Android Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

11.01.2022
287
Android Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?
Modelistlik Kursu

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır? Telefonunuzdaki tüm eylemleri TV’nize yayınlamanıza izin veren en basit yollardan biridir. Bu, yalnızca kişisel fotoğrafları değil, aynı zamanda YouTube’daki videoları, Instagram’daki resimleri izlemenin ve hatta çevrimiçi bir oyun oynamanın mümkün olacağı anlamına gelir.
Akıllı telefon modelinizin bir HDMI konektörüne sahip olması önemlidir. Görsel olarak USB’den biraz farklıdır, bu yüzden karıştırmayın.

Hdmı Üzerinden Bağlantı

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır özelinde USB, Hdmı bağlantı noktaları ve Wi-Fi desteği olmayan çok eski TV’ler için RCA çıkışları üzerinden bağlanma seçeneği mevcuttur. Tabii ki, internette oyun oynayamayacak veya eğlenemeyeceksiniz, ancak fotoğrafları ve hatta yerel video dosyalarını kolayca görüntüleyebilirsiniz. Lale tellerini TV’deki uygun girişlere takın (genellikle renkli olarak eşleşirler)telin diğer ucunu telefona bağlayın. Bağlanmak için bir microUSB – RCA kablosu kullanmanız gerekir. Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır sorusuna verilecek ilk cevap budur.

USB Kablosuyla TV' ye Bağlanma Nasıldır?

USB Kablosuyla TV’ ye Bağlanma Nasıldır?

USB Kablosuyla TV‘ ye Bağlanma Nasıldır?

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır açısından, bu özel bağlantı türü göz önüne alındığında, mobil cihazın aslında bir USB flash sürücü gibi çalışacağını unutmayın. Fotoğrafları bir TV ekranında hayranlıkla izleyebilir veya tek tek medya dosyalarını oynatabilirsiniz, ancak bunlar yalnızca telefonunuzda kayıtlıysa. Öncelikle TV’yi güce bağlayın.  Akıllı telefonunuzu kablodaki ikinci konektöre bağlayın. Telefon ekranınız, USB üzerinden seçenekleri seçmenizi isteyecektir. Bir depolama modu seçin. TV uzaktan kumandasında USB adaptörünü seçin. Genellikle bunu yapmak için Sourse düğmesine ve ardından USB’ye basmalısınız. Ek bir avantaj – bu bağlantı seçeneği ile cep telefonunuz aynı anda şarj olacaktır.

MHL Bağlantısı Nasıl Olur?

Diğer android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır sorusunun cevabı yalnızca akıllı telefonunuzdan dosya açmanız değil, aynı zamanda İnternette gezinme yapmanız gerekiyorsa, bir MHL adaptörüne veya MHL kablosuna yatırım yapmalısınız. Üstelik TV MHL teknolojisi ile çalışıyorsa o zaman bir kablo sizin için yeterli olacaktır. Ve değilse, bir adaptöre ihtiyacınız olacak. Öncelikle yapmanız gereken bazı gerekçeler bulunur. Bunlardan birini her iki cihazı da bir kablo ile bağlayın; TV ayarlarına gidin, sinyal kaynaklarını bulun ve orada HDMI (MHL) öğesini seçin.

Bir adaptör aracılığı ile bağlanmak oldukça kolaydır. Adaptörün  microUSB küçük ucunu akıllı telefonunuza takın. Daha büyük olan MHL fişi, TV’ye HDMI bağlantı noktasına bağlanır. Adaptör güç kablosunu bir elektrik prizine takın. TV menüsünde, MHL Girişini Otomatik Değiştiri seçin ve ayar Açık’tır. Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır sorusunu bu şekilde cevaplayabiliriz.

Slimport Aracılığıyla bir Tv'ye Bağlanma

Slimport Aracılığıyla bir Tv’ye Bağlanma

Slimport Aracılığıyla bir Tv’ye Bağlanma

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır sorusu ile birlikte telefondan TV’ye Slimport üzerinden akış, büyük olasılıkla Android işletim sistemine sahip eski telefon modellerine sahip olanlar için ilginçtir. Ortalama bir kullanıcı MHL’den önemli bir fark hissetmeyecektir. Tek olumsuz, Slimport da telefonunuzun pil gücü almıyor olmasıdır. Bununla birlikte, adaptörün kendisinde bir mikro USB bağlantı noktası vardır, buna bir şarj cihazı bağlayabilirsiniz. Bu bağlantı yöntemi için bir ön koşul, bir microUSB-HDMI adaptörünün varlığıdır. Öncelikle yapılması gerekenler sıralanırsa; HDMI kablosunu adaptöre ve TV’ye bağlayın. Ardından adaptörü akıllı telefonunuza bağlayın. Kaynak olarak HDMI’yı seçmek için TV uzaktan kumandasını kullanın.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Wifi Bağlantısı Nasıl Olur?

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır özelinde bu yöntem iyidir, çünkü herhangi bir kablo bağlamanız gerekmez, bunları hangi bağlantı noktasına takacağınızı bulmanız gerekmez. Ancak üreticinin TV’ye bir Wi-Fi modülü yerleştirmesi önemlidir. Bu nedenle, bu bağlantı seçeneği, eski TV modellerinin sahipleri için uygun değildir. Wi-Fi ile bağlanarak görüntüleri ekrana aktarabilir, film ve video izleyebilir, video oyunları başlatabilir, müzik dinleyebilirsiniz. Öncelikle tefonunuzda ayarları açın ve orada kablosuz ayarlarını seçin. Wi-Fi Direct’i etkinleştirin.

TV ayarlarını, “Ağ” öğesini açın ve ayrıca Doğrudan’ı etkinleştirin. Böyle bir seçeneğiniz yoksa TV’niz wi-fi ile çalışmadığından bu bağlantı seçeneği uygun değildir. Ardından, ekranda taramanın başlangıcı ve ardından senkronizasyon için mevcut cihazların bir listesi görünmelidir. Listede akıllı telefonunuzun adını bulun. Cep telefonunuza bir istek gönderilecek – bağlantıyı onaylayın.

Miracast Aracılığıyla Bağlanma Nasıl Olur?

Wi-Fi olmayan mavi ekranlı bütçe modellerinin sahipleri üzülmemelidir. Telefondan TV’ye oldukça yüksek bir hızda bilgi aktarmaya yardımcı olan özel adaptörler var. Miracast gibi teknoloji, cihazların yönlendirici olmadan doğrudan bağlanmasına izin verir. Ancak Android’in bu teknolojiyi yalnızca 4.2 sürümünden ve 8.1’den başlayarak desteklediğini hatırlamak önemlidir. Ve Windows Phone. TV’nizde Miracast adaptörünü HDMI bağlantı noktasına takın. USB gücü ile ona bağlayın. TV’de HDMI’yı seçin. Bundan sonra, bağlantı özellikleri görünecektir. Telefonunuzda resim yayınını ayarlayın. Adaptörün kablosuz ağını bağlayın.

Bluetooth Bağlantısı Nasıl Olur?

Bluetooth Bağlantısı Nasıl Olur?

Bluetooth Bağlantısı Nasıl Olur?

Android cep telefonu televizyona nasıl bağlanır açısından kablo kullanmadan bağlanmanın başka bir uygun yoludur. Ne yazık ki, tüm modern TV’lerde bile yerel bluetooth yoktur. Ancak umutsuzluğa kapılmayın, çünkü zamanımızda bu sorunun bir çözümü var. Örneğin, bluetooth aracılığıyla ses alma ve bir hoparlöre veya kulaklığa iletme özelliğine sahip alıcılar. Ve verici sesi bir kablo aracılığıyla alır ve ardından kablosuz bir bağlantı aracılığıyla iletir.

Telefonda bluetooth bağlantısı bazı aşamalardan geçerek gerçekleşir. Bunlardan birincisi TV’nizde bu özelliğin olduğundan emin olun. Hiçbiri yoksa adaptörü USB bağlantı noktası üzerinden bluetooth ile bağlayın. Cihaz senkronizasyon uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. TV ayarlarınızda bluetoothu açın. Aksi takdirde, adaptörü USB’ye bağlayın. Cihazları bağlamak için uygulamayı telefonunuzda başlatın.

DLNA Bağlantısı Nasıl Olur?

Yöntem kablo gerektirmez, ancak yalnızca Android için uygundur. DLNA, dijital bir ev ağı oluşturmak için bir dizi standarda sahip bir teknolojidir. DNLA dongle media player satın alarak telefonunuzdan video, ses ve fotoğraf aktarma imkanına sahip olursunuz. Öncelikle TV’nize bağlayın. Ardından BubbleuPnP uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin. Başlatıldıktan sonra Wi-Fi açın ve dongle medya oynatıcınıza bağlanın. Böylelikle kurulum sağlanmış olacaktır. Kurulumun kesintisiz bir şekilde yapmak için bu aşamalardan mutlaka bakılması ve ona göre harekete geçilmesi gerekmektedir. Bu sayede iyi ve  kolay bir erişim sağlanabilir.

İlginizi çekebilir: Bilgisayardan Hiç Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Youtube kanalımız: https://www.youtube.com/channel/UCZ9Fvcs8yk7J9glrgA9CNkA

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.