3 Defa Pin Kodu İstedim Gelmedi [Kesin Çözüm]

25.06.2019
230
3 Defa Pin Kodu İstedim Gelmedi [Kesin Çözüm]
Modelistlik Kursu

Google Adsense Hesabınızda 3 defa pin kodu istediniz ve size pin kodu ulaşmadıysa bu makalemizi okuyarak çözümden faydalanabilirsiniz.

Dijital dünyanın bize sunduğu iş kolaylıkları arasında Google’ın reklam servisi olan AdSense kullanan İnternet sitesi yöneticileri son zamanlarda PIN içeren zarfın adrese gelmemesinden sıkça şikayet eder olmuştu.

3 Defa Pin Kodu İstedim Gelmedi

Bu durumu açıklayan bir makale olmasına gayret edeceğim. Dünya’da milyonlarca İnternet sitesinin var olduğunu ve bunların büyük çoğunluğunun Google reklam servisi ile çalışma yürüttüğünü düşünürsek, bütün dünyaya PIN içeren zarfın gönderilmesi ve teslimatının Google açısından ciddi bir maliyet olabileceğini de öngörüyor olmalıyız. Zira bilen de bilmeyen de İnternet sitesi açarak para kazanmanın peşine düşüyor.

Düşünün ki İnternet sitesini açıp kendi reklamlarına tıklayarak gelir elde etmeye çalışan insanlar da gördük. Bu bağlamda pin içeren zarfın Google tarafından hemen gönderilmemesini de aslında teknoloji ile iç içe olan biri olarak anlıyor ve doğru buluyorum.

Google Dijital Bir İşletme

Genelde 4 hafta içinde ulaşması gereken zarf adrese gidene kadar İnternet sitesi yöneticisinin yaptığı hatalar sebebiyle Google Adsense Hesabı zaten kapanıyor. Üstelik bu çok sık hata yapılması sebebiyle oldukça sık yaşanıyor.

Google gibi dijital bir işletmenin onay süreçlerini de dijital olarak yürütmesinin çok akıllıca bir çözüm olacağını düşünenlerdenim. Bunun yanı sıra on binlerce zarf gönderimi yaparak masraf eden Google’a tasarruf imkanı da sağlar bu durum. Ayrıca daha fazla ağaç kesilmesini de önleyebiliriz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Google Adsense Pin Kodu İsteme

Google Adsense Hesabınız onaylandı ise sizi 3 farklı doğrulama adımı bekliyor olacak. Bu doğrulama adımlarını sırasıyla yapmalısınız.

Öncelikle Adsense Hesabınızda yazan bilgilerin size ait olması gerekiyor. Kişisel bilgiler ve Adres bilgilerinin size ait olduğundan emin olun.

Google Adsense Bildirimleri

Google 200 TL olan ödeme eşiğine ulaştığınızda size şu bildirimi gönderecek: Adresinizi doğrulamadığınız için ödemeleriniz şu anda duraklatılmıştır.

Diğer bir uyarı ise Adsense hesabınız aktif olunca ödeme eşiğine ulaştığınızda pin isteme adımı ile birlikte size toplam 4 ay süre vermiş oluyorlar. Bu sürede adres doğrulaması yapmazsanız reklam gösterimleriniz adresinizi doğrulayana kadar kapalı kalıyor.

PIN doğrulaması için bir aydan az süreniz kaldı. Bu süreyi geçirirseniz reklam birimlerinizde reklam gösterimi duracaktır.

Ödeme Eşiği

Google Adsense reklam hesabınızda ödeme eşiği 200 TL’dir. Ödeme alabilmek için 200 TL eşiğini geçmek zorundasınız.

Banka Kartı Ekleme

Banka kartı ekleme işleminde siz banka kartı bilgilerinizi girdikten sonra Google bu hesabınıza küçük bir miktar para gönderiyor. Size ne kadar para gönderdiğini teyit etmenizi istiyor. Hesabınıza gelerek Google’dan gelen miktarı görüp Banka Kartı ekleme adımında doğrulama yapmanız isteniyor.

Adres Doğrulama

Google Adsense Adres Doğrulama adımında hesap sahibinin doğru adreste olup olmadığı teyit ediliyor. Bunun için de Pin sistemi kullanılıyor. Bu adımda 10 USD karşılığında kesinleşmiş alacağınız biriktiğinde Google Adsense Pin isteme işlemini başlatabiliyorsunuz.

Pin isteme adımına biraz değinmek istiyorum. Çünkü son zamanlarda Google pin gönderimlerini muhtemelen artık zarf ile yapmayı bıraktı ve bunu bir sürece bağladı. Şayet bu süreçte herhangi bir sorun yaşanmazsa doğrulama işlemini dijital olarak uygulama kararı aldı.

Adsense Adres Doğrulama için Pin İsteme

adsense pin isteme

Google Adsense 1. Defa PİN isteme:

Google ilk pin gönderimini yaptıktan sonra 2-4 hafta içerisinde pin kodunun adresinize ulaşacağını belirtiyor. Bu süre içerisinde pin adresinize ulaşmazsa Fatura Adresini Doğrula adımından Yeni Pin İste butonuna tıklayarak yeni pin talebinde bulunabiliyorsunuz.

Google Adsense 2. Defa PİN İsteme:

İlk pin talebinizin üzerinden 4 hafta geçtikten sonra yeniden pin istemenizde fayda var. Çünkü artık işler dijital olarak yürüyor. Toplamda 3 defa pin isteme işlemi yapılacağından bu süreci mümkün olduğunca hızlı geçmelisiniz.

Google Adsense 3. Defa PİN İsteme:

2. kez pin isteme tarihi üzerinden 4 hafta geçtikten sonra yeni pin istemelisiniz. Neden beklemiyoruz diye soracaksanız, zarf artık gelmiyor. Bu sebeple Google’ın en az 3 defa pin isteme şartını hızlıca yerine getirmelisiniz. 3 defa pin kodu istediğiniz tarih üzerinden 4 hafta geçtikten sonra adres doğrulama adımını evrak ile yapacaksınız.

Üstte yer alan görselde 3 defa pin kodu istedikten sonra görselin alt kısmında yer alan açıklamada bu formu doldurun yazan kısım göreceksiniz. Forma tıkladığınızda 3. kez pin kodu istediğiniz tarih üzerinden 4 hafta geçtiyse form size aktif olacak ve doğrulama yapabileceksiniz.

Kesinleşmiş kazancınız 10 usd karşılığı olduysa Evet seçiniz.

Üstteki görselde de göreceğiniz üzere kesinleşmiş kazancınız 10 usd değeri ortalama 60 tl olduysa Evet seçerek devam edin.

Size gönderilen pin kodunu aldınız mı?

Evet yanıtı verdikten sonra size süreç içerisinde gönderilen Pin kodunu alıp almadığınız soruluyor. Bize pin kodu ulaşmadığı için Hayır seçiyoruz.

Pin ulaşmadığı için 2 defa pin kodu isteğinde bulundunuz mu?

3 defa pin kodu isteğinizi düşünerek daha önce iki yeni pin isteğinde bulundunuz mu sorusuna da Evet diyoruz.

Normalde bu kısımda form açılması gerekiyor.

Üstte yer alan görselde de göreceğiniz üzere bu alanda artık pin size ulaşmadığı için form doldurmanız için alan gelmesi gerekiyor. Fakat her ne hikmetse bu form alanı açılmıyor. Bunun nedeni 3 defa pin kodu istedikten sonra 4 hafta geçmemesi olabilir. Şayet 4 hafta geçtiyse formun açılması gerekir.

3 defa pin kodu istedikten sonra üzerinden 4 hafta da geçtiği halde form açılmıyorsa bu durumda farkı bir yol izlemek gerekiyor.

Adsense Manuel Adres Doğrulama

Sürecin karmaşık ve can sıkıcı olduğunun farkındayım. Fakat yine de çözüm olması açısından farklı bir yol denemenizi tavsiye ediyorum.

Gelelim son adıma. 3. kez pin istediğiniz tarih üzerinden 4 hafta geçti ve doğrulama işlemini yine yapamadınız. Form da açılmıyor. Bu durumda aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Chrome gizli sekmede açın
 • Adsense için kayıt olduğunuz gmail hesabından farklı bir gmail adresi ile aşağıdaki linke giriş yapın.
 • Adsense Manuel Adres Doğrulama
 • Form bu sefer açılacak. Adsense hesabınızda yer alan gerçek bilgilerinizi forma girin.
 • Formu gönderin. En az 48 saat bekletiyorlar. Bazen bu daha fazla da sürebiliyor. Fakat sonuç alabilmeniz mümkün.

  İyi günler dilerim
YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Murat dedi ki:

  Başarılı bir içerik olmuş. Bu sorunu yaşayan 2 arkadaşım var , link gönderdim okusunlar, belki işlerini görür.

 2. Mehmet dedi ki:

  Link nerede ???