Tüm Zamanların En Korkunç Filmleri! 10 Korku Filmi Önerisi

10.09.2021
102
Tüm Zamanların En Korkunç Filmleri! 10 Korku Filmi Önerisi
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda tüm zamanların en korkunç filmlerini paylaştık. İzlerken korkudan battaniyenin altına gireceğiniz 10 filmi bu yazımızda bulabilirsiniz!

1- Tepenin Gözleri

Yönetmenlik: Alexandre Aja

Başrol İsimler: Aaron Stanford, Kathleen Quinlan, Vinessa Shaw

Filmin Anavatanı: ABD, Fransa

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 43 dakika

En korkunç filmlerden biri olan bu filmde, Bob ve Ethel, evlilik yıldönümlerini ailelerinin yanında kutlamak istemektedirler. Bunun üzerine karavanla çocuklarını da alarak Kaliforniya’ya doğru yola çıkmışlardır. Araç yol ortasında bozulur ve aracın bozulduğu yer ise insan eti yiyen mutantların yaşam alanıdır. Çifti ve çocuklarını zorlu bir mücadele bekliyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Elm Sokağı Kabusu

Elm Sokağı Kabusu

2- Elm Sokağı Kabusu

Yönetmenlik: Samuel Bayer

Başrol İsimler: Jackie Earle Haley, Kyle Gallner, Rooney Mara

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 35 dakika

Uykuların korkular diyarı efendisi olarak bilinen “Freddy”, 2010 yılındda yeni filmi ile sinema dünyasına yeniden güzel bir giriş yapıyor. Filmde Freddy Krueger, yıllar önce yangında ölen bir adamdır. Ölümünün intikamını önceden çalıştığı yerdeki küçük çocuklara bağlayarak bu çocuklar büyüdükten sonra onların uykularında kabuslar yaşatarak almaya çalışır. Onların bilinçaltını ele geçirerek Krueger türlü eziyetler yapmaya devam edecektir.

3- Anabelle

Yönetmenlik: John R. Leonetti

Başrol İsimler: Annabelle Wallis, Ward Horton, Alfre Woodard

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 38 dakika

Filmde John Form adındaki bir adam bebek koleksiyonculuğu hobisi olan hamile eşi Mia için güzel bir hediye almak ister. Bir oyuncak dükkanında Anabelle ile karşılaşır ve bu bebeği satın alarak eşine hediye eder. Bebeğin eve girmesinden sonra tuhaf olayların arkası kesilmez. Bir gece eve tarikat üyeleri saldırır. Daha sonra işler daha karmaşık ve korkunç bir hal alacaktır. Artık Mia ve bebeğinin hayatı tehlikededir.

Koleksiyoncu

Koleksiyoncu

4- Koleksiyoncu

Yönetmenlik: Marcus Dunstan

Başrol İsimler: Josh Stewart, Juan Fernández (II), Madeline Zima

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 30 dakika

Arkin, Film İçin Harcanan Sürekli kumar oynayan bir adamdır. Ayrıca ölümcül bir hastalığa da yakalanmıştır. Bir gün öldüğünde kumar borcu yüzünden karısının ölmemesi için soygun yapmaya karar verir ve bir evi gözüne kestirir. Gece yarısı eve girer, ancak soygun hiç de tahmin ettiği gibi kolay bir şekilde ilerlemeyecek. Ev, birisi tarafından tuzaklarla doldurulmuştur. Arkin, artık ölümcül bir mücadele verecektir.

5- Teksas Katliamı

Yönetmenlik: John Luessenhop

Başrol İsimler: Aleksandra Daddario, Tania Raymonde, Trey Songz, Dan Yeager

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 35 dakika

Teksas Katliamı uzun bir aradan sonra 2013 versiyonu ile tekrar beyazperde ile buluştu. Filmde Sawyer ailesinin katliamları diz boyu. Sawyer ailesi, bazı genç kadınların öldürülmesiyle suçlanmış, bu yüzden halk onların evini ateşe vermiştir. Ancak bu olayda iki kişi ölmemiştir. Biri Tom Sawyer, diğeri ise filmi izlediğinizde ortaya çıkacak. Film boyunca testere sesini çok fazla duyacaksınız.

Ruhlar Bölgesi

Ruhlar Bölgesi

6- Ruhlar Bölgesi

Yönetmenlik James Wan

Başrol İsimler: Patrick Wilson, Rose Byrne, Ty Simpkins

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 42 dakika

Ruhlar Bölgesi, en çok hasılat yapan filmlerden biri. Filmde ev halkının küçük çocuklarından biri olan Daltın’un bir gün uyuduktan sonra asla uyanmaması, komaya girmesi ile başlıyor. Dalton’un annesi evde tuhaf varlıkların olduğunu düşünse de Josh, yani Dalton’un babası bu tür şeylere ihtimal vermemektedir. Ancak medyumun eve gelmesiyle tüm işler değişecektir.

7- Dehşet Sokağı

Yönetmenlik: Andrew Douglas

Başrol İsimler: Ryan Reynolds, Melissa George, Jesse James

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 29 dakika

Dehşet Sokağı filmini izlerken tüyler ürpertici sahnelere tanık olacaksınız. Üstelik burada tüm görecekleriniz gerçekten yaşandı. ABD’de “en ucuz, yok fiyatına bile satılamayan ev” olarak da bilinen Amitiyville Köşkü, 1960’lı yıllarda George ve Kathy Lutz çifti tarafından satın alınmıştır. Eve taşındıktan sonra George ve Kathy’nin kızı Chelsea anormal davranışlarla hareket etmeye başlar. Öyle ki, Chelsea, evde küçük bir kız gördüğünden bahseder. Filmin sonuna doğru oldukça gerilim dolu sahnelerde kasılabilirsiniz.

13. Cuma

13. Cuma

8- 13. Cuma

Yönetmenlik: Marcus Nispel

Başrol İsimler: Jared Padalecki, Amanda Righetti, Derek Mears

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 37 dakika

Cuma filminin Teksas Katliamı ile benzer yönleri olsa da bu film daha farklı. Çünkü Teksas Katliamı filminde daha çok insanların etlerinin yenme sahneleri yoğun. Ancak 13. Cuma filminde daha çok katil John’un öldürme zevkine daha çok yer verilmekte. 2009 13. Cuma filminde Clay Miller adındaki bir gencin kaybolan kız kardeşini araması ve John ile mücadelesini konu alan harika korku filmlerinden biri.

9- Sessiz Bir Yer

Yönetmenlik: John Krasinski

Başrol İsimler: Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 30 dakika

Dünyanın gözleri görmeyen, ancak en küçük çıt sesini bile rahatlıkla duyabilen canavarlarla dolduğunu düşünün. Bu filmde iki çocuklu bir ailenin bu canavarlar arasında izole bir yaşam içerisinde yaşam savaşı verilmesi anlatılmakta. Ancak çocuklardan birinin sessizliği bozması, bu canavarları evin etrafına dolayacaktır bile.

Korku Seansı

Korku Seansı

10- Korku Seansı

Yönetmenlik: James Wan

Başrol İsimler: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston

Filmin Anavatanı: ABD

Film İçin Harcanan Süre: 1 saat 52 dakika

Korku Seansı, gerçek bir hayat hikayesinden alınmıştır. Bu filmde yer yer “Şeytan” adlı eski nostalji dönemine ait filmden kareler görmek mümkün. Ancak bu filmde daha fazla gerilim halinin bu filmde olduğunu söylemek mümkün. Film, ünlü medyum ve ruhbilimci çift Ed ve Lorraine Warren çiftinin bir evdeki tuhaf olayları araştırmasıyla oldukça gerilim dolu sahnelere yer veriyor.

İlginizi çekebilir: Son Zamanların En Komik Türk Filmleri!

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.