Whatsapp Aero Nedir? Ne İşe Yarar?

10.08.2022
343
Whatsapp Aero Nedir? Ne İşe Yarar?
Modelistlik Kursu

Instagram, Facebook, Twitter, WhatsApp gibi bazı popüler mobil uygulamaların altyapısında birkaç üçüncü taraf mobil uygulama geliştirilmekte ve çalıştırılmaktadır, ancak resmi olarak mobil uygulamalara bağlı değildir. WhatsApp Aero da bunlardan biridir. WhatsApp Aero, bir WhatsApp modu olarak sunulur ve normal uygulamada bulunmayan çeşitli özellikleri kullanıcıya sunarak öne çıkar.

WhatsApp Aero mobil uygulama geliştiricisinin genç bir Türk olmasından hepimiz gurur duysak da bu uygulamanın güvenliğini tartışmak gerekiyor, uygulama ‘App Store ve Google Play Store gibi mobil uygulama mağazalarında bulunmuyor. Whatsapp Aero Nedir, ne işe yarar ve tüm özellikleri hakkında yazımızı keyifle okuyabilirsiniz.

Whatsapp Aero Ne Demektir?

1999 yılında doğan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen WhatsApp Aero, 2019 yılında piyasaya çıktı. App Store ve Google Play gibi mobil uygulama mağazalarında bulamadığınız WhatsApp Aero’yu farklı sitelerden APK’lar indirerek ve yükleyerek kurabilirsiniz.

WhatsApp Aero, öncelikle WhatsApp modu olarak tanıtılan bir üçüncü taraf mobil uygulamasıdır. WhatsApp Aero kullanımı Whatsapp ile aynıdır. Ancak özellik bakımından Whatsapp’a göre daha geniştir. WhatsApp Aero’yu kullanmak için bazı Android telefonların köklenmesi ve bazı iPhone’ların jailbreak’li olması gerekir. Bu nedenle güvenlik endişelerini artırmaktadır. İşletim sistemi sürümüne, markasına veya modeline bağlı olarak root veya jailbreak olmadan çalışabileceğini hatırlayın.

Whatsapp Aero APK Güvenli Mi?

Resmi mobil uygulama mağazası tarafından sağlanmayan hiçbir mobil uygulamanın tamamen güvenli olduğunu söyleyemeyiz. Çünkü App Store ve Google Play Store’dan indirebileceğiniz mobil uygulamalar uzun bir inceleme sürecinden geçer ve arka kapı veya gizli kötü amaçlı yazılım bulunmadığından emin olmanız gerekir.

WhatsApp Aero’ya özel olmamakla birlikte, hiçbir APK bu tür bir derecelendirmeye tabi tutulmamıştır. Açık kaynaklar yetkili kişiler tarafından kontrol edilebilir ancak mutlak güvenliği garanti edemez. Ayrıca WhatsApp Aero, doğrudan WhatsApp altyapısıyla çalıştığı için elde ettiği veriler son derece özeldir ve satışa çok uygundur. Tüm cihazlarda olmasa da bazı cihazlarda root veya jailbreak gerektirdiğinden akıllı telefonunuzu tamamen savunmasız bırakır. Bu sorunların hiçbiri WhatsApp Aero’ya özgü değildir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Whatsapp Aero Hangi Özellikleri Sunuyor?

Whatsapp Aero Özellikleri

Whatsapp Aero Özellikleri

 • Herkes için silinmiş olsalar bile mesajları görebilirsiniz.
 • Silinen mesajları karşı tarafın haberi olmadan görüntüleyebilirsiniz.
 • Farklı yazı tipi seçeneklerini kullanabilirsiniz.
 • Silinen veya süresi dolmuş WhatsApp hikayelerini görüntüleyebilirsiniz.
 • Karşı taraf gizli olsa bile karşı tarafın ne zaman çevrimiçi olduğunu görebilirsiniz.
 • Durum metni ve profil resminin değişiklik tarihini görebilirsiniz.
 • Mavi onay işaretini kaldırabilirsiniz.
 • Çok daha büyük dosyaları aktarabilirsiniz.
 • Binlerce farklı tema ile uygulamanın görünümünü ve verdiği hissi özelleştirebilirsiniz.
 • Bir uygulama parolası veya parmak izi koruyucu ekleyebilirsiniz.
 • Veriler cihazın kendisinde saklanır.
 • Çok daha hızlı performans sunar.

WhatsApp Aero aslında sunduğu tüm özellikleri öğrendikten sonra soruluyor. Bir cihazın kendi deposunda veri depolaması güvenlik açısından iyi bir özellik ancak uygulamanın kendi verilerini dünyayla paylaştığımızda kimi koruduğumuzu sormakta fayda var. Ancak WhatsApp Aero’nun sunduğu özellikler takipçiler için son derece çekici olduğunu söylemek gerekir.

Whatsapp Aero Nasıl Çalışır?

Whatsapp Aero Nasıl Çalışır?

Whatsapp Aero Nasıl Çalışır?

Google’da biraz arama yaptıktan sonra WhatsApp Aero APK dosyası herhangi bir web sitesinden indirebilir ve tüm APK dosyaları gibi yükleyebilirsiniz. Normal WhatsApp gibi, WhatsApp Aero’ya cep telefonu numaranızla kaydolmanız gerekir.

WhatsApp Aero ayrıca cep telefonunuzun kayıtlı olduğu Instagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarında arkadaşlarınızı bulmanızı sağlar. WhatsApp Aero’nun bir sonraki çalışma prensibi, bildiğimiz WhatsApp ile aynıdır. Sadece sunduğu özellikler göz önüne alındığında çok daha gizli ve kılık değiştirmediği söylenebilir

Whatsapp Aero’yu Neden Kullanmalı sınız?

WhatsApp Aero’nun sunduğu özellikler son derece çekici olsa da yine de büyük bir güvenlik açığının olduğu söylenebilir. Size başkalarının bilgilerini verdiği gibi, sizinkini de başkalarına verir. Temel olarak WhatsApp’ın bu uygulamasının çalışma prensibinin tam olarak böyle olduğu söylenebilir.

Her şeye rağmen WhatsApp Aero olası bir WhatsApp yasağı durumunda kullanılacak bir mobil uygulamadır. Geliştirme sırasında WhatsApp’ın yasaklandığı ülkeler ana hedef olarak kabul ediliyor. Böyle bir şeyin asla olmayacağını umuyoruz, ancak WhatsApp yasağı olsaydı, WhatsApp Aero bir alternatif olurdu.

Whatsapp Aero İos Cihazlarda Olur Mu?

Whatsapp Aero, Whatsapp plus gibi apk dosyası kullanılarak kurulur. Yani Whatsapp Aero’yu indirmek ve kullanmak için bir Android cihaza ihtiyacınız var. Cihaz bir telefon veya tablet olabilse de işlem bir bilgisayarda da yapılabilir. Whatsapp Aero Nedir? ve ne işe yarar hakkında sorularınız varsa aşağıdaki yorum kutusuna yazın cevaplayalım.

Daha fazla teknoloji haberi için bakınız.

YouTube Hesabımız : https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.