Beyzade Künefe Alibeyköy’de hizmet veriyor

24.01.2019
117
Beyzade Künefe Alibeyköy’de hizmet veriyor
Modelistlik Kursu

Beyzade Künefe Alibeyköy ‘de henüz binaya yerleşmeden tadilat yaparken önünden geçip gidiyordum. Acaba burada ne yapılacak diye düşünüp duruyordum. Zira Alibeyköy içerisinde öyle eli yüzü düzgün çok fazla işletme yoktu. Merakım zaman içerisinde binanın da bitime yaklaşmasıyla netleşti. Bir de gördük ki Beyzade Künefe adında Kahvaltı ve Tatlı satan bir yer oldu.

Mekan ilk açıldığında herkes koştur koştur doluştu. Biz de gitmek istedik fakat insanların hevesini almasını beklemek daha mantıklı geldi. Keza aşırı kalabalık ortamlardan çok fazla hoşlanmıyorum.

Beyzade Künefe Serpme Kahvaltı

https://www.instagram.com/p/BpPrn8uhXTA/

Geçtiğimiz yıl Beyzade Künefe ilk açıldığında ramazan ayı da yakındı. Bu vesile ile sürekli iftar yaptığımızdan menünün biraz değişmesi gerektiğini düşünerek akşam kahvaltı yapmak istedik. Beyzade Künefe Kahvaltı konusunda bize o zamanlar güzellik yapmıştı. Normalde kahvaltı seçeneği sabah saatlerinde sunuluyordu. Ayrıca personeller için yapılan çorbadan da bizlere ilave olarak ikram edildi. Bu jestleri ile mutlu olduk doğrusu.

Beyzade Künefe Oyun Alanı

Çocuklu ailelerin en büyük sıkıntısı oyun alanı olmayan işletmelerde çocukları masada bir şekilde sakinleştirmek ve masada tutmak. Dolayısıyla çocuğu oyalamanın bir yolu olmayınca eline telefon tutuşturup bir kriz yaşanmadan orada geçirilecek bir saati en azından ebeveynler için doğru geçirebiliyorsunuz. Telefon vermenin doğru olduğunu söylemiyorum; çaresizliğimize dem vuruyorum. Beyzade Künefe’de bu detay düşünülmüş ve işletmenin 3. katında çocuklar için küçük de olsa oyun alanı yapılmış. Zaman içerisinde oyun alanının da etrafı kapatılarak daha verimli kullanımı da sağlanmış. Bu konuda da geçer not aldıklarını belirtelim.

Beyzade Künefe Tatlı Çeşitleri

https://www.instagram.com/p/BsV26Y0hTrC/
https://www.instagram.com/p/Bppd7-IBKJg/
https://www.instagram.com/p/BlEDSOjlqSZ/

Daha önce de bir çok tatlı mekanına uğramış olsam da Beyzade Künefe, öncelikle künefe çeşitliliği ve yeni lezzetler anlamında beni oldukça mutlu etmeyi başardı doğrusu. 15-16 çeşit künefe yapıldığını düşünün… O kadar çok seçenek sunuluyor ki; şaşırırsınız…

Detaylı incelemek isterseniz: Beyzade Künefe – Künefe Çeşitleri

Künefe dışında, Antep Katmeri, Kadayıf, Baklava vb. ek seçenekler de mevcut. Fakat önceliğinizi Künefeye vermenizi tavsiye ederim. Seçenekler oldukça fazla ve sıranın baklavaya geleceğini düşünmüyorum.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Beyzade Künefe Tatlı Kalitesi

Özellikle son zamanlarda paket olarak aldığım fıstıklı kare baklava için tadında olumsuz anlamda farklılık hissettim. İlk zamanlarda yapıldığı gibi kaliteli üretim yapılmıyor düşüncesine yönelmeme sebep oldu bu durum. Şayet müşteriler alıştı, zaten geliyorlar algısıyla yanılgı içine düşülüyorsa bundan vazgeçilmesini tavsiye ederim. Zira Beyzade Künefe ilk açıldığında kaliteli tatlılarıyla gönlümüzü fethetmişti. Bunun sürmesini temenni ediyorum.

Beyzade Künefe Otopark

İşletmenin en büyük dezavantajı otoparkının olmaması. Girişte vale hizmeti sunuyorlar fakat aracı bir otoparka bırakamıyorlar. Yakında araçla gelecek müşteriler için yeterli bir otopark da yok doğrusu. Vale size numara veriyor ve aracınızı teslim alıyor. Uygulama yeterli olmamasına rağmen hiç yoktan iyidir dedirtecek türden… Çıkarken bekleme süresi uzun olmasa daha keyifli olabilirdi.

Bölge geliştikçe daha da işlek bir hal almaya başladı. Belediye yakın zamanda bölgede araç çekmeye de başlayacaktır. Bu durumda nasıl bir aksiyon alınacak merak ediyorum doğrusu. Bu bir varsayım değil, EDS uyarı levhaları olduğu gibi birbirine çok yakın Ondo Dürüm, Beyzade Künefe ve Kasis Cafe işletmeleri yol kenarlarını kapatıp vale hizmeti sunuyorlar. Bu anlamda da problem teşkil edecektir.

Beyzade Künefe Hizmet Kalitesi

Mekan ilk açıldığında müşteriler bir tur doluştu gitti geldi fakat sürekliliği olan, devamlı gidip gelen kemik bir müşteri kitlesi oluşması tahmin edersiniz ki zaman alır. Beyzade Künefe’de müşteri kitleri oluşturmak için oldukça çaba sarf etmiş bir işletme. İlk defa gittiğimiz dönemlerde (belli aralıklarla hala gidiyorum) güler yüzlü personeller, hızlı servis, ekstra ikramlar gibi müşteriyi memnun eden standart bir kalite vardı. Zaman içerisinde bunda azalma olduğunu gözlemledim.

Mesela çocuk alanının olduğu kata sadece bir aile çıktıysa en azından onlarla ilgilenen bir personelin olması gerekir… Kendimizden biliyorum oturup bir süre birileri acaba bize bakacak mı diye bir süre beklediğimiz oldu. Bu duruma maruz kalan farklı insanlar da olmuştur.

İkram Edilen Ürünlerin Bayat Servis Edilmesi

Çok önemli bir detay mı bilemiyorum ama ikramlık olarak sunulan çerezlerin zaman zaman bayat şekilde ikram edilmesi durumu ile de 2-3 kez karşılaşmış olduk.

Personellerin Güler Yüzlü Davranışı

Genel olarak personellerin müşterilere ilgisiz azalmış, güler yüzlü tutumları kırılmış gibi hissettirdi. Bunu yüzlerinde de gördük tabii… Personellerin mutsuzluğunun temel nedeninin ne olduğunu bilemiyorum fakat müşteri olarak beni huzursuz etmeye yetti.

İşletmenin başladığındaki çizgisi ile yeterli müşteri potansiyeline ulaştıktan sonraki çizgisi ve kalite anlayışı sanırım onların güç zehirlenmesi yaşadığını gösteriyor. Müşteri nasılsa geliyor anlayışı yakın zamanda olmasa da ilerleyen süreçte işletmenin kendisini sorgulamasına ve biz nerede hata yaptık düşüncesine yönelmesine sebep olacaktır.

Beyzade Künefe Fiyatlar

Öncelikle böyle güzel tatlı yapılan bir yerde çok uygun olsun, az para ödeyeyim gibi bir algı içerisinde olmayın. Orada tatlıların yapılırken gösterilen ve verilen emeğin bence parasal olarak karşılığı yok. Bu konuda işletmeden yana tavır içerisindeyim kusura bakmayın. Kalite istiyorsanız elinizi cebinize atmasını da bileceksiniz.

Müşteri olarak tavsiyem;

Başladığınızda insanları mutlu etmek için verdiğiniz gayreti günümüzde de devam ettirin. Devam ettirin ki o lezzetli tatlıları her daim aynı kalitede ve aynı güzel servis anlayışı ile sunarak bizleri mutlu edebilesiniz.

Beyzade Künefe Rezervasyon için;

Adres: Alibeyköy Mahallesi Vardar Bulvarı No:40 Eyüp/Alibeyköy/İstanbul
Telefon:  0212 261 67 67
 E-Posta : [email protected]


YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.