Reklamlar
Teknoloji

iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

iPhone kullanan birçok kişi, telefonlarında bulunan fotoğrafları bazı zamanlarda yedeklemek ya da düzenlemek amacı ile bilgisayarlarına aktarmak istiyor. Apple, doğrudan veri aktarımını sadece Apple markalı ürünler arasında izin veriyor. Bu nedenle birçok kişi iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atma işleminin nasıl olduğunu merak ediyor. Konu ile ilgili detaylar; Elinizde iMac, Macbook Air, Macbook Pro cihaz olmasa bile fotoğraflarınızı oldukça kolay bir şekilde Windows sistemine aktarabilirsiniz.

fotoğraf atma
Iphone yedekleme

iPhone’u Windows Cihaza Bağlama

Windows cihazla iPhone arasında bir etkileşim başlatmak için öncelikle cihazın kilit ekranını açmanız gerekiyor. Daha sonra USB Ligthing kabloyu bilgisayarınıza takıyorsunuz. Telefonunuzu bilgisayara bağlamanız ile beraber telefon ekranına bir bildirim gelecektir. “Bu bilgisayara güvenilsin mi?” Güven butonuna basmanız ile beraber Windows için gerekli olan tüm sürücülerin otomatik olarak yüklendiğini görebilirsiniz.  Sürücülerin yüklenmesi ile beraber Bilgisayarım açılarak otomatik kullanım penceresi açılacaktır. Daha sonrasında Windows gezgini üzerinden iPhone’dan bilgisayara fotoğraf atma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Windows Gezgini Üzerinden PC’ye Fotoğraf Atma

USB kablo ile telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra oldukça Bilgisayarıma girerek oradan iPhone dosya bölümüne giriniz. iPhone dosyasına girdikten sonra DCIM klasörüne girdiğinizde tüm resimlerinizi bilgisayarınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemler için bazen bilgisayarına iTunnes yazılımı yüklemeniz gerekebilir.

Windows İçe Aktarma Aracı

iPhone cihazınızda bulunan tüm fotoğraf ve videolarınızı aslında tek bir hamle ile Windows cihazlarınıza aktarabilirsiniz. Windows içeri aktarma aracını nasıl kullanacağınızı ise şu şekilde özetleyebiliriz;

Reklamlar
  • iPhone cihazınızı Windows bilgisayara bağladıktan sonra otomatik kullan penceresi gelecektir. Buradan resim ve videoları Windows kullanarak al seçeneğine tıklayınız.
  • Otomatik kullan penceresine tıklamanız ile beraber iPhone cihazınızda bulunan fotoğraf ve videoların sayısı karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde dipnot olarak en altta “İçe Aktarma Seçenekleri” şeklinde bir bölüm olduğunu göreceksiniz.
  • Bir sonraki aşamada ise iPhone cihazınızda bulunan resim ve videoların bilgisayarınızda nereye indirileceğini seçmeniz gerekmektedir. Gerekli belirlemeyi yaptıktan sonra tamam butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçiniz.
  • İşlem tamamlandıktan sonra yine aynı pencere üzerinden iPhone’da bulunan verilerin tamamen silinmesini isteyebilirsiniz.
Windows 10 Ekran görüntüsü
Windows 10 Ekran görüntüsü

Windows 10 ile iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

Windows 10 kullanan kişiler, sütteki yönergeleri uygulamalarına karşın fotoğrafları bilgisayarlara alamadıklarını şikayet etmektedirler. Windows 10 kullanıcılarının yapması gerekenler ise;

  • iPhone cihazınızı USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın. Telefon ekranına gelen güvenlik bildirimini kabul edin.
  • Bilgisayarınızın sol alt köşesinde Windows 10 logosu görülecektir. Bu simgeye tıklayınız.
  • Sağda yer alan menü seçenekleri içerisinden Resimler ve Fotoğraflar bölümüne giriniz.
  • Fotoğraflar bölümüne girince üst menü içerisinde oluşturun hemen yanında “İçeri Aktar” seçeneğine tıklayarak gelen seçenekten USB seçeneğini tıklayın.
  • Daha sonra telefonunuzda bulunan tüm resim ve medialar karşınıza çıkacaktır. İster hepsini isterseniz de belirlediğiniz resimleri bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
Itunes Fotoğraf Aktarımı
Itunes Fotoğraf Aktarımı

iTunnes ile iPhone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma

iTunnes, Apple’dan ses ve görüntüleri açmak, telefon ile bilgisayar arasında transferi sağlamak için gerekli olan bir yazılımdır. Gerçi önümüzdeki yıl tamamen kaldırılacağı söylense de geçerliliği hala devam etmektedir. Windows bilgisayarlarına iTunnes indiren kişiler, bu yazılım üzerinden oldukça kolay bir şekilde resimleri aktarabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu