Vikings 7. sezon olacak mı? Vikings konusu ve izleyici yorumları

07.07.2022
297
Vikings 7. sezon olacak mı? Vikings konusu ve izleyici yorumları
Modelistlik Kursu

vikings 7. sezon olacak mı? Vikings konusu hakkında herşey bu makalemizde bu tarz bilgilere yer vereceğiz, Herkesin severek izlediği Vikings dizisi hakkında gizli kaynaklarımızı da ekleyerek cevapsız kalan sorulara hep birlikte cevap bulalım,

İskandinav savaşçısı olarak tanınan Ragnar Lothbrok ve ailesinin hit TV dizisi olan Vikings’deki başarıları , geçmişte yer alan orta çağ dünyasının mitlerine ve figürlerine yeni bir ilgi ortamını getirdi. Seri bölümleri devam ederken, ünlü Profesör Howard Williams, dizinin kapsamlı tutkusunun, özellikle Viking döneminin tarihi meselelerini nasıl ele aldığını keşfederken, düşünüldüğünde daha fazla gerçekliğe sahip olan sürükleyici bir dünya yarattığını söylüyor.

Michael Hirst’dan elinden çıkan dizinin 7.Sezonunda bizi nelerin beklediğine dair bir fikir edinmek amacıyla yazımızı derledik…

 Vikings 7. Sezon olacak mı? Vikings yeni bölüm yayın tarihi ve saati ne zaman? Vikings 6. sezon sona erdi. Vikings dizisinin 7.sezonu olacak mı? Tüm bu sorular için okumaya devam edin…

Vikings Dizisinin Konusu

8. y. y İskandinavya tarihinde geçen Vikings dizisi; basit bir çiftçiyken cesur bir savaşçıya dönüşen Ragnar Lothbrok ve onu ailesinin öyküsünü anlatıyor. Savaş Tanrısı olan Odin’in soyundan geldiğine inanılan Ragnor’un karakterinin acımasız ve korkusuz adamlarıyla birlikte denizlerle olan imtihanını televizyonda seyrederken; savaşçı ve de tüccar bir kavim olan Viking soylarının çok az işlenmiş ilgi çekici kültürüne detaylı olarak hep birlikte tanık oluyoruz.

Vikings Dizisinin Konusu tam da burada başlıyor; Tarihi bir drama olarakda nitelendirilebilecek olan Viking dizinin hikayesi ise gerçek Avrupa efsanelerine ve tarihsel figürlerine kaynaklarına dayanıyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Vikings dizisi;İngiliz senarist Michael Hirst tarafından History Channel için oluşturulan ve de yazılan bir tarihi kurgu TV dizisi olarak ekranlara gelmiştir. İrlanda’da çekilen dizi;efsanevi Viking şefi olarak bilinen Ragnar Lothbrok’un ve onun soyundan gelenlerin yani Vikinglerin MS 8. ve 9. yy. arasında etkilediği krallar ve diğer kültürlerin hayatını takip anlatırken İskandinav ve Avrupa tarihine ve kaynaklarına dayanıyor.

Cesur savaşçı olarak bilinen Ragnar Lothbrok ve oğlunun tarihte yaşadıklarını konu edinen dizi aynı zamanda da Viking halkının kültürünüde yansıtarak gerçeklere dayanıyor. Ragnar Lothbrok karakterinin tarihte yer alan Britanya ve Fransa’ya uzanan savaşlarıyla kendisinden oldukça söz ettirmiş cesur bir savaşçı olarak yerini almış. Basit bir çitfçi olan Ragnar karakteri, ne kadar ileriye gidebileceğini izleyicilere göstermekle kalmıyor aynı zamanda da çok sevdiği arkadaşı Rollo karakteriyle birlikte denizlerde yaşadıkları maceralarını izlememize de fırsat veriyor.

Viking dizisinde korkusuz ve de acımasız olan bu ırkın maceralarını izliyoruz.

Vikinglilerin sahip oldukları cesaretini Odin’den, saçlarının rengini güneşten, gözlerinin rengini ise denizden almış olmakla birlikte dizinin izleyicisini de dikkatini ilk bölümden itibaren çekmeyi başarmış durum da.

Fantastik ve bir o kadarda gerçek ögelerin bileşiminden meydana gelen bu dizide oyuncular ise; o dönemin ırkına yakın olarak fiziksel birtakım özelliklere sahip kişilerden seçilerek oluşturulmuştur.

Vikings izleyici yorumları?

Herkesin severek izlediği Sosyola.com ekibi olarak bizim bile yakından takip ettiğimiz; özellikle bu dizi üstünde günlerce araştırma yaptığımız ve sizlere en güncel ve doğru bilgileri sunduğumuz doğrudur.

Milyonlarca kişinin takip ettiği ve imbd puanın her bölümde tavan yaptığı vikings dizisi konusunda peki izleyiciler ne diyor ?

Sizlere vikings izleyici yorumları hakkında

  • vikings dizisi ragran dan sonra keyfi kalmadı
  • Vikings dizisi son zamanlar her ne kadar cıvıtmaya başlasa bile yine de severek heyecanla bekliyordum.
  • Şimdi vikings dizisi olsa da izlesek
  • bence vikings dizisini 7. sezonu olacak çünkü gerçekten hak eden dizi ve ragnarı tekrardan görmek istiyoruz.

Vikings 7. Sezon olacak mı ?

‘Vikingler’ dizisi 6. sezonu 2. bölümünün tamamı 30 Aralık 2020 tarihinde Amazon Prime Video üzerinden yayınlandı . 6. sezonun 2. bölümünden itibaren , her biri yaklaşık 45 dakikalık olacak bir şeklide çalışma süresine sahip ve de toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

İşte Vikings 7. sezon olacak mı? hakkında tüm bildiklerimiz. Ocak 2019 tahminde dizinin 6. sezonunda final olacağı açıklanmıştı. Dizi yapımcısı olan Michael Hirst, Vikings dizisinin hikayesini nereye çekmek istediği konusunda oldukça açık ifadelerde bulundu. Vikingler ırkının kültürleri için bir hayranlık olarak başlayan dizi Hirst’ü 7 yıl boyunca meşgul etti. Gamespot önderliğinde yaptığı bir röportajında Hirst şöyle demişti “7 yıl boyunca günlerim ve gecelerim genellikle Vikingler ile doluydu. Biliyorsunuz, gece saat 12’ye kadar yazardım, her hafta İrlanda’ya gidip gelirdim. Destanı bitirmenin zamanı gelmişti.”demişti.

Hirst ayrıca Vikings dizisini tamamlamanın da karakterler için ne anlam ifade ettiğini ve onu nasıl etkilediğini de tartışmıştı. Vikings dizisinin 7.sezonunun olup olmayacağına ise kanal yetkilileri karar verecek.

Vikings nasıl bir dizi?

Vikings, Kanada ve İrlanda yapımı tarihi bir dizidir. Viking Ragnar Lodbrok’un hayatından ve eserlerinden ilham alınmıştır. Dizi ilk olarak 3 Mart 2013 tarihinde yayınlanmış olup toplam 6 sezon ve 89 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm ortalama 45 dakika sürmektedir. Dizinin dili İngilizce’dir.

Elite 4. Sezon Çıkacak mı?

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.