Reklamlar
Kamp Alanları

Uşak Ücretsiz Kamp Alanları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Merhaba değerli bizimle gez takipçileri bu makalemizde siz gezginler için Uşak ücretsiz kamp alanları hakkında bilgiler verdik. Uşak ücretsiz kamp alanları, nereler, nasıl gidilir ve ihtiyaç gereksinimleri açısından sizlere rehber olması için hazırladık. İşte; Uşak ücretsiz kamp alanları

Uşak Ücretsiz Kamp Alanları

Ulubey Kanyonları, Uşak

Uşak il merkezine 30 km mesafede bulunan Ulubey kanyonlarına her gün otobüs kalkmaktadır. Ulaşım konusunda herhangi bir sorun olmayan bölgede tırmanma sporları ve balonla gezinti yapılmaktadır. Ulubey kanyonunda kamp yapmak istiyorsanız sizin için en uygun zaman bahar ve yaz aylarıdır. Kanyonun yüksek yerlerinde çadır kurup kamp atabilirsiniz. Ulubey çayı ile Banaz çayı arasında devam eden ana bir kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyondan oluşur. Dünyanın en uzun 2. Büyük kanyonu olan Ulubey Kanyonu 75 km uzunluğa sahiptir. Kanyonun içinde ve etrafında çadır kurulabilecek birçok alan bulunmaktadır.

Ulubey Kanyonları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Ulubey kanyonunda kamp yapmayı düşünüyorsanız gıda, su ve elektrik gibi ihtiyaçlarınızı mutlaka Uşak il merkezinden temin etmelisiniz. Tuvalet ve duş gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi, bir yer bulunmamaktadır.

Reklamlar
Ulubey Kanyonları – Uşak

Taşyaran Vadisi, Uşak

Uşak-İzmir karayolunun 45. kilometresinde, karayolundan güneye doğru yaklaşık 500 metre kadar içeride bulunan ve Gediz nehri üzerinde bulunan tarihi köprüden sonra ulaşabilirsiniz. Ülkemizde eşi bulunmayan ve görenleri şaşırtan bir doğa mucizesi. Taşyaran vadisi birçok arkeolojik ve doğal değeri bir arada barındırıyor. Gediz nehrine dökülen ve kaynağını Eşme ilçesinden alan Hamam çayının aşağı mecrası üzerinde oluşmuş tam bir görsel cennettir. Vadinin çeşitli yerlerinde çadırınızı kurarak kamp atabilirsiniz. Hatta fotoğraf çekmekten hoşlanıyorsanız, bölgede fotoğraf çekebileceğiniz yüzlerce manzara var.

Taşyaran Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Taşyaran Vadisi Tabiat Parkına dönüştürülmüş olduğundan bölgede piknik alanlarının yanı sıra, tesisler de bulunmaktadır. Her türlü gıda, su ihtiyacınızı buradan karşılayabileceğiniz gibi, tuvalet ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz.

Taşyaran Vadisi – Uşak

Tarihi Clandras Köprüsü, Karahallı-Uşak

Bölgeye Uşak-Karahallı toplu taşıma araçları ile gidilebileceği gibi, özel aracınızla da gidebilirsiniz. Bunun için, Uşak merkezden Çivril yönüne doğru ilerleyerek Avgan tabelasını gördüğünüzde Avgan-Karahallı köy yoluna girerek yaklaşık 30 km ilerlediğinizde bölgeye ulaşabilirsiniz. Clandras Köprüsü Uşak yerli halkı için mesire alanı olarak kullanılmaktadır. Özellikle doğanın tadını çıkarmak isteyen kampçılar için vazgeçilmez alanlardan biridir. Köprü, 2.500 yıllık bir tarihe sahiptir. Frigyalılar döneminde yapılan bu köprünün iki tarafı dağ kayalığından oluşmuştur. Bölgede kamp atmak için birçok alan bulunmaktadır. Banaz çayı boyunca birçok kamp yapabileceğiniz alan bulunmaktadır. Çadırınızı istediğiniz yere kurarak bu eşsiz güzellikten faydalanabilirsiniz.

Reklamlar

Tarihi Clandras Köprüsü Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Köprünün olduğu bölge mesire alanı olarak kullanıldığı için, her türlü temel ihtiyacınızı bu alanda karşılayabilirsiniz.

Tarihi Clandras Köprüsü, Karahallı – Uşak

Çamsu Yaylası

Uşak il sınırları içinde kalan Çamsu Yaylası, özellikle kışın kamp yapmak isteyenler için el değmemiş bakir bölgelerden biridir. Bu bölgede kamp yapmak için, Banaz ilçe merkezinden kuzeye doğru biraz yol almanız yeterlidir. Afyon-İzmir karayolu arasında kalan bu bölge, huzuru arayan, sessiz ve sakin bir kamp yapmak isteyenler için ideal ve ücretsiz kamp alanlarından biridir. Yüksekliği 2000 metreyi bulan ve Mayıs ayına kadar kar ile kaplı olan bu bölgede bolca içme suyu kaynağı bulabilirsiniz. Özellikle deneyimli olmayan kampçılar için riski olmayan ve keyifli kamp alanlarından biridir. Tavşan ve birçok kuş türüne ev sahipliği yapan bölgede bitki örtüsü olarak meyve ağaçları ve kavak, çınar ve çam ağaçlarını görmeniz mümkündür.

Çamsu Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede kamp yapacak olanlar, bölgeye gitmeden önce gıda ihtiyaçlarını temin etmelidirler. Bununla birlikte bölgede bolca su kaynağı bulunmaktadır. Bölgede tuvalet imkânı bulunmamaktadır.

Çamsu Yaylası – Uşak

Corum Yaylası, Banaz

Banaz ilçesine bağlı Corum köyünün yamaçlarında bulunan Corum Yaylası, tamamen çam ormanları ile kaplı yeşilin her tonuna ev sahipliği yapan bir yerdir. Özellikle yaz aylarında yöresel ilçe halkının rağbet ettiği ve piknik yaptıkları alana, bölge dışından kamp yapmak isteyenlerin de geldiği görülmektedir. Muhteşem bir bitki örtüsüne sahip olan yaylanın istediğiniz yerinde kampınızı atabilir ve çadırınızı kurabilirsiniz.

Corum Yaylası Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ve herhangi bir tesis bulunmadığı için, tüm temel gıda ve su ihtiyaçlarının bölgeye gitmeden önce karşılanması gerekmektedir.

Evren Dede Mesire Yeri

Banaz ilçe merkezine 2 km uzaklıkta muhteşem çam ormanları içinde bulunan bu alan, kamp yapmak isteyenler için oldukça uygun bir alandır. Yakınında bulunan Orman Bakanlığı tesisleri, yüzme havuzu ve bekçi evi bulunan bir mesire yeri bulunmaktadır. Bu bölgede günübirlik piknik yapılmaktadır. Mesire yerinin dışındaki bölgelerde istediğiniz gibi çadırınızı kurabilir ve kampınızı atabilirsiniz. Uşak – Ankara karayolundan ayrılan bir yolla çam ormanları içinden alana ulaşılabilmektedir.

Evren Dede Mesire Yeri Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede bulunan mesire yerinden faydalanabilir tuvalet ve diğer ihtiyaçlarınızı buradan karşılayabilirsiniz.

Evren Dede Mesire YeriUşak

Peribacaları, Uşak

Hasköy ile Avgan arasındaki sınırı çizen kanyonun karşı tarafında Banaz çayı ile Salma deresinin oluşturduğu ada Avgan Asarı olarak adlandırılıyor. Asarı çevreleyen bölgede dik yarlar ve peribacası benzeri oluşumlar dikkat çekiyor. Bu doğa harikası manzarası eşliğinde kampınızı yapabilirsiniz. Uşak iline yakın olan bu bölge doğa ve fotoğraf tutkunları açısından oldukça dikkat çekici bir bölgedir. Kampçılar için çok geniş bir kamp alanına sahip bölgede, eşsiz doğal güzellikler arasında çadırınızı kurabilir ve kamp yapabilirsiniz.

Peribacaları Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölgede tuvalet ya da herhangi bir ihtiyacınızı karşılayacak bir tesis olmadığı için, bölgeye gelmeden önce tüm ihtiyaçlarınızı temin etmelisiniz.

Peribacaları – Uşak

Blaundos Antik Kenti

Uşak’ın çok eski yerleşim yerlerinden biri olan Blaundos Antik Kenti, şehir merkezine 41 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Ulubey ilçesine bağlı olan Sülümenli köyünde yer alan bu tarihi yer, Roma dönemine ait izleri taşımaktadır. Üç tarafı vadilerle çevrilmiş bir yarımada şeklinde olan antik kentin girişi kuzeye bakıyor. Kentin merkezinde bir podyum üzerine inşa edilen tapınak bereket tanrıçası Ceres’e aittir. Özellikle doğa ve tarihi güzelliklerin iç içe olduğu bu alanda kamp yapmak isteyen doğaseverler için oldukça geniş kamp alanları bulunmaktadır.

Blaundos Antik Kenti Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şehir merkezine olan uzaklığı nedeniyle bölgede kamp yapmak isteyenler, su ve gıda gibi her türlü ihtiyacını tedarik ederek gelmeleri gerekir. Bölgede tuvalet bulunmamaktadır.

Blaundos Antik KentiUşak

Kırlangıçlar Vadisi

Clandıras suyolu takip edilerek Pepouza’ya doğru ilerlerken kırlangıçların uçuştuğu vadinin hemen içinde geniş ağızlı bir oyuk içinde binlerce kırlangıç yuvası göze çarpıyor. Burada büyük bir maharetle yuvalarını yapan kırlangıçlar, dünyanın en muhteşem eserlerini yapan mimarları bile kıskandıracak şekilde yuvalarını yapıyorlar. Bir yandan yuvalarını yaparken bir yandan da yuvalarına yavrularını bırakıyorlar. Muhteşem bir kırlangıç sesinin hâkim olduğu alanda kamp yapmak isteyenler, doğanın bu muhteşem mimarisine de tanık oluyorlar. Bölgede kamp atmak ve çadır kurmak için birçok alan bulunmaktadır. Bu muhteşem görsel manzarayı seyretmek isteyenler mutlaka bu bölgede kamp yapmalıdırlar.

Kırlangıçlar Vadisi Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Şehir merkezine uzak olması ve bölgede herhangi bir tesis bulunmaması nedeniyle kampçıların tün ihtiyaçlarını temin ederek alanla gelmeleri gerekir. Bölgede ayrıca tuvalet imkânı da bulunmamaktadır.

Kırlangıçlar VadisiUşak

Pepouza Yeni Kudüs

Hristiyanlığın kayıp mezhebi Montanizim’in Pepouza’ya kurulduğu söylenir. Mezhebin kurucusu olan Montanus adındaki rahip ve iki ruhani kadındır. Yaklaşık 400 yıl önce Pepouza bu mezhebin kalbi olmuş ve Yeni Kudüs olarak adlandırılmıştır. Kuruluşundan itibaren hızla yayılan bu mezhebin üyeleri için bu kanyon kutsal hac bölgesi olmuştur. Buradaki manastır, kanyonun doğusundaki dik yamaçlardaki kayaların oyulması ile oluşturulmuştur. Manastırın 63 odası olduğu söylenmektedir. Manastır etrafında oldukça geniş kamp arazisi bulunmaktadır. Kampınızı bu bölgeye atabilir ve çadırlarınızı kurabilirsiniz. Muhteşem tarihi ve doğa güzelliği ile Pepouza gezilecek ve kamp yapılabilecek yerlerden biridir.

Pepouza Yeni Kudüs Kamp Alanı WC, Duş ve Market İmkanı

Bölge yerleşim yerlerine uzak olduğu için tuvalet ve temel ihtiyaçlarınızı karşılayarak bölgeye gitmelisiniz.

Ayrıca bkz:
Diğer Ege bölgesinde bulunan 
Afyon Ücretsiz Kamp Alanları öğrenmek için tıklayın.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu