İzmir’de Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

05.09.2017
575
İzmir’de Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer
Modelistlik Kursu

İzmir Kokoreç Türkiye’nin her yerinde, en çok sevilen sokak lezzetlerinden biridir. Öyle ki bir çok farklı şehirde izmir usulü kokoreç yapılır. Açken ya da tokken, sabah ya da akşam, günün her saati, dört mevsim tüketilebilir.

Üzerinde baharatları, yanında ayranı ile unutulmaz bir lezzet. Avrupa Birliği gündeme geldiğinde ilk akla gelenlerden biri. Yemekten büyük keyif alacağınız bu lezzetli sokak yiyeceğini, Türkiye’nin her yerinde bulabilirsiniz. Kumrusu ile meşhur İzmir de onlardan biri.

Kokoreç, bir yere ait bir lezzet olmadığı için, Türkiye’nin her yerinde, şans eseri o güne kadar yediğiniz en iyi kokoreçe rastlayabilirsiniz. Bu yazımızda, İzmir’de olanlar ve İzmir’e gidecekler için İzmir’in en iyi 5 kokoreççisini listeledik…

Kokoreççi Baki Usta

izmir kokoreççi baki usta

İzmir’e gidince, Karşıyaka’ya uğramamak olmaz. Karşıyaka’nın en meşhur yerlerinden biri de Kokoreççi Baki Usta. Bugüne kadar yediğiniz en iyi izmir kokoreç belki de burada yiyebilirsiniz. Sabah 10 ile gece 12 saatleri arasında hizmet veriyor. Fiyatlar da oldukça makul. Hafta sonları oldukça dolu. İstanbul’da bulabileceğiniz birçok kokoreçten çok daha iyi olduğunu da söyleyelim. Mekan küçük olsa da, Karşıyaka’ya yolunuz düşerse, Kokoreççi Baki Usta’ya uğramayı ihmal etmeyin.

Adres: Nergiz Mahallesi, 7400/8. Sk. No:2, 35570 Karşıyaka/İzmir

Tel: (0232) 330 59 18

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kokoreççi Asım Usta

izmir kokoreççi asım usta

İzmir Bornova mevkisinde hizmet veren Kokoreççi Asım Usta, İzmir’de kokoreç nerede yenir diyenler için en iyi seçeneklerden birini sunuyor. Mekan, 11:00 ile 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor olsa da, akşam 20:00’den sonra burada izmir kokoreç bulmak oldukça zor olabiliyor. İzmir, kokorecin en iyi adreslerinden biri. Kokoreççi Asım Usta İstanbul’da olsa, kapının önündeki kuyruklar sokağın başına kadar gidebilir!

Adres: Burak Reis Cad. No:194 Çamdibi, 35500

Tel: (0232) 462 02 14

Meşhur Sosyete Kokoreçcisi Baran Usta

Meşhur Sosyete Kokoreç'cisi Baran Usta

İzmir Konak’ta kokoreç sevenlere hizmet veren Meşhur Sosyete Kokoreççisi Baran Usta, 10:30–22:30 saatleri arasında çalışıyor. En sevilen sokak lezzetlerinden birini, izmir usulü kokoreçi, İzmir’de yemek isteyenlere lezzetli alternatiflerle sunuyor. Gerçek bir izmir kokoreç yemek isteyenler için İzmir’in en meşhur lezzetlerinden biri.

Adres: İnönü Caddesi̇, 35260 Izmir, Turkey

Tel: (0232) 231 20 10

Kokoreççi Ali’nin Yeri

izmir kokoreççi Ali'nin yeri

Torbalı’da hizmet veren Kokoreççi Al Usta’nın Yeri, Vedat Milor’un da tavsiyesi. Süt kuzusundan yaptıkları taze kokoreçleri ile tadı damağınızda kalacak lezzetlere imza atıyorlar. Mangalda pişen izmir kokoreç lezzetini tatmak istiyorsanız, İzmir’e yolunuz düşerse, Kokoreççi Al Usta’nın Yeri’ne de uğramayı ihmal etmeyin.

Adres: Eski Aydın Yolu Üzeri Yeşilköy Mevkii Torbalı /izmir İzmir

Tel: +90 507 415 26 16

Kartal Kokoreç

izmir kartal kokoreç

10:00 – 22:00 saatleri arasında, İzmir Bornova’da hizmet veren Kartal Kokoreç, İstanbul’daki kokoreçlerden çok daha farklı bir kokoreç deneyimi sunuyor. Butik olarak hizmet veren, kendi halinde bir yer. Günün her saati kokoreç yiyebilirim diyenler için, küçük bir dükkanda hizmet veriyorlar. Üzerinde gezdirdikleri kimyon da izmir kokoreç ‘e ayrı bir lezzet katıyor. Daha önce hiç közde kokoreç denemediyseniz, Kartal Kokoreç’e uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Adres: Gazi Osman Paşa Mahallesi, 35500, Kamil Tunca Cd No:47, 35090 Gökdere/Bornova/İzmir

Tel: (0232) 435 48 35

Bu mekanların dışında yeni yerler keşfetmek istiyorum diyorsanız izmir’in en iyi kokoreççileri listesine bakabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Bornovalı dedi ki:

    BORNOVA ÇARŞI KOKOREÇ