Kuyu Kokoreç Yapan Yerler

27.06.2019
260
Kuyu Kokoreç Yapan Yerler
Modelistlik Kursu

Kuyu kokoreç, iyice temizlenmiş kuzu ve dana bağırsağının soğan suyu, tuz ve karabiberle ovulmasından sonra içine içyağı konularak şişe sarılıp kor ateşte pişirilmesi ile yapılan bir yiyecek olan kokoreç, üzerine çeşitli baharatlar serpilerek yenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu bağırsağın iyice temizlenmesi gerekir. Aksi taktirde birçok bağırsa sorununa sebebiyet verebilir. Bu nedenle kokoreç bilinen ve güvenilen yerden yenilmelidir. Bazı girişimciler bu lezzeti farklı bir boyuta taşımışlar ve kuyu kokoreç gibi farklı bir lezzeti ortaya çıkarmışlardır.

Kuyu kokoreç, kuyu tandırdan esinlenerek geleneksek kokoreç lezzetini bir üst kademeye taşımıştır. Kokoreç, ızgara sistemiyle iki saatte pişirilirken, kuyu kokoreç en az beş saatte pişirilmektedir. Tuğla ile çevrilmiş bir tandır fırınında pişirilen kokoreçler dinlene dinlene ve için için pişmesiyle çok daha yumuşak bir hal almaktadır.

Ayrıca tandır fırınının isi kokoreçin tadına geçerek farklı bir lezzet ortaya çıkmıştır. Kuyu kokoreç, tandırda piştiğinde pamuk gibi olup, ağızda dağılmaktadır. Bu da alışılmış kokoreç lezzetinden farklı bir lezzet olarak karşımıza çıkmaktadır.

En İyi Kuyu Kokoreç Yapan Yerler

İmpartator Kuyu Tandır Kokoreç

Denizli’de 1996 yılından beri kokoreççilik yapan Mehmet Salih Hepşen, kuyu tandır kokoreçi Denizli halkı ile buluşturan kokoreççilerden biridir. Çınar mahallesi İstiklal caddesinde yer alan işletme 2017 yılında açılarak vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Güler yüzlü çalışanları ve muhteşem lezzetli kuyu kokoreçi ile Denizli halkının hizmetindedir.

Ali Bey Kuyu Kokoreç Nazilli

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 2019 yılının ilk aylarında hizmete giren Ali Bey kuyu kokoreç, Nazilli Belediyesi’nin arkasında vatandaşların hizmetine açılmıştır. İşletme sahibi Ali Günana tarafından hizmete alınan firma, Nazilli ilçesinde kuyu kokoreç lezzetini tüm Nazilli halkına tattırmak için var gücüyle çalışmaktadır.

Güler yüzlü çalışanları, hijyen ve temizlik konusundaki özeniyle Ali Bey kuyu kokoreç, bu inanılmaz lezzetin tadına varabileceğiniz ender yerlerden biridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Hancı Kuyu Kokoreç Nazilli

Aydın ili Nazilli ilçesi Yeni mahallesinde yer alan Hancı Kuyu Kokoreç, 24 saat müşterilerine hizmet vermektedir. Kuyu kokoreç denenmesi gereken bir lezzet ve denemek için de ideal yerlerden biridir Hancı Kuyu Kokoreç. İşletme sahibinin ve çalışanlarının güler yüzlü yaklaşımı, temizlik ve hijyen kurallarına uygun hizmet anlayışı ile Hancı Kuyu Kokoreç, kuyu kokoreçi deneyimleyebileceğiniz Nazilli’deki ender mekânlardan biridir.

https://www.youtube.com/watch?v=XnNguJ1jA1I

Bizimoğlan Kuyu Kokoreç

Aydın merkezde Umurlu mahallesinde yer alan Bizimoğlan Kuyu Kokoreç, tandır fırınında pişirilen kokoreçin o muhteşem lezzeti ile müşterilerine hizmet vermektedir. Hiçbir yerde yiyemeyeceğiniz bu lezzet kokoreçe yeni bir boyu kazandırmış. Kuyu kokoreç tandır fırınından çıktıktan sonra, kesilip bir tur da ızgaradan geçtikten sonra baharatları ile sunuma hazırlanmaktadır. Bu muhteşem lezzeti ancak Bizimoğlan Kuyu Kokoreç’te bulabilirsiniz.

Kuyu Kokoreç –Turgut Özal

Adana’da Turgut Özal Bulvarı üzerinde yer alan Kuyu Kokoreç, yöreye özgü birçok lezzetin yanı sıra kuyu kokoreçte de 10 numara bir lezzet durağı olarak karşımıza çıkıyor. Müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan firma yetkilileri bunu personeline de öğreterek güler yüzlü ve müşteri odaklı çalışan, kaliteli hizmet sunan bir mekândır. Büryan fırınında pişirilmiş kuyu kokoreçin tadına doyum olmuyor. Kokoreç servis olarak geldiğinde o muhteşem kokusu, uyumlu baharatı ve pamuk gibi ağızda dağılan yapısı ile sizlerin beğenisiniz kazanıyor.

Esra Kuyu Kokoreç

Aydın ili Efeler ilçesine bağlı Kuyulu Mahallesi girişinde yer alan Esra Kuyu Kokoreç farklı konsepti ile dikkat çekiyor. Nezih bir ortamın ve lezzetin bir araya gelmesi ile kaliteyi gözler önüne sermektedir. Aydın ilinde bulunan birkaç Kuyu kokoreççiden biri olan Esra Kuyu Kokoreç işletme sahipleri üç ortaktan oluşuyorlar. Firma yetkilileri, Aydın’da kokoreç satışında bir numara olma hedefi ile yola çıktıklarını ve bu yolda emin adımlarla ilerlediklerini belirtiyorlar. Kuyu kokoreçin tadına baktığınızda bu iddianın ne kadar da gerçekçi bir iddia olduğunu göreceksiniz.

Karahan Kuyu Kokoreç-Aydın

Aydın-İzmir karayolu İncirliova sanayi sitesi girişinde hizmet veren Karahan Kuyu Kokoreç, Mehmet Karahan ve oğlu tarafından işletilmektedir. 12 yıldır kokoreççilik yapan Mehmet usta, kuyu tandırdan esinlenerek kuyu kokoreç lezzetini Aydın halkı ile buluşturmuştur. Kuyu Kokoreçin öncülüğünü yapan Karahan kokoreç, Aydın’da mutlaka deneyimlenmesi gereken lezzetlerden biridir. Gece 02.00’ye kadar açık olan Karahan Kokoreç’e çevre ilçelerden bile müşteriler gelmektedir.

İstanbul’da Kokoreç yiyebileceğiniz 15 yer adlı makalemize de göz atabilirsiniz.

Kuyu kokoreç yapılışını video üzerinden izleyebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.