The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi? Onay aldı mı? The handmaid’s tale konusu

04.06.2021
319
The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi? Onay aldı mı? The handmaid’s tale konusu
Modelistlik Kursu

The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi? Onay aldı mı? the handmaid’s tale konusu gibi konuları bu makalede ele alacağız. Dizi platformlarında son yılların en dikkat çekici distopik dizi yapımlarından biri olan The Handmaid’s Tale dizisinin merakla beklenen 5. sezonu ne zaman yayınlanacak? Sizler için Handmaid’s Tale dizinin oyuncularının ve de yapımcısının yeni sezonları hakkındaki açıklamalarını derleyerek bir araya getirdik.

Kanadalı yazar Margaret Atwood’un 1985 tarihinde yayınlamış olduğu aynı isimli roman içeriğinden uyarlanan ve se ilk kez 2017 yılı içinde izleyici karşısına çıkan The Handmaid’s Tale roman uyarlaması dizisi, yayınlandığı ilk tarihten itibaren dizi sektöründe büyük ses getirdi. Özellikle son yıllarda yayınlanmış en başarılı distopik yapın dizilerinden biri olarak kabul edildi. The Handmaid’s Tale dizisinin yeni yayınlanacak olan 4. sezonun yeni bölümleri hayranları tarafından oldukça meraklı bir şekilde bekleniyor. Bu dizinin ilk üç sezonu Hulu platformunda yayınlanmış olsa da The Handmaid’s Tale dizisini ülkemiz genelinde BluTV tarafından yayınlıyor. Mevcut dizinin yapımcıları tarafından yeni sezonları geleceği resmi olarak duyuruldu. Peki, The Handmaid’s Tale 5.sezonu ne zaman çıkacak? Yeni sezonda konular ne olacak? Dizinin karakterleri yeni sezonda da olacaklar mı? Merak edilen tüm ayrıntılar ve gereken detayları sizler için derledik.

The Handmaid’s Tale Dizisinin Konusu

Klasik bir romandan uyarlanan ve Margaret Atwood’un “Damızlık Kızın Öyküsü” distopya bir yaşam öyküsüdür.

Gilead , eskiden Amerika Birleşik Devletleri ne de totaliter bir toplumun içinde bulunmaktadır. Özellikle çevresel felaketlerle ve de düşen doğum oranlarına karşın karşı karşıya olan Gilead’e yer alan karakterler militarize edilmiş olan “geleneksel olan değerlere dönüş”ünde çarpık bir iktidar tarafından yönetiliyor.

Geri de kalan birkaç doğurgan kadınların biri olarak karşımıza çıkan June Orsbone, Elisabeth Moss tarafından canlandırılmaktadır; Handmaid içinde bulunan Komutanı Fred ile dünyayı yeniden insan nüfusu ile doldurmak için yapılan bir dizayn olarak ortaya çıkmaktadır. Oldukça umutsuz olarak ele alınan bu son girişim, cinsel kölelik için zorlanan kadınların uğradığı zulüm anlatılıyor.

Damızlık Kızın Öyküsü genelde komik, beklenmedik, ürkütücü ve bir o kadar da tamamıyla inandırıcı. Aynı zamanda da oldukça sert bir hiciv biçimine sahip olan bu hikaye korkunç bir uyarı ve bir güç gösterisini de izleyicisi de sunuyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Margaret Atwood’un en iyi eserlerinden biri olan bu eserin uyarlandığı dizinin başrollerinde;

  • Elisabeth Moss ( Mad Men ),
  • Samira Wiley ( Orange is the New Black ),
  • Joseph Fiennes ( Shakespeare in Love )
  • Alexis Bledel ( Gilmore Girls ),

The Handmaid’s Tale Hulu’da yayınlanıyorken Türkiye Cumhuriyeti’nde ise Blu Tv tarafından yayınlanmaktadır. The handmaid’s tale konusu oldukça etkileyicidir.

The Handmaid’s Tale 5.Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Onay aldı mı?

The Handmaid’s Tale diziainin 4.sezon 6. Yeni Bölümü 19 Mayıs 2021 tarihinde ABD’de platformunda yayınlanacak. Yayın tarihinden bir gün sonra yani 20 Mayıs 2021 tarihinde ise Blu tv tarafından ülkemizde yayınlanacak.

Mevcut dizinin 4.sezonu hala devam etmesine rağmen 5.Sezon ile ilgili ön hazırlıkların yapılmaya başlandığı yapımcılar tarafın söylendiği iddialar arasında yer alıyor.

The Handmaid’s Tale 5.Sezon onayı aldı mı?

 Sevilerek izlenen ve her merakın giderildiği 4. sezonu geri de bıraktık. Şimdi akıllarda ki tek soru The Handmaid’s Tale 5.Sezon onayı aldı mı? Gönül rahatlığı ile bu soruya, cevap verebiliriz ki Evet 5. Sezon onayı alındı !

The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi?

Sosyola ekibi olarak hep birlikte inceleyelim. Sizlere tam tarih veremesek bile yıllanmış tecrübelerimize dayanarak hep birlikte görerek ilerleyelim.

The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi? Sorusuna gelin hep birlikte bakalım,

  • The handmaid’s tale 1. sezon 26 Nisan 2017 tarihinde yayınlandı.
  • The handmaid’s tale 2. sezon 25 Nisan 2018 tarihinde yayınlandı.
  • The handmaid’s tale 3. sezon 5 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı.
  • The handmaid’s tale 4. sezon 28 Nisan 2021 tarihinde yayınlandı.
  • The handmaid’s tale 5. sezon 25 nisan 2022 tarihinde yayınlanacak!

Evet görüyorsunuz, Bazı şeyler zaten kendisini belli eder ve 5. sezon hakkında; The handmaid’s tale 5. sezon 25 nisan 2022 tarihinde yayınlanacak!

Verdiğimiz asıl tarih 20-30 nisan aralığında fakat covid-19 bu süreci etkileyebilir.

The handmaid’s tale 5. sezon gelecek mi sorusuna ve The handmaid’s tale konusu hakkında bilgiler verdik. Bu dizi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

The Handmaid's Tale

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
The Handmaid's Tale kitabı var mı?

Evet. Margaret Atwood tarafından yazılan The Handmaid's Tale isimli bir roman bulunmaktadır. Türkçesi "Damızlık Kızın Öyküsü"dür. Roman 1980 yılında yazılmış fakat 5 yıl sonra 1985 yılında basılmıştır.

The Handmaid's Tale kaç bölüm?

The Handmaid's Tale dizisi 4 sezon toplam 46 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm 47 ile 60 dakika arasında sürmektedir. İlk bölümün yayın tarihi ise 26 Nisan 2017'dir.

Elite 4. Sezon Çıkacak mı?
Vikings 7. sezon olacak mı?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.