Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları

18.07.2019
329
Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları
Modelistlik Kursu

Merhaba değerli gezginler bugün sizlere Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları hakkında bilgiler vereceğim. Kamp severlerin listesinin başında yer almaktadır. Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları bizde sizlere bu kamp alanlarını liste olarak paylaşacağız. Zonguldak’ta 4 yıl kadar yaşama fırsatı buldum kamp için tercih edilebilecek listelerin başında diyebilirim. İşte; Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları

Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları

Tas Gölü Kamp Alanı

Tas Gölü, Zonguldak’ın en güzel kamp alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Tas Gölü’ne ulaşım oldukça kolaydır. Köy yolu biraz bozuk olsa da şahsi aracınızla rahatlıkla gidebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp doğa ile iç içe kamp yapmak isteyenler için ideal rotalardan biridir. Muhteşem doğası ile büyüleyen bu bölgede, trekking yapabilir ve küçük göletlerde yüzebilirsiniz. Burada ücretli bir kamp alanı bulunmaktadır. Ancak bu kamp alanının biraz ilerisinde ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz ve çadır kurabileceğiniz alanlar bulunmaktadır.

Tas Gölü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Kamp yapacağınız yerde bir camping var ancak burası ücretli. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânınız bulunmamaktadır. Ayrıca yiyecek ve içecekleriniz ile elektrik ve aydınlatma gereçlerinizi yanınızda getirmelisiniz.

Tas Gölü Kamp Alanı
Tas Gölü Kamp Alanı

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı

Zonguldak il merkezine yaklaşık 30 km mesafede bulunan Cemaller Köyü’ne bağlı Çavuşağzı Koyu, oldukça bakir bir koydur. Ulaşımı kolay olan bir koy olduğundan dolayı hafta sonu günübirlikçiler tarafından tercih edilse de genellikle oldukça sakin bir koydur. Özellikle zıpkınla balık avı yapanlar için ideal bir yerdir. Deniz kenarında çadır kurulabilecek, denize girilebilecek bir yer. Plaj genel olarak taşlı bir yapıya sahip. Sabah erken saatlerde deniz berrak olsa da zamanla dalga ve giren çıkanlarla bulanıklaşıyor. Ancak çadır kampı için oldukça uygun sakin ve sessiz bir yer.

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Plajda bulunan bir kafe ücretsiz olarak duş ve tuvalet imkânı sağlamaktadır. Ayrıca sıcak ve soğuk içecek imkânı da bulunmaktadır. Hatta alkollü içecek bile bulunmaktadır. Alışveriş için ise en yakın market 5 km yukarıda bulunmaktadır. Bu nedenle hazırlıklı gelmenizde fayda vardır.

Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı
Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı

Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı

Şelalelerin bulunduğu vadi içine orman içindeki patika yoldan inilmektedir. Vadi içinde 10 metrelik düzlük alanlar bulunmaktadır. Birinci şelaleye ulaşmak için 1100 metrelik bir yol kat etmeniz gerekmektedir. Birinci şelalenin yanından yukarı tırmandıktan sonra çalılar içinden 20 metre ilerleyerek birinci şelalenin akış tepesindeki vadiye ulaşılır. Buradan da 250 metre ilerlediğinizde ikinci şelaleye ulaşabilirsiniz.

İkinci şelalenin de yanından yukarı doğru tırmandıktan sonra yine patika bir yol ve 200 metre ilerledikten sonra üçüncü şelaleye ulaşabilirsiniz. Parkur boyunca yemyeşil bir bitki örtüsü size eşlik eder. Vadi içindeki ormanlık alanda oldukça zengin bire ağaç çeşitliliği bulunmaktadır. Bölge ayrıca yaban hayatına da ev sahipliği yapmaktadır. Bunun için dikkatli olmanızda fayda vardır.

Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şelalelerin bulunduğu bölgede herhangi bir tesis olmadığı için duş ve wc imkânı yoktur. Bununla birlikte yine tesis olmamasından dolayı tüm kamp malzemelerinizi ve temel ihtiyaçlarınızı alana gelmeden önce temin etmenizde fayda vardır.

Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı
Harmankaya Şelaleleri Kamp Alanı

Filyos Kamp Alanı

Zonguldak ili Çaycuma ilçesi sınırları içinde bulunan şirin tatil kasabası Filyos, keşfedilmeyi bekleyen muhteşem bir güzellik olarak karşımıza çıkıyor. Filyos özellikle kamp tutkunluklarının uğrak yerlerinden biridir. Masmavi denizi, muhteşem doğası ve tertemiz plajlarıyla Batı Karadeniz’in saklı kalmış bir cennetidir. Karadeniz’in mavisi ile yeşilini buluşturan aynı zamanda ziyaretçilerini huzurlu bir ortamla buluşturan bu tatil cenneti, doğaseverler ve doğa fotoğrafçıları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Karavan ve çadır kampına uygun olan Filyos kamp alanı, kampçıların yeni gözdesi olarak karşımıza çıkıyor. Denizin yanı başında yer alan Filyos kamp alanları plaja yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Filyos Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede ücretli kamp alanları olduğu gibi aynı zamanda ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz alanlar mevcuttur. Ancak, ücretsiz kamp yapacağınız alanlarda wc ve duş gibi imkânlar yoktur. Bunun yanı sıra yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı yanınızda getirmenizde fayda vardır.

Filyos Kamp Alanı
Filyos Kamp Alanı

Bölüklü Yaylası Kamp Alanı

Zonguldak ili Gümeli ilçesi sınırları içinde bulunan Gümeli Ormanı, bin yıllık porsuk ağaçları ile ziyaretçilerini beklemektedir. Gümeli Beldesi’nden araçla ya da sık ormandan uzun yürüyüşle varılabilen yaylalar, doğa sporlarına ev sahipliği yapıyor. Fauna ve flora açısından oldukça zengin olan Bölüklü Yaylası kamp alanı, sık çam ormanları arasında, zengin bitki örtüsüyle dikkat çekmektedir. Yeşilin her tonunun görülebildiği yayla, doğa fotoğrafçıları ve doğaseverler tarafından her yıl büyük ilgi görmektedir. Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan yaylada her yıl festival de düzenlenmektedir. Türkiye’nin en yaşlı ağaçları Bölüklü Yaylası’nda bulunmaktadır. Alanda birçok kamp yapacak yer bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz bir alanda kurabilir ve kamp atabilirsiniz.

Bölüklü Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis olmadığı için wc ve duş gibi imkânlar bulunmamaktadır. Ayrıca, elektrik, aydınlatma ve temel ihtiyaç malzemelerinizi ilçe merkezinden temin ederek yaylaya gelmelisiniz.

Bölüklü Yaylası Kamp Alanı
Bölüklü Yaylası Kamp Alanı

Alaplı Yaylası Kamp Alanı

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Gümeli Beldesi sınırları içinde bulunan Alaplı Yaylası, yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan doğa harikası bir yayladır. Özellikle profesyonel fotoğrafçılar ve bunun yanı sıra amatör fotoğrafçıların ve doğaseverlerin büyük ilgisini çekmektedir. Alaplı Yaylası kamp alanı içerisinde kayın, gürgen, porsuk ve köknar gibi ağaçların yanı sıra karaçam, meşe, çınar ve Anadolu kestanesi gibi ağaçlar da bulunmaktadır. Yaban hayatı açısından da oldukça zengin olan bölgede, ayı, domuz, geyik, karaca, tilki, tavşan, baykuş ve kartal gibi türler bulunmaktadır. Kampçıların özellikle tercih ettiği bu doğa harikası bölgede istediğiniz bir alanda çadırınızı kurabilir ve kamp yapabilirsiniz. Bu bölgede yaşama fırsatı buldum sizlere de tavsiye ederim

Alaplı Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede henüz bir tesis yoktur. Bu nedenle tüm kamp ihtiyaçlarınızı ilçe merkezinden temin ederek yaylaya gelmelisiniz. Bununla birlikte wc ve duş gibi imkânlar da bulunmamaktadır.

Alaplı Yaylası Kamp Alanı
Alaplı Yaylası Kamp Alanı

Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı

Zonguldak ilinin en sakin, en yeşil ve en mavi yerlerinden biri olan Değirmenağzı Plajı, tertemiz doğası ve eşsiz denizi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Şehrin kalabalığından kurtulmak istiyorsanız ve rüzgârın, kuşların ve denizin sesini dinleyerek huzura kavuşmak istiyorsanız Değirmenağzı Plajı en doğru adreslerden biridir. Özellikle kamp yapmak isteyenler tarafından tercih edilen rotalardan biri olan plajın hemen arkasında bulunan ağaçlık alanda çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Doğaseverler tarafından sıkça tercih edilen bölgede foto safari de yapma imkânına sahipsiniz.

Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis yoktur. Bu nedenle tuvalet ve duş imkânı yoktur. Ayrıca, kamp için bölgeye gelirken yanınızda tüm kamp malzemelerinizi getirmeli ve temel ihtiyaçlarınızı temin ederek kamp alanına gelmelisiniz.

Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı
Değirmenağzı Plajı Kamp Alanı

Güneşli Şelalesi Kamp Alanı

Ereğli-Devrek yolu üzerinde ulaşımı kolay bir şelaledir. Ağaçlık bir arazide bulunan Güneşli Şelalesi kamp alanı, foto safari için oldukça uygun bir alandır. Kampçıların ve doğa severlerin vazgeçilmez rotalarından biri olan bölge oldukça sessiz ve sakindir. Aracınızı bıraktığınız yer düzlük ve istediğiniz gibi çadırınızı kurabilir ve kamp atabilirsiniz. Ereğli – Devrek yolundan 20 km ilerleyin. Kızılcapınar köyünün içinden geçin yaklaşık 9 km sonra Çaylıoğlu köyüne gelinir. Daha sonra Sütlüce yoluna doğru sapılır. Yaklaşık 2,5 km sonra su deposunun yanında araç bırakılır. Dere boyunca yukarı doğru 170 metre yürüyünce şelaleye ulaşılır. Rahat bir yürüyüş rotası var ve yaklaşık 10 dakika sürüyor.

Güneşli Şelalesi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede herhangi bir tesis ve konaklama yeri yoktur. Bu nedenle duş ve tuvalet imkânı da bulunmamaktadır. Yeme ve içme gibi ihtiyaçlarınız ile elektrik ve aydınlatma gibi gereçlerinizi temin ederek bölgeye gitmelisiniz.

Güneşli Şelalesi Kamp Alanı
Güneşli Şelalesi Kamp Alanı

Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Sizlerde Zonguldak Ücretsiz Kamp Alanları arasında en çok sevdiğiniz kamp alanını yorum kısmından belirtebilirsiniz. Kamp yapacağınız yeri bize yorum kısmından yazabilirsiniz.

Trabzon Ücretsiz Kamp Alanları yazımıza da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.