Iron Man: Demir Adam 4 Çıkacak mı?

06.08.2021
120
Iron Man: Demir Adam 4 Çıkacak mı?
Modelistlik Kursu

Iron Man yani Demir Adam filmi 2008 yapımlı Marvel Comics Şirketi’nin yayımlamış olduğu ilk Marvel Sinematik Evreni filmi niteliğindedir. Yani Demir Adam adlı çizgi romanın beyazperde uygulamasıdır diyebiliriz. Robert Downey Jr., filmin ana kahramanı olan Demir Adam’ı canlandırıyor. Filmde bu ana kahramana Terrence Howard, Gwyneth Paltrow ve Jeff Bridges eşlik ediyor.

Demir Adam Filmi Konusu

İlk olarak 1962 yılında çizgi roman tutkunlarıyla tanışan Iron Man beyaz perdeye yansımasıyla daha çok kitleye ulaşmıştır. Tony Stark’ın başından geçenlerin anlatıldığı filmde yeni ürettiği füzeleri denerken teröristler tarafından kaçırılan ve Çin ordusu için silah üretilmek zorunda bırakılan Tony  bu arada kıvrak zekasıyla da kendine bir zırh oluşturur.  Buradan kaçıp kendi ülkesine döndüğünde ise artık hesaplaşma vaktidir. Bu arada büyük bir komployu yardımcısı ile fark eden Tony dünya çapında sonuçlar yaratacak bu olayı ortaya çıkarır.  Yeni zırhı ile ortaya çıkan Tony yeni bir isme Iron Man’ a sahip olur.

Birçok dalda Oscar alan film vizyona girdiği her ülkede büyük etkiler yaratmayı başarmıştır.

Iron Man Filmi Hakkında

Iron Man Filmi Hakkında

Iron Man Filmi Hakkında

Iron Man Filmi vizyona girmiş olduğu ülkelere büyük bir fan kitlesine sahip oluyor. Hatta en iyi görsel efektler ve en iyi ses dallarında Akademi Ödülleri yani Oscar ödüllerine aday gosteriliyor. Ancak maalesef en iyi görsel efektleri ödülü The Curious Case of Benjamin Button’a ve en iyi ses düzenlemesi ödülleri de The Dark Knight’a veriliyor.

 Iron Man Filmi Oyuncuları

-Robert Downey Jr. – Tony Stark / Demir Adam

-Terrence Howard – Albay James “Rhodey” Rhodes

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

-Gwyneth Paltrow – Virginia “Pepper” Potts

-Jeff Bridges – Obadiah Stane / Iron Monger

Film bu tür filmler kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Hatta en önemli nokta da Marvel Comics’in ilk finanse ettiği film olarak biliniyor olmasıdır. Marvel’in büyük çabalar gösterdiği , fazlaca paralar harcadığı bu sebepten dolayı da bu güne kadar çekilmiş olan en iyi süper kahraman filmi olduğunu söyleyebiliriz. Filmin yönetmeni Jon Favreau yapıyor. Filmdeki diyaloglar neredeyse sahneden önce yazılıyor ve doğaçlama yapılıyor.

Demir Adam doğuyor ve zırhın içerisinde yer alıyor olan Tony Stark’ın geçirdiği zihinsel dönüşüm anlatılıyor. Bizce IMBD puanını da fazlaca hak eden başarılı bir süper kahraman filmi olduğunu söyleyebiliriz.

Iron Man 4 çıkacak mı?

Birçok hayranı bulunan ve serinin devamını merakla bekleyen kitlenin soruları üzerine Robert Downey Jr bir açıklama yapıyor. Robert Downey Jr Iron Man serisinin bittiğini belirtiyor. Iron Man 4 çıkacak mı? Sorusuna   Iron Man 4 filminin çıkmayacağını ve serinin devam etmeyeceğini söylüyor. Yani Marvel ile yollarını ayırdığını belirtiyor. Bu açıklam aile de Iron Man 4 filminin çıkmayacağını kesinleştirmiş oluyor.

İlginizi çekebilecek içerik: ACE AGE : BUZ DEVRİ 6 gelecek mi? Ne zaman yayınlanacak?

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.