The Bank Job: Banka İşi Filmi Konusu

24.08.2021
102
The Bank Job: Banka İşi Filmi Konusu
Modelistlik Kursu

Jason Statham filmlerini bilmeyen hatta onlarla büyümeyen yoktur. Bazen her yıl tekrar tekrar serilerini izlediğimiz dahi filmler vardır.  Jason Statham, sevildiğini bildiği için senaryo seçimlerinde her zaman dikkatli davranır ve beğendiği yapımlar rol alır. Bu makalemizde Banka İşi filmi konusu, Banka İşi filmi oyuncuları, Banka İşi filmi 2 gelecek mi? Ne zaman ? Sorularına cevap bulacağız.

The Bank Job: Banka İşi Filmi Konusu

The Bank Job : Banka İşi  filmi konusu 2008 yılı İngiltere yapımı olan film 21 Mart 2008 tarihinde vizyona girmiştir. 111 dakika olan film gerilim türündedir. Roger Donaldson filmin yönetmenliğini yapmıştır. Oyuncular Jason Statham, Stephen Campbell Moore, Saffron Burrows, Daniel Mays, David Suchet, senaristler ise Dick Clement ve Ian La Frenais olmuştur. filmin yapımcısı ise Charles Roven’dır.

Film gerçek bir olaydan esinlenerek beyaz perdeye aktarılmıştır. 35 seneden fazla bir zamandan önce Londro’da gerçekleşen olağanüstü bir olay, cesur ve çözülemeyen bir soygundan uyarlanmıştır. Heyecan dolu gerilim filminde entrika, gizem, skandal ve tehlike iç içe geçmiş bir suç filmi olarak ortaya konulmuştur. Yapımcıları bu filmi cinayet, seks ve yolsuzluk hikayesi olarak tanımlamışlardır. 1971 yılının Eylül ayında, hırsızlar Londra’daki Baker Street sokağındaki bir banka kasasına tünel kazarak girmişler ve milyonlarca Sterlin değerindeki nakit para ve mücevherlerin olduğu kasaları soymuşlardır. Çalınan hiçbir şey bulunamamış, kimse tutuklanmamıştır. Soygun olayı birkaç gün manşetlerde kalarak daha sonra Birleşik Krallık Hükümeti’nin yaptığı “D Uyarısı” ile basın susturulmuş ve olay dosyaları ortadan kalkmıştır.

Filmde işlenen konuda kutularda neyin olduğu ortaya çıkarılmıştır. Ayrıca hikayede kraliyet ailesiyle bağlantısı olan yolsuzluk, cinayet ve seks skandallarını da kapsamaktadır. Büyük bir soygun olan bu olaydaki en masum kişiler hırsızlar olarak düşünülmektedir. Politikacıları kapsayan ahlaksızlıkla dolu olan belgelerin ortaya çıkmaması için Hükûmet hırsızlarla perde arkası gizemli görüşmeler yapması ve anlatılan tüm bu maceralara kan bulaşmasıyla filmin çekiciliği artmaktadır.

The Bank Job: Banka İşi Filmi Konusu

The Bank Job: Banka İşi Filmi Konusu

The Bank Job: Banka İşi Filmi Oyuncuları

178 bin kişinin imbd üzerinden oylama sonucunda 7.2 puanı alan ve The Bank Job: Banka İşi  filmi oyuncuları arasında en çok sevilen Jason Statham, Profesyonel oyunculuğu sayesinde dizinin sinemalarda ki gişe rekorları kırmasını sağlamıştı. The Bank Job: Banka İşi  filmi oyuncularına detaylıca bakalım;

  • Jason Statham
  • Saffron Burrows
  • Stephen Campbell Moore
  • James Faulkner
  • Craig Fairbrass
  • Daniel Mays
  • Alki David
  • Michael Jibson

Banka İşi Filmi 2 Gelecek mi? Ne Zaman Gelecek?

2008 yılında zirveye oynayan ve Jason Statham öncülüğünde banka işi filmi sorgun konusunda herkesi heyecana sürükledi. Film için toplamda 20 milyon dolar yatırım yapıldı. Karşılığında ise 64.8 milyon dolar para kazanıldı.  Peki Bu tarz sorgun filmleri devamı için Banka İşi  filmi 2 gelecek mi?  Ne zaman gelecek?  Sorusuna odaklanalım.  Bu filmin tekrar başlaması ve bitmesini sağlayan tek isim var oda  Jason Statham.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Peki soruya odaklanacak olursak, film ilk etapta o kadar fazla beğeni topladı ki üstünden yıllar geçmesine rağmen halen daha ara ara dile gelir ve  Jason Statham ne yazık ki tepkisiz kalır. Bu yüzden The Bank Job 2 çıkmayacak gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: Rush Hour: Bitirim İkili Yeni Bölüm Gelecek mi?

YouTube kanalımızdan video içeriklerine göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.