Adana’da Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer

14.01.2019
139
Adana’da Döner Yiyebileceğiniz 10 Yer
Modelistlik Kursu

Adana et ve et lezzetlerine hâkim bir ilimiz olmaktadır. Adana’da yetişmiş birçok aşçının da oldukça maharetli lezzetlerle et ve et türü yemekleri yapabilmekte olduğu aşikâr olmaktadır.

Bu et yemeklerinin dışında da kebap ve dönerleri ile de başarılı tatları ortaya çıkarabildiklerini söyleyebiliriz.Adana üzerinde yolculuk yapacak olanlar mutlaka Adana’nın muhteşem et lezzetlerini ve en önemlisi kebap ve dönerlerini tatmalıdır.

Adana üzerinde gerek merkezde, gerekse de diğer ilçelerde döner türünün en lezzetli çeşitlerini tadabilecek mekânlar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere Adana’da döner yiyebileceğiniz 10 Yer hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Adana Döner Merkezleri

Adana, döner lezzetlerinde ilk sırayı almayı başarmış bir il olmaktadır. Nitekim dönerin çıkışı için de Adana’yı göstersek yanlış ifade etmiş olmayacağız. Adana Döner Merkezleri üzerine oluşturduğumuz bu yazımızı dikkate alarak Adana’ya uğradığınızda bu mekânlardan birinde dönerin tadına bakabilirsiniz.  Bahsetmiş olduğumuz ve Adana’nın muhteşem lezzetli her mekân ve mutfağı, sizlerin en temiz, en muhteşem ve en farklı döner çeşitlerini tatmanızı sağlayacaktır. Adana ili üzerine yolu düşenler bu fırsatı mutlak surette değerlendirmelidir.

Adana Döner Cafe

Adana’ya gelip de Adana Döner Cafe’nin dönerini tatmadan gitmez olmaz. Nitekim Adana’nın maharetli ustaları, bu mekânda muhteşem lezzetler yaratmaktadır.

Adres: 2000 Evler Mahallesi 76067.Sokak Göksu Apartman Adana/Seyhan

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Telefon: 0322 248 16 15

İbonun Yeri Döner Salonu

Adana üzerinde döner tadının muhteşem versiyonunu İbonun Yeri döner Salonu’nda tadabilir, damaklarınızda iz bırakabilirsiniz.

Adres: Meydan Mahallesi Bakımyurdu Caddesi No: 211 Adana/Seyhan

Telefon:  0322 431 85 25

Köylüm Döner

Farklı tatlarla ve sunumlarla dönerlerin hazırlandığı bu mekânda da Adana dönerlerinin lezzetine Köylüm Döner yerinde varabilirsiniz.

Adres: Güneşli Mahallesi 565.Sokak No:68 Yüreğir/ Adana

Telefon: 0535 342 86 10

Kupa Döner

Adana döner ustalarının farklı ve lezzetli dönerlerinden tatmak isteyenleri Kupa Döner salonuna bekleriz.

Adres: Mahfesığmaz Mahallesi 79010 Sokak Sargut Apartmanı 4/2A Çukurova/Adana

Telefon: 444 5 872

Yaprak Döner

Damakların vazgeçilmez lezzetini sunan Yaprak Döner merkezine uğramadan ve o enfes döner lezzetlerinden tatmadan Adana’dan ayrılmamanızı öneririz.

Adres: Cemalpaşa Mahallesi Gazipaşa Bulvarı Yılmaz Apartman No:26 Seyhan/Adana

Telefon: 0539 485 73 63

Beydağı Döner

Et ve etle hazırlanan tatlar konusunda ustalar yetiştiren Adana’da her ne kadar kötü et lezzetleri olmasa da bazı mekânların oldukça muhteşem tatlara sahip olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Beydağı Döner mekânı da bu mekânlardan biri olmaktadır.

Adres: Reşatbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No: 18 Seyhan/Adana

Telefon: 0322 458 05 07

Adana Hasbi Döner

Adana Seyhan üzerinde bulunan Adana Hasbi Döner Salonu oldukça temiz bir ortamda, enfes döneri tadabileceğiniz bir mekân olmaktadır.

Adres: Cemalpaşa Mahallesi Ordu Caddesi No:90 Seyhan/Adana

Telefon: 0322 453 25 25

Anoğlu Döner

Seyhan üzerine yolu düşenlerin Canoğlu Döner yerinin tadına bakmadan oradan ayrılmaması gerekir.

Adres: Karasoku Mahallesi Kızılay Caddesi No: 15 Seyhan/Adana

Telefon: 0322 351 87 72

İsos Döner

Çukurova yöresinden geçenlere döner tadabilecekleri mekân adı olarak İsos Döner yerini önerebiliriz. Oldukça çeşitli ve lezzet dolu dönerleri burada tadabilirsiniz.

Adres: Mahfesığmaz Mahallesi Turgut Özel Bulvarı 115/D Çukurova/Adana

Telefon: 0322 233 47 67

Lider Kebap ve Döner Salonu

Döner çeşitleri, döneri farklı sunumlarla sunması, oldukça steril bir ortamda ve lezzetli dönerler sağlaması ile bilinen Lider Kebap ve Döner Salonu özel döner yerleri arasında yer almaktadır.

Adres: Kuruköprü Mahallesi 33013.Sokak 11/A Adana

Telefon:0322 363 57 73

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.