan sıvı yağ fiyatları ile elektrik faturalarındaki kademeli süreçler yağsız fritözlere olan ihtiyacı artırdı denilebilir. Klasik fritöz modelinde yapılan bir kızartma için çok daha fazla sıvı yağ harcandığı düşünülürse, yağsız fritözler ile bir veya iki yemek kaşığı sıvı yağ kullanarak yemekler hazırlamak mümkün. Sağlıklı olmasının yanında artan maliyetler de göz önüne alındığında, yüksek seviyede bir yağ tasarrufu yapmamızı sağlayan fritözler bütçe dostu yapılarıyla da mutfaklardaki yerini koruyacağa benziyor.

Yağsız fritözler, elektrik tüketimi noktasında çeşitli enerji sınıflarında yer alsalar da genel olarak kısa sürede pişirmeleri ile avantajlı mutfak gereçlerindendir. Ortalama bir fırına göre daha az enerji harcayan yağsız fritözler ile düşük elektrik tüketimi sağlayabilirsiniz. Temizlik konusunda da yemek pişirilen haznedeki tüm parçaların bulaşık makinesinde yıkanabiliyor olması tasarrufu artırır. Elde yıkamaya göre çok daha az su harcayan makineler tarafından yıkanabilen ürün parçalarını dilerseniz elde de kolayca yıkayabilirsiniz. Leke tutmayan materyaller ile üretilen pişirme haznesi parçaları, kolay temizlik imkânı ile hem enerjiden hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu