Reklamlar
Teknoloji

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

İnternetten para kazanma yolları sınırsız sayıdadır. Bu konudaki tek sınır aslında üretkenliğinizdir. Peki, İnternetten para kazanma yolları için ilk önce derinlemesine bir eğitim kursu satın almak zorunda kalmadan, online olarak ekstra para kazanmanın yasal yollarını arıyorsanız, o zaman doğru yerdesiniz! Bu içerik, internetten para kazanma yolları konusunda nihai rehberimdir ve tamamen ücretsizdir.

Hileler yok, numaralar yok ve burada satış yok. Son on yılda öğrendiğim her şeyi paylaşıyorum, bağlı kuruluşlar, kurslar, serbest çalışanlar ve online kaynakları sizlerle paylaşıyorum ve internetten para kazanmanın yolları bu kılavuzda inceleniyor.

Sizlere de internetten para kazanmanın mümkün olabileceğini söylemek için buradayım. Bu rehber sayesinde çevrimiçi olarak nasıl para kazanabileceğinizi hızlı bir biçimde öğrenebilirsiniz. Her zaman kolay olmayacak ve elbette çok çalışmak zorundasınız, hataları ve başarısızlıkları gözden geçirmelisiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

İnternetten para kazanma hayal değil!

Ama işte gerçekler… İnternet, her ay online olarak ekstra para kazandırabilecek sürdürülebilir, online bir iş veya yan proje inşa etmek için yaş, konum veya altyapıdan bağımsız olarak insanlara pek çok olanak açtı. Bunu bizzat deneyimledim.

Reklamlar

Bir iş kurmak ve internetten para kazanmak için şimdiden daha iyi bir zaman yok. İnterneti aktif olarak kullanan 3,2 milyardan fazla insanla, dünyanın iş yapma biçiminde büyük bir dönüşüme giriyoruz. Coğrafi konum veya finansal kaynak eksikliğine bağlı olarak neleri başarabileceğiniz konusunda hiçbir kısıtlamanın olmadığı bir çağda yaşıyoruz. İnternet bağlantınız ve banka hesabınızda biraz para varsa, online olarak fazladan para kazanmanın yolunu bulabileceğiniz çok şey var.

Tam anlamıyla internetten para kazanmak için yüzlerce zeki yol vardır. Online anketlere katılmaktan, eski giysilerinizi kiralamak veya satmaya, iPhone’unuzu farklı bir ülkedeki birine çevirmek ve hatta yerel olarak düşük maliyetli ürünler satın almak, sadece Amazon’da daha yüksek bir fiyata satmaya kadar pek çok şey yapabilirsiniz.

Kolay Para Tuzağına Düşmeyin!

Kolay para, kulağa harika geliyor değil mi? Aslında değil. İnternetten para kazanmaya yönelik hızlı ve sihirli bir yöntem yoktur. İnsanların online para kazanma konusunda konuştukları hızlı yolların çoğu gerçek işletmeler değildir.

Elbette, bazıları bir kerelik gelirde birkaç yüz, hatta bin lira oluşturmak için iyi olabilir. Ancak, finansal özgürlüğün kilidini açmanıza ve yaşam tarzınızı tam olarak kontrol altına almanıza yardımcı olmayacaklar.

Reklamlar

Bunların çoğu, sonsuza dek sürmeyen kısayollardır. Piramit pazarlaması devleri Herbalife ve diğerlerinin sunduğu gibi “fırsatlar” çoğu zaman ya aldatmaca olarak ya da en azından kişisel ilişkilerinizi zedeleyecek şekilde ortaya çıkıyor.

İnternet, girişimcilere ve ileri görüşlü çalışanlara birçok fırsat açtı. Ancak, aynı zamanda önemli bir rekabet başlattı. İşte zor olan gerçek: Herhangi bir şekilde online para kazanmanın tek yolu, gerçek zamanlı, çaba göstermek ve emek sarf etmektir. 

Bu, sizi korkutmasın! Bu kılavuzun yalnızca çevrimiçi olarak gerçek, sürdürülebilir ek gelir elde etmenin yollarına odaklanacağını bilmenizi istiyorum. Sadece birkaç lira değil… Beni şimdi bulunduğum yere götüren tüm hatalarını paylaşmak istiyorum, böylece onlardan geçmek zorunda kalmazsınız ve kendiniz için başarılı bir online gelir kaynağı oluşturabilirsiniz.

Beni yanlış anlamayın, bugün online para kazanmak için hala çok büyük fırsatlar var. En yaygın fikirler birkaç yıl öncekinden daha az olsa da hala fırsatlar var. Öne çıkabilmek için akıllı olmanız, en iyi fırsatları aramanız ve internetten para kazanma yaklaşımlarınızda benzersiz olmanız gerekir. Size yardım etmek için buradayım.

İnternetten Para Kazanmak Mümkün Mü?

Birçok yöntemle internetten yasal bir biçimde para kazanmak mümkündür. 

Satış Ortaklığı ile Para Kazanma

Amazon iş ortağı olun ve isteğe bağlı bir yer bulmak için Anahtar Kelime Planlayıcısını kullanın

Seçtiğiniz bir milyonun üzerinde farklı ürün ve yüzde 10’a varan satış oranı ile aracınızı sürdüğünüz satışların komisyonu, Amazon’un ortaklık programı başlamak için harika bir yerdir.

Mevcut ürünlere göz atın ve hangi ürünlerin satışını yapabileceğinizi araştırın. Daha sonra bir adım daha ileri gidin ve hızlı bir şekilde bazı anahtar kelime araştırmalarını yapmak ve kaç kişinin belirli bir terim aradığını kontrol etmek için Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı aracını kullanın. Satış ortaklığı yöntemi ile daha fazla trafik çekebilir, sitenizde daha fazla kazanırsınız.

Bilinen E-Ticaret Sitelerinde Ürün Satın

Amazon’un yanı sıra, sizi satış şirketleri arayan ürünleri tüccarlar ile bir araya getirme konusunda uzmanlaşmış, Gittigidiyor, Sahibinden ve Hepsiburada gibi onlarca büyük saygın bağlı kuruluş ağı var. Sizi tüccarlarla bağlantı kurma imtiyazı için nispeten düşük komisyon ücretleri alırlar ve bu sitelerdeki tüccarlar daha yüksek komisyon yüzdeleri sunma veya TL tutarında ödeme yapma eğilimindedir.

İstediğiniz alanda bireysel şirketleri araştırın

Mümkünse, başka hiç kimse komisyon oranınıza düşürmeyeceğinden, bir şirkete satış ortaklığı yoluyla doğrudan bağlı olmak her zaman daha iyidir. Başarılı satış ortağı, iş adamlarının birçoğunun tercih ettiği yol budur. 

Satış ortaklığı programına kaydolduğunuza göre, blogunuzu oluşturmanın ve trafiğe yön verebilecek bir blog yazısı yazmayı öğrenmenin zamanı geldi.

Blogunuza nasıl ad vereceğinizi ve İsimtescil veya GoDaddy gibi bir domain sitesinden nişiniz için çalışan alan adını satın alarak öğrenmeye başlayın.

Bu domain sitelerinden almak istediğiniz alan adının daha önce başka biri tarafından satın alınıp alınmadığını da öğrenebilirsiniz.

Alan adınızı aldıktan sonra sitenizi oluşturmak için bir platforma ihtiyacınız olacak. Tumblr, Blogger, WordPress ya da başka bir web sitesi tasarımı yapan ücretsiz siteden internet sitesi tasarımı yapabilirsiniz. Fakat bunlar size gerçekten başarılı satış ortaklığı işi oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz esnekliği ya da yetkileri sağlamaz.

Bunun yerine, kendi kendine barındırılan bir siteye gidin. bu, blogunuzun kendi sunucunuzda barındırılacağı ve üzerinde tam kontrol sahibi olacağınız anlamına gelir. HostGator, Veridyen, Turhost ve Natro gibi web sitenizi online almak için bir web hosting planı seçebileceğiniz saygın, uygun fiyatlı şirketler var.

İçerik yönetim sistemi seçin

Ardından, domain ve hosting işlemini tamamladığınızda, sayfaları güncellemenize, blogunuzu oluşturmanıza ve ihtiyacınız olan tüm diğer hizmetlerle bütünleştirmenize olanak tanıyan bir İçerik Yönetim Sistemi seçme zamanı gelmiştir. 

İnternet’in dörtte birine yaklaşan kullanım oranlarıyla en iyi  İçerik Yönetim Sistemi aslında WordPress’dir. Sonunda blogunuza trafik çekmeye başladığınızda, tüm ayarların özel olarak tasarlanmış ve özellikle çalışmak üzere optimize edilmiş büyük hizmetlere sahip bir şirketten yönetilen bir WordPress barındırma planına yatırım yapmanın akıllıca olacağını unutmayın.

Şimdi ThemeForest ve Hostinger gibi bir yerden WordPress temalarını seçebilirsiniz. En iyi tema sitenizin kendi marka, içerik ve resimlerinizle özelleştirebileceğiniz Barebones tasarımıdır. 

Web sitenizin profesyonel görünmesini sağlayacak bir tema satın almanın bedeli 500 TL civarındadır ve işi tamamladıktan sonra tamamen özel bir tasarıma yükseltebilirsiniz. 

Sitenizi Arama Motorlarına Uyumlu Hale Getirin

Son olarak, blogunuzu resmen başlattığınızda, satış ortağınızın sitesine trafik çekecek ve ayrıca kendi blogunuza trafik çekecek SEO stratejilerinizden yararlanmak için içerik oluşturmaya başlamanın zamanı gelmiştir. 

Diyelim ki kamp malzemeleri için bir Amazon ortağıyım ve kapsamlı, derinlemesine bir blog yazısı yazmak istiyorum ve yazının başlığı “Outdoor Sporlar İçin En İyi 50 Trekking Sırt Çantası” olacak. Organik arama konusunda hızlı bir Anahtar Kelime Planlayıcı kontrolü yaparak Sadece ‘trekking sırt çantaları’ anahtar kelimesi için ayda yaklaşık 5.500 arama olduğunu görebiliyorum. Özgün açımı vurgulamak için blog yazısı taslağını hazırlamaya başlayacağım ve okuyucuların sorularını yanıtlamak için mümkün olan en iyi işi yaptığımdan emin olacağım.

Eğer içeriğim, diğer trekking sırt çantası tavsiyelerine göre çok benzersiz ve değerliyse, diğer saygın web sitelerinin link vermeye ve sayfanın otoritesini oluşturmaya istekli olması durumunda, organik aramada üst sıralarda yer alma konusunda gerçek bir fırsatım olur. Böylece zamanla arama motorlarında, bu anahtar kelime arandığı zaman ilk sayfada benim yazım yer alabilir.

Trekking sırt çantaları için arama yapan kişilerin, trekking sırt çantaları satın alma niyetinin oldukça yüksek olduğunu varsayarım. Bu yüzden bir sonraki mantıklı adım, makul sayıda site ziyaretçisinin satış ortaklığı linkini kullanarak tıklayıp bir satın alma işlemi yapacağını varsaymaktır.

Satış ortaklığı işi ile internetten para kazanma ve gelirinizi arttırma genellikle önemli miktarda zaman ve çalışma gerektirir. Fakat web sitenize hedefli trafik çeken yüksek kaliteli içeriği düzenli olarak yayınlama olanağınız varsa, bu online gelir kaynağı oldukça önemli olabilir. 

Bir startup başlatın ve büyütün

İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de bir startup yani girişim kurmaktır. Bir gün kendi işinizi yapma hayalleriniz var mı? Yüksek büyüme oranlı bir girişimin oluşturulması ve ölçeklendirilmesi, internetten para kazanmanın en zor yollarından biriyse de tartışmasız en potansiyele sahip olanıdır. 

Bu sektörde çok para var ve pazarda hızla büyüyen bir ihtiyacı karşılayan bir online hizmeti, aracıyla veya pazarda başarıyla oluşturabilirseniz, çok değerli bir işletme oluşturma yolunda olabilirsiniz. Bununla birlikte, şüphesiz ki zaman, çaba ve finansal kaynakların yoğun bir şekilde tahsis edilmesini gerektirir.

Diğer birçok işyerinin aksine, startup kurucuları başarı yolunda çok çeşitli değişkenlerle ve engellerle yüzleşiyorlar. Birincisi, girişiminizin faaliyet göstereceği sektörde yüksek düzeyde bir etki alanı deneyimine sahip olmak isteyeceksiniz. Bu durum, müşterilerinizi, karşılaştıkları sorunları ve ödemeye hazır olacakları potansiyel çözümler hakkında derinlemesine bir anlayış anlamına gelir. Başlamak için gereken minimum miktar budur.

Ondan sonra, iyi ortaklar veya satın alma fırsatları olabilecek alandaki diğer büyük oyuncularla tanışmanız, bunun yanı sıra fonlamayı nasıl arttıracağınız, hangi ürününüzü pazarlayacağınız, işe kimleri alabileceğiniz ve en iyi yetenekleri nasıl yönetebileceğiniz konusunda samimi bir bilgi sahibi olmanız gerekir. Şimdi, bu kulağa çok iş gibi gelebilir ancak kazanç buna değer.

Startup Başlatmanın Yolları

Başka bir şey yapmadan önce ihtiyacınız olan en önemli şey bir problemdir. İnsanların sahip olmadıkları neye ihtiyacı var? Şu anda sizin sunabileceğiniz en iyi çözüm nedir? Bu tek başına, her büyük girişimin temelidir.

Bu sorunu anladığınızda ya da kavradığınızda, bir sonraki adım bu fikri doğrulamak ve bunun için para ödeyecek müşterilere sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu, asgari uygulanabilir bir ürün oluşturmak, gerçek müşterilerden objektif geri bildirim almak, güncellemeleri dahil etmek, talebe yönelik piyasayı test etmek ve maliyetleriniz ile tüketicilerin taleplerine dair yeterli bir marj olmasını sağlamak için fiyat geri bildirimi almak anlamına gelir.

Son olarak, para kazanmak için paraya ihtiyacınız var. Startup başlatmak biraz pahalıya mal olabilir. Bu nedenle, fikriniz ve pazar geçerliliğinizi belirledikten sonra emeklerinizin meyvesini almak için izleyebileceğiniz birkaç farklı yol var.

Kendi işiniz için yatırım yapın

Bu, kendi işinizi kendiniz finanse edeceğiniz anlamına gelir. Herkes bir startup ​​başlatmak için ihtiyaç duydukları her şey için para ödeyecek olsa da, kendi kendinizi finanse etmeniz, şirketiniz üzerinde yüzde 100 kontrol sahibi olmanız anlamına geliyor. 

Melek yatırımcılara başvurun

Startup girişiminizi büyütmek için ciddi bir paraya ihtiyacınız varsa, bir adım atmak ve bir pay karşılığında size ihtiyacınız olan parayı vermek isteyebilecek yatırımcılara ulaşmak istersiniz. Melek yatırımcı nasıl bulunur? Bu tür yatırımcıları nasıl etkileyebilirsiniz? İşinizi anlatan etkileyici bir sunum hazırlayın. Büyük işletmelerin startup projelerini incelediği dönemlerde sunumunuzu yetkili kişilere yapın ve sürecinizi yürütün.

Bir startup accelerator programına katılın

Başka bir harika seçenek de 500 İstanbul veya Venture Capital gibi bir startup accelerator programına başvurmaktır. Burada rekabet yoğun bu yüzden onlara ileriye giden tek yolunuz olarak güvenmeyin.

Startup kurduktan sonra, hepsi müşteri kazanımı, piyasa doğrulaması, daha fazla fon ve büyüme ile ilgilidir.

Tabii ki, bu startup projenizi oluşturmak için gereken her şeyin basitleştirilmiş bir sürümüdür. Neyse ki, artık yeni başlayanlar için bütçeye daha fazla destek, eğitim ve finansman desteği sunuluyor.

Yazılım yapın ve satın

İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de yazılım yapmak ve yazılımı satmaktır. Şu anda kullanışlı bir yazılıma doyumsuz bir ihtiyaç var.

Önemli bir tüketici uygulaması, belirli bir niş problemini çözmek için özel bir uygulama veya telefonunuzda oynayabileceğiniz bir oyun olsa da, insanlara yardım eden bir yazılım oluşturursanız çok başarılı bir iş yaratabilirsiniz.

Şimdi ne düşündüğünüzü biliyorum. Düzenli olarak kullandığınız yazılım ve uygulamaların çoğu, büyük şirketler veya yerleşik yazılım geliştirme şirketleri tarafından yapılır. Ancak özellikle Apple ve Google mağazalarındaki birçok başarılı uygulama, bireyler ve küçük işletmeler tarafından yaratılmakta ve pazarlanmaktadır. Aslında, bağımsız geliştiriciler yalnızca 2016 yılında App Store’da 120 milyar lira kazandılar.

Yazılım ürünleri oluşturarak online para kazanmanın iki temel yolu vardır.

İlki yukarıda ana hatlarıyla belirttiğimiz başlangıç ​​yolunu izler. Bir uygulama veya yazılım parçası için harika bir fikriniz varsa, fikri gerçek müşterilerle doğrularsınız ve ardından bir yazılım geliştirme firması kurmak, başlatmak ve ölçeklendirmek üzere işe almak için para toplarsınız. Her şeyi doğru yaptıysanız, yazılımınız Apple ve Google Mağazalarına kabul edilir ve birisi onu indirdiğinde veya premium bir özellik için her ödeme yaptığında para kazanırsınız.

İkinci ve daha ucuz yol, sizin tasarıma sahip olduğunuzu ve hayalinizdeki yazılımı kurmak için kendinizi geliştirdiğinizi varsayıyor. Doğal olarak, ürününüzü sıfırdan çıkarmak daha fazla zaman alacaktır, ancak yazılımınızın gelişimini kendinizin finanse etmesi, işinizde daha fazla hakimiyet sahibi olmanızı ve işinizi daha fazla kontrol etmenizi sağlar. Bu da maliyeti düşürür ancak uygulamalar satmak için daha çok zaman ayırmanızı gerektirir. 

Yüksek kaliteli yazılım ürünleri oluşturmak ve gerekli geliştirme becerilerini öğrenmek için zaman ayırmaya istekliyseniz Udemy gibi saygın online öğrenme platformları var. İhtiyacınız olan becerileri bu platformlardan edinebilirsiniz.

Bir e-ticaret sitesi kurun ve ürün satışı yapın

Yüzlerce ya da binlerce insan şu anda bir sorun için daha iyi bir çözüm bulmakta… Şu anda bir ihtiyaç bulamadıysanız, sanal bir mağaza kurup fiziksel ürün satmakta daha iyi olabilirsiniz.

Bugünlerde internetten para kazanma deyince akla e-ticaret geliyor üstelik şimdilerde e-ticaret daha kolay olamazdı. Shopify gibi siteler bir haftada özelleştirilebilir, güçlü bir e-ticaret sitesi oluşturmak ve şimdi ürünleri satmaya başlamak hiç olmadığı kadar kolaylaştırmıştır.

Bu muhtemelen internetten para kazanmanın en eski yöntemlerinden biridir. Çok sayıda dijital girişimci çeşitli yöntemler ile sürdürülebilir işletmeler yarattı.

İnsanların kendi nişlerinde sevdikleri fiziksel ürünler yarattılar.

Yabancı ülkelerde üretilen düşük maliyetli ürünleri satın aldılar, onları yeniden paketlediler veya diğer ürünlerle birleştirdiler ve yerel online pazarlarda daha yüksek fiyatlara sattılar.

Kendi benzersiz ürününüzü yaratıp pazarlayabiliyorsanız kesinlikle daha yüksek başarı seviyelerine sahip olsanız da, ürün tabanlı bir işi piyasaya sürmenin getirdiği yüksek maliyet ve riski biliyorum.

Bunun yerine, zaten AliExpress veya Alibaba gibi bir pazardan makul bir fiyata üretilmiş sağlam bir ürün bulabilir ve müşterilerinize pazarlayarak, para kazandıran bir e-ticaret işi başlayabilirsiniz. Şimdi, e-ticaret sitenizin nasıl çalışacağına dair tüm detayları konuşalım.

E-ticaret sitesi kurmaya ve ürün satışı yapmaya dair yöntemler

İster kendi yeni ürünlerinizi satıyor olun, ister diğer ürünleri satıyor olun yine de ne kadar stok yapacağınızı, satın alma maliyetini nasıl karşılayacağınızı ve envanterinizi nerede depolayacağınızı düşünmelisiniz. Unutmayın, bir mağazada kira ödemekten kaçınsanız bile, envanterinizi bir yerde depolamanız gerekir.

Fakat her zaman bu gerekli olmaz. Son birkaç yıl içinde inanılmaz derecede popüler olan başka bir seçenek var o da dropshipping.

Dropshipping ile, ürünlerini satmak için bir üretici veya toptancı ile etkili bir şekilde ortaklık kurarsınız. Bu şekilde envanter satın almak için önceden sermayeniz olması gerekmez, depoya para ödemezsiniz, ürünlerinizin elde kalma riski olmaz ve ürünlerin sevkiyatıyla kendiniz uğraşmak zorunda kalmazsınız. Siz sadece sitenizi yaratın, sevkiyatlı ürünleri dropshipping ile satın. Zaten ortağınız her şeyi sizin yerinize halleder.

Elbette, ürün başına daha yüksek bir fiyat var ve marjlarınız daha düşük, ancak online mağazanıza bir Shopify teması ve ürün görsellerini kullanarak başlayabilirsiniz. Bir müşteri bir satın alma işlemi yaptığında, ürünü tedarikçinizden satın alırsınız. Tedarikçi, bu ürünü doğrudan müşterinize gönderir. Stok yok. Ürününüzü elde tutmak yok. Sevkiyat yok. Depoya ihtiyaç yok. Kulağa oldukça şaşırtıcı geliyor değil mi?

Shopify mağazanızdaki satışları diğer pazarlarla takviye etmek istiyorsanız, işte size birkaç tane daha kazançlı seçenek…

Amazon

Dropshipping yerine Amazon, ürünlerinizi kendi depolarında saklamanıza olanak tanır. 2 günlük ücretsiz kargo için prime üyelerine olanak sağlar. Bu yöntemin, satışları önemli ölçüde arttırdığı kanıtlanmıştır.

Etsy

El yapımı ürünleriniz varsa, Etsy pazarlamak ve satış yapmak için harika bir pazardır. Ürününüz daha çok kadın müşterilere yönelik ise bonus puanlar kazanırsınız.

eBay

Çevrimiçi müzayede devi hala oyunda ve özellikle elektronik cihazlar, aletler, giyim ve aksesuar satışı için iyi bir yerdir.

Ürün listelerinize çok dikkat ettiğinizden emin olun. Kullandığınız başlıklardan, ürün açıklamaları özenli olmalıdır. Yüksek kaliteli ürün fotoğraflarını çekmeye özen göstererek satışlarınız üzerinde çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz. Fotoğraflarınızı düzenleme, büyüleyici grafik tasarımlar oluşturma ve daha fazlasını yapmanıza olanak sağlayan Photo Editor ve Photoshop gibi fotoğraf düzenleme araçlarını kullanmanızı öneririm.

Freelance çalışın ve hizmetlerinizi müşterilere satın

Yazma, tasarlama, web geliştirme, pazarlama, proje yönetimi gibi pazarlanabilir bir yeteneğiniz varsa internetten para kazanmanın en kolay yollarından biri freelance çalışmaya başlamaktır.

Freelance çalışma, bahsettiğimiz diğer fikirlerden bazıları kadar ölçeklenebilir olmasa da, freelance çalışanlar da bu yöntemle zengin olabilir. Bugün, milyonlarca insan geleneksel kariyerinlerden vazgeçmeyi ve freelance çalışmayı seçiyor.

Nereye bakılacağını biliyorsanız bulunacak çok iş ve müşteri var. Başlamak için, iş ararken harcadığınız emeğe değecek ve yeteneğe yeterli talep olup olmadığını bilmeniz gerekir. Bionluk, Uzman Kirala, Freelancers ve Upwork gibi freelance çalışan platformlarındaki ilanları aramaya başlayın.

Yaptıklarınıza benzer işler için kaç kayıt var? Uygun bir miktar varsa ve sürekli bir talep var gibi görünüyorsa, bu becerileri kısa bir listeye alın ve ilan veren şirketleri ve sektörleri araştırmaya başlayın.

Freelance çalışmanın yolları

Amacınızın ne olduğuna karar verin. Biraz ekstra gelir mi istiyorsunuz yoksa tam zamanlı freelance çalışmak mı istiyorsunuz? Freelance çalışmak zaman alır bu nedenle hedeflerinizi en baştan bilmek önemlidir.

Kârlı bir niş bulun. Bu konuda çok konuştuk. Ama en rahat neler yapabilirsiniz? Becerileriniz, değerleriniz ve ilgi alanlarınız nelerdir? Teknik yazar olarak 10 yıllık deneyime sahip misiniz? Startup projelerinin başarılı bir kitle fonlaması kampanyası başlatmasına yardımcı olmak için paha biçilmez PR ilişkileriniz var mı? Değerinizi benzersiz kılan şeyin ne olduğunu belirleyin ve bu gücü potansiyel müşterilerinize göstermeye yoğunlaşın.

Hedef müşterileri belirleyin. Müşterilerinizin tam olarak kim olduğunu ve ne istediğini yazın ve bu şirketleri araştırmaya ve listenizi oluşturmaya başlayın. Portföyünüzü bu listedeki şirketlere mail olarak gönderin.

Stratejik fiyatları belirleyin. Freelance çalışarak kazanacağınız ücretleri saatlik olarak ya da proje bazında fiyatlandırabilirsiniz. Bunun için sizinle aynı sektörde çalışan diğer freelance çalışanlarla konuşarak da belirleyebilirsiniz.

Adım atın, e-posta gönderin ve ilk müşterilerinizi kabul edin. Şimdi müşterilerin peşinden gitme zamanı. Onları içeriğinizde belirtin. Onlara e-posta veya LinkedIn üzerinden ulaşın. Müşterilerinize nasıl katkı sağlayacağınızı kısaca anlatın. Son olarak, daima sağlam bir sözleşme yapmayı unutmayın.

Başlamak için küçük işler üzerinde çalışıyor olabilirsiniz, ancak sözleşme olmadan freelance çalışmayı başlatma alışkanlığı edinmeniz ileride size büyük zaman kazandırabilir.

Online koçluğa başlayın ve önerilerinizi satın

Freelance çalışmaya benzer şekilde, koç veya danışman olarak uzmanlaştığınız bir alanda bilgi ve tavsiyelerinizi satmaya da başlayabilirsiniz. Kendinizi bir uzman olarak faturalandırabilirseniz, para ödemek isteyen tonlarca insan var.

İnternetten para kazanma yollarından bir olan online bir koç veya danışman olmak çok keyiflidir. Müşterilerinize daha iyi, daha hızlı, daha zengin, daha mutlu ve daha güçlü olmalarını öğrettiğiniz için online para kazanmanın harika bir yoldur. Uzmanlığınız, satmakta olduğunuz ürün haline gelir.

Daha da iyisi, deneyiminizi ve koçluk becerilerinizi kolayca sindirilebilir bir programda paketlemenin yollarını bulabilirseniz, bu iş modelini önemli ölçüde geliştirme potansiyeline sahip olursunuz.

Şimdi, koçluk hizmetlerinizi isteyebilecek insanları tanımıyorsanız, herhangi bir konuda, müşteri bulmayı ve öğretmeyi inanılmaz derecede kolaylaştıran bir dizi online araç ve topluluk vardır. Fi Koç ve Armut gibi topluluk destekli platformlar, etkileşimli bir potansiyel müşteri ağı ve entegre bir ödeme çözümü sunar.

Ayrıca, ayarlamanın ve gelir elde etmeye başlamanın en hızlı yollarından biridir. Gerçekten ihtiyacınız olan, yukarıda bahsettiğim online koçluk topluluklarından birinde bir hesap açmak ve uzmanlığınızı paylaşmaktır.

Bilginizi paylaşmak için online kurslar hazırlayın

Halen bir mesleğin uzmanıysanız, bu bilgiyi yüksek değerli bir kurs ile sunabilir ve gelecek yıllarda satabilirsiniz. Bir online kursun oluşturulması, başlatılması ve pazarlanması önemli ölçüde çaba gerektirirken, kazanç potansiyelleri oldukça yüksek.

Kurslar ve e-kitaplar gibi diğer bilgi ürünleri pasif gelir olarak adlandırılanlardır. Bu sadece, önceden bir zaman ve çaba harcandığında, bir miktar düzenli çalışma ve pazarlamayla, aylarca ve yıllar boyunca onlardan para kazanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Online kurs vermek için yapmanız gerekenler

İlk aşamada blogunuzdaki en popüler yayınlara dayanarak kurs için en iyi konuyu araştırın ve keşfedin. Bu, içeriğin takipçiler için zaten değerli olduğunu bilmesini sağlar.

İkinci aşamada, insanların okurlarına anket yaparak ve ön siparişleri güvence altına alarak kurslar için para ödeyeceklerini doğrulayın. Bu, birçok insanın unuttuğu önemli bir bölümdür. Bunun için para ödeyen bir kitle olduğunu bilmediğiniz sürece asla bir kurs açmak için ciddi zaman harcamayın.

Üçüncü aşamada kurs içeriğini hızlı bir şekilde yazın, kaydedin ve düzenleyin. Zaten talep olduğunu bildiğiniz içib içeriği olabildiğince çabuk oluşturmak mantıklıdır. Her zaman ders içeriklerine geri dönebilir ve ilk öğrencilerin geri bildirimlerine dayanarak güncelleme veya düzenleme yapabilirsiniz.

Son aşamada e-posta listesine kurs duyurunuzu gönderin. Kursunuzun başarısı, doğru kişilerin önüne geçmekle başlar. Kendi takipçileriniz ne kadar az olursa olsun genellikle başlamak için en iyi yerdir. Bununla birlikte, hayata geçirmeden önce planınız hakkında net bir fikre sahip olmanız gerekir.

Şimdi, popüler yazılar içeren bir blogunuz yoksa ya da pazarlanacak bir e-posta listeniz yoksa neler yapmalısınız? Daha önce deneyime sahip olmadan kendi online kursunuzu nasıl oluşturabileceğinize bakalım.

İlgilendiğiniz diğer kursları alarak başlayın: Sadece bu önemli rakip ve fırsat analizi değil, aynı zamanda bir kursun nasıl yapıldığı konusunda size fikir verir. Dersler nasıl ilerliyor? E-postayla mı, videoyla mı, şahsen yapılan sohbetlerle mi? Kursunuzun nasıl olmasını istediğinizi anladığınızda, neyi içermesi gerektiğine karar verme zamanı gelmiştir. Aynı dersler harika bir başlangıç ​​yeridir. Kursunuzu daha iyi veya daha ilginç hale nasıl getirebilirsiniz? Başkalarının bilmediği bir tecrübeniz var mı?

Nişinizi seçin ve talebi kontrol edin 

Altın kurs kombinasyonu, becerilerinizle ve benzersiz deneyimlerinizle uyumlu, isteğe bağlı bir niş bulabileceğiniz zamandır. Bunu yapmanın en iyi yolu, anahtar kelime araştırması yapmak için Google Trends, Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı ve diğer önemli blog araçlarını kullanmak ve önerilen kurs içeriğinizle ilgili anahtar kelimeler için ortalama aylık arama hacmini çıkarmaktır. 

İnsanlar bu konuda aktif olarak yüksek kaliteli bilgi arıyorlar mı? Tabii ki, zaten bir blog, koçluk hizmeti gibi bir site için içerik oluşturuyorsanız, bu talebi ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Niş ortaklarınızı, meslektaşlarınızı ve ustalarınızı bulun

Kursunuzu oluştururken, piyasada içerik oluşturan dikkat çekici kişileri de arayın. İşletmelerinin nasıl işlediğine bakın ve bunu kendi planınıza dahil edin. Ayrıca, herhangi bir influencer’a ulaşabilir ve kendi kursunuz için reklamlar oluşturabilirsiniz. 

Harika bir kurs deneyimi yaratın

Kursunuz onaylandıktan sonra insanların nasıl ders alacağını çözmeniz gerekir. Çoğu kurs öğretmeni, kurslarını kendi bloglarında yayınlamayı seçer. Bu sayede müşterileri, sitelerini düzenli olarak ziyaret eder. Kendi kurslarımı bir alt alan adıyla kendi sitemde barındırıyorum, böylece daha fazla şey ekleyebilirim. Kurs deneyimi de inanılmaz derecede önemlidir. Çözümlerin çoğunu denedikten sonra, özellikle kurslar için tasarlanmış online bir platform olan Udemy ve Campus Online’ı kesinlikle tavsiye ediyorum.

Kitlenizi bir online kurs sitesinde oluşturun

Kendiniz için bir kitle oluşturmaya yeni başlıyorsanız ve içeriği aktif olarak arayan topluluklardan yararlanmak istiyorsanız, online kursunuzu Raunt veya Udemy gibi bir sitede barındırmayı ve satmayı seçebilirsiniz. Bunlar, bir takipçi kitlesi oluşturmanın ve kursunuzun talep edilip edilmediğini görmek, kursunuzu test etmenin kolay ve uygun maliyetli yoludur.

Kursunuzu pazarlayın

İnternetten para kazanma amacı ile bir kurs açmanın güzelliği, istediğiniz kadar satmaya devam edebilmenizdir. Facebook, LinkedIn veya İnstagram’da içeriğinizden yararlanabilecek niş toplulukları arayın. İlgili sitelerdeki misafir bloglar ile iletişime geçin. Doğru kişileri bulabileceğiniz her yeri arayın. Ayda sadece birkaç saatinizi ayırarak satış yapmaya devam edebilirsiniz.

Eğlendirmek ve eğitmek için bir YouTube kanalı açın

YouTube para kazanma programını son zamanlarda değiştirmiş olsa da, son 12 ay içinde yeni minimum 1000 aboneye ve 4.000 saatlik görüşme süresine ulaşabiliyorsanız, internetten para kazanma için hala inanılmaz bir yerdir.

YouTube, Google’dan sonra muhtemelen dünyanın en büyük ikinci arama motorudur ve dünyada en çok ziyaret edilen üçüncü sitedir. 2017’de her gün YouTube’da yaklaşık 5 milyar video izlendi!

Abonelik yoluyla para kazanmak yerine, YouTube kanalları geleneksel bir reklamcılık sistemine dayanmaktadır. Ne kadar çok izleyici olursa o kadar çok para kazanırsınız. YouTube İş Ortağı Programı için kaydınız onaylandıktan ve videolarınıza reklam eklemeye başladığınızda, her 1000 görüntülemede, yaklaşık 15 TL kazanacaksınız. Çok fazla görünmeyebilir, ancak ayda 5.000 görüntülenmeye sahip 100 videonuz varsa, bu zaten 1.500 TL olur. Videolarınızın milyonlarca görüntülemeye başladığını hayal edin!

Bir YouTube kanalı oluşturmak, video yazıyor olmanız dışında bir blog veya web sitesi başlatmak gibidir. İlk adım, ne tür videolar oluşturacağınızı seçmektir. En başarılı YouTube kanalları eğitim ya da eğlence olmak üzere iki kategoriden birine girer.

Eğitim içeriği

İnsanlar her zaman yeni bir şeyler öğrenmenin en hızlı yolunu bulmak ister ve “Nasıl Yapılır” videoları da dahil olmak üzere YouTube aramaları her yıl yüzde 70 artmakta ve YouTube’u bildiklerinizi öğretmek için inanılmaz bir yer haline getirmektedir.

Eğlence

İnternet dizileri, ürün incelemeleri, komedi skeçleri ve şakaları, vlog’lar, hatta bilgisayar oyunu videoları gibi insanları YouTube kanalınızdan eğlendirmenin çok farklı yolları vardır.

YouTube kanalı açmanın yolları

Daha sonra, YouTube kanalınızı kurmanız ve oluşturmanız gerekir. YouTube kanalınız, tüm içeriğiniz için ana tabanınızdır. Gmail veya Google Drive için zaten bir Google hesabınız varsa, bunu YouTube’a giriş yapmak ve kanalınızı oluşturmaya başlamak için kullanabilirsiniz. Sizin için çalışan ve akılda kalıcı olan bir kullanıcı adı seçin.

Ayrıca, “Gelişmiş” bölümünün altına alakalı anahtar kelimeler ekleyerek ve hedeflediğiniz ülkeyi seçerek YouTube kanalınızı daha kolay bulunmasını isteyebilirsiniz. Kişisel bir blogunuz veya siteniz varsa, adresi eklemeyi unutmayın.

Şimdi, içerik oluşturmaya ve yüklemeye başlamanın zamanı geldi. Yeterince yüksek kaliteli bir kamera kullandığınızdan emin olun. Çoğu akıllı telefon işe yarar, ancak çekimlerinizin titrememesi için en azından bir tripod olmasını öneririm. 

İlk başta mükemmel olmaya çalışmayın. YouTube’un güzelliği, sizin için neyin işe yaradığını bulurken farklı içerik ve stilleri test etmeye devam edebilmenizdir. Bunun yerine, abone tabanınızı oluşturmak için düzenli bir program çıkarın ve içeriklerinizi düzenli olarak yayınlayın. 

Dikkat çekici açıklamaları ve önizlemeleri deneyerek ve ilgili etiketleri kullanarak videolarınızı daha üst sıralarda gösterebilirsiniz. Öne çıkmanız ve insanların videonuzu tıklamak istemesini sağlamalısınız.

Podcast yayını yapın ve i̇lham verici hikayeler paylaşın

Podcast’ler şu anda süper popüler ve iyi sebeplerden dolayı öyle olmaya devam ediyor. Hayatımız yoğunlaştıkça, gittikçe daha fazla insan içerikle para kazanmanın pasif yollarını arıyor. Bu da onları hem takipçi oluşturmak hem de internetten para kazanma için harika bir fırsat haline getiriyor.

Reklamverenleri ve podcast’inizden ek gelir elde etmenin diğer yollarını çekmek için yeterince büyük bir kitle oluşturmak zaman alacak olsa da, fırsat burada. John Lee Dumas, haftada yedi gün girişimcilerle, podcast’i için röportaj yapıyor ve şimdi bu işinden ayda 200.000 dolar kazanıyor. Aslında, John tüm gelirlerini online gelirlerini bu yayınlardan elde ediyor. 2012’de başladığından bu yana yaklaşık 13 milyon dolar kazandı.

Podcast pazarı sürekli olarak yeni ve kaliteli içerik aramaktadır. Neyse ki, başlamaya çalışan herkes için, şimdi her zamankinden daha kolaydır.

Bir YouTube kanalı veya blog açmak gibi bir podcast hazırlamak aslında ilginç hikayeler anlatmak ve ilgi çekici bir kitle oluşturmaktan ibarettir. Öncelikle ilgilendiğiniz ve zaten talep edilen bir nişe ihtiyacınız var. Konuşmak istediğiniz konulardan oluşan bir liste oluşturun ve daha sonra orada ve popüler olanı görmek için iTunes çizelgeleri ve Google Trends gibi diğer podcast araştırma sitelerinde arama yapın.

Ardından, doğru araçlara ihtiyacınız olacak. Ses donanımındaki konforunuza bağlı olarak istediğiniz kadar karmaşık veya basit olabilirsiniz ancak en azından sesinizi kaydetmek için bir mikrofon ve yazılım isteyeceksiniz. Behringer, Podiolab ve diğerleri gibi şirketler bugün kayıt yapabilmenizi sağlayan stüdyo kalitesinde tak ve çalıştır podcast kurulumları satıyor.

Podcast hazırlamanın yolları

Şimdi, şovunu planlama zamanı. Röportaj tarzı bir şov yapıyorsanız, şimdi bazı misafirleri dahil etmeye başlamak isteyeceksiniz. Varolan sosyal ağınızı, halihazırda tanıdığınız veya Twitter ya da Facebook’ta bağlantı kurduğunuz kişilere ulaşmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, nişinize özgü konularda yazarlar veya uzmanlar bulmak için sosyal medya ve LinkedIn gibi kanalları kullanabilirsiniz.

Bir liste topladıktan sonra, beklentilerle kısa ve net olan bir şablon tanıtım e-postası hazırlayın. Potansiyel olarak röportaj yapacağınız kişi kim olduğunuzu, podcast’inizin ne olduğunu ve neler sorduğunuzu söyleyin. Her şeyin istediğiniz kalitede kaydedildiğinden emin olmak için arkadaşlarınızla ve ailenizle birkaç test görüşmesi yapın ve ardından ilk bölümünüzü kaydedin.

Yeni yazılım öğrenmeyi seviyorsanız veya ses düzenleme konusunda deneyimli iseniz, gösteriyi kendiniz bir araya getirebilirsiniz. Aksi takdirde, Bionluk ve Uzman Kirala gibi şovlarınızı düzenlemenize ve oluşturmanıza yardımcı olacak birçok hizmet bulabilirsiniz.

Tebrikler! Artık iTunes’a, SoundCloud’a veya başka bir yere yüklenmeye hazır olan ve içeriğinizin geri kalanı boyunca tanıtılan bir podcast bölümünüz var!

Son adım, podcast’inizi nasıl pazarlayacağınıza ve para kazanacağınıza karar vermektir. Ne kadar büyük bir kitleye sahipseniz, para kazanma şansınız o kadar fazla olur. Şovunuz için basit bir site oluşturmak ve bölümleri takipçilerinizle paylaşmaya başlamak için en iyi web sitesi temalarını seçin. Para kazanmaya hazır olduğunuzda geleneksel reklamcılık (sponsorlar), kendi ürünlerinizi satmak, bağışlar ve kitle fonlaması, ücretli abonelik sistemi ve canlı yayınlar yapmak gibi pek çok gelir türünden yararlanabilirsiniz.

Her zaman mümkün olduğu kadar çok yayın yapmalısınız. Yayınlarda yalnızca reklam yapmayın, ürün satışı yapmayın, kitle fonlaması yapmayın aslında hepsini yapın. Hepsini birleştirin ve doğru karışımı bulun ve birlikte daha güçlü ve daha güvenilir bir şeye katkıda bulunun.

Uzaktan bir şirkette part-time veya full-time olarak çalışın

İnternetten para kazanma konusundaki fikirlerin çoğu şu ana kadar ele alınsa da, kariyerinizi tamamen değiştirmek ve online çalışmaya başlamak istiyorsanız, uzaktan bir şirkette çalışabilirsiniz. 

Gittikçe daha fazla şirket ve yeni başlayanlar, özellikle çalışmanızı istediğiniz yerden yapmak için online işbirliği ve iletişim araçlarını kullandığınız, uzaktan çalışma sistemini benimsiyor. Uzaktan çalışmanın avantajlarından yararlanmak için bir tasarımcı veya kodlama yapan bir yazılımcı olmanıza gerek yok. Birçok uzaktan çalışma pozisyonu, müşteri destek pozisyonları veya özel beceri gerektirmeyen işlerdir. Daha da iyisi hepsi de tam zamanlı değildir yani internetten para kazanmanın bir yolu olarak uzak bir şirkette çalışabilir ve iş bulabilirsiniz.

Upwork, Freelancer, Textbroker, Fiverr ve PeoplePerHour gibi internet sitelerinden işler bulabilirsiniz. Elbette tüm bu sitelerde İngilizce çalışmanız gerektiğini belirtelim. İşin iyi yanı ise dolarla para kazanmak olacak.

Web sitelerini test edin

Eğer iyi bir web sitesi yapmakla ilgili güçlü fikirleriniz varsa doğru yerdesiniz. Tasarım sade ve gezinmesi kolay mı? İçerik mantıklı mı? Neyse ki, düşüncelerinizi duymak isteyen birçok insan var ve bunun için size iyi para bile ödeyecekler.

Bu web sitelerini test etmek için, söz konusu siteyi ziyaret etmeniz ve tepkilerinizi ve düşüncelerinizi ilerledikçe kaydetmeniz istenecektir. Web sitelerini test ederek çevrimiçi olarak ekstra para kazanmaya başlamak için, UserTesting.com, Userlytics, Userfeel, Testing Time veya Side Income Jobs gibi en popüler hizmetlerden birine kayıt olabilirsiniz.

Kitapları seslendirin

Sesli kitap endüstrisi hızla büyüyor ancak kitapların yalnızca yüzde 5’i şimdiye kadar ses formatına girdi. Oyunculuk geçmişiniz varsa veya insanlar radyo için bir sesiniz olduğunu söyledilerse, bağımsız ve popüler kitapların ses sürümlerini kaydederek ekstra para kazanabilirsiniz. Storytel gibi siteler yazarlar ile kitap seslendirmek isteyen kişileri buluşturur. Dolayısıyla, kitabınızı satmak için daha fazla yol arayan bir yazar veya ek bir gelir elde etmek isteyen bir aktör ya da seslendirme sanatçısıysanız, hizmetlerinizi online olarak satabilirsiniz.

Bir e-kitap yazın ve satın

Pek çok insan bir kitap yazmayı hayal ediyor ama asla bu hayalini gerçekleştirmiyor. Yine de, ne olursa olsun, bir kitap yazarak paylaşabileceğiniz deneyimler ve değerler olduğuna eminim. Becerilerinizi ve bilgilerinizi, insanların bir beceri öğrenmesine, kariyerlerini ilerletmesine veya bir işletme kurmasına yardımcı olan bir e-kitap hazırlayarak paylaşabilir, birinin hayatını değiştirebilir ve hatta online olarak iyi para kazanabilirsiniz. Okuyucularınıza hızlıca PDF dosyaları satmak için kolay araçlar kullanmanız yeterli olacaktır.

Daha da iyisi, kendi kitabınızı bile dünyanın en büyük kitap satıcılarından birine yükleyebilirsiniz: Amazon. Amazon kendi kendine yayınlama programı ile fiyatı belirler, kitabınızın haklarını saklar ve Amazon’un büyük kitlelerine erişirsiniz. Her satıştan Amazon yüzde 30 komisyon alır ve telif ücretinin yüzde 70’i size kalır. 

Amazon Mechanical Turk üzerinden mikro i̇şler yapın

Amazon Mechanical Turk, ücretli mikro görevler yaparak internetten para kazanmanızı sağlayan bir hizmettir. Her görev, arama sonuçlarını derecelendirme, arama terimlerinde doğru yazım denetimi, bir makaleyi kategorize etme ve hatta temel çeviri gibi insan etkileşimi gerektiren basit şeylerdir. Bu görevleri istediğiniz her yerden yapabilir ve dünyanın en büyük e-ticaret sitesinden online para kazanabilirsiniz.

Freelance çalışma sitelerine katılın

Kişisel freelance işinizi kurmak zaman alabilir. Ancak, serbest çalışanlar için her zamankinden daha fazla talep var. Dolayısıyla, internetten para kazanma yollarından birisi de freelance işlerdir. Flexjobs, Upwork, Fiverr PeoplePerHour, Uzman Kirala, R10 veya Bionluk gibi freelance iş ağlarından birine ya da birkaçına katılabilirsiniz. Kayıt olun, profilinizi oluşturun, işinizden bazı örnekler yükleyin ve küçük freelance işler yaparak ekstra para kazanmaya başlayın. Halihazırda tecrübeli olsanız ve müşterileriniz olsa bile, bu ağlar, gelirinizi arttırmanın harika bir yolu olabilir.

Hizmetlerinizi 99 Designs veya Bionluk gibi niş alanlarda satın

Pazarlama, tasarım veya yazılım geliştirme gibi belirli bir alanda kalifiye biriyseniz, sadece size hitap eden özel pazarlar vardır. Bunlar, internetten para kazanmak için onları ziyaret eden kişilerin özel olarak sahip olduğunuz becerileri aradıklarını bildiğiniz için harika yerlerdir. Tasarımcılar için 99 Designs veya SEO uzmanları, pazarlama uzmanları, metin yazarları ve üst düzey yazılım geliştiricileri için Bionluk gibi yerleri inceleyin. Tüm becerilerinizi geliştirdikten sonra, kendinize yüksek değerli bir danışman olarak bir marka oluşturmaya başlayabilir ve daha büyük projeler için markalar almaya başlayabilirsiniz.

Küçük firmalar i̇çin grafik tasarım yapın

Mahallenizde ya da kasabanızda dolaşın ve korkunç tasarımlı tonlarca yerel işletme göreceğinizden eminim. Ancak Adobe Illustrator, Adobe InDesign, Free Hand ve Corel Draw gibi kullanımı kolay araçlarla, yaratıcı bir zihniyet ve iyi bir motivasyona sahip olan herkes, yerel şirketler için bir grafik tasarımcı olarak internetten para kazanmaya başlayabilir.

E-posta pazarlama yapın

Her gün kaç tane e-posta bülteni alıyorsunuz? Bu kadar çok bülten gönderilmesinin bir nedeni var. Aktif olarak ilgilenen bir e-posta abonesi grubuna e-posta pazarlaması yapmak internetten para kazanmanın en iyi yollarından biridir. Basit e-posta bültenlerinden oluşturulan milyon liralık işletmeler bile olmuştur. 

Her bülten genel olarak ilginç, günlük içeriğe sahip belirli bir kullanıcı türünü hedeflerken aynı zamanda fazladan para kazanmak için ilgili şirketler ve iştiraklerle de ortak olur. Bu göz korkutucu görünüyorsa, öyle değil. Revotas ve Send Mail gibi e-posta pazarlama araçları, e-posta pazarlamaya başlamayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırır. 

Shopify mağazasında ürün satın

İnternetten satış yaparak para kazanma konusunda ciddiyseniz, Shopify’ı tavsiye etmemek kesinlikle imkansızdır. Platform, online bir mağazayı özel bir alan, güzel şablonlar, güvenli ödeme seçenekleri ve kargo hizmetleri de dahil olmak üzere bir günden daha az bir sürede hazırlamak ve başlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi size sunar. Kendi ürünlerinizi, tasarımlarınızı veya niş alanınızda ürünler satmayı düşünüyorsanız, Shopify online mağazanızı güçlendirmek için en iyi seçenektir.

Etsy’de el yapımı ürünlerinizi satın

Etsy, el yapımı ürünler ve el sanatları için en popüler bir online pazardır. Bileziklerden telefon kılıflarına, yüzüklere, mobilyalara ve daha pek çok ürün Etsy’de satışa sunulur. Yaratıcı olan ve el yapımı eserlerini satmak isteyen herkes için mükemmeldir. Bu alana sahip olduğunuz sürece, çok sınırlı bir yatırımla bu işe başlayabilirsiniz. 

Etsy, sizi başka türlü bulamayan potansiyel müşterilere ulaşmak için harika bir yer olsa da, bir kez çalışmaya başladığınızda ve iyi bir müşteri kitlesi kurduktan sonra, mağazalarınızı Shopify’a taşıyabilir ve daha büyük bir bölümünü elinizde tutabilirsiniz. Böylece mallarınızı satarak elde ettiğiniz gelir de artar.

Instagram’da influencer olun

Instagram üzerinden çeşitli paylaşımlar yapın ve hızlı bir şekilde internetten para kazanmaya başlayın. Büyük markalar, şirketler ve hatta start up firmalar bile, hedef kitlesine ulaşmak için yayın başına 5.000 TL ve daha fazlasını ödemeye hazırlar. 

Yoğun bir İnstagram takipçi kitlesi oluşturmak gittikçe zorlaşıyor olsa da, zaten sağlam bir nişe sahipseniz ve Instagram fotoğrafları çekmek için harika bir kamerayla düzenli olarak kaliteli içerik yayınlıyorsanız, birkaç küçük düzenleme ile influencer olabilirsiniz. 

Sanat eserlerinizi ve tasarımlarınızı satın

Etsy, daha önce yarattığınız el yapımı ürünler için harika olsa da, telefon kılıflarında, tişörtlerde, hatta duvar askılarında, yastıklarda ve yorganlarda iyi görünen harika tasarımlarınız varsa, bunları Society6’da satabilirsiniz. 

Society6, sanatçıların tasarımlarını yüklemelerine ve tasarımlarında hangi ürünleri kullanacaklarını seçtikleri kendi mağazalarını yaratmalarına izin verir. Bu sistemde tasarımlarınız bardaklara, kupalara, tişörtlere, ceketlere, duvarlara, tablolara, telefon kılıflarına, çantalara ve ayakkabılara bile basılabilir. Üst düzey yaratıcıların sadece tasarımlarını satmaları ile çok para kazanmaları mümkündür.

Yerel işletme danışmanlığı yapın

Sektörünüzde yıllar içinde değerli beceriler geliştirdiyseniz veya sertifika aldıysanız, danışmanlık hizmetlerinizi yerel işletme sahiplerine sunmak, internetten para kazanmanın kazançlı bir yolu olabilir. 

İster uzman bir pazarlamacı, ister iş stratejisti olun, ister üretim yapın muhtemelen bir sorunu kendi şirketleriyle çözmelerine yardımcı olmak için size para ödemeye istekli bir yerel işletme sahibi var. 

Online stok fotoğraflar satın

Eğer fotoğraf çekmeye karşı bir düşkünlüğünüz ve yeteneğiniz varsa, bir fotoğrafçı olarak ve fotoğraflarınızı ShutterStock veya iStockPhoto gibi bir stok fotoğraf şirketine satan ekstra para kazanabilirsiniz. Birisi gönderdiğiniz bir fotoğrafı kullandığında her zaman telif hakkı alacaksınız. Gerçekten başarılı olmak için, portföyünüzü sergilemek ve daha yüksek ücretli özel kurumsal işler almaya başlamak için kendi fotoğraf web sitenizi oluşturun.

AirBnB’de evinizi veya odanızı kiraya verin

Airbnb, boş odanızı kiralayarak online ekstra para kazanmanın harika bir yolunu bulabilirsiniz aynı zamanda yeni insanlarla tanışmanın avantajını da elde edersiniz. Hatta sadece Airbnb’de kiraya vermek için yeni bir daire bile kiralayabilirsiniz.

Ancak bunun pasif bir gelir kaynağı olacağını düşünerek hata yapmayın. Çünkü her yeni misafir için check in ve check out yapmanız gerekir. Üstelik her misafir gelmeden önce ve gittikten sonra temizlik yapmanız gerekir.

Online olarak özel baskılı tişörtler satın

İnsanların tişörtleri ne kadar sevdiğini anlamak bazen zor…. Doğru niş, pazarlama ve araçlarla, uyurken size ekstra para kazandıran online bir tişört işi yaratabilirsiniz. Bloomberg ve Forbes bile, bunu yapan girişimcilerden gelen hikayelerle dolu… 

TeeSpring gibi hizmetler, satış, baskı ve sevkiyatla ilgilendikleri bir tişört dropshipping işini oluşturmayı hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Siz, sadece tasarım ve pazarlamadan sorumlusunuz. Bunun dışında özel baskılı tişörtlerinizi  uygun fiyatlı giysiler satan ve online satışlarınızı hızlandırmak için kanıtlanmış bir organizasyonun desteğini alan köklü franchise şirketlerine bile satabilirsiniz. 

Clarity.fm’de uzmanlığınızı satın

Belirli bir iş alanında deneyim ve uzmanlığa sahipseniz, bir telefon görüşmesi yaparak danışmanlık almak isteyen yüzlerce kişiye hizmet verebilirsiniz. Bu, internetten para kazanmanın ve danışmanlık veya freelance işinizi kullanma becerilerinizi geliştirmenin kolay bir yolu olabilir. 

Clarity.fm gibi siteler, girişimcilerin ve işletme sahiplerinin sizinle belirli bir süre telefon görüşmesi yapmak için ödeme yapabilecekleri bir profil oluşturmanıza olanak tanır. Start up projeleri için kitle fonlamasında uzman olabilirsiniz, uygulama tasarlıyor olabilirsiniz veya bir restoran işletme konusunda uzman olabilirsiniz. İhtiyacınız olan kişilere zaman ayırın, onlarla telefonda konuşun ve danışmanlık verin. Böylece ekstra para kazanabilirsiniz. Elbette bu sistemin İngilizce olduğunu hatırlatalım.

Just Answer ile uzmanlık sorularını cevaplayın

Bilgi ve uzmanlık, internetten para kazanmanın en tutarlı ve kazançlı yollarından ikisidir. Telefonda konuşmaktan hoşlanmıyorsanız, Just Answer’daki profesyonellere yönelik sorulmuş soruları cevaplayarak ödeme alabilirsiniz. Bunun için kayıt olmanız yeterlidir. 

Her ay avukatlardan, doktorlardan, teknisyenlerden, veterinerlerden ve daha fazla meslek grubundan yardım arayan insanlar tarafından binlerce soru soruluyor. Başvurmak için profesyonel doğrulamanızı, özgeçmişinizi ve kimlik bilgilerinizi sisteme girmeniz gerekir.

Sanal asistan olun

Organizasyon için bir fırsatınız varsa, insanların online olarak randevularını düzenli tutmalarına yardımcı olan sanal bir asistan olarak internetten para kazanabilirsiniz. Sanal bir asistan, defter tutmaktan araştırma yapmaya, veri tabanı girişine, seyahat rezervasyonu ve e-postayı yönetmeye kadar her şeyi yapar. Bu işi yapmak, profesyonel ağınızı oluşturmak ve elbette gelir sağlamak için harika bir yol olabilir. UpWork, Fiverr, Indeed ve Remote.co’da harika iş fırsatları bulabilirsiniz.

Satış yapın ve komisyon kazanın

Biraz risk almaya istekliyseniz ve hareket seviyorsanız, startup firmaları ve diğer işletmeler için yalnızca komisyon satışları yaparak online olarak ekstra para kazanabilirsiniz. Düzenli bir maaş alamayacak olsanız da, bir satış temsilcisi olarak doğru satış stratejileri ve becerileriyle, getirdiğiniz her satış için iyi para kazanabilirsiniz. Sağlam bir ürün sunuyorsanız ve başarılı olursanız, zamanla çok para kazanacaksınız.

Sanal bir öğretmen olarak Türkçe öğretin

Türkçe’yi bir dil olarak öğretmek ve ders vermek internetten para kazanmak için harika bir yoldur. Anadiliniz Türkçe ise, öğretme becerileriniz ve ders verme yeteneğiniz olduğu sürece önerilir. Uzaktan Türkçe dersleri için Busuu ve Preply gibi internet sitelerine üye olabilirsiniz. 

Niş İnternet siteleri i̇çin misafir freelance yazarlık yapın

Bir niş içinde kelimelerle ve uzmanlıkla ilgili bir alanda çalışıyorsanız, yazdığınız makaleler ve içerik için ödeme yapacak pek çok site var. Düzenli olarak okuduğunuz siteleri düşünün. Onlara ilginç olabilecek içerikler ile nasıl katkıda bulunabilirsiniz? 

Nişinizi araştırın ve daha sonra makaleleri hazırlamanın yollarını arayın. Birçok sitenin alt bilgisinde iletişim bilgileri olacaktır. Buradan sitelerle iletişime geçebilir ve misafir yazar olarak makaleler yazabilirsiniz.

Makale sitelerine içerik üretin

İçerik Bulutu ve Sadece On gibi siteler herkesin makale yayınlayabildiği ve milyonlarca aylık okur kitlesi olan online topluluklardır. Kendi blogunuz için hedef kitlesi oluşturmak veya danışmanlık işiniz için müşteriler bulmak için harika bir yerdir. Üstelik Medium’un makalelerinizi okuduğunuzda internetten para kazanabilirsiniz. Ücretsiz kayıt olun ve makalelerinizden para kazanmaya başlayın.

Vergi beyannamesi hazırlayın

Her işletmeci ve varlık sahibi yıllık gelir beyannamesi hazırlamak zorundadır. Her işletme ve çoğu birey, vergi beyannamelerini hazırlamaya yardım edecek birine, özellikle zamana veya kaynaklara bağlı küçük işletme sahiplerine ihtiyaç duyar. 

Eğer vergi konusunda uzmansanız başka kişiler için evrakları hazırlayabilir ve düzenleyebilir böylece para kazanabilirsiniz. 

Transkripsiyon yapın

Gazeteciler, doktorlar, avukatlar, akademisyenler ve araştırmacılar her gün yapılan röportajları kaydeder ve söylenenleri yazılı olarak kağıda dökecek ya da bilgisayara geçirecek birisine ihtiyaç duyarlar. Dolayısıyla, videoları ve ses kayıtlarını kağıda dökmek konusunda iyiyseniz, online olarak transkripsiyon yaparak iyi para kazanabilirsiniz.

Bu iş sayesinde, saat başına 120 lira kazanabilirsiniz. Hukuki veya tıbbi transkripsiyon konusunda uzmanım diyorsanız daha da fazlasını kazanabilirsiniz. Sadece On ve Bionluk’tan iş bulabilirsiniz.

Editörlük yapın

Yazı olduğu sürece, her zaman editörler olacak. Freelance düzenleme ve tekrar okuma yalnızca iyi bir saatlik ücret kazanmanızı değil aynı zamanda potansiyel olarak ilginç konular hakkında da okuma şansını size verir. Dahası, bir iş fikri olarak freelance yazma ve düzenlemeyi sürdürmek, dünyayı dijital bir göçebe olarak seyahat etmenizi sağlayan bir yaşam tarzını karşılayabilir. 

Amazon’da özel etiketleme yapın ve ürünleri satın

Amazon’da her ay yarım milyardan fazla ürün satılıyor, bu da internetten para kazanmak için inanılmaz bir fırsat. Ancak, online para kazanmayı içeren diğer her şey gibi, kazanmak için de biraz iş yapmanız gerekir. Amazon’daki seçeneklerden biri, daha önce yapılmış ürünleri bulmak ve bunları indirimli olarak satın almak ve özel etiketle satmak. Örneğin, markanıza takmak için saatler, anahtarlıklar ve kupalar gibi genel ürünleri araştırabilirsiniz.

Online seyahat danışmanı olun

Seyahat etmeyi ve kendinizi rastgele olarak uçak bileti satışları aramayı seviyorsanız neden özel bir seyahat acentesi olarak kendiniz için bir iş seçmiyorsunuz? En ucuz uçuşlar için size güvenebileceklerini bilen arkadaşlarınızdan önerileriyle başlayın ve ardından en son fırsatlardan haberdar olmak isteyen kişileri davet etmek için bir Facebook veya LinkedIn grubu oluşturun. Sonunda bunu, insanlara hayallerindeki yolculuğu nasıl gerçekleştirebileceklerini öğreten tam zamanlı bir danışmanlığa dönüştürebilirsiniz.

TaskRabbit’te sanal i̇şler yapın

Başkalarının işlerini yapmak konusunda rahatsanız, TaskRabbit internetten para kazanmak için mükemmel bir seçenek. Komşunuzun köpeğini gezdirerek veya bir evin çimlerini biçerek ek gelir elde edebilirsiniz. Fakat bunu yapmak için yurtdışında yaşamanız gerekiyor. Çünkü bu tarzda bir uygulama henüz ülkemizde yok.

Arama motorlarını temizleyin

Hiç bir Google sonucunu görüp “Ben buraya nasıl geldim?” dediniz mi? Google ve diğer arama motorları arama sonuçlarında hangi sayfaların gösterileceğini belirlemek için güçlü algoritmalar kullanırken, makinelerin arama sonuçlarını doğru gösterdiklerinden emin olarak internetten para kazanan gerçek insanlar var. 

Appen gibi sitelerle, önceden tanımlanmış arama sorguları üzerinde araştırmalar yaparak ve alaka düzeylerine göre sonuçlar için geri bildirim sağlayarak para kazanabilirsiniz.

Şirket İsimleri ve Sloganlar İçin Çevrimiçi Yarışmalara Girin

İşe, sürekli esprili bir tişört ile mi geliyorsunuz? Mad Men tarzı bir reklam dünyası mı hayal ediyorsunuz? Reklam deneyiminiz varsa ya da sadece yaratıcı bir metin yazarıysanız, şirket adlandırma ve slogan yarışmalarıyla internetten para kazanmak için birçok fırsat var. Yaratıcı isimlerle ilgili bir fırsatınız olduğunu düşünüyorsanız, marka, hizmet, ürün, şirket sloganları bularak çevrimiçi biraz daha fazla para kazanabileceğiniz Squadhelp platformunu inceleyin ve hatta tasarım yapabiliyoranız logo tasarım cephesinde yardımcı olabilirsiniz.

Sağlıklı olarak para kazanın

Çok fazla para kazandırmaz ancak eğer sağlıklı bir kişiyseniz ve online olarak fazladan para kazanmak istiyorsanız, AchieveMint uygulaması yürümek, yemeklerinizi izlemek veya sağlık araştırmaları yapmak gibi şeyler yaptığınız için sizi ödüllendirecektir. AchieveMint, Fitbit ve Healthkit gibi zaten kullandığınız fitness uygulamalarına bağlanarak ve ardından belirli eylemler için puan vererek çalışır. Her 10.000 puan için kazancınız 10 $ olacaktır.

Gittiğiniz mekanlar için yorumlarınızı yazın

En son ne zaman önceden internetten bakmadan yeni bir restorana gittiniz veya en az birkaç 5 yıldızlı yorumu olmayan bir ürün satın aldınız? Dünyamız, müşteri yorumları giderek daha fazla önem kazanıyor. Yorum yazarak internetten para kazanabilirsiniz. Fikir Pazarı, Ipsos, Toluna, Life Points ve Napolyon gibi sitelerde hesap oluşturarak başlayın. Yorum yazmak büyük bir garantili gelir kaynağı değildir ve gitmeden önce zaman ayırmaya değer olduğundan emin olmanız gerekir. 

Şirketler i̇çin veri girişi yapmak

Ayrıntılar için bir tutucuysanız ve hızlı yazma becerisine sahipseniz, şirketler için veri girerek internetten para kazanabilirsiniz. Indeed veya UpWork gibi yerlerdeki veri girişi ilanları aramanız yeterlidir.

Kompozisyon yazın

Lise ve üniversite öğrencilerinin kompozisyonlarını yazma konusunda düzenleme ve danışmanlık yapıyorsanız, internetten para kazanabilirsiniz. 

İnanın bana, binlerce ebeveyn bunun için para ödeyecek ve çocukları için yapıcı geri bildirim sunacak. Enago gibi en iyi editörlük şirketlerindeki açık pozisyonlara bakın veya hizmetlerinizi online olarak Bionluk ve diğer pazarlarda yayınlayın.

Eğitim programınızı satarak yeni öğretmenlere yardım edin

Yeni bir öğretmen olmak sinir bozucu olabilir. Bu yüzden birçok insan eski eğitim programınızı ilk kez sınıflarının önünde daha rahat hissetmelerini sağlamak için satın almak istiyor. Öğretmen iseniz, orijinal eğitim materyallerinizi satın almanızı ve satmanızı sağlayan Teachers Pay Teachers gibi bir siteden İngilizce olarak internetten para kazanabilirsiniz.

Online odak gruplarına katılın

Dijital ürünleri ilk aşamalarında şekillendirmeye yardımcı olmak istiyorsanız, bir online odak grubuna katılmak veya anket sorularını yanıtlamak, internetten fazladan para kazanmak için harika bir yoldur. Vurguladığımız diğer seçeneklerden bazıları kadar çok ödeme yapmazlar. Yine de ek gelir elde edebilirsiniz. Opinion Hero, Mobrog ve Ben Derim Ki gibi sitelere üye olabilir ve anketlere katılabilirsiniz. Sizden demografik bilgileriniz hakkında biraz bilgi vermeniz istenecek ancak bundan sonra anketler yoluyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sanatçı fan sayfaları oluşturun

En sevdiğiniz sanatçı, müzisyen veya girişimcilerin hayran sayfalarını Twitter ve Facebook’ta tutmak için sıklıkla yardıma ihtiyaç duyar. Sosyal medyada bir miktar geçmişiniz varsa, fan sayfası yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Başkalarının evcil hayvanlarına bakın

Türkiye’de milyonlarca evcil hayvan vardır. Bu, online bir ev hayvanı bakıcısı olarak para kazanmak için büyük bir fırsat yarattı. Hayvan sahipleri zaman zaman seyahate çıkabilir ve dışarı çıkabilir. Bu yüzden başkalarının evcil hayvanlarına bakıcılık yapabilirsiniz. Bu işinizi sosyal medyada duyurabilirsiniz. Eğer bir hayvan severseniz, fazladan para kazanabilir ve tüylü bir arkadaşınızla kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Eski akıllı telefonunuzu ve diğer teknik ürünlerinizi satın

Global olarak kullanılan akıllı telefon endüstrisi 30 milyon liralık şaşırtıcı bir değer. Bu, dolabınızda unuttuğunuz eski telefonun ciddi bir para kazandırabileceği anlamına geliyor.

Eski akıllı telefonunuzu tam olarak satın alabilecek ya da telefonunuzu binlerce kişi için listeleyebilmenizi sağlayacak tonlarca site var. Akıllı telefonunuzu veya diğer elektronik cihazlarınızı satarak internetten para kazanmak için Gitti Gidiyor ve Sahibinden gibi sitelere göz atın.

Eski kitaplarınızı satın

Evinizde bir miktar yer açmak ve uzun süredir tuttuğunuz büyük bir kitap yığınını elden çıkarmak istiyorsanız, roman ve ders kitaplarınızı online olarak satarak para kazanabilirsiniz. Letgo ve Zebramo gibi mağazalar, mevcut kitaplarınızın her biri için size ücret öderler.

Giysilerinizi online kiralayın veya satın

Dolabınız artık giymediğiniz kıyafetlerle mi dolu? Onları bir mağazaya veya konsinye mağazasına götürmek yerine, kıyafetlerinizi online olarak satarak ya da kiralayarak internetten para kazanabilirsiniz. Dolap, Moda Cruz, Davet Çok Elbisem Yok ve Glamy gibi sitelere göz atın.

Online ilişki danışmanlığı yapın

İster inanın ister inanmayın, bazı insanlar flört ederken çok zorlanıyorlar hatta online uygulamalara bile katılmak istemiyorlar. Düzgün bir konuşmacıysanız, ilişki danışmanlığı yapabilir ve insanların ilişkilerinde mutluluğu yakalamalarını sağlayabilirsiniz.

Aracınızı kiralayın

Eğer bir aracınız varsa ancak çok az kullanıyorsanız, Garajyerinden arabanızı kiralayarak internetten para kazanabilirsiniz. Sisteme önce üye olmanız ve aracınızın tüm özelliklerini sisteme girmeniz gerekli. Daha sonra online olarak aracınızı kiraya verebilirsiniz. 

Online köşe yazarı olun

Bugünlerde bir muhabir veya köşe yazarı olarak internetten para kazanmak için gazetecilik diplomasına sahip olmanız gerekmez. Eğer yazı yazma konusunda yeteneğiniz varsa haber sitelerinde köşe yazarlığı yapabilirsiniz.

Domain alın ve satın

Domain adı ticareti son on yılda popüler hale geldi ve çoğu jenerik isimleri tükenmekle birlikte, hala internetten para kazanmanın bir yolu olarak nispeten ucuzdur. Öncelikle ucuz bir şekilde domain adı satın alın ve daha sonra bu domainleri daha yüksek fiyatlara satın. Başlamak için, burada muhtemelen dünyanın en büyük ve en ünlü alan domain deposu olan GoDaddy ve İsim Tescil internet sitelerini kullanabilirsiniz.

Şirketler i̇çin veri analizi yapın

Rakamlarla aranız iyi mi? Birçok şirket, veri analizinde iyi olan yetenekli uzmanlara bu iş için ödeme yapar. Doğru referanslara ve deneyime sahipseniz, internetten para kazanmanın potansiyel kazançlı bir yol olmasını sağlar. Upwork ve Amazon gibi platformlar, analitik bir yetenek içeren freelance çalışanlar için harika olan birçok web sitesinden sadece ikisi.

Online kişisel antrenör olun

Bir spor tutkunu iseniz ve doğru karizma ve iş anlayışı kombinasyonuna sahipseniz, yarı zamanlı online bir kişisel antrenör olarak çalışmak hem fiziksel hem de finansal olarak faydalı olabilir. Kendiniz için bir itibar ve müşteri tabanı kurduğunuzda, sizin için kolayca tam zamanlı bir iş haline gelebilir. En iyi fitness bloglarından birkaçına göz atın ve içerik sponsorluklarından, satış ortaklıklarına ve ürün satışlarına kadar internettten nasıl para kazandıklarını görün.

Şarkılarınızı satın

Müzik endüstrisi 80’lerde olduğu kadar güçlü olmayabilir ancak yine de bir müzisyen olarak internetten para kazanmanın birçok yolu var. Sound Better gibi siteler, ayda binlerce müşteriye bir söz yazarı, yapımcı veya müzisyen olarak hizmetlerinizi satmanıza izin verir. Musicbed ve  Premium Beat gibi siteler müziğinizi TV şovlarına, filmlere ve web dizilerine lisanslamak için mükemmeldir.

Online ajans kurun

Kendinizi online çok sayıda freelance çalışan olarak konumladıktan sonra ve deneyim kazandıktan sonra, zamanınızı sadece içeriden satış yaparak geçirebilir ve para kazanabilirsiniz. Bunun için freelance çalışanlar ile müşterileri buluşturmanız gerekir.  Sadece kendi zamanınızı satmak yerine, her gün satmak zorunda olduğunuz saatlerin ötesinde ölçeklenebilecek ve büyüyebilecek bir işletme kuracaksınız.

Kendin yap veya yemek videoları hazırlayın 

Şu günlerden her tarafta kendin yap ve yemek videoları dönüyor. Bunu farkında mısınız? Bu içeriklerden geçimini sağlayan insanlar var. B2C şirketlerinin % 78’i, pazarlama kampanyaları için bu videolar gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe dayanmaktadır. YouTube’da bu konularla ilgili bir kanal açarak ünlü markalarla çalışabilirsiniz. Bunun yanı sıra PPC reklamcılık ile ilgili eğitimler alabilirsiniz. Böylece içerikleri izleyerek YouTube’u takip etmek ve reklamlar ve görüntülenmelerden para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Online video düzenleyin

Video sektörü çığ gibi büyüyor ve giderek daha çok insan, ham görüntüleri viral değerli içeriklere ayırma konusunda profesyonel yardım arıyor. Doğru bir yazılıma ve biraz da yeteneğe sahipseniz, kolayca video editör olarak internetten para kazanabilirsiniz. 

Niş i̇nternet sitesi oluşturun

Tutkunuz veya hobiniz için bir hedef kitlesi bularak ve niş bir web sitesi aracılığıyla sevdiğiniz bir şeyi yaparak internetten para kazanmaya hazırsınız. Tabii ki, söylemek yapmaktan daha kolaydır. Kârlı bir niş web sitesi oluşturmak zaman alır ve uzun soluklu bir iştir. Ancak, zorlukları aşabiliyorsanız ve düşündüğünüz web sitesi işletme fikrinin kârlı olduğunu düşünüyorsanız, bunu oluşturmaya başlayabilir ve sonunda reklam, satış ortaklığı veya diğer ilgili ürünler aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Online müşteri hizmetleri temsilcisi olun

İnsanlarla konuşmak ve problemleri çözmek konusunda becerikli misiniz? Dünyanın her yerindeki şirketler için bir müşteri temsilcisi olarak ekstra gelir sağlayabilirsiniz. Online işletmelerin 7/24 doğası gereği, şirketler kullanıcılarının yaşadığı sorunların üstesinden gelmek için farklı zaman dilimlerinde insanları arıyor. Daha da iyisi, hizmette veya perakende satışta deneyiminiz varsa, tamamen bu işe uygun olursunuz. 

Mevcut bir web sitesini satın alın

Web siteleri, hisse senetlerine benziyor. Birçoğu önemsizdir ancak bazıları sizin için ciddi bir gelir yaratabilir. Mevcut bir web sitesi satın alma işlemini internetten para kazanmak için güçlü bir potansiyel fikir haline getirir.

Site trafiğini, mevcut kazancını, domain adını veya başkalarının göz ardı ettiği gizli bir gelir olabilecek diğer faktörleri temel alarak gelecekte kazançlar elde etmek amacıyla web siteleri satın alabilir ve satabilirsiniz.

Online noter olun

Her yıl, ülkemizde evlenme sözleşmesi, gayrimenkul satış sözleşmesi, şirket sözleşmesi ve kira sözleşmesi gibi yüz milyonlarca belge noterde onaylatılıyor. Zaten noter iseniz, hizmetlerinizi online olarak satabilirsiniz. Türkiye Noterler Birliği sitesinden online hizmet verebilirsiniz.

Kurumsal atölyeler düzenleyin

Yeteneklerinizi ve iş becerilerinizi kullanmanın bir başka yolu da kurumsal atölyeleri ve kurumsal eğitimleri internet üzerinden vermektir. İşletmeler, işgücünü eğitmeye yardımcı olmak için her zaman farklı yollar ararlar ve yeteneklerinizi bir ya da yarım günlük bir oturumda sunuyorsanız, internetten para kazanmak için tüm dünyadaki şirketlere bunu satabilirsiniz. Bir portföy oluşturarak başlayın ve ardından ekibine eğitim yapmakla ilgilenip ilgilenmeyeceklerini öğrenmek için ilgili şirketlere ve karar verici kişilere ulaşmak için LinkedIn’i kullanın. 

Seslendirme yapın

Size hiç kimse radyo için uygun bir sesiniz olduğunu söyledi mi? Sadece sesinizle orijinal karakterler yaratmakta harika mısınız? Şirket videoları, animasyon dizileri veya eğitim videoları için kaliteli seslere ihtiyacı olan ve dublaj isteyen birçok kişi var. Seslendirme ve dublaj yaparak internetten para kazanmaya başlamak için Bionluk’a göz atın.

Küçük işletmelere pazarlama danışmanlığı yapın

Düzenli olarak kullandığınız ürünler ve hizmetler hakkında insanları heyecanlandırmak için pazarlama, SEO ya da dijital reklamlar konusunda deneyiminiz varsa, becerilerinizi geliştirmek ve bölgenizdeki küçük işletmelere pazarlama danışmanlığı yapabilirsiniz. Özellikle SEO uzmanı olabilir ve yerel müşterilerin arama sonuçlarında daha üst sıralara çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

Her büyüklükteki işletmenin, iş fikrinizin geldiği yerde daha fazla müşteri getirmeye sürekli ihtiyacı var. Küçük ölçekli pazarlama fikirlerini yerel işletmelere sağlayın böylece bölgenizde birlikte çalışmaya başladığınız ilk müşteri grubunu etkileyerek yeni müşteriler kazanın.

Kamera ekipmanınızı kiralayın

Film Ekipmanları gibi online web siteleri sayesinde, dolabınızda yer kaplayan kamera ekipmanınızı kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Kameralardan lenslere ve çok daha fazlasına, kamera ekipmanını kiralayarak pasif bir gelir elde etmek için KitSplit’i kullanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Kesin Yöntemleri

İnternetten kesin para kazanabileceğiniz alanlar blog yazmak, Wattpad gibi uygulamalar için e-kitap yazmak, oyun tasarlamak, oyun oynamak, web sitesi açmak ve Google Adsense’den reklam geliri elde etmek ve anket doldurmak gibi sektörlerdir.

İnternetten Para Kazanma 2019

Bu yıl internetten para kazanma fikirlerinde teknoloji, tasarım, dijital reklam ve dijital pazarlama gibi alanlar ön plana çıkıyor. Aslında kısacası dijital çağın ruhunu yakalayabilen herkes trendleri takip ederek iyi para kazanabiliyor. 

Cold pitch yapın

Cold pitch, freelance çalışanların internet üzerinden çeşitli şirketler ve firmalar ile iletişime geçmek için hazırladığı e-maillere verilen addır. Henüz ülkemizde yaygın olmasa da cold pitch yaparak birçok yeni müşteri kazanmak mümkündür. 

Birçok yazar bu yolla para kazanma konusunda büyük başarı elde etti. Hatta bir arkadaşım, birkaç ay önce işten çıkarıldı ancak cold pitch yaparak ayda 4.000 TL kazanmayı başardı!

Online çöpçatanlık hizmeti verin

En iyi çöpçatanların sıcak ve dostane kişilikleri vardır. Meraklı, yargılayıcı olmayan ve her türlü insanı seven sosyal kişilerdir. Onlar doğal bağlantılar ve güçlü sezgileri olan empatik varlıklardır. Yumuşaktırlar aynı zamanda güçlüdürler. Bir veritabanı oluşturma, insanları eşleştirme ve geri bildirim için takip etme konusunda başarılıdırlar. Sabırlıdırlar ve bir müşterinin durumunu dinlemeye isteklidirler ancak bir müşteri hatalı olduğunda da sert olabilirler. Uzman rolünü üstlenebilir ve gerektiğinde diplomatik bir şekilde olduğu gibi söyler. Fikirlerini ve ideal eşler konusunda müşterilerini ikna edebilirler. Çünkü aşk hayatını değiştirmeye gerçekten tutkuyla bakıyorlar.

Eğer online çöpçatanlık işinden para kazanmak istiyorsanız öncelikle birkaç arkadaşınıza bu konuda destek olun. Böylece isminiz kulaktan kulağa duyulmaya başlar. Mutlu çiftler oluşturmayı başarırsanız bunun reklamını yapabilirsiniz.

İnternetten pazarlama yoluyla kendinize bir marka oluşturun. bir isim oluşturabiliyorum. Blog ve haftalık bültenler yazın. LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+ ve Instagram gibi çeşitli sosyal medya sitelerinde yayınlar yapın.

Düzenli olarak bekarlar için özel partiler yapın. Kendinizi geliştirin. Psikoloji ve kişisel gelişim seminerlerine katılın. İlişkiler üzerine yapılan tüm etkinliklere katılın. Misafir blogger olun ve başka bloglarda yazılar yayınlayın. Bu şekilde işinizin reklamını yapabilirsiniz.

Farklı bir hizmet verin

Farkında mısınız? Hızlı para kazanmak için birden fazla şey teklif etmeniz veya birden fazla şey yapmanız gerekir. Bir sanatçının ya da el yapımı ürün satan bir girişimcinin Pinterest hesabını yönetebilirsiniz, freelance sanal asistanlık yapabilirsiniz. 

Grafik tasarımcı, web sitesi geliştiricisi, email pazarlamacı, sosyal medya pazarlamacısı, Pinterest grafik tasarımcısı veya editör olarak çalışabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma 2020

2020 yılında dijital işler, reklam, sosyal yayıncılık, seyahat ve sanal gerçeklikle ilgili sektörlerde bir patlama yaşanması bekleniyor. Bu trendlerden yararlanarak internetten para kazanma yollarını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Kendi ürününü yaratın

Eğer bir blog yazıyorsanız, yazılarınızı bir kitapta toplayabilir ve kitap bastırabilirsiniz. Bu kitabı online platformlarda da yayınlayabilirsiniz. Bir kozmetik ürünü, bir kıyafet ya da bir ayakkabı tasarlayarak kendi ürününüzü yaratabilirsiniz. Eğer bir ressam ya da grafik tasarımcıysanız tişörtler, kupalar, yastıklar, kalemler ve ajandalar tasarlayabilirsiniz. 

Bir Facebook grubu oluşturun

Kendi Facebook grubuna sahip olmak, bir takipçi kitlesi oluşturmak için harika bir yoldur. Bunlar size yatırım yapacak ve sonunda ne önerirseniz alacak insanlardan oluşur. 

Hedef kitleniz için bir topluluk oluşturmanız gerekir. Grubunuza ne ad verdiğinizden, hangi günlük yayınlar oluşturduğunuza kadar, grubunuzun otantik olması ve sizi gerçekten takip etmesi gerekir. Kendinizi, niş alanınızdaki bir otorite olarak konumlandırırsanız, takipçileriniz size özen gösterir ve sizden satın alır. 

Sanal gerçeklik ekipmanları satın

Son tahminlere göre, Sanal Gerçeklik (VR) ekipmanları piyasasının 2020 yılına kadar 240 milyon lira olması bekleniyor.

Sony, Samsung, Facebook, Google, Microsoft gibi büyük markalar, insanların iletişim kurmalarının geleceği olarak gördükleri için sanal gerçeklik ekipmanlarına çok para yatırıyorlar. Tabii ki, oyun için de kullanılacak. Sanal gerçeklik, kültürümüzü daha önce hiç yenilik yokmuş gibi etkileme gücüne sahiptir. Kelimenin tam anlamıyla yeni bir dünyada yaşıyor olacağız.

20 yıl önceyi hatırladınız mı? İlk önce internet vardı. Trilyonluk bir fırsattı. Halen devam etmekte ancak internet bugündür gelecek değil. 5-10 yıl önce, uygulama mağazası yine trilyonluk bir fırsattı. Tüm akıllı telefonlar ve tabletler ekosistemi, cloud ve uygulamalar bilgisayarlar dünyamızı ele geçirdi. 

Şimdi üçüncü trilyonluk fırsat nihayet geldi: sanal gerçeklik. Sanal gerçeklik için bu yıl, internet için 1994 yılı gibidir. İlk ticari yapay zeka kulaklık seti piyasaya sürülecek. Yongalar geliştiriliyor. Hafızalar hazırlanıyor. Üçüncü trilyonluk fırsatın tüm altyapısı son 20 yılda yaratıldı.

Bizim sıradan insanlar olarak, sadece sanal gerçeklik trendlerine dokunabilir ve para kazanabiliriz. Satış ortaklığı yoluyla, e-ticaret yoluyla ve sosyal medya yoluyla sanal gerçeklik ekipmanları satışı yapabilir ve büyük miktarda para kazanabilirsiniz.

Seyahat yazarı olun

Dünyayı geziyorsanız, deneyimlerinizi yazmak ve bunun için para kazanmak mükemmel bir fırsat… Bununla birlikte, bir seyahat yazarı olarak para kazanmak kolay değildir çünkü makalelerinizi satabilirsiniz veya gelir getiren bir seyahat blogu oluşturabilirsiniz. Fakat bu iş biraz uzun vadede para kazandırır. 

Öğrenciler İçin İnternetten Para Kazanma Yolları

Bir öğrenci olarak para, uğraşmanız gereken en stresli şeylerden biridir. Öğrenci olmak kolay değildir, para ödemeniz gereken çok şey vardır ve olasılıkla, telaşlı çalışma programınız ile birlikte tam zamanlı bir işe girmek için zamanınızın yoktur. Neyse ki, büyük borçlar ve krediler almak zorunda değilsiniz.

Boş zamanlarınızda online olarak para kazanmanın harika bir yolu var, biraz yaratıcılık ve internet bağlantısı sayesinde internetten para kazanma konusunda başarılı olabilirsiniz. İşte bir öğrenci olarak online para kazanmanın en iyi yolları…

Online Anketleri Doldurun

Anketler uzun süredir öğrenciler ve günlük tüketiciler için fazladan para kazanmak için popüler bir yol olmuştur. Sayısız araştırma şirketi var, büyük markalara satabilecekleri içgörüleri arıyorlar. Günde birkaç anket doldurmak için vaktiniz varsa harçlığınızı çıkarmanın mümkün. 

Bir Kitap Yayınlayın

Okulu bitirmeye çalışırken bir kitap yayınlamak için zaman bulmak gerçekçi görünmeyebilir, fakat hemen hemen her şeyi online olarak yayınlayabilirsiniz. Uzun bir kitap oluşturmanız gerekmez, yalnızca basit bir e-kitap veya çocuk romanı biraz para kazanmak için yeterli olabilir. Öğrenciler genellikle bir şeyleri araştırmak ve yazmakta oldukça iyidirler bu yüzden yazmak için bir şey birşeyler bulmakta fazla zorlanmazsınız. Kitabınızı Amazon’da online olarak listeleyin ve birileri satın aldığında, satışın yüzde 70’ini kazanacaksınız.

Clickworker Olun

Bir clickworker olmak, dijital dünyada para kazanmanın en heyecanlı yolu olmayabilir ancak en kolay seçeneklerden biridir. Bu görevi gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey, insanların hızlı bir şekilde yapması gereken basit işleri yapan şirketlere ulaşmak. Bu işler form doldurmayı veya web araştırmasını içerebilir.

Temel olarak herkes tıklama çalışmasını deneyebilir ve bunu yapmak için çok fazla beceriye ihtiyaç duymazsınız. İstediğiniz saatlerde çalışarak harçlığınızı bu işten çıkarabilirsiniz.

Bir Part-Time İş Yapın

Geçmişte, freelance çalışmaya ihtiyacı olan öğrenciler için bu  iş pek bir seçenek değildi. İşe gidemezseniz, fazladan bir gelir kaynağı bulmakta zorlanabilirdiniz. Neyse ki, artık saatlerce projeler üzerinde çalışmak isteyen insanlar için online olarak ayarlanmış düzinelerce web sitesi var.

Web siteleri tasarlayabilir, blog yazabilir veya yalnızca e-postaları yanıtlamak gibi temel idari işlemlerde yardımcı olabilirsiniz. Başlamak ve online olarak ne kadar kazanabileceğinizi görmek için Fiverr, Upwork, Sadece On gibi sitelere bakın.

Notlarınızı Satın

Diğer öğrencilere yardım ederek neden ekstra para kazanmıyorsunuz? Ders sırasında aldığınız notları başkalarıyla paylaşmaktan çekinmiyorsanız, internetten para kazanma yollarından birini buldunuz demektir! İnsanların, ders notlarınıza para ödemesini istediğiniz fiyatı seçebilir ve temel olarak derslerinizde dikkat ettiğiniz için ödüllendirilirsiniz.

Sadece notlarınızı satabileceğiniz sitelerin çoğunun, pazarlama ve barındırma gibi şeyler için kazandığınız paradan ufak bir miktar komisyon alacağını unutmayın. Dersleri Kurtaran Adam ve Notedu gibi sitelere başvurabilirsiniz.

Özel Ders Verin

Eğitiminizden en iyi şekilde faydalanmak için okulu bitirmeyi neden bekleyesiniz? Bir öğretmen olarak öğrendiklerinizi hemen satmaya başlayın. Alt sınıflardaki öğrencilere özel ders vermek en iyisidir çünkü bu konulara hakim olduğunuz için kendinizden çok daha emin olacaksınız.

Hatta boş zamanlarınızda insanlara satabileceğiniz online kurslar bile oluşturabilirsiniz böylece yüz yüze oturumlar için programınızda zaman bulmak zorunda kalmazsınız.

İnternetten Para Kazanma Oyunları

Yalnızca online oyun oynayarak internetten para kazanma konusunda kendinizi aşabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, internetten para kazanma artık hiç olmadığı kadar eğlenceli. Onlineoyun oynamayı seviyorsanız ve bu online oyunları oynama ve kazanma konusunda deneyiminiz varsa, yapmaktan hoşlandığınız şeyi yapmak için oynamayı ve para almayı düşünmelisiniz.

Ödeme almak için PlayStation, Xbox, Nintendo veya piyasadaki herhangi bir oyun konsolunu satın almanıza gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar, internet ve biraz oyun deneyimi. Anketlere katılarak, ürünleri test ederek ve web sitelerini inceleyerek daha fazla para kazanmak ister misiniz? Bunun için Survey Junkie ve Paid Viewpoint’e göz atın.

Swagbucks ile Para Kazanma

Bu, insanlara oyun oynama dahil belli görevleri yapmalarını sağlayan yasal bir web sitesidir. Web sitesi, örneğin video izlemek, alışveriş yapmak, ürün aramak ve oyun oynamak gibi çeşitli görevler sunar. Yeni başlayanlar için, çeşitli oyunlar için günlük özel tanıtımlara katılmaya başlayabilir ve deneyim kazanmadan önce biraz Swagbucks kazanabilir ve daha fazla kazanmaya başlayabilirsiniz.

InboxDollars ile Para Kazanma

Bu web sitesi, online oyun oynarken biraz para kazanmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken InboxDollars’a ücretsiz olarak kaydolmak ve hemen oyun oynamaya başlamak. Web sitesi, seçmeniz ve oynamanız için çeşitli oyunlar sunar. Başlarken günlük 10 $ kazanabilir ve ilerledikçe daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Point Club ile Para Kazanma

Point Club, online oyun oynamak, anket yapmak ve daha pek çok görevi yerine getirmenizi sağlayan popüler bir anket platformudur. Katılmak için kullanıcılar en az 13 yaşında olmalı ve geçerli bir e-posta adresine sahip olmanız gerekir. Üyeler sadece kayıt olduklarında bile 5 dolar alırlar.

Bingo Mania ile Para Kazanma

Tombalayı seviyor musun? Bunu yaparsanız, online olarak tombala oynayarak biraz para kazanma şansınız olur. Bingo Mania günlük olarak çeşitli tombala oyunları sunar ve 1 dolar kazanmaya başlarsınız ve kazanan ilan edilene kadar para artar. Burada sunulan oyunların tümü tombala oyunudur. 

Pogo ile Para Kazanma

Yeni başlayanlar için bu site, bir oyun sitesi gibi görünmeyebilir çünkü jetonları toplayabilmeniz için ilk beş güne ait reklamları görüntülemek zorunda kalacaksınız. Farklı belirleyici ve bağımlılık yapan oyunlara katılmak ve bu oyunlardan para kazanmak için bu belirteçleri kullanacaksınız. Ek olarak, şanslı bir kazanan için günlük 10.000 dolarlık ödül parası vardır. Ne kadar çok oynarsanız, para kazanma şansınız o kadar fazla olur.

Gamesville ile Para Kazanma

Bu, internetteki ilk ve en popüler ücretsiz web tabanlı oyun sitesi olarak kabul edilir. Oyun oynamak ve kazanmak, yüksek puanlar ve slotlar kazanmak için Gamesville ödülleri kazanırsınız. Daha sonra Gamesville ödüllerinizi nakit paraya ve diğer heyecan verici ödüllere dönüştürmenize izin verilir. Bu oyun ayrıca Gamesville ödülü kazanmak istemeyenler için nakit para yarışmaları da sunuyor.

Paid Game Player ile Para Kazanma

Bu oyun sitesi, online oyun severlere,  favori oyunlarının tadını çıkarırken biraz para kazanma şansı sunuyor. Oyuncu hesabına kaydolduktan sonra, kendi sitelerinde 600’den fazla farklı oyuna erişme şansına sahip olacaksınız. Ancak, kayıt yaptırıp para kazanmaya başlamak için en az 18 yaşında olmanız gerekir. Oyunlar online bir kumarhane, bulmaca oyunları, arcade oyunları ve daha fazlasını içerir.

Second Life ile Para Kazanma

Bu, bugün internet üzerindeki en büyük oyun siteleri arasında sayılmaktadır. Bu site mülk alım satımını (sanal emlak) teşvik eder, içerik yaratır ve satar, cihazlar satar, kıyafet satar, rock konserleri, etkinlikler ve oyunlar gösterir.. Bu fikrin arkasındaki amaç, diğer insanları mağazaya çekmektir.

Clip 2Play ile Para Kazanma

Bu web sitesinde gerçekleşen çok sayıda günlük turnuva var. Oynanan oyunların çoğu flash oyunlardır ve oyuncular birbirleriyle savaşırlar ve kazananlar günün sonunda açıklanır. Çoğu durumda, 50 maç kazanan olarak seçilir ve ödüllendirilir. Ek olarak, yaptığınız her tavsiye için 10 puan kazanabileceğiniz bir tavsiye programı var. Puanları nakit olarak kullanabilirsiniz.

GSN Cash Games ile Para Kazanma

Bu online oyun platformu kelime oyunları, arcade, kart, strateji, bulmaca ve online oyunculara hitap eden diğer heyecan verici oyunlar sunar. İşin iyi yanı, bir yarışmaya girmeden önce bir oyunu denemenize izin verilmesidir. Bu, diğer oyuncularla oynamaya başlamadan önce oyunu hissetme ve anlama şansını verir. Ayrıca, yeteneklerinize göre eşleşirsiniz. Bu, rakiplerinizle adil bir şekilde eşleştirildiğiniz anlamına gelir. Yani oyunları kazanma şansını arttırır.

İnternetten Para Kazanma Forum

R10 ve Donanım Haber, WMaraci, İyinet gibi forum sitelerinden internette para kazanma ile ilgili fikirler alabilirsiniz.

Evde İnternetten Para Kazanmanın Yolları

Evde internetten para kazanma yöntemlerini öğrenmek ister misiniz?

Ücretsiz bir Amazon hediye kartı alın

MyPoints’e kaydolun ve ücretsiz bir şekilde 10 $ Amazon hediye kartı kazanın. Başlamak çok kolaydır. MyPoints aracılığıyla 1.900’den fazla online perakendeci şirketten alışveriş yapın ve alışverişlerinizde puan kazanın. Puanlarınızı hediye kartları, seyahat milleri ve daha fazlası olarak kazanmak için 75’in üzerinde perakende, restoran ve seyahat ortağında kullanabilirsiniz.

Boş zamanlarınızda video izlemeyi sever misiniz? Artık film fragmanları, haberler, ünlü videolar ve her türlü diğer videoları içeren içerikleri izleyerek ödeme alabilirsiniz.

Swagbucks gibi siteler, sizden bazı videoları izlemenizi ve beğenmenizi istiyor. Önceden size söylenecek belirli bir süreyi izlemek zorundasınız. Ayda 200 dolardan fazla kazanabilirsiniz. 

Veri girişi yapın

Bilgi girmek için doğru ve hızlı yazma becerilerinizi kullanın. Bionluk, Sadece On veya Upwork’ü kullanın. Kendiniz için veri girişi ve idari işler bulun. Bu işler telekomünikasyon yoluyla kolayca yapılabilir.

Online odak gruplarına katılın

Mobrog ve Ben Derim Ki gibi online odak gruplarına katılın ve çek, hediye kartı veya nakit ödeme alın. 

İnternetten Para Kazanma Siteleri

İnternetten para kazanma için birçok farklı sitede yararlanabilirsiniz. Peki bu siteler nelerdir?

WordPress

WordPress dünyada en çok kullanılan web sitesi yazılımlarından birisidir. İçinde yüzlerce farklı ücretsiz tema bulunan WordPress üzerinden kendinize şık bir site tasarlayabilir ve niş bir konu üzerinde içerikler yayınlayabilirsiniz. Böylece Google Adsense üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz.

WooCommerce

WooCommerce, ücretsiz bir e-ticaret sitesi altyapısı sunar. Böylece niş ürün gruplarını bu e-ticaret sitesi üzerinden satabilirsiniz.

Hostinger

Hostinger sitesi üzerinden satış ortaklığı sistemiyle, ürün satışlarından çok iyi para kazanabilirsiniz. Ücretsiz olarak Hostinger sitesine üye olarak hemen işinizi başlatabilirsiniz.

Hosting24

Zaman zaman büyük şirketler ve markalar, işlerini internete taşımadıkları için hosting ve domain satın almazlar. Bu yüzden bu tür markaları tespit ederek domain ve hosting satın alabilirsiniz. Bu şekilde satın alma ve tekrar pazarlama yaparak para kazanmanız mümkündür. 

UserTesting

Kullanıcı deneyimi artık çağımızda büyük bir önem kazandı. Eğer web sitesi tasarımından anlıyorsanız kullanım hatalarını tespit edebilir ve geri bildirim sağlayarak para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma için yapmanız gereken tek şey web sitelerini inceleyerek kullanıcı deneyimine uygun olup olmadıklarını test etmek. 

Bunun için UserTesting dışında Ubertesters, Testbirds, Userlytics, TryMyUI ve Userfeel gibi web sitelerini kullanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Anket

Anket doldurarak para kazanmak isterseniz sizlerle paylaşacağımız internet sitelerine ücretsiz üye olabilirsiniz. 

Swagbucks

Ödül kazanmak için çok çeşitli yollar var. Özel üyelik bonusu bile var! Swagbucks en büyük ve en güvenilir anket sitesidir. Şimdiye kadar dünyadaki üyelere 600.000.000 dolardan fazla ödül verdiler. Oyun oynamak, teklif almak, internetten arama yapmak, online alışveriş yapmak ve video izlemek için ödüller sunuyorlar! Para, kuponlar ve ödül çekilişi gibi ödüller sitede bulunuyor. Bu sitede 1 saatte 35 TL kazanabilirsiniz. 

ClixSense

2007 yılında açılan bu site, anket dolduran kişilere bugüne kadar yaklaşık toplam 240 milyon lira verdi. ClixSense çok güvenilir ve internetten para kazanma sağlayan bir sitedir. Bu sitede yalnızca anket doldurarak değil video izleyerek, reklamları tıklayarak ve size verilen kelimeleri Google’da aratarak da para kazanabilirsiniz. 

My İyo

My İyo iyi para kazandıran bir anket sitesi. 10 yıldır sektörde faaliyet gösteren bu sitede anket başına belirli bir puan kazanıyorsunuz. Kayıt olduğunuzda anında 600 puan kazanmanız kesin. 100 puan karşılığında 0.61 TL kazanıyorsunuz. Eğer bir kişi sizin referansınız ile bu siteye üye olursa 500 puan kazanıyorsunuz. 

Fikir Pazarı

Research Now şirketinin Türkiye’deki şubesi olan Fikir Pazarı internetten para kazanma yolu olan anketlerden size gelir sağlıyor. Burada her anketten puan kazanıyorsunuz. Puanlar karşılığında nakit para yerine CarreFourSA hediye çeki kazanıyorsunuz.

My Survey

Bu internet sitesine ücretsiz üye oluyorsunuz. Paypal üzerinden ödeme yapan sistem, ülkemiz için biraz farklı işliyor. Çünkü artık ülkemizde Paypal ödeme sistemi bulunmuyor. Bu yüzden anket doldurarak para kazanmak yerine puanları BiTaksi, D&R ve Çiçek Sepeti gibi yerlerde hediye çeki olarak kullanabilme imkanınız oluyor.

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum

İnternetten para kazanma yollarını makalemizde açıklamaya devam ediyoruz. 

İnternetten Para Kazanma Fikirleri

Dijital bir çağda yaşadığımız için internet üzerinden yüzlerce farklı yöntemle yasal olarak para kazanmak mümkün. Makalemizi okumaya devam ederek birçok yöntemi kolayca uygulayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Amazon

Amazon’un kullanılmış kitap satan küçük bir web sitesi olarak başladığına inanmak zor. Şu an 602 milyar dolar değerinde olan dünyanın en büyük perakendecisi olarak katlanarak büyümeye devam ediyor ve bazı finansal uzmanlar şirketin yakında 1 trilyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyorlar.

Amazon, online alışveriş için sadece sizin gitmeniz gereken bir yer deği  aynı zamanda Amazon Studios aracılığıyla TV şovları ve filmler de yapıyor. Zappos, IMBD, Audible, Goodreads ve Twitch.tv aslında Amazon’un sahip olduğu şirketlerden birkaçı…

Şirket büyüdükçe, satıcılar için pazarlar da vardır ve şirket çok farklı hizmetler ve ürünler sunduğundan, fazladan para kazanmak, evden çalışmak isteyen insanlar için benzersiz işler ve ek gelirler yaratabilirler. Tabii ki, satıcı olmalısınız.

Amazon ile para kazanmanın yollarını keşfetmeye hazırsanız, bunlar en iyi seçeneklerden bazılarıdır.

Amazon’daki FBA’yı kullanarak bir ürün satmak

FBA, Amazon tarafından yerine getirilen ve bir satıcı olarak yapmanız gereken tek şey, ürün envanterinizi Amazon’un deposuna göndermek ve sizin için sevkiyatını sağlamaktır.

Bazı tüccarlar, Amazon’a komisyon ödememek için ürünleri kendileri göndermeyi seçiyorlar. Bunu yapmanın avantajları ve dezavantajları var ancak ürününüz yüksek hacimli satıyorsa, FBA ile gönderilmesi en mantıklı olanıdır.

Amazon ile para kazanmanın yolları hakkında bu makalede listelenen tüm seçeneklerin dışında bir satıcı olmak, ek gelir elde etmek için size en büyük fırsatı sunar. Ancak aynı zamanda en fazla araştırma yapmanız gereken de bir alandır. 

Amazon’da bir ürün satmak, fazladan gelir elde etmek için harika bir yol olabilir ancak ilk önce çok iyi araştırma yapmanız gerekir. Öncelikle özen göstermezseniz, para kaybetme riskiniz vardır. Amazon’a araştırma yapmadan giren çok kişi para kaybetti. 

Amazon’da yapılan en büyük hatalar

Amazon’da ürün satmak ve başlamadan önce araştırmanın kritik bir faktör olduğunu bilmek önemlidir. Amazon’da ticaret yapan bir girişimci yaptığı hatayı şöyle açıklıyor. 

“Amazon’da iş yapmadan önce araştırma yapmamak benim için en büyük hataydı. Kısaca, 1000 birim satın almadan önce ürünle ilgili yeterince araştırma yapmadım. Çin’den gelen nakliye masrafları perakende satış fiyatına dahil edildikten sonra, ürünün (rakiplerin fiyatlarına göre) satışının çok pahalı olduğu ortaya çıktı ve zarar ettim.

Amazon’da nasıl satış yapılacağını gerçekten öğrenmek istiyorsanız, işinde iyi olan diğer insanlarla ilgili makaleler okumak, onlarla konuşmak ve çok fazla özen göstermek gerekir.

Amazon hakkındaki harika şey, ürününüzü tıklayabilecek ve umarım satın alabilecek potansiyel müşterilerin sayısıdır. Dezavantajı, sizinle aynı şeyi yapan diğer satıcıların sert rekabetiyle karşı karşıya kalmanızdır.

Ancak, fırsat hala orada ve size Amazon’da satış yapmanın ve para kazanmanın mümkün olduğunu söylemek için buradayım.

Satış yapmadan önce Amazon’u anlamak

Amazon’da bir ürün satma rekabeti yüksektir. Satmayı seçtiğiniz ürünün satış yapıp yapmayacağını bile kim bilebilir? Birazcık kumar oynarsınız ancak Amazon’un kurallarını ve tuhaflıklarını anladığınızda, özellikle bayramlarda ve özel günlerde çok kazançlı olabilir.

Diyelim ki, Amazon’da ürün araştırmanızı yaptıktan sonra, kolayca Alibaba’dan temin edebileceğiniz bir yağdanlık satmak istiyorsunuz. Büyük olasılıkla, bu ürünü satan ilk kişi siz değilsiniz. Başarılı olmak için bir şeyi satan ilk veya tek kişi olman gerekmez. Ancak, yüksek bir miktarını satmaya başlarsanız şansınız yükselir, başka bir satıcı bunu görecek ve satış taktiklerinizi izleyecektir.

Unutulmaması gereken başka bir şey, satmaya başlamadan önce birçok öğe kategorisinin Amazon’dan onay alması gerektiğidir. Buna “açık kategoriler” denir. Amazon’dan onay alması gereken ürün kategorileri genel olarak bakkaliye, mücevher ve güzellik gibi kategorilerdir. 

Açık ürün kategorisi süreçleri belirsizdir. Satın aldığınız ve satmayı düşündüğünüz ürünler için Amazon faturası göndermelisiniz. Amazon’da ilk kez satış yapanlar için bu durum bir çelişki olabilir çünkü yeterli envanterin kanıtlanması beklenir ancak satışı onaylamanız mümkün olmayabilir.

Amazon çok büyük bir şirket olduğu için, gerçek bir insanla konuşmak çoğu zaman mümkün olmaz. Amazon gibi devasa şirketlerle gelen birçok hayal kırıklığından sadece bir tanesidir. Fakat onaylanıp satmaya başladığınızda, işi sürdürmek için çok uzun saatler ayırmanız gerekmez. 

Amazon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Amazon hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela Çin’den ürün tedarik ediyorsanız, Çin’in özellikle Çin Yeni Yılı olmak üzere çok fazla tatil geçirdiğini unutmayın. Temel olarak, bu, Çin’in Şubat ve Mart ayları arasında bir aylığına kapatıldığı anlamına geliyor.

Amazon ücretlerini doğru hesaplayın

Amazon’un ücretlerini dikkatlice hesapladığınızdan emin olun. Amazon’un indirimi, nakliye ücretlerinden satıcınızın aboneliğine kadar önemlidir. Amazon satıcılarının yarattığı çok sayıda hesap makinesi vardır, bir satıcının ne kadar ücrete mal olduğu konusunda biraz şeffaflık sağlamaya yardımcı olur böylece gelirinizi doğru bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca, nakliye ücretlerinizi de dikkatlice hesaplayın. Çin’den tedarik ediyorsanız, nakliye maliyetlerinin en düşük seviyeye nasıl çıkacağını anlayın.

Bir ürünün kaynağını kelimenin tam anlamıyla yaşadığı yerin yakınlarındaki bir şehirde bulabilirseniz uluslararası nakliye ücretlerinden kaçınabildiğiniz için daha yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Ürününüzü özel etiketleyin

Amazon’daki rekabetin bir kısmından kaçınmak için, birçok satıcı öğelerini özel olarak etiketlemeyi seçti bu da Amazon’da kendi başlarına kaydetmeleri anlamına geliyor. Özel etiketleme işlemi, yalnızca Alibaba’dan bir ürün alıp satmaktan daha karmaşıktır.

Kendi markalı ürününüzü Amazon’da satmanın yanı sıra, listenizde her zaman tam kontrol sahibi olmanız ve gerekirse ürününüzde değişiklikler yapabilmeniz anlamına gelir. Diyelim ki müşterilerinizin ürününüzün belirli bir özelliği hakkında şikayette bulunduklarını, daha sonra üzerinde değişiklik yapabileceğinizi varsayalım.

Örneğin, kalem sattığınızı, ancak silginin daha iyi çalışmasını istediklerini ve kalemin daha iyi olması gerektiğini belirten olumsuz eleştirilerin çok olduğunu fark edelim. Daha sonra bu önerileri, kullanıcılardan alıp kendi kaleminizi hazırlayabilir ve markalaşmasını sağlayabilirsiniz.

Perakende arbitraj

Bu, özel etiketlemenin tam tersidir. Perakende arbitrajı, düşük alım ve yüksek satış anlamına gelir. Bazı satıcılar tüm satışlarını sadece perakende olarak yaparlar ve kendileri için kazançlı bir niş oluştururlar.

Perakende arbitraj yapan birçok satıcı, nakliye maliyetinden kaçınmaya çalışır yani, Çin’den yapılan nakliye çok pahalıdır ve karınızı tüketir. Bu nedenle doğrudan doğrudan yere gidip satacağını düşündükleri ucuz ürünlere yüklenirler. Bu nedenle birçok satıcı, en iyi ve en ucuz fırsatları bulmak için yerel mağazalarda gezinerek çok fazla zaman harcıyor. Tasfiye edilen birçok ürünü alıp Amazon’a satıyorlar.

Yerel mağazalara ve toptancılara göz atın ve Amazon’da ne kadar sattığını görmek ve öğeleri taramak için bir uygulama kullanın. Daha sonra, satmaya değer bir ürün olup olmayacağına karar vermek için geçmişte başarılı olanlarla ilgili bilgilerinizi kullanın.

Perakende arbitrajı herkes için uygun değildir, çünkü çılgın tasfiye satışı olan yerleri bulmak çok fazla araştırma ve zaman gerektirir.

Bir Amazon ortağı olun

Affiliate marketing yani satış ortaklığı, iyi bir trafik hacmi yaratan bir blog veya web siteniz varsa pasif bir gelir elde etmenin mükemmel bir yoludur. Bir Amazon ortağı olun ve sitenizdeki çeşitli Amazon ürünlerine özel Amazon linkleri ekleyerek komisyon kazanın.

Buradaki fikir, blogunuzla veya web sitenizin misyonuyla uyumlu ürünleri tanıtmaktır. Bu nedenle, etkili bir şekilde seyahat etmekle ilgili bir web siteniz varsa kulaklıklar, sırt çantaları, sağlam valizler veya kırışmayan giysiler gibi öğeleri tanıtabilirsiniz.

Web sitenizi ziyaret eden bir kişi satış ortaklığı bağlantısını tıkladığında, biraz para kazanırsınız. Herhangi bir üründen yüzde 4 ile yüzde 8,5 arasında bir satış kazanabilirsiniz. Komisyonların genel olarak gerçekten düşük olduğunu ve bu nedenle siteniz için önemli miktarda trafik gerektiğine dikkat edin. Sayfa görüntülemeleri arttıkça, linklerin tıklanma ihtimali de artar. 

Amazon, ürünlerin büyük bölümünde ilerici bir kazanç yapısı sunar ve sitenizden ne kadar çok tıklama ve satın alma işlemi yaparsanız o kadar fazla kazanabilirsiniz.

Amazon’da bir e-kitap yayınlayın

Amazon’da bir e-kitap yayınlayabilirsiniz ve her sattığınızda, Amazon girişin yüzde 35-70’i arasında bir komisyon alır.

Ne düşündüğünü biliyorum. Ben? Bir kitap yazmak? Bu delilik, bunun için zamanım yok hatta nereden başlayacağımı bile bilmiyorum! Bir e-kitap yazmak ve yayınlamak olanaksız geliyor ve bunu kişisel olarak yapmadım, ama Amazon’da hevesli bir okuyucuyum çünkü bu konuda çok şey biliyorum.

Yıllar boyunca, Amazon’da yayınlanmak için potansiyel bir Pulitzer Ödüllü kitabı oluşturmanıza gerek olmadığını öğrendim. Kendi kendini yayınlayan bir platform olduğu için herkes bunu yapabilir ve birçok yazar Amazon’u kendi konusundaki uzmanlıklarını güçlendirmeye yardımcı olmak için kullanmıştır.

Tutkuyla hissettiğiniz bir şey hakkında yazabilir ve yayınlayabilirsiniz. Buradaki kitapların birçoğu 100 sayfanın altında ve çok kolay okunabilir. Üstelik hepsi de gayet kalitelidir.

Yaratıcı yazılardan hoşlanıyorsanız veya belirli konularda uzman bilginiz varsa, Amazon’a bir e-kitap yazmayı düşünün.

Online olarak yayınladığınız her şeyde olduğu gibi, onu tanıtmak, kitabı tanıtmak ve pazarlamak için proaktif olmanız gerekir. Sırf Amazon’da yayınlaman, müşterilerin kitabını sürekli satın alacağı anlamına gelmez.

Amazon’da el yapımı ürünler satın

Satış pazarına hâkim olmanın yanı sıra, çanta veya mücevher gibi el yapımı ürünler üretip satıyorsanız, mallarınızı Amazon üzerinden satmayı deneyebilirsiniz. Pazar doğrudan Etsy ve eBay ile rekabet eder.

El yapımı ürünler satmanın avantajları ve dezavantajları vardır. Birincisi, genel erişim büyüktür ve komisyon ücretleri bunu yansıtmaktadır.

ücretler Etsy’den çok daha yüksektir çünkü yüzde 15 komisyon ve minimum 1 $ başvuru ücreti alıyorlar, Etsy ise yüzde 3,5 komisyon ve 20 sent ürün listeleme ücreti alıyor. Açıkçası, Amazon’un dünya çapındaki büyük kitlesi için daha yüksek bir fiyat ödüyorsunuz ancak kar marjınız düşük olacak.

El yapımı ürünler üretip satıyorsanız, ürünleriniz belirli kategorilere girdiği ve “tamamen elle, elle değiştirilmiş veya el ile monte edilmiş ve el yapımı olarak el yapımı yapılması şartıyla, Amazon Handmade’e katılmak için başvurabilirsiniz.  Kuralları katı, bu yüzden onaylanması gerekenleri kontrol etmelisiniz.

Tasarımlarınızı Amazon Merch ile satın

Temel olarak, diğer tüccarların satın almaları için bir tişört tasarımı sunabilirsiniz. Tasarımcılar ve baskılı tişört satmak isteyenlerle buluşmanın harika bir yolu. Birçok satış uyarısında olduğu gibi, gerçekten bu pazar rekabetçi olabilir.

Muhtemelen sizi zengin etmeyecek ve tasarımlarınızdan herhangi birini bile satmayabilirsiniz ancak denemeniz için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Eğer yaratıcıysanız ve nasıl havalı tasarımlar yapılacağını biliyorsanız denemeye değerdir.

Bir tasarım satma fırsatları, trend veya mevsimlik olan şeylerle yakından ilgilidir. Seçimlerdeki siyasi tişörtleri hatırlıyor musunuz? Trendleri izlerseniz tişört baskı işinde başarı yakalayabilirsiniz. Birçok Amazon satış fırsatında olduğu gibi, tasarımlarınızı yüklemeden önce Amazon’dan onay almanız gerekir.

İnternetten Para Kazanma Bitcoin

Bireylerin internetten para kazanma için Bitcoin’den kazanabilmelerinin birkaç yolu vardır. Ne yazık ki, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi, bedava yemek diye bir şey yoktur. Bitcoin’den para kazanmanın tüm yolları, sizin zamanınız ya da bilginiz ya da bilgisayarınızın işlem gücü olsun, karşılığında bir şey isteyecektir.

Aşağıda ana hatlarıyla verilen yöntemlerden bazıları asgari çabayı içerecek ancak asgari getiri ile sonuçlanacaktır. Bitcoin kazanmanın diğer yolları daha kazançlı olabilir ancak sektör ve pazar hakkında belirli bir bilgi ve uzmanlığa sahip olmanızı gerektirir.

Bu nedenle, bazılarına göre Bitcoin ve genel olarak kripto para birimi, para kazanmanın kolay bir yolu gibi görünse de, bazılarının zorunlu bilgi olmadan yapabileceği kadar kolay birşey değildir.

Bununla birlikte, online Bitcoin kazanma ile ilgileniyorsanız, en az zor olan ve en az para kazanacağınız yöntemden mevcut olan daha önemli rollere kadar Bitcoin ekosisteminde aşağıdaki seçeneklerden bazılarını dikkate almak faydalı olabilir.

Mikro kazanç

Her ne kadar mikro kazançlar Bitcoin kazanmanın en kolay yöntemi olsa da, özellikle yatırım yapılacak para miktarını dikkate alarak, tartışılan tüm yöntemleri en çok tüketen kişidir.

Mikro kazançlı web siteleri küçük işleri tamamlamak için size Bitcoin’de ödeme yapar. Buna karşılık küçük miktarda Bitcoin alabilirsiniz. En popüler mikro kazanç biçimleri aşağıdaki gibidir.

Tıklama ücretli web siteleri

Adından da anlaşıldığı gibi, bu web siteleri belirli web sitelerini ziyaret etmek veya belirli reklamları görüntülemek için kullanıcılara Bitcoin’de ödeme yapar. Tıklamalar ve görünümler için Bitcoin’de göz ardı edilebilecek miktarlarda ödeme yapacak pek çok PTC web sitesi vardır. Ads4BTC muhtemelen en meşhur ve en popüler olanıdır.

Cryptorocket

Cryptorocket web sitesi kullanıcıların 5 saniyelik, 10 saniyelik veya 20 saniyelik reklamları görüntülemelerini ve her biri için farklı ücretler almasını sağlar.

Ads4BTC

Ads4BTC tarafından sunulan fiyatlara bağlı olarak, bütün bir gün boyunca 20 saniyelik bir reklam izlerseniz, günde 10 dolardan az para kazanırsınız. Bu nedenle, bu çoğu için uygun bir seçenek olmayabilir.

Bitcoin faucets

Bir Bitcoin faucet, kullanıcılarına, web sitelerine reklam vererek para kazanıp reklamları ziyaret eden veya anketleri tamamlayan kişilere küçük miktarlarda Bitcoin’i veren bir web sitesi türüdür.

Bu endüstri, bugün önde gelen Bitcoin web sitelerinde trafiğin yüzde 50’sinden fazlasına sahiptir. Bu sistem, ziyaretçilerin, getirdiğiniz ziyaretçilere verdikleri Bitcoin miktarını kazanmasını sağlar.

Bu, kullanıcıların farklı faucet sistemlerinde hızlıca gezinmelerini ve ziyaret ettiğiniz her faucet için rotasyon linkleri aracılığıyla komisyon kazanmalarını sağlayan bir Bitcoin faucet kullanmasıyla sonuçlandı.

Bununla birlikte, PTC web sitelerine benzer şekilde, Bitcoin faucets iyi para kazanmak için gerçekçi bir yol değildir ve en iyileri bile kullanıcıların günde sadece 1-2 dolardan kazanmalarını sağlar.

Mikro işler

Mikro işler, küçük miktarlarda Bitcoin için tamamlanabilecek küçük görevlerdir. Coinworker gibi web siteleri, bir tarayıcı ile başarılı bir şekilde uyumlu olup olmadığını görmek için basitçe bir eklentiyi test etmek ya da sadece bir gönderiyi retweetlemek gibi bir görev içerebilir.

Yine, para küçük ama PTC web sitelerinden ve faucet sistemlerden biraz daha fazla kazanma potansiyeli var.

Bitcoin makaleleri

Bitcoin hakkında bilgiliyseniz, genel olarak kripto para birimi endüstrisi hakkında istekli ve bilgilerinizi paylaşmaya istekliyseniz ve paylaşabiliyorsanız, bunu yaparak Bitcoin de kazanabilirsiniz.

Bitcoin hakkında yazarak kazanılabilecek miktar değişir ancak konuyla ilgili sahip olduğunuz uzmanlık seviyesine bağlı olarak oldukça kazançlı olabilir.

Bitcointalk ödülleri

Birçok yeni kripto para şirketi de YouTube videoları oluşturmak, blog yazmak ve sosyal medyada yayınlamak gibi diğer işleri yapmak için ödüller sunuyor. Kaç takipçiniz olduğuna bağlı olarak farklı miktarlar kazanacaksınız böylece Facebook veya Twitter hesaplarınızı oluşturup farklı kampanyalara katılabilirsiniz. Genellikle ICO alım satımı gerçekleştirdikten ve şirketin tanıtımını yaptıktan sonra size ödeme yapılır.

Blog ve haber siteleri için yazma

Bu noktada, iyi para kazanma potansiyeli artmaya başlasa da, Bitcoin hakkında bilgi için gerekli şartlar aynı zamanda artmaktadır.

Bitcoin’i ve diğer kripto para birimlerini tartışmak için özel bilgi sahibi yazarlar gerektiren ve gittikçe artan sayıda blog ve haber sitesi var ve konu hakkındaki hakimiyet seviyenize bağlı olarak, iyi kalitede yazarlar için sınırsız sayıda seçenek var. 1000 kelime başına 30-100 dolar arasında ödeniyor.

Bu seviyede, yazarlar Bitcoin veya nakit para birimi cinsi ödeme yöntemlerini de seçebilirler. Coinality gibi web siteleri, online Bitcoin hakkında yazılan işleri bulmak ve bu işe başlamak için iyi bir yerdir.

Satış ortaklığı

Bitcoin için yazı yolunu izlerseniz ve blogunuz veya web siteniz başarılı olursa, Bitcoin satış ortaklığı yoluyla para kazanma potansiyeli vardır. Bu, mevcut bir Bitcoin işine getirdiğiniz her tavsiye için belirli bir komisyon yüzdesini alabileceğiniz bir pazarlama şeklidir.

İşletme bir satış ortaklığı programı işletiyorsa ve blogunuz işletmeye bağlı olan ve sunulan ürünü satın alan yeterli kişi tarafından okunursa, komisyonlar orijinal blog gönderisinin hazırlanması dışında asgari harcama için potansiyel olarak sınırsız olabilir.

Bitcoin ile ilgili hizmetler sunmak

Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, uzmanlık seviyeniz teknik değil yazılı olanlardan daha fazlaysa, kripto para birimleri geliştirme projelerine katılmak için birçok fırsat vardır.

Şu anda kripto para birimi sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin çoğu, sınırlı altyapıya sahip işletmelere giriş yapmaktadır. Bu nedenle, genellikle yazılım geliştiricilerden web geliştiricilere, madencilik uzmanlarına ve dijital pazarlamacılara kadar her şeye ihtiyaç duyarlar.

Başlangıç ​​boyutuna bağlı olarak, bunun gibi bir pozisyon, uzaktan tamamlanabilen bir sözleşmeli iş olabilir veya alternatif olarak tam zamanlı bir iş olabilir. Bunun gibi bir pozisyondan kazanılabilecek miktar açık bir şekilde pozisyonun türüne, bu iş için getirdiğiniz uzmanlık seviyesine ve harcayacağınız saat sayısına bağlıdır.

Bitcoin kredi sistemi

Bitcoin kredi sistemi konusunda potansiyel olarak önemli kazançlar vardır ancak aynı zamanda önemli riskler de vardır. Bitcoin kredi sistemi, Bitbond gibi aracı web siteleri aracılığıyla çalışma eğilimindedir ve konsept göründüğü kadar basittir.

Bitcoin’inizi belli bir ilgi düzeyinde başka bir kişiye ödünç veren bir banka gibi davranırsınız. Piyasa düzenlemeye girmediğinden, faiz seviyeleri genellikle standart banka oranından çok daha yüksektir bu da yüksek getiri potansiyeli olduğu anlamına gelir.

Ancak işin aslı, işlemin düzenlenmemiş niteliği, borçlunun Bitcoin’i size geri ödememesi durumunda, borcunuzu geri almak için pek fazla yaptırım yoktur. Bununla birlikte, doğru kullanılırsa, bu sektörde çok büyük bir potansiyel pazar var.

Bitcoin madenciliği

Bitcoin endüstrisine erkenden girenler, Bitcoin madenciliği yoluyla önemli paralar kazandılar. Bitcoin madenciliği yeni paraların yaratıldığı işlemdir. Madencilik belirli bilgisayar programları kullanılarak gerçekleştirilir ve madencinin bilgisayarının işleme gücünü kullanır.

Başlangıçta, Bitcoin madenciliği nispeten basitti ve en erken madenciler binlerce Bitcoin’i sınırlı harcama yaparak çıkarabildiler.

Monero madenciliği

Bununla birlikte, aynı zamanda, Bitcoin’in değeri bugünkü gibi yüksek değildi ve bu nedenle madencilikten elde edilen büyük karlar, Bitcoin’in değerinin yükselmeye başlamasından birkaç yıl sonraya kadar gerçekleşmeye başlamamıştı.

Günümüzde, Bitcoin madenciliği çok daha zor. Madencilik yapılan her Bitcoin daha fazla işlem gücü gerektirir ve bu nedenle Bitcoin madenciliği artık önemli işlem gücü gerektirir ve artık özel ekipman olmadan yapılamaz.

Ek olarak, bu ekipmana güç sağlamak için kullanılan elektriğin maliyeti olağanüstüdür. Bitcoin madenciliği şu anda Fas’ın bir günde kullandığı kadar elektrik gücü kullandığı tahmin etmektedir.

Bu nedenle çoğu Bitcoin madenciliği, büyük miktarlarda işlem donanımı satın almanın yanı sıra kendilerini son derece ucuz elektriğe sahip bir alana yerleştirmek suretiyle indirim yaparak büyük ölçüde kâr elde eden şirketler tarafından devralındı.

Bu nedenle Çin, bugüne kadarki en büyük Bitcoin madenciliği ülkesidir ve bunu Gürcistan, İsveç ve Amerika izlemektedir.

İnternetten Ciddi Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarını size anlatmaya devam ediyoruz. Eğer ben küçük paralar kazanmakla ilgilenmiyorum. Ben ciddi şekilde internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız o halde kripto para alım satımına yönelmeniz gerekli. Büyük paralar kazanabileceğiniz bu işin büyük riski de olduğunu bilmelisiniz.

Coinbase veya CEX gibi web siteleri, kullanıcıların kredi kartı veya banka kartı ile şifreli para birimini veya alternatif olarak bir banka havalesi yoluyla satın almalarını sağlar. Satın aldıktan sonra, Bitcoin’inizi, hangi borsada işlem yapmak istediğinize aktarabilirsiniz. Ticaret yapmayı düşünmek isterseniz, seçeneklerden bazıları aşağıdaki gibidir.

Günlük ticaret

Günlük alım satım, piyasadaki küçük, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarına bağlı olarak aynı gün Bitcoin’leri alıp satıyor. Bu tür dalgalanmalar, pazar eğilimlerine veya basitçe söylentilere dayanabilir. Yatırımcılar, Bitcoin’i diğer kripto para birimleri ile ya da dolar, euro ve lira gibi fiili para birimleriyle işlem yapabilirler.

Trading botları

Kendi Bitcoin trading botunuzu çalıştırmak, doğru şekilde yapıldığında iyi getiri sağlayabilen gelişmiş bir yöntemdir. Çoğu insan bütün gün listeleri takip edemez. Kripto paraları genel olarak pasif bir gelir kaynağı olarak görür. Bu yüzden otomatik alım ve satım yapan trading botlarını kullanır. 

3Commas

3Commas, Bittrex, BitFinex, Binance, Bitstamp, KuCoin, Poloniex, GDAX, Cryptopia, Huobi ve YOBIT dahil birçok borsa ile çalışan çok popüler bir işlem botudur. Bot, web tabanlı bir hizmet olduğu için herhangi bir cihazla 7 gün ve 24 saat çalışır. Böylece ticari panonuzu mobil, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda izleyebilirsiniz. Zararı durdurma ve kar elde etme hedefleri belirlemenize olanak tanır ve aynı zamanda en başarılı yatırımcılarının işlemlerini kopyalamanıza olanak tanıyan sosyal bir ticaret yönüne sahiptir.

Cryptohopper

Cryptohopper, bulut tabanlı bir ticaret botudur yani bilgisayar başında olsanız da olmasanız da, günün 24 saati kripto para ticareti yapabilir. Sistem, teknik göstergelerde işlem yapmanıza veya satın alma sinyalleri gönderen bir sisteme abone olmanıza izin verir. Web sitelerine göre, profesyonel dış sinyalleri birleştiren ilk ve tek otomatik kripto para alım satım botudur.

CryptoTrader

CryptoTrader botu, kullanıcılara botu kendi sistemlerine kurmalarını gerektirmeden tam otomatik işlem çözümleri sunan bulut tabanlı bir işlem botudur. CryptoTrader, kullanıcıların en sevdikleri alım satım stratejilerini veya alternatif olarak kendi geliştirdikleri stratejileri satmalarını sağlayan bir pazar yeri stratejisine sahiptir.

Fark kontratları

Günlük işlemlere benzer olmasına rağmen, fark kontratları aslında herhangi bir Bitcoin almayı veya satmayı içermez. Bunun yerine, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir kontrat satın alırsınız. Bu yüzden aslında Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine sahip olmanız veya saklamanız gerekmez. Bunun avantajlarından biri, Bitcoin’i kısaltabileceğinizdir. Yani fiyat düşerse kârınız artar, bu da işlemlerinizi korumanıza izin verir.

Dezavantajlardan biri, herhangi bir Bitcoin’in veya kripto paranın kontrolüne sahibi olmadığınız için işlem yaptığınız Bitcoin üzerinde kontrol sahibi olmamanızdır. Bu nedenle, yalnızca ticari amaçlar için kullanılabilir.

İkili opsiyon

İkili opsiyonlar, Bitcoin fiyatının belirli bir süre içinde yükselip yükselmeyeceğini tahmin etmenizi sağlayan bir ticaret stratejisidir. Burada tek seçenek kazanmak veya kaybetmek olduğu için ikili opsiyon adı verilir. Artış veya düşüş belirlenen süre içinde meydana gelirse, opsiyona girerken üzerinde anlaşmaya varılan ödemeyi alacaksınız. Bu gerçekleşmezse, o zaman yatırımınızı kaybedersiniz. 

Kapsamlı olmasa da, bunlar online gelir elde edebileceğiniz en popüler yöntemlerden bazılarıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, ücretsiz Bitcoin ya da kripto para birimi diye birşey yoktur ve zaman veya uzmanlık ya da her ikisi karşılığında bir şeyler verilmesi gerekecektir. Ancak, giderek genişleyen bir pazarda Bitcoin uzmanlığı ve Bitcoin ile ilgili ürünlere olan talep, Bitcoin’e katılmak için daha iyi bir zamanın olmadığı anlamına geliyor.

İnternetten Para Kazanma Borsa

Borsa genel olarak dünya çapında en çok tercih edilen yatırım araçlarından birisidir. Yüksek risk seviyesine sahip olsa bile yüksek kazanç potansiyeline de sahiptir. 

Bilinçli, finansal konularda uzman ve deneyimli yatırımcılar borsadan kazançlı çıkabilir. Bu yüzden mutlaka borsayla uğraşan kişilerin bilgi, birikim ve deneyim sahibi olmaları gerekir. Eğer borsa üzerinden para kazanmak istiyorsanız mutlaka bir finans eğitimi almalısınız. Finans eğitimine ayıracak zaman ya da kazancınız yoksa sizin için hazırladığımız detaylı rehberimizi incelemelisiniz.

Riski analiz edin

Borsa, doğru şekilde yapıldığında çok büyük paralar kazandıran bir alandır. Fakat aynı zamanda çok büyük paralar da kaybettiren bir alandır. Borsa İstanbul’da işlem yapan birisi 10 gün içinde tüm parasını da kaybedebilir, parasını iki katına da çıkarabilir. Borsa İstanbul’da genel olarak hisse senetleri bir gün içinde azami olarak yüzde 20 düşebilir ya da yükselebilir. Yüzde 20 düşen ya da yüzde 20 yükselen hisse senetlerinin işlemleri sistem tarafından durdurulur. Bu net rakamlar sayesinde risk seviyenizi belirleyebilir ve ona göre yatırım yapabilirsiniz.

Burada tüm yatırımı kaybetme riskiniz olduğu için yatırım sermayenizin sadece 20’de 1 oranını yatırmalısınız. Yani 200 bin liralık yatırım sermayeniz varsa, bu sermayenin yalnızca 10 bin lirasını borsaya yatırın. Borsa’nın işlemlerini ve işleyiş biçimini tam olarak öğrendikten sonra yavaş yavaş yatırımınızı artırabilirsiniz. 

Yatırım hesabı açın

Yatırım sermayenizden yatıracağınız miktarı tespit ettikten sonra ikinci aşamada yatırım hesabı açmalısınız. Ülkemizdeki tüm bankalardan yatırım hesabı açmak mümkündür. Ayrıca farklı aracı kurumlardan da yatırım hesabı açabilirsiniz. Yalnızca kimlik kartınız ile ilgili bankaya giderek ve 30 sayfalık bilgilendirme formunu imzalayarak hemen yatırım hesabınızı açabilirsiniz.

İnternet bankacılığından işlem yapın

Borsa çok hareketli bir piyasa olduğu için sürekli takip edilmesi gerekir. Bu açıdan internet bankacılığı kullanmak her zaman sizin için en iyisi olur. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak şifre ve diğer bilgilerinizi alabilir, hemen işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Yatırım bedelini yatırım hesabınıza aktarın

İlk aşamada belirlediğiniz tutarı bankanıza giderek ya da diğer hesaplarınızdan aktararak yatırım hesabına paranızı yatırın. 

Borsanın temel mantığını anlayın

Borsaya girdikten sonra borsanın temel mantığını ve işleyiş sürecini öğrenmeniz önemlidir. Borsa aslında temelde şirketlere ortak olmaktır. Yani bir şirketten hisse senedi satın alarak, o şirkete belli bir oranda ortak olursunuz. Türkiye’nin en büyük işlem hacmine sahip olan Borsa İstanbul’da 600’den fazla şirket mevcuttur. Bu şirketlerin hisse senetlerine talep artarsa, hisse senedinin değeri artar. Hisse senetlerine talep azalırsa, hisse senedinin değeri azalır. 

Fakat bir hisse senedinin düşmesi ya da yükselmesi yalnızca şirketlere bağlı değildir. Ülkedeki önemli siyasi ve ekonomik gelişmeler borsanın yükselmesi ya da düşmesiyle sonuçlanabilir. Borsanın düşmesini ve yükselmesini etkileyen yüzlerce etken vardır. Bu açıdan dikkatli işlem yapmak önemlidir.

Gün sonu işlemleri yapın

Borsa İstanbul sabah saat 09.45’te açılır ve akşam saat 17.30’da kapanır. İlk gün yatırım yaptıktan sonra, gün sonunda kar ve zarar hesabı yaparak günü değerlendirin. Hisse senetlerinizin neden yükseldiği, sabit kaldığı ya da düştüğünü anlamanız şarttır. 

Ayrıca kısa vadeli yatırımlar yaparak borsanın işleyişini daha iyi öğrenebilirsiniz. Eğer daha garantili bir yaklaşım tercih ediyorsanız uzun vadeli yatırımlara yönelmeniz gerekir.

Borsadaki düşüş ve yükselişlerin nedenlerini anlayın

İyi ekonomik veriler ve kötü ekonomik veriler bu düşüş ve yükseliş grafiğinin en önemli nedenlerinden biridir. Hisse senetlerine olan arz ve talebin dengesi de yine önemli bir faktördür. Hisse senetlerini satın aldığınız şirket hakkında çıkan olumlu ve olumsuz haberler, şirketin bir projesi ya da sektörü hakkında çıkan olumlu ve olumsuz haberler, teknik nedenler, politik nedenler, petrol, dolar ya da altın fiyatları hisse senetlerin düşüş ve yükseliş grafiğini büyük ölçüde etkiler.

Piyasaları devamlı takip edin

Borsada yatırımcıysanız her an piyasaları takip etmeniz gerekir. Çünkü borsada işleyiş her an değişebilir. Üstelik sadece kendi hisse senetlerinizi değil, karşınıza çıkacak diğer hisse senedi fırsatlarını da sürekli takip ederek yakalayabilirsiniz. Sadece hisse senedi değil petrol, döviz, altın ve faiz oranlarını da takip etmelisiniz.

Borsada sürekli işlem yaptıkça deneyiminiz artar ve ileride borsanın temel işleyiş mantığını anladıktan sonra çeşitli öngörülerinizin doğru olduğunu fark edeceksiniz. Bunun dışında ülkemizde politik gelişmeler, borsayı hemen etkiler. Bu yüzden politik gelişmeleri de takip etmeniz gerekir. 

Bir kazanç seviyesi belirleyin

Borsada mutlaka bir hedefiniz olsun. Sürekli yükselen bir hisse senedi bir süre sonra piyasadan dolayı düşüşe geçer. Borsada yapılan en büyük hata bir hisse senedinin sürekli yükseleceğinin zannedilmesidir. Bu yüzden kendinize bir sınır belirleyin. Hisse senediniz o değere geldiğinde hemen satın. Başka bir şirkete yatırım yapın. 

Aynı şekilde bir stop-loss belirlemek de dikkate alınmalıdır. Yani bir hisse senedinin ne kadar düşebileceğini belirleyin. Kafanızdaki miktara gelince satın aksi halde tüm sermayenizi kaybedebilirsiniz. Sürekli işlem yapmayın ve arada mola verin.

İnternetten Para Kazanma Blog

Para kazanmak istiyorsunuz, değil mi? Tabii ki istiyorsunuz. Herkes ister ve ihtiyaç duyar. Bir blog hazırlayarak para kazanmanın kolay bir yol olduğunu duyduğunuzdan beri karar verdiniz ancak bunu yaparken nasıl para kazanacağınızdan tam olarak emin değilsiniz. Ya da belki zaten bir blogunuz var ve internetten para kazanma yollarını araştırıyorsunuz.

İşletme blogu ya da hobi blogu önemli değil bir blog ile para kazanmak mümkün. Zengin ve hızlı kazanmak çok zor ancak doğru yaparsanız ailenizi desteklemeye yetecek kadar para kazanabilirsiniz. Hadi başlayalım ve blogunuzla nasıl kar edebileceğinizi görelim.

TBM veya BGBM Reklamları ile para kazanın

Blogcuların para kazanmanın en yaygın yollarından biri, sitelerine reklam yerleştirmektir. İki popüler reklam türü vardır. Bunlar TBM reklamlar ve BGBM reklamlardır. 

TBM Reklamlar: Tıklama başına maliyet (tıklama başına ödeme) reklamlar, genellikle içeriğinize veya kenar çubuğunuza yerleştirdiğiniz afişlerdir. Bir okuyucu reklamı her tıkladığında, o tıklama için size ödeme yapılır.

BGBM Reklamları: BGBM Reklamları veya “1000 gösterim başına maliyet”, reklamınızı kaç kişinin görüntülediğine bağlı olarak size sabit miktarda para ödeyen reklamlardır.

Bu tür reklamları yerleştirmek için belki de en popüler ağ Google AdSense’dir. Bu program ile, reklam verenlerle doğrudan temas halinde olmanıza gerek yoktur. Bannerı sitenize yerleştirmeniz yeterlidir. Google içeriğinizle alakalı reklamları seçer ve kitleniz reklamları tıklar. AdSense’in sizin için işe yaramadığını fark ederseniz Chitika, Infolinks ve Media.net gibi sayısız benzer program vardır.

Özel reklamlar satın

Reklam ağlarıyla çalışmak, reklam satmak söz konusu olduğunda tek seçeneğiniz değildir. Yeterli trafik çekerseniz, reklamverenler doğrudan size gelebilir ve reklamlarını sitenize yerleştirmenizi isteyebilir. Reklamverenlerle kendiniz de iletişime geçebilirsiniz. Yukarıda belirtilen seçenekten en büyük fark ortada bir aracının olmamasıdır yani kendi reklam oranlarınızı belirleyebilirsiniz.

Özel reklam satmak bannerlar, butonlar veya linkler biçiminde gelebilir. Bir reklamverenin ürün veya hizmetini yazdığınız veya incelemesini yaptığınız sponsorlu yazılar yazarken bile para kazanabilirsiniz. Başka bir seçenek de, herhangi bir konu hakkında yazabileceğiniz bir makale veya yazı dizisi hazırlamaktır. Ancak reklamveren, içeriğinde belirtilen kadar bir ücret öder.

Bununla para kazanma şekilleriniz değişebilir. Örneğin, bir gönderideki bir link için bir kerelik ücret talep edebilirsiniz. Banner reklamlar barındırıyorsanız, partnerinizden aylık olarak ücret alabilirsiniz.

Gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için, e-posta bültenlerinde, podcast’lerde ve videolarda sponsorluk alanı satmayı da seçebilirsiniz.

Satış ortaklığı yapın

Affiliate pazarlama yani satış ortaklığı, blogunuzdan para kazanma için başka bir harika araçtır. 

Bir reklamverenin satmak istediği bir ürünü vardır. Alıcı sitenizden geliyorsa, size her satıştan bir komisyon vermeyi kabul eder. Size ortaklık kodunuzu izleyen özel bir link verir. Bu şekilde, bir alıcının satın alım yapmak için linkinizi ne zaman kullandığını bilir.

Satış ortaklığı sisteminde linkleri sitenize dahil edersiniz. Bunu doğrudan içeriğin içinde veya banner reklamlarda kullanabilirsiniz. Bir okuyucu özel linki tıklar ve önerdiğiniz ürünü satın alırsa, satın aldığı ürünlerin fiyatından yüzde olarak komisyon kazanırsınız. 

Affiliate pazarlamasını Amazon Associates gibi reklam ağları aracılığıyla kullanabilir veya bir satış ortaklığı programı olan reklamverenler ve işletmelerle özel ortaklıklar oluşturabilirsiniz.

Dijital ürünler satın

Sitenizdeki diğer kişilerin ürünlerinin reklamını yapmak istemiyorsanız veya başka bir gelir akışı arıyorsanız, dijital ürünler satmayı düşünün. Kendi e-kitaplarınızı, online kurslar ve atölyelerinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, müziklerinizi, uygulamalarınızı, eklentilerinizi ve temalarınızı kendi içeriklerinizde kullanabilirsiniz. 

Unutmayın, bu yollardan birini seçecekseniz, onu okuyucularınız için uygun ve yararlı kılmak zorundasınız Birçok blogger, okuyucularının ihtiyaç duyduğu bir ürün geliştirdiklerini varsayma hatasını yapar. Önce okuyucularınızı dinleyin ve sonra ihtiyaçlarını karşılayacak bir dijital ürün oluşturun.

İşletmenizi bir i̇çerik pazarlama aracı olarak kullanın

Blogunuzda fiziksel ürünler satmak ve bu şekilde para kazanmak da mümkündür. Ancak, blogunuzdan para kazanmayı düşünmek yerine, ziyaretçileri iş web sitenize çekecek bir içerik pazarlama aracı olarak düşünün.

Bir iş blogu geliştirmek söz konusu olduğunda, olasılıklar pratik olarak sınırsızdır. El yapımı ürünler, kitaplar, ürünler ve çok daha fazlasını satabilirsiniz. Alternatif olarak halihazırda zaten bir işiniz olabilir ve müşterilerinizi sadık müşterilere dönüştürmek için bir blog hazırlamaya karar verebilirsiniz.

Örneğin, kullanılmış akıllı telefonları evinizden yeniliyor ve satıyorsunuz. Ziyaretçileri, satış için mevcut telefonlarınızı listelediğiniz web sitenize çekmek için bir blog kullanabilirsiniz. Blogunuz, telefonu kendi kendinize yenileme ile ilgili konuları içerebilir. Bir seviyede, insanların telefonlarını satın almalarını istiyorsun çünkü aynı zamanda bir marka oluşturup tanınma ve kazanmana yardımcı oluyor. Aslında bu sektördeki en iyi müşterileriniz, kendi başlarına düzeltebileceklerini düşünen insanlardır.

Ama nihayetinde, bu projede çalışırken ve derine daldığında bir sorunla karşılaşacaksın ya da başka bir tamirat işin olduğu zaman kimi arayacaksın? Google’da keşfettiğin birini rastgele mi ararsın, yoksa 14 dakikalık bir eğitim videosunu az önce izlediğin adamları mı ararsın?

Bu kavram, her tür sektördeki hizmetlere de uygulanabilir. Örneğin, fiziksel ürünlerin aksine elektronik onarım hizmetleri sunduysanız, marka bilincini artırmak ve daha fazla müşteriyi dönüştürmek için aynı blog konseptini kullanabilirsiniz.

Üyelik satın

Para kazanmak için başka bir seçenek de üyeliği web sitenizin özel köşelerinde satmaktır. Örneğin, bir kariyer blogu, kullanıcıların iş ilanlarına erişebilmeleri için ayda 60 TL alabilir. Yeni başlayan bir işletme blogu, üyelerine işletmeleri hakkında kişiselleştirilmiş tavsiye alabilecekleri forumlara üyelik satabilir.

Buradaki kilit nokta, özel üyeliğinizin, ziyaretçilerinizin başka bir yerde ücretsiz olarak bulabileceği bir şeyden daha değerli olması gerektiğidir, bu nedenle değerli bir şey geliştirdiğinizden emin olun.

Güvenilirliğini geliştirmek için kullanın

Güvenilirliği artırmak için blog yazmak birçok para kazanma fırsatına yol açabilir. Örneğin, finans endüstrisinde bir blog başlattığınızı varsayalım. İnsanlar içeriğinizi okumaya başlar ve blogunuz çok popüler hale gelir. Artık finans endüstrisinde tanınmış bir kişisinizdir.

Bu yetkiye sahip olduğunuzda, insanlar size borç yönetimi üzerine bir kitap yazmak için sizinle birlikte çalışabilir, konferanslarda konuşmak veya çalışanların mali eğitimlerini yürütmek için ücret alabilirsiniz.

Bu kesinlikle doğrudan bir blog yazarak para kazanma biçimi değildir ancak birçok tanınmış blog yazarı için bu yöntem çalıştı ve sizin için de işe yarayabilir. Doğrudan bir gelir akışı arıyorsanız, popüler bloglar markalarını ve içeriklerini satarak para kazandı.

Akılda tutulması gereken en büyük şey, sadece blog yazarak para kazanmanın mümkün olmamasıdır. Bloggerların çoğu, bloglarına başladıktan sonra birkaç ay bazen yıllar boyunca bir gelir artışı görmezler. 

Blog yazmaya başlamadan önce bilinmesi gerekenler

Blog yazmaya karar verdiniz. Fakat neler yapacağınızı tam olarak bilmiyorsanız önerilerimize kulak verin.

Kaliteli içerik oluşturun

İnsanlar okumazsa blogunuzdan para kazanamazsınız. Sonuçta okuyucularınız, reklamlarınızı tıklıyorlarsa veya ürünlerinizi satın alıyorlarsa, size para kazandırırlar. Her zaman önce okuyucu kitlenize odaklanın.

Blogunuza özel olarak zamanınızı harcamayın

Başarılı bir blog geliştirmek için ilişkiler kurmanız gerekli. Bu ilişkiler sponsorlar, satış ortaklıkları veya yalnızca blogunuza trafik yönlendiren diğer bloggerları içerebilir. Bu ilişkileri ve blogunuzu oluşturmak için zamanınızın bir kısmının forumlara ve diğer bloglara harcamalısınız.

Denemekten korkmayın

Tüm bu ipuçları ve gelir yolları sizin için işe yaramayabilir. Siz ve okuyucularınız için neyin en iyi olduğunu görmek için yöntemlerinizi ince ayarlamaktan korkmayın.

Para kazanmak blog yazarak biraz zor olabilir ancak sıfırdan başlıyorsanız uzun vadede karşılığını verebilir. Sadece bu para kazanma yollarını bir kerede kullanmak zorunda olmadığınızı unutmayın. Sektörünüzdeki diğer insanların ne yaptığını düşünün ve oradan başlayın.

Zamanla, sizin için neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını öğreneceksiniz. Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, hangi seçenekle başlayacaksınız? Bu sorunun cevabını bulmalısınız.

İnternetten Canlı Para Kazanma

Harika bir hafızanız varsa, ayrıntılara dikkat edebilir ve gördüklerinizi ve deneyimlerinizi bildirebilirseniz, gizli bir müşteri olmak, internetten para kazanma yolları arasındadır. Gizli müşteri olmak, o hizmeti sağlayan bir şirkete kaydolmak, daha sonra farklı mağazalara gizlice girmek ve deneyiminizi müşteri olarak bildirmek anlamına gelir. 

Bu deneyim ve içgörü için size ödeme yapılır ve bu işteyken ücretsiz yemeklerin, seyahat etmenin ve alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Sadece para kazanmak değil aynı zamanda gerçek müşterilere nasıl davranılması gerektiğini de belirlemede yardımcı olabilirsiniz.

Serve and Check, Roni Araştırma ve Piramit Danışmanlık gibi internet sitelerine başvuruda bulunarak gizli müşteri olabilirsiniz.

İnternetten Çalışarak Para Kazanma

İnternetten çalışarak birçok şekilde para kazanabilirsiniz. Reklam sloganları yazarak ve tebrik kartları tasarımı yaparak da para kazanmanız mümkündür. 

Birkaç web sitesi size şirketlere slogan yazmanız için para öder. Freelancer ve Fiverr gibi internet siteleri her slogan için nakit ödeme yaparken, diğer siteler de büyük paralar kazanabileceğiniz yarışmalara ev sahipliği yapar. Slogan Slingers, reklamverenlerin kaydolması ve slogan yazmaya başlaması için tamamen ücretsiz olan bir sitedir. 

Grafik tasarımı konusunda uzmansanız tebrik kartı tasarlayarak para kazanabilirsiniz. Bunun için tasarım şirketleriyle iletişime geçmeniz ve kabul edilmeniz yeterlidir.

İnternetten Çok Para Kazanma Nasıl Olur?

İnternetten çok para kazanmak için çeşitli yollar var. Gelin bu yöntemler neler, hep birlikte öğrenelim.

Copy Trade yapın

Copy trade aslında forex sosyal sinyal sağlayıcı platformlarına verilen addır. Bu sistemlerde, otomatik alım satım yapılır. Kullanıcılara, forex sinyal sağlayıcı yatırımcıların işlemlerini kopyalama imkanı sunan bu sisteme, sinyal sağlayıcı ya da takipçi olarak iki biçimde kayıt olabilirsiniz. Takipçiler, sinyal sağlayıcı hesapların tüm işlemlerini otomatik biçimde hesaplarında kopyalayabilirler. Böylece onlarda aynı şekilde kazançlı işlem yapabilirler. 

Kodlama yapın

Kodlama becerileri, teknolojinin hızlı değişmeye devam ettiği günümüz dijital dünyasında inanılmaz derecede değerlidir. Kodlama işleri, pazar genelinden yüzde 50 daha hızlı büyüyor. Okula gitmiş olsan da, kendin öğrenmiş olsan da kodlama uygulamaları, chatbotlar ve hatta Alexa’da başlayabilirsin.

Chatbot pazarlaması, pazarlama endüstrisindeki bir sonraki büyük trend olacak. Ancak yapay zeka, makine öğrenmesi ve doğal dil işleme gibi alanlar hala olgunlaşıyor.

Bu değişikliklerle birlikte, chatbot kodları geliştirebilecek, bakımını yapabilecek ve satabilecek insanlara talep giderek artıyor. Bu alanda yetenekleriniz varsa veya öğrenmeye istekliyseniz, çok para kazanabilirsiniz.

Ayrıca Amazon Alexa için yeni kodlamalar yaparak internetten para kazanabilirsiniz. Amazon, 2017 mayıs ayında, talep üzerine Alexa için beceri geliştirmeye yönelik ve kodlama yapanlara para ödemek üzere Alexa Geliştirici Ödül programını başlattı. İki popüler becerinin kodlanması sayesinde, David Markey ayda 10.000 dolar kazandı ve üniversitede kıdemli bir öğrenci oldu.

İnternetten para kazanma ve hızlı bir şekilde kodlama yapmak için başarılı bir işletme kodu oluşturmak istiyorsanız, kişisel bir web sitesi açın. Bu web sitesinde yeteneklerinizden bahsedin. Ardından, bazı işletmelere ulaşmak için Fiverr ve UpWork gibi sitelerde bir profil oluşturun.

Daha fazla organik trafik getirmesi için bir miktar içerik oluşturun ve sosyal medyada yayınlayın. Bir süre sonra müşterileriniz artacaktır.

Robo danışmanlık yapın

Birçoğunuz finansal danışmanları duymuş olabilirsiniz. Bir ticaret uzmanı. Bir yatırım gurusu. Ancak Robo danışmanı terimi hala yeni bir kavramdır. Bununla birlikte, finansal danışmanlık endüstrisi üzerindeki etkileri hızla artıyor. Robo danışmanlar, finansmanınızı ve yatırımlarınızı yönetmenize yardımcı olabilecek yazılım ürünleridir. Onlar otomatik, finansal danışmanlardır.

Robo danışmanlarının popülaritesinin ardındaki sebep nedir? Eh, robo danışmanları, bir finansal danışman kiralamak için çok fazla para harcamak istemeyen insanlar arasında popülerdir. Bu otomatik robot danışmanlar, akıllı teknolojileriyle, sizin için yatırımları seçer ve ardından çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturur.

Bir finansal danışmanı işe almak istemezseniz veya bunu yapmak için büyük bütçeleriniz yoksa, tobo danışmanlarına yatırım yapmak sizin için doğru seçenektir. Bir robo danışman ile yatırım yapmak için en önemli nedenlerden biri hatalardan kaçınmaktır. Bu kadar basit! İnsanlar genellikle duygulara veya o anın getirdiklerine göre kararlar verme eğilimindedir. Öte yandan, robo danışmanlar pragmatik çalışır ve bu nedenle onlarla yatırım yaparken ciddi hatalardan kaçınmış olursunuz. Robo danışmanlar, sorunsuz yatırım deneyimleri sunar. Hesabınızı siz açarsınız ve geri kalan tüm işlemleri robo danışmanlar sizin için halleder.

Öneriver ve HSBC markalarından robo danışmanlık ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

İnternetten Soru Çözerek Para Kazanma

İnternetten soru çözerek para kazanma son zamanlarda iyice yaygın hale geldi. Ahmetesor ve Denizbank Lolly gibi internet siteleri üzerinden size sorulan çeşitli soruları cevaplayarak iyi para kazanmanız mümkündür. 

Eğer İngilizce biliyorsanız, soru başına 50 cent kazanabileceğiniz Slader internet sitesine de ücretsiz kayıt olabilir ve soru yanıtlayarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanma

Tercümanlık şirketlerine başvuruda bulunarak ve sosyal medya hesaplarından ulaşarak çeviri işleri alabilirsiniz. Ayrıca Verbalizeit, Freelancer, Bionluk, Guru, PeoplePerHour, TranslatorsTown, oDesk, Elance, Proz, UpWork, Protranslate, Çevirimvar, Translationdirectory, Traduguide, OneHourTranslation, TranslatorsCafe ve Gengo gibi internet sitelerinden online çeviri işleri bularak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Forex

Her gün 24 trilyon liranın üzerinde işlem gerçekleştiği ancak medya tarafından en az bahsedilen dünyadaki en büyük finansal piyasa nedir? Elbette döviz piyasası veya forex, haklısınız!

Forex piyasası nedir?

Düşündüğünüzün aksine, forex merkezi bir döviz değişimi değildir. Forex, genişleyen küresel bankalar, yatırım firmaları, finansal kuruluşlar, brokerler ve döviz satan, alan ve ticaret yapan yatırımcı ağıdır. Uluslararası sınırlar arasında mal alımını mümkün kılan para borsalarını, milyarlarca yabancı para tutarını koruyan, riskten korunma fonlarını ve küresel para piyasasında oynayabilecekleri cesaret ve bilgi birikimi olan bireysel spekülatörleri içerir.

Uluslararası döviz ticaretinin küresel yapısı nedeniyle forex piyasası iş günlerinde 24 saat açıktır. Forex ticareti eskiden büyük şirketler ve hükümetler ile sınırlı kalırken, internet tabanlı ticaret platformlarının yükselişi, bilgisayar, internet bağlantısı ve yatırım yapmak için fon alan herkesin bugün forex piyasasına katılabileceği anlamına geliyor. Yani internetten para kazanma yollarından birisi olarak da forex kullanılıyor. 

Forex’e başlarken

Forex döviz piyasasında online işlem yapan para spekülatörlerine katılmak istiyorsanız, girişinizi dikkatlice planlamalısınız. Kulağa heyecan verici geliyor ve gelir elde etmenin kolay bir yolu gibi görünse de, gerçek şu ki, ne yaptığınızı bilmiyorsanız para kaybetmek çok daha kolay.

Forex eğitimleri

Her gün 24 trilyon liradan fazla forex işlemi gerçekleştirilmektedir. Forex ile para kazanmanın ilk adımı ve kazandığınızdan daha fazla kaybetmemek için en kesin yol kendinizi eğitmektir. Bir sonraki adıma geçmeyi düşünmeden önce, düşük spread oranlarının neden para kazandırdığını, pip kavramının ne olduğunu, hangi düzenleyici kurumların forex piyasasını izlediğini, neden para çekme ve avlanmanın önlendiğini ve en iyi seçimleri yapma kararı verdiğinizi anlamanız gerekir. Ayrıca katı marj kurallarına sahip bir komisyoncu seçmenin en iyi yol olmadığını anlamanız gereir.

Forex hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz birçok yer var ve forex ticareti hakkında yüksek kaliteli ücretsiz bilgi bulabileceğiniz web sitelerini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

Doğru brokerı bulun

Forex piyasasında işlem yapabilmek için bir broker ile çalışmak zorundasınız. Ancak, bir broker seçimi, broker olmaktan daha kolaydır. Size başarılı olmak için en iyi şansı verecek dürüst bir komisyoncu seçmek için düşük spread sunan brokerları araştırın. Brokerlar, para birimlerini aynı para birimlerini sattıklarından daha düşük bir oranda satın almayı teklif eder. Alım ve satım oranı arasındaki fark, spread olarak adlandırılan ve pip cinsinden hesaplanan, brokerlerin para kazanma şeklidir. Spreadler bir brokerdan diğerine geniş ölçüde değişiklik gösterir.

Brokerler büyük bankalara ve diğer finansal kurumlara bağlanır. Güvenilir finansal kurumlar tarafından desteklenen brokerları bulmalısınız. 

Tüm platformlar eşit yaratılmamıştır. Her broker yatırım kararları almanıza yardımcı olacak çeşitli çizelgeler, haber kaynakları ve diğer araçları içeren bir ticaret platformu sunar. Bir hesap açmadan önce, düşündüğünüz komisyoncuların sunduğu platformu araştırın ve test edin.

Brokerın itibarını araştırın. Forex’e yatırım yaptığınızda, broker üstlendiğiniz riski paylaşıyordur. Bu, brokerinizin sizi bir para birimi geri dönüşü umuduyla kazanç planladığınız bir zamanda hisse senetlerinizi satmaya ve zararlarınızı artırmaya zorlayabileceği anlamına gelir. Kurumda brokerın asgari prestije sahip olduğundan emin olun.

Stratejinizi tanımlayın

Farklı yatırım stratejileri araştırın, uzmanlaşmak için birini seçin ve uzmanlığını taahhüt edin. Bir yatırım stratejisi, belirli bir analiz metodolojisine dayanmaktadır. Göz önünde bulundurabileceğiniz iki farklı analiz türü vardır:

Temel analiz, uzun vadeli bir para birimi tutmayı planlayan forex yatırımcıları tarafından kullanılır. Dayanıklı tüketim malları alım eğilimleri, bordro trendleri, tüketici fiyat endeksi, perakende satışlar ve daha pek çok şeyi bakarak uzun vadeli ekonomi ve para birimleri yörüngesini tahmin etmeye çalışır.

Teknik analiz, gelecekte para birimlerinin nasıl işlem göreceğini öngören alım satım ve fiyat eğilimlerini araştırır. Belirli bir eğilim birkaç kez tekrarladıysa, yatırımcılar, bu bilgiyi trendin tekrarlayabileceğini tahmin etmek için kullanırlar. Bu tür analizler, genel olarak, forex piyasasında küçük hareketlere tepki verdikleri için para birimlerini hızlı ve tekrar tekrar satın almayı ve satmayı planlayan yatırımcılar tarafından kullanılır.

Bir strateji seçmek için bir kaçını araştırmalı ve tahammül edebileceğiniz risk miktarına, işlemlerinizi yönetmek için ne kadar zaman harcayabileceğinize ve kısa veya uzun vadeli bir amaç için olup olmadığına göre doğru bir karar vermelisiniz. 

Pratik yapmak mükemmelleştirir

Farklı stratejiler denemek ve farklı brokerlar tarafından sunulan işlem platformlarında test sürüşü yapmak istiyorsanız, bir demo işlem hesabı talep etmelisiniz. Aracı kurumların çoğu, uygun gördüğünüz şekilde kullanabileceğiniz 50.000 ila 100.000 ABD Doları tutarındaki hayali fonla dolu demo hesapları sunar. Demo hesabı, göz önünde bulundurduğunuz bir stratejiyi denemek için harika bir yoldur aynı zamanda platformun işlem metodolojiniz ve tercihleriniz için en iyisi olup olmadığını da belirlersiniz.

Forex’te ticaret yapmak kesinlikle herkes için uygun değildir. Yatırım yapmak için yeterli kaynağa, zaman zaman para kaybetmeye istekli olmanıza, işler tam olarak planladığınız gibi gitmese bile bir stratejiye bağlı kalmaya, disipline ve hesap bakiyenizin dramatik bir şekilde yükselip düşmesini izleyen sinirlere ihtiyacınız var. Ancak, zamana yatırım yaparsanız ve bir yatırım stratejisinde ustalaşırsanız, forex piyasası her zaman online para kazanabileceğiniz bir yerdir.

İnternetten Para Kazanma Facebook

Facebook, dünyadaki en büyük sosyal medya ağıdır. İster tam teşekküllü bir işletme sahibi olun, ister sadece satacak tek bir öğeniz olsun, herkes Facebook’tan para kazanabilir.

Arkadaşlarınıza mesaj atmak ve test yapmak için Facebook kullanıyorsanız, bu önerilerden bazılarının gelirinizi artırdığını ya da bir iş kurabileceğinizi bilmelisiniz.

Facebook ile kimler para kazanabilir?

İnternetten para kazanma deyince Facebook ideal bir yerdir. Facebook ile herkes para kazanabilir! Hayattaki herhangi bir şey gibi, kalıcı olmanız ve kampanyanız bir kez başarısız olduğunda pes etmemelisiniz.

Bu önerilerin çoğu için, Facebook profilinizin kalitesi ilk izlenimi vermenin en iyi yoludur. Facebook’ta dünyaları vaat eden ve asla takip etmeyen çok sayıda spam gönderici var. Para kazanma şansınız zayıf olacağından, bu insanlardan biri olmak istemezsiniz.

Facebook profilinizin gerçek bir insan gibi görünmesini sağlayın. Profil resminize veya kapak fotoğraf bölümünüze kendi fotoğrafınızı veya işletme logosunu ekleyin.

Ayrıca, içinde bulunduğunuz şehri doğru girdiğinizden emin olun böylece insanlar doğru beklentiler içinde olur. Son olarak, yerel veya online bir işletmeye sahipseniz, iletişim bilgilerini ve bir web sitesi linkini de profil bilgilerinize ekleyin.

Facebook ile nasıl para kazanmayı planladığınıza bağlı olarak, ayrı bir hesap oluşturmayı da düşünmelisiniz. Bu sayede kişisel ve ticari faaliyetlerinizi ayrı tutabilirsiniz. Her şeyi bir hesap altında tutmak istiyorsan ve Marketplace alternatifini deneyen bireysel bir satıcı olmak istiyorsan sorun değil.

Facebook’ta ne satabilirsiniz?

Facebook’ta neredeyse her şey satılabilir. Çoğu kişi Facebook’u kullanılmış arabalarını, ikinci el eşyalarını, el yapımı eşyalarını, e-kitaplarını satmak ve fuar ile kermeslerin reklamını yapmak için kullanır.

Facebook’ta genel olarak alkol, yasadışı ilaçlar, tütün, ateşli silahlar, hayvanlar, gerçek parayla oynanan kumar ürünleri ve bazı sağlık ürünleri satışı yapılamaz. Bunun dışında herhangi bir ürün satışı yapabilirsiniz.

Facebook ile nasıl para kazanılır?

Profilinizi tamamladığınız zaman, artık para kazanmaya hazırsınız demektir. Çoğu zaman, zaten sahip olduğunuz ürünleri veya hizmetleri satıyor olacaksınız. Ancak, aynı zamanda birkaç öneri daha ekleyeceğiz.

Facebook gönderisi yazın

Sadece şu anki Facebook arkadaşlarınıza satmak istiyorsanız, bir yazı yazabilirsiniz. Satmak istediklerinizi bir gönderi oluşturarak yazmaya başlayın. Ayrıca satmak istediğiniz eşyaların fotoğraflarını da ekleyebilirsiniz. Gönderiler yalnızca arkadaşlarınızla paylaşır ancak arkadaşlarınız bu gönderiyi kendi sayfalarında paylaşırsa başkaları tarafından da görülebilir.

Belki de bir yabancıya satış yapma derdi yerine kendi arkadaş çevrelerinize araba, emlak ve diğer malları satmak istiyorsanız. Facebook’ta hiçbir şey satmadıysanız, gönderinizi modellemek için Marketplace’de yer alan diğer satıcıların gönderilerini örnek olarak kullanabilirsiniz.

Bir arkadaş veya grup üyesi, sattığınız ürünler ile ilgilendiğini ifade ettiğinde sohbete Facebook Messenger’da devam edin. Bu özel sohbet mesajlaşma servisi, önceki müşterilerle ve ilk defa satış yapmayan potansiyel müşterilerle iletişim halinde olmanızı sağlar. Kullanılmış öğeleri sürekli satıyorsanız, bu kişileri akılda tutabilir ve nihayetinde istedikleri bir ürünü bulduğunuzda onlara mesaj gönderebilirsiniz.

Yerel satın alma ve satış gruplarına katılın

Yerel olarak ürünler satmaya çalışıyorsanız muhtemelen bir arkadaşınıza satmayacaksınız. Bu nedenle yerel alım satım gruplarınıza da katılmanız gerekir. Facebook, satış yapmayı çok kolaylaştırır çünkü gönderinizi genellikle bir grupta oluşturabilirsiniz ve gönderinizi yayınlanmadan önce diğer grupları seçme opsiyonu vardır.

Örnek olarak, arabanızı satmak istediğinizi varsayalım. Oturduğunuz şehriniz veya ilçeniz, kullanılmış araba ilanlarını kabul eden en az iki farklı alım satım grubuna sahiptir. Yalnızca bir gönderi yazmanıza rağmen, birden fazla grupta paylaşabilir ve daha fazla Facebook üyesine ulaşabilirsiniz.

En popüler gruplardan bazıları ikinci el eşya alım satımı yapan ve otomobil satışı yapan gruplardır. Bölgenizdeki grupları hızlı bir şekilde bulmak için, Araştır menüsündeki “Satın Alma ve Satış Grupları” seçeneğini tıklayın. Farklı seçenekleri de filtrelemek için grup adlarını da arayabilirsiniz.

Her grubun farklı satış politikaları vardır bu nedenle göndermeden önce grup kurallarını okumanız gerekir. Aksi takdirde, grup moderatörleri gönderinizi silebilir veya sizi gruptan çıkarabilir. Satmak istediğiniz öğeler için yerel bir grup yoksa, kendi grubunuzu kurmayı düşünebilirsiniz.

Facebook Marketplace’de satış yapın

Facebook Marketplace’de satış yapmayı unutmayın. Marketplace, bölgenizdeki hemen hemen her şeyi satın alabileceğiniz, satabileceğiniz veya takas edebileceğiniz bir yerdir. Üstelik herkes için ücretsiz bir özelliktir. Yerel alım satım grupları kadar uzman olmasa da, herkes Facebook Marketplace’e erişebilir böylece gönderinizi arkadaşlarınızla kolayca paylaşabilir ve hatta aradığınız özel bir şeyi bulabilirsiniz.

Arkadaşına tavsiye et bonusu kazanın

Sevdiğiniz ve başkalarıyla paylaşmak istediğiniz online bir hizmeti kullanıyor musunuz? Kulaktan kulağa yayılan öneriler en etkili reklamcılık biçimlerinden biridir. Şirketler bunu bilir ve bu nedenle arkadaşlarınız sosyal medyaya katılırken bir arkadaşına tavsiye bonusu sunarlar.

Bir arkadaşına sosyal medya önerileri sunan bir şirket Rakuten. Yönlendirme linkini paylaşmak için e-posta davetiyesi gönderebilir veya hesabınızdaki sosyal medya paylaşım düğmelerini tıklayabilirsiniz. Arkadaşınız tavsiye linki üzerinden kaydolursa, nakit bonus kazanabilirsiniz!

Düzenli olarak kullandığınız daha fazla marka, daha fazla tavsiye bonusu sunar. Bir ya da iki dakikanızı ayırın ve en sevdiğiniz uygulamaları ve web sitelerini sosyal medyada paylaşarak biraz para kazanıp kazanamayacağınızı araştırın.

Yarışmalara katılın

Bazı şirketler ve bloglar yarışmalar düzenler ve linkinizi Facebook’ta paylaşarak ya da Facebook sayfalarını takip ederek giriş kazanabilirsiniz. Ayrıca en yeni fırsatları bulmak için yarışmalara ve hediye gruplarına katılabilirsiniz.

Bu yarışmaların çoğu ücretsizdir bu nedenle tek giriş şartı sizin zamanınızdır. Her hediye farklıdır ancak Amazon hediye kartlarını, mutfak aletlerini veya yeni bir barbekü setini kazanma şansınız olabilir.

6. Facebook reklamları yaratın

Bu öneri için önce işletmeniz veya web siteniz için bir Facebook Sayfası oluşturmanız gerekir. Aslında, sayfaları “İşletmeler için Facebook” olarak düşünün. Sayfa oluşturma işlemi tamamen ücretsizdir ve yalnızca birkaç dakika sürer ve herhangi bir işletme veya web sitesi için uygundur. Görsel bir örneğe ihtiyacınız varsa, sayfanızın nasıl görünebileceği hakkında bir fikir edinmek için Well Kept Wallet Facebook sayfasını ziyaret edin.

Sayfanız oluşturduktan sonra, tıpkı kişisel zaman akışında gönderiler yazabildiğiniz gibi, gönderilerinizi sayfa takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Facebook Sayfaları, bir mail listesine sahip olmanın sosyal medyadaki halidir. En sadık takipçilerinize düzenli olarak mesaj gönderebilirsiniz. Örneğin, dondurmacılar, her hafta o haftanın lezzetinden bahseden bir gönderi paylaşabilir.

Ancak, şu anda sayfanızı takip etmeyen kişilere ulaşmak için Facebook’ta reklam göndererek para kazanabileceğinizi unutmayın.

Facebook Reklamları Oluşturmanın İpuçları

Sayfa gönderileri para kazanmanıza yardımcı olabilirken, yeni bir kitleye ulaşmak için ücretli Facebook reklamları kullanmanız gerekir. İlk kez daha fazla tıklama alabilen profesyonel reklamlar oluşturmak için kendi reklamlarınızı oluşturabilir veya Facebook ile Reklam Vermek gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz.

Sayfanızda gönderi oluştururken, mavi renkli “Gönderiyi Öne Çıkar” düğmesini tıklatma seçeneğiniz vardır. Düğmeye tıkladıktan sonra, reklam oluşturucu araca yönlendirilirsiniz. Aşağıda belirtilenden daha fazla özellik olmasına rağmen, dikkat etmeniz gereken üç araç vardır:

  • Amaç (Kitlenizle etkileşimde bulunmak veya satış yapmak mı istiyorsunuz?)
  • Kitle (Belirli bir kitleyi hedeflemeli misiniz?)
  • Bütçe (Ne kadar harcamak istiyorsunuz ve kampanyanın kaç gün sürmesini istiyorsunuz?)

Facebook reklamlarının büyük bir yararı, yaşadıkları yere, yaşa, cinsiyete ve ilgi alanlarına göre belirli bir kitleyi hedefleyebilmenizdir. Bunun dışında eğer isterseniz, takipçilerinize ve arkadaşlarınıza da reklam verebilirsiniz. Ayrıca ulaşılan kişileri ve katılımların sayısını da izleyebilirsiniz. Kampanya sona erdikten sonra, tıklama başına maliyet tutarınızı hesaplamak için katılım sayısını toplam kampanya maliyetiyle karşılaştırabilirsiniz.

Eğer başka iş için başka bir yerde reklam verdiyseniz, reklamın aceleyle ne kadar pahalı olabileceğini biliyorsunuz demektir. Facebook’ta reklam vermek, ücretli reklamlar için nispeten ucuzdur çünkü hedef kitlenizi kampanya başına yüzlerce veya binlerce liraya kıyasla yalnızca birkaç lirayla seçebilirsiniz.

Facebook reklamlarını yayınlamak, deneme yanılma temelli bir öğrenme sürecidir. Düşük maliyetli gereksinimler nedeniyle, sizin için en uygun olanı bulmak için her biri yalnızca 50 lira tutarında farklı hedef kitlelere sahip birkaç küçük kampanya yaparak denemekten korkmayın.

Facebook’ta yatırım yapın

Bu, herkesin Facebook ile para kazanmak için kullanabileceği başka bir öneridir. Ayrıca bir Facebook hesabı oluşturmanıza bile gerek yok! Bunu ironik bulabilirsiniz ancak Facebook Nasdaq Endeksi’nde halka açık bir şirkettir.

Facebook’un hisse senedi sembolü FB’dir ve aracılık hesabınızla satın alınabilir. Stockpile ile Facebook hisselerini satın almayı düşünebilirsiniz.

Tüm borsa yatırımlarında olduğu gibi, Facebook’un size para kazandırması garanti edilmektedir. Hisse senedi fiyatı günlük olarak dalgalanma gösterebilir bu nedenle kar elde etmek için yatırım yapmalı ve uzun vadeli tutmayı planlamalısınız. Facebook’a yatırım yapmak için daha az değişken bir yol tercih ediyorsanız, şu anda Facebook’u portföyünde tutan bir endeks fonu satın almayı düşünebilirsiniz.

Facebooktan Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yöntemlerinden birisi de Facebook’tur. Bu platformu kullanarak pek çok şekilde para kazanmak mümkündür.

Bağış toplayın

Bu öneriden kişisel olarak kar elde etmeyecek olsanız da kişisel bir neden için veya kar amacı gütmeyen bir kuruluş için para biriktirmenize yardımcı olabilirsiniz. Crowdfunding, dışarıdan yardım almadan faturalarını ödeyen finansal ihtiyaçları olan başkalarına yardım etmenin popüler bir yolu haline geldi.

Kişisel acil durum, kriz yardımı, sağlık ve tıbbi konular, eğitim, uluslararası, inanç ve spor dalları ile ilgili bağış toplayabilirsiniz.

Facebook topluluğu üyelerinin destek vermeye istekli olduğu çok sayıda güzel sebep var. Tek sorun, nereye bakacaklarını bilmemeleri. Neyse ki, bu özellik bu sorunun giderilmesine yardımcı oluyor.

İş başvurusu yapın

Facebook ayrıca yeni bir iş bulmanıza yardımcı olmak için kendi iş ilanlarına sahiptir. Yerel şirketler “İşler” sekmesinde açık pozisyonların reklamını yapacaktır. Bu sayfada birçok sektör için tam zamanlı ve yarı zamanlı pozisyonlar bulacaksınız bu nedenle sayfayı aşağı kaydırın ve tüm fırsatlara bakın.

Facebook İşleri düğmesine ek olarak, online iş ilanlarını da listeleyen birçok grup var. İş ilanlarını bulmak ve aynı zamanda diğer grup üyelerinden başvuru süreci ve iş tecrübesi hakkında fikir edinmek için farklı gruplara katılabilirsiniz.

Sosyal medya yöneticisi olun

Sosyal medyaya meraklıysanız, kurumsal sosyal medya hesaplarını yönetmek için de ödeme alabilirsiniz. Bir sosyal medya yöneticisi olarak olarak sosyal medya yayınlarını zamanlama, yorumlara cevap vermek ve takipçilerle etkileşim kurmak, sosyal medya grafikleri oluşturma, reklam kampanyası metriklerini izleme ve takipçi kitlesi oluşturma gibi görevleriniz vardır.

Sosyal medya hesabını Facebook dışındaki diğer platformlarda da yönetme ihtimaliniz yüksek. Bu yüzden, Instagram, Pinterest ve Twitter gibi daha büyük platformlara aşina olmak iyi bir fikir olabilir. Facebook’a meraklısıysanız, bu iş evden çalışmak ve esnek saatlerle yarı zamanlı gelir elde etmek için mükemmel bir fırsat olabilir.

Facebook gruplarına katılın ve başkalarına yardım edin

Facebook ile potansiyel olarak para kazanmanın bir başka yolu da gruplara katılmak ve insanların sorularını yanıtlamaya yardımcı olmaktır. Bu bloggerlar ve işletme sahipleri için uygun bir seçenek olacaktır.

Tek yapmanız gereken uzmanlık alanınızla eşleşen grupları bulmaktır. Bir bakıma, bu grupların, Facebook öncesi internet çağında popüler olan online forumların rolünün yerini aldığını söyleyebiliriz. Akıllı bir yatırımcıysanız, çeşitli yatırım gruplarına katılabilir ve çeşitli yatırım soruları için insanlara yardım edebilirsiniz. 

Yatırım yapmak sizin uzmanlığınız olmasa bile, sizin için uygun bir grup bulabilirsiniz. İnsanlara yardım ederken, bir itibar oluşturabilir ve hatta okuyucuya yardımcı olmak için web sitenize linkler ekleyebilirsiniz. Her sayfa ziyareti, arama motoru sıralamanızı potansiyel olarak artırabilecek ve hatta bir satış ortaklığı komisyonu kazanabilecek daha fazla web sitesi trafiği anlamına gelir.

Tıpkı Facebook satın alma ve satma grupları gibi, grubun yayın yönergelerine de dikkat etmeniz gerekir. Moderatör olmadığınız sürece, satış ortaklığı linkleri veya reklam amaçlı makaleler yayınlayamayabilirsiniz. Pek çok grup, spam’i minimumda tutmak için bu politikalara sahiptir böylece okuyucu sağlam ve tarafsız bir tavsiye alır.

Facebook canlı videoları oluşturun

Kamera çekimleri yapmak konusunda kendinizi rahat hissediyorsanız Facebook Live, kişisel bir marka oluşturmanın başka eğlenceli bir yolu olabilir. Belki evden nasıl çalıştığınızı veya bir ürünü gerçek zamanlı olarak nasıl kullandığınızı gösteren videolar yaratırsınız. Alternatif olarak, canlı bir şekilde takipçilerin sorularını ilettiği ve onlara canlı olarak cevap verdiğiniz bir soru ve cevap oturumu düzenleyebilirsiniz.

İnternet bant genişliği hızı arttıkça, canlı yayınlar giderek daha yaygın hale geliyor ve YouTube artık tek video platformu değil.

Kritik güvenlik hatalarını bulun

Facebook ve diğer büyük web siteleri her zaman bir hacker’ın web sitesine girmesine izin verebilecek güvenlik hatalarını kapatmaya çalışmaktadır. Web sitelerini test etmekten hoşlanıyorsanız, Facebook Bug Bounty programı, yamalanması gereken kodlama hatalarını bildirmenizi sağlar. Kusur henüz Facebook’a bildirilmediyse, titizliğiniz için ödeme alabilirsiniz.

Bildirilen bir hata bulsanız bile, lütfen yine de bildirin. Facebook kullanıcıları için kullanıcı deneyimini geliştirecek!

Facebook ile herkes para kazanabilir. Yerel olarak ürünler satmak veya online bir web sitesini tanıtmak isteyip istemediğiniz önemli değildir. Gruplara katılarak, diğer Facebook üyeleriyle etkileşime girerek hatta belki de ücretli bir reklam yayınlayarak, isterseniz, Facebook’ta sürekli bir gelir elde edebilirsiniz.

Yalnızca bir ürün satışı yapmak veya eski aracınızı satmak ve sadece bir kereliğine para kazanmak isteseniz bile, Facebook başkalarına neler sattığınızı sergilemenin ücretsiz ve etkili bir yoludur.

İnternetten Para Kazanma Google

Günümüzde herkes internetten para kazanma yollarını arıyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insan, çok çeşitli görevleri tamamlayarak online para kazanıyor.

Google, birinin net gelirini artıran en değerli online varlık olarak kabul edilir. Aslında, gelir kaynağı olan Google, yayıncılara bilgilerini milyonlarca kullanıcıyla keşfetmeleri için her yıl milyarlarca lira öder.

İnsanlar, listelenen Google hizmetlerine kaydolarak düzenli gelir elde edebilir. Google’dan nasıl para kazanılacağını düşünüyorsanız, Google’dan kazanmanın doğru yolunu bulmanız yeterlidir. Google’ın misyonu, bilgiyi analiz etmek ve yapılandırmak, erişilebilir ve anlaşılır kılmak olduğundan, uygun yolları bulabilirseniz sistemden büyük miktarda para kazanmak kolaylaşır.

Bu makalede, size uygun olan birkaç seçenekten bahsettim. Şu anda Google’dan kazanmaya başlayabileceğiniz üç özel seçenek var.

Google AdSense

Google AdSense, internetten para kazanmanın en kolay yollarından biridir. WordPress veya blogger’da yeni bir alan adı satın almak kendi web sitenizi oluşturmak için gereklidir.

Web sitesi oluşturulduktan sonra, sunulan içerik web sitesinde trafik kazanmada en önemli rolü oynar. Blogunuzda bir yazı yazdıktan sonra, Google AdSense’e kolayca kaydolabilirsiniz.

Google, web sitesi tasarımınızın yüksek kalite standartlarına uygun olup olmadığını değerlendirir. Google’dan onay aldıktan sonra, bir web sitesinde veya blogda AdSense aracının yardımıyla reklamlar görüntülenebilir.

Reklamlara ziyaretçiler tarafından erişildiğinde, Google, reklamverenin onlara ödediğinin yüzde 68’ini öder. Ancak içeriğin platformda trafiği artırmak için iyi okunabilir olması gerekir.

Google ödeme

Ödeme ve kazanmanın daha hızlı ve güvenli bir yoludur. Google ödeme, dijital ödeme servislerini uçtan uca iletişim kurmak için kullanılır ancak bir kişi de kolayca kullanarak para kazanabilir. Android Ödeme ve Google Cüzdan’a entegredir.

Birisinin Android oyun deposundan uygulamayı yüklemesi gerekiyor. Ana ekranda, hesap ekleme ve kayıt işlemini tamamladıktan sonra bir banka hesabı ekle seçeneğini seçin. 

Ödeme yaparken kullanılabilecek bir banka hesabı için UPI PIN’i oluşturacak veya biri kendi başına PIN ayarlayabilecektir. Banka hesabınızı Google ödemesiyle ilişkilendirdikten sonra, birileri arkadaşlarınızı Google ödemesine katılmaya davet edebilir.

Davet edilen arkadaşlar ilk ödemelerini gönderilen bağlantıdan yaparsa, gönderen kullanıcının ilk işleminde 51 puan alır.

YouTube kanalı

Bu, YouTube’u kullanarak beceri veya yaratıcılık yoluyla para kazanmak için üçüncü seçenektir. Bir kişi video oluşturma konusunda eğitim, eğlence, iş ya da pazarlama ve geliştirme konularında yeterince iyiyse, YouTube’da bir kanal oluşturulması gerekir. Videoyu düzenledikten ya da özelleştirdikten sonra, bunu YouTube kanalına yükleyebilir.

Para kazanma, videolarda etkinleştirilmelidir. Kanal veya video 1000 aboneye veya 10.000 görüntülemeye ulaştığında, Google otomatik olarak videolarda reklam gösterecektir. YouTube  Partner Program’a başvurun ve onay aldıktan sonra para kazanmaya başlayın.

Google’dan Para Kazanma Yolları

Google’dan para kazanmanın birçok farklı yöntemi vardır. İnternetten para kazanma için Google’ı efektik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Google ödüllü anketler

Bu yöntem düzenli bir kazanç kaynağı değildir ancak Google ödüllü anketler uygulamasından yarı zamanlı olarak para kazanabilirsiniz. Uygulamayı Android uygulama mağazası veya iOS uygulama mağazasından yüklenmesi gerekir.

Bu uygulama Google Anket ekibi tarafından oluşturulur bu nedenle hızlı anketlere cevap vermek ve Google oyun kredilerini kazanırsınız. Anketler, formu doldurduktan sonra haftada bir kez gönderilir. Anket formlarını doldurduktan sonra, Google Play kredisi kazanmanızı sağlar.

Bu krediler, herhangi bir ücretli uygulamayı satın almak için kullanılabilir. Anket formlarını doldurduktan sonra kişi, Google Play kredisini kolayca alabilir.

Google AdMob

Google AdMob, Google tarafından kurulan mobil bir reklam şirketidir. Nasıl bir uygulama oluşturulacağını biliyorsanız, o zaman Google AdMob’dan iyi gelir elde edebilirsiniz.

Geliştiricilerin, reklamlarını görüntülemek için ekran kiralayarak uygulamalarından para kazanmalarını sağlar. Ayrıca Google AdSense ile entegrasyona sahiptir. Her kullanıcı etkileşiminde değer ve istisnai bir ilişki sağlayan bir uygulama oluşturabilirsiniz.

Uygulamaya katılım, iyi gelirlerin birikmesinde hayati bir rol oynar. Bir uygulama oluşturduktan sonra, AdMob’a başvurmanız gerekir. Reklamlar banner, video veya yerel reklam olarak gösterilebilir.

Uygulama içinde reklam göstermeden önce, bir hesap oluşturmanız ve bir veya daha fazla reklam birimi kimliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu, reklamların gösterildiği uygulamadaki yerler için bir tanımlayıcıdır.

AdMob aracılık programı, maksimum gelir sağlamak için nihayetinde reklam ağının konumunu otomatik olarak ayarlayan reklam ağı optimizasyonuna sahiptir. 

Reklamlar

13 Yorum

  1. Yazınız para kazanma yolları değil, para kazanmanın kitabı olmuş resmen çoğuda işe yarar yöntemlerden oluşturulmuş. Webde bu tarz içerikler bulmak zor. Emeğinize sağlık

  2. internetten para kazanma yolları konusunda bu kadar doyurucu bir makaleye denk gelmemiştim. Amazon FBA yı kullanarak bir çalışma yapmak istiyordum “Amazon’da bir ürün satmak, fazladan gelir elde etmek için harika bir yol olabilir ancak ilk önce çok iyi araştırma yapmanız gerekir” buna hak vermemek elde değil.

  3. İnternetten para kazanmak için olabilecek tüm yöntemleri anlatmışsınız. Teşekkürler elinize sağlık.

  4. Güzel ve kapsamlı bir yazı olmuş. İnternet üzerinden para kazanma ile ilgili bir çok makale ve video var, hepsini inceleme fırsatım olmasa da bu konuda baya bir araştırma yaptım diyebilirim. Siz bu yazınızda bir çok konuyu ele almış, para kazanma konusunda bir çok konuya değinmişsiniz.

    Elinize sağlık.

  5. Selamlar, yukarıda bir çok yöntem yazıyor fakat ben Google adsense üzerinden kazanç sağlıyorum. Ciddi emek ve çaba gerektiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu