Aspir Yağının Faydaları

07.08.2019
288
Aspir Yağının Faydaları
Modelistlik Kursu

Aspir yağı, yurt dışında çokça aspir bitkisi yetişmesinin yanı sıra yağı da çok farklı işlerde çok farklı görevlerde de kullanılmaktadır. Aspir yağı Türkiye’de kullanılmaya yeni yeni başlanmış olmasına rağmen aktarlarda ve eczanelerde aspir yağını bulmak oldukça kolaydır. Pek çok kullanım alanına sahip olan ve tüketimi de uygulanması söz konusu olan bu yağ, farklı amaçlar ile çok farklı işlemler için kullanımdadır.

aspir yağı faydaları

Aspir Yağının Vücuda Faydaları

Aspir çiçeği yağı vücut içi sistemlerin dengelenmesi ve düzenlenmesinde önemli rol oynar, kolesterolün dengede tutulmasını sağlar ve vücut direncini arttırır. Bunların yanı sıra hormonların da dengede tutulmasına yardımcı olan ve adet dönemlerinde kadınların ağrılarını da dindirmeye yarayan bu yağ, adet döngüsünün de düzene girmesine büyük ölçüde katkın sağlarken hormonları da dengelediği için zamansız adet oluşumlarını ya da adet gecikmelerini de engellemiş olur.

https://www.youtube.com/watch?v=jOWMWzLUwx4
Aspir yağı ile zayıflama ve faydaları

Düzenli kullanımı ile adet döngüsünün de zamanla düzene girmesi söz konusudur ve adet sırasında ağrıların azalması ile bulantıların oluşmamasında etkilidir. Adet sırasında yalnızca ağrıları almakla kalmayıp aynı zamanda da ateşin çıkmasına engel olup adet ile oluşabilecek sıkıntıların giderilmesini sağlar. Bunun yanı sıra adet dönemi dışında da kullanılması vücutta oluşabilecek ağrıları dindirmeye yarar.

Kilo vermeye de yarayan aspir yağı, diyetler sırasında da tüketildiğinde ve düzenli olarak kullanıldığında spor ile de desteklenirse istenildiği şekilde kilo verilmesine yarar ve kilo vermeyi de hızlandırır.

Aspir Yağının Vücuda Faydaları

Öksürük, balgam, göğüs ağrısı gibi problemlere iyi gelerek soğuk algınlığı, grip gibi rahatsızlıklara karşı çözüm üretilmesini sağlar ve öksürüğün de giderilmesinde de önemli ölçüde etkilidir. Soğuk algınlığı sonrasında tüketilen ve kullanılan aspir yağı ile soğuk algınlığının etkilerinden kurtulmak, hastalığı atlatmak ve öncesinde kullanım ile de soğuk algınlığı ve gripten kurtulmak mümkün. Tüm bu etkileri göz önüne alındığında özellikle de mevsim geçişlerinde ve kış aylarında düzenli olarak aspir yağı kullanmak ve tüketmek oldukça yararlı bir tercih olacaktır.

Aspir yağı kullanımı

Sindirim sistemini de boşaltım sistemini düzenleyen yapısı ile kabızlık gibi problemlere ve gaz problemlerine de aspir çiçeği yağı çok iyi gelmektedir. Sindirim sisteminin dengeye oturması, boşaltım sisteminin de düzenli şekilde çalışması için bu tarz problemler olduğunda yeterli miktarda kullanmak ve tüketmek aspir bitkisi yağının etkisini göstermesi ve sıkıntıyı gidermesi için büyük ölçüde yeterli olacaktır. Boşaltım sisteminde de oluşabilecek hastalıklarda ya da rahatsızlıklarda aspir otu yağının kullanımı oldukça etkili iş görmektedir. Bunun yanı sıra aspir bitkisel yağı kabızlığın da gaz problemlerinin de doğal yoldan çözümünü sağlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
aspir yağı kullanımı

Aspir Yağının Cilt Üzerindeki Olumlu Etkileri

Aspir yağı, ciltte oldukça etkili olan ve sağlıklı şekilde bakımının yapılmasını sağlayan bir doğal yağdır. Cildin taze ve canlı kalmasını sağlarken gözenekleri de temizleyerek içeriği sayesinde kirlerden arınmasına yardımcı olur ve bunların yanında da siyah noktaları da temizleyerek cildi canlandırır.

Canlanan cildin gergin kalması ve kırışıklıkların oluşmaması için de aspir yağı kullanılmaktadır. Düzenli kullanımda cildin kendine gelmesini sağlayan ve aynı zamanda da temizlenip sivilce ile aknelerin de temizlenmesine yarayan aspir yağı, bakım için özellikle de yüz bölgesinde kullanıldığı zaman ciltte mevcut olan sivilce ve aknelerin giderilmesini sağlarken aynı zamanda da yeni sivilce ve aknelerin de oluşumuna engel olur, düzenli kullanımda cildi temiz tutacağı için ciltte akne ve sivilce oluşumu tamamen durur. Bu yönü ile de özellikle kremlere ve maskelere karıştırılarak kullanıldığında oldukça etkili şekilde sonuç vermektedir.

Aspir yağının faydaları

Ciltte belli süre kuru bölgede bekletildiğinde ölü deriden kurtulmaya da yaradığı gibi aynı zamanda o bölgeyi besleyerek ve nemlendirerek de sağlıklı şekilde kendine gelmesine yarar. Diz, dirsek, topuk, eller ve benzeri bölgelerde bu işlevde kullanıldığı zaman ölü deriden arınan vücut canlılık kazanır ve doğal yumuşaklık ve parlaklık bir arada hissedilebilir.

aspir yağı cilde faydaları

Temizleme de bakım yapma özelliklerinin yanı sıra kırışıklıklar üzerinde de olumlu etkiye sahip olan aspir yağı, gençlik kremlerinde de son zamanlarda yer almaya başlamıştır. Aktarlardan ya da eczanelerden elde edilebilecek olan aspir yağları çeşitli bakım kremlerinin, maskelerin ya da bakım ürünlerinin içine karıştırılarak kullanılabileceği gibi farklı yağlar ile de karıştırılıp kullanılır. Bu sayede cilt hem temizlenmiş olur hem de bakımı yapılıp tazeliği korunmuş olur.

Aspir yağı ile ilgili vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Aspir yağı kullanmanızı tavsiye ederiz. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Daha fazla bilgi için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.