Rush Hour: Bitirim İkili Yeni Bölüm Gelecek mi? Bitirim İkili Konusu ve Oyuncuları

21.08.2021
210
Rush Hour: Bitirim İkili Yeni Bölüm Gelecek mi? Bitirim İkili Konusu ve Oyuncuları
Modelistlik Kursu

Jackie Chan filmlerini aramızda sevmeyen yoktur. Jackie Chan denildiği zaman akıllarda herkesin direk canlandığı, bir Jackie Chan filmi ne kadar kötü olabilir ki? Sorusunu akıllara getiriyor çünkü bu zamana kadar çıkmış bütün filmlerinin tamamı zirveyi görmüştür. Bu makalemizde ise Rush Hour: Bitirim İkili 4 gelecek mi?, Rush Hour: Bitirim İkili konusu, Rush Hour: Bitirim İkili oyuncuları , Rush Hour: Bitirim İkili 4 ne zaman? Sorularına cevap bulacağız. İyi okumalar.

Rush Hour: Bitirim İkili Filmi Konusu

1998 ABD yapımı olan film 18 Eylül 1998 tarihinde vizyona girmiş ve filmin yönetmenliğini Brett Ratner yapmıştır. 98 dakika süren filmin oyunculuğunu ise Jackie Chan, Chris Tucker, Ken Leung, Tom Wilkinson, John Hawkes üstlenmiş, senaristliğini ise Jim Kouf ve Ross LaManna yapmıştır. Gerilim, aksiyon ve komedi türündeki filmin yapımcılığı ise Roger Birnbaum ve Wayne Morris tarafından gerçekleştirilmiştir.

Hong Kong polis departmanında başarılı bir eleman olan Dedektif ve Müfettiş Lee, bu departmana bağlı uzak doğu dövüşlerinde rakip tanımayan son derece başarılı olan bir polis memurudur. Son yaptığı görevi olan Çin kültürü için büyük önem taşıyan değerli bir hazineyi hırsızların elinden kurtardığı görevde üstleri tarafından milli bir kahraman olarak nitelendirilmiştir. Lee’nin hayatta en çok değer verdiği varlığı ABD’ye Çin Konsolusu olarak atanmış çok saygı duyduğu bir bürokratın kızı olan 11 yaşındaki Soo Yung’dur. Bir gün kimliği belirsiz kişiler tarafından Soo Yung kaçırılır. Lee ise onu kurtarmak için görevlendirilir. Amerika’da hiç beklemediği durumlarla karşılaşır. FBI bu görevde Lee’ye göz kulak olması ve Soo Yung’u kurtarması için LAPD dedektiflerinden olan James Carter’i görevlendirmiştir.

Film, bu ikili arasında geçen çeşitli talihsizliklerden oluşan eğlenceli bir macerayı konu edinmiştir. Bitirim İkili dönemin en sevilen komedi filmlerindendir ve devam filmleri de çekilerek eğlenceli bir seri halini almıştır.

Bitirim İkili Oyuncuları

Bitirim İkili Oyuncuları

Bitirim İkili Oyuncuları

Jackie Chan 1998 yılında filmde oynamasından sonra o dönemin en iyi ekipmanları ile çekildiği için ve kaliteli oyunculuk ortaya koyduğu için  Jackie Chan bu filmden sonra patlama yaşamıştır. Dünyanın her yerinde  Jackie Chan hayranlığı başlamış konumda. Bitirim ikili oyuncularına bakacak olursak,

 • Jackie Chan
 • Chris Tucker
 • Tzi Ma
 • julia hsu
 • Ken Leung
 • Tom Wilkinson
 • Chris Penn
 • zhang jingchu
 • Philip Baker Hall
 • jonathan glickman

Bitirim İkili 4 Gelecek mi? Rush Hour 4 Ne Zaman?

Neredeyse iki katı kadar kar elde edilen ilk bölümden sonra istekler üzerine ilk 3 seri çekildi ve akıllara Bitirim ikili 4 gelecek mi? Rush Hour 4 ne zaman?gelecek? Başlayacak? Çıkacak?  Sorularını bırakmaya başladı.  Bitirim ikili 1998 yılında ilk kez yayınlandığında 305 milyon dolar bütçe ile karşımıza çıktı ve o dönemin seyrine göre 849 milyon dolar hasılat yaptı. Bu yüzden Hem yapımcılar hem de izleyiciler tarafından oldukça olumlu karşılandı.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 • Bitirim ikili 1 18 Eylül 1998 tarihinde yayınlandı.
 • Bitirim ikili 2 3 Ağustos 2001 tarihinde yayınlandı.
 • Bitirim ikili 3 10 Ağustos 2007 tarihinde yayınlandı.
 • Bitirim ikili 4 Ağustos 2022 Tarihinde yayınlanacak.

Bu bilgi kesindir çünkü 2019 yılında Amerika da yapımcıların röportaj vermesin sonucunda bu tarihi vermişler. Yani Bitirim ikili 4 Ağustos 2022 Tarihinde yayınlanacak. İçiniz rahat olsun o zamana kadar yerinizi alarak bekleyiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Desperado 3 Gelecek mi? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.