Bursa’da Kokoreç Yiyebileceğiniz 5 Yer

hakkında fikri olmayan İstanbullular en iyi kokorecin ’da olduğunu düşünmeye devam ededursun, biz ’ya gidenler için kokorecin en iyi adreslerini listeleyelim.

Yolunuz ’ya düştüyse, şehrin farklı yerlerinde kokorecin en lezzetlisini tadabilirsiniz. severler için, Türkiye’nin her yerinde bulabileceğiniz bu lezzeti, ’da da bulabilirsiniz.

Yemesi hem kolay, hem lezzetli. Genellikle küçük dükkanlarda hizmet veren kokoreççiler, küçük olmalarına rağmen bir o kadar da kalabalık oluyor. Bazen kapının önünde uzayıp giden kuyruklar oluyor. Odun ateşinde pişen lezzeti, ekmek arası pratikliği ve üzerinde baharatları ile lezzetli bir isteyenler için, ’da yiyebileceğiniz en iyi 5 yer bu yazımızda…

Çınar Kokoreç

bursa çınar kokoreç

Namı ’a kadar giden Çınar Kokoreç, Bursa’da en iyi kokoreci tadabileceğiniz yerlerden biri. Hem hızlı hizmet hem de güler yüzlü çalışanları ile, hem midenize hem de size hitap ediyorlar. Ankara Yolu üzerinde hizmet veren Çınar Kokoreç, kokoreci acı severler için bol bol baharat da ilave ediyor. Ufak bir mekan ve önündeki kuyruğa rağmen, yolunuz Bursa’ya düşerse mutlaka uğramanız gereken yerlerden biri. Bursa kokoreç için ilk akla gelen kokoreççilerden biri.

Adres: Şükraniye Mahallesi, Ankara Yolu Cd. No:258, 16270 Hamamlıkızık Köyü/Yıldırım/Yıldırım/Bursa

Telefon: (0224) 363 20 42

Kokoreççi Fahri Usta

bursa kokoreççi fahri usta

Günün neredeyse her saati, 11:30–04:00 saatleri arasında hizmet veren Kokoreçci Fahri Usta, günün her saati kokoreç isteyenler için günün büyük bir bölümü açık. Midye ve kokoreç severler için Bursa’da kokoreç isteyenler için şehrin en iyi adreslerinden biri. Bursa kokoreç konusunda da oldukça deneyimliler.

Adres: Dikkaldırım Mahallesi, Dikkaldırım Cad, 16090 Osmangazi/Bursa

Telefon: (0224) 237 00 22

Gençosman Kokoreççisi

bursa genç osman kokoreççisi

Bursa Osmangazi’nin en meşhur mekanlarından biri. Bursa’da gerçek bir kokoreç isteyenler için, odun ateşinde pişirdikleri kokoreçleri ile midenize hitap ediyor. Uzun yıllardan bu yana hizmet veriyorlar. Kokorecin tadı da hiç değişmiyor. Tartışılmaz bir lezzete sahip kokoreci ile kesinlikle hoşunuza gidecek. Bursa kokoreç yanı sıra, midyeleri de bir o kadar lezzetli.

Adres: Osmangazi Mahallesi, Yeni Yalova Yolu Üzeri Hoşkal İşhanı No:44/B, 16100 Bursa

Telefon: (0224) 252 52 41

Kokoreç Fazıl

bursa kokoreç fazıl

Bursa’da kokoreç nerede yenir?”diye merak edenler için, kokorecin Bursa’daki en iyi 5 adresi listemizde Kokoreççi Fazıl Usta da yerini alıyor. Bursa kokoreç, midye ve çiğ köftedeki başarısının yanı sıra, hizmetleri de oldukça kaliteli. Alışılmışın dışında bir kokoreç yemek isterseniz, Bursa Osmangazi’deki bu küçük dükkanda, Kokoreççi Fazıl Usta’ya uğrayabilirsiniz. Ayrıca çorbaları da çok lezzetli.

Adres: Dikkaldırım Mah. Dikkaldırım Cad. 43 Osmangazi, Bursa

Tel: 0224 237 00 22

Babacan Kokoreç

bursa babacan kokoreç

Lezzetli bir bursa kokoreç deneyimi için Bursa’ya yolunuz düşerse Babacan Kokoreç’i mutlaka deneyin. Kokoreçin yanı sıra, kebapları da oldukça lezzetli. Babacan Usta’da ayrıca; çorba, yaprak ciğer, köfte, sucuk, midye dolma ve çiğ köfte gibi lezzetler de bulabilirsiniz. Özellikle Bursaspor’un maç akşamlarında taraftarlar buraya akın ediyor.

Adres: Ebu İshak Mah. Cumhuriyet Cad. 54 Dk:1 Osmangazi, Bursa

Tel: 0224 222 00 98

Eğer bu yazımızın haricinde farklı mekanlar arıyorum diyorsanız bursa en iyi kokoreççiler aramasına devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı