Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

19.07.2019
753
Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?
Modelistlik Kursu

Sivex Losyon, sivilce hepimizin belirli dönemlerinde yaşadığı sorunların başında gelmektedir. Daha çok ergenlik dönemine geçişte sivilce oluşumu gözlemlenir. Sivex losyon içerisinde bulunan sülfasetamid sayesinde sivilceler üzerinde en etkili olan  ilaç diye kabul edebiliriz. Sivex losyonun 1 gramında 100 gram sodyum sülfasetamid bulunur. Sivex losyon sivilceleri oluşturan bakterileri ciltten uzaklaştırıp sivilce oluşumunu engeller. Sivilcelerin yok olmasında etkili bir ilaç olduğundan birçok doktor da bu ilacı tavsiye etmektedir. Sivex losyon cilt derisine nüfus ettiğinde,  ciltteki bütün  bakterileri öldürüp sivilcelerin tekrardan oluşmasını engelleyecektir.

sivex losyon nasıl kullanılır

Sivex Losyon Nedir?

Sivex losyon sivilcelerin tedavisinde doktorlar tarafından önerilen bir ilaçtır. İçerisinde sivilcelerin tedavisinde oldukça kullanılan sülfasetamid maddesi  bulunur. Sülfasetamid birleşiği hücrelerimize girdiği takdirde sivilcelerin etrafındaki bakteri öldürüp,  sivilceleri yok eder ve sivilcelerin tekrardan oluşumunu da engeller.

Sivex losyonun 1 gramında 100 gram sodyum sülfasetamid bulunur.

Sivex Losyon Nedir
Sivex Losyon Nedir

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır

Sivex losyonu kullanımına doktor kontrolünde başlanmalıdır. Doktorunuzun size tavsiye ettiği dozda ve günlük kullanım miktarının dışına çıkmadan cildimize uygulanmalıdır. Sivex losyonun uygulanacağı bölgenin temizlendiğini ve kurulandığından emin olmanız gerekir. Cildinizin kuruluğundan emin olduktan sonra sivex losyonu sivilcelerin üzerine masaj yaparak ama sivilceleri tahriş etmeden uygulanmalıdır.

Genel olarak sivex losyonun sabah,  akşam şeklinde 2 dozda önerilir. Gece uyguladığınız sivex losyonunu yıkamanıza gerek yoktur. Ama sabah uygulanan sivex losyonundan sonra gün içerisinde dışarı sıkıldığı takdirde güneş ışınlarına maruz kalınacağından yıkanması gerekir,   yoksa güneş lekelerini oluşmasına neden olabilir.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır
Sivex Losyon Nasıl Kullanılır

Sivex losyon Yan Etkileri Nelerdir?

 • Sivex losyonun kanıtlanmış olan bir yan etkisi yoktur.
 • Tüm kremlerde olduğu gibi  cildiniz hassa ise bu kremde cildinizde alerjiye neden olabilir. Alerji olması halinde kremi bırakmanız gerekir.
 • Sivex losyonu yüz bölgenize uygularken göz çevresinden  uzak tutmalısınız. Aksi takdirde gözünüzün rahatsız olmasına neden olacaktır.
 • Silvex losyon kremi uygularken tüm cildinize değil de sivilcelerin üzerine uygulamalısınız.
 • Losyonu birkaç gün kullandıktan sonra bırakmamalısınız,  faydasını görebilmeniz için düzenli olarak kullanmanız gerekir.
 • Cildinizde herhangi bir kesik,  yırtık  ve tahriş varsa bu kremi uygulamayınız.
 • Bu losyonu uygun dozlarda uygun zamanda kullanmalısınız, aksi halde kullanmadığınız dozu aynı dozda uygulamayınız.
 • Losyonu sürdükten sonra yıkamadan güneşe çıkmayınız, çıktığınız zaman cildinizde lekelenmelere neden olacaktır.
 • Sivex losyonu kullandıktan sonra bulantı,  kusma ve dışkı renginde farklılık olduğu takdirde doktora başvurulmalıdır.
 • Silvex losyonu uyguladığınız bölgede derinin soyulmasını ve kabuklandığını fark ederseniz doktora başvurunuz.
https://www.youtube.com/watch?v=zSkFNo9rNZ0

Sivex Losyonun Fiyatı Ne Kadardır Nereden Alabilirim?

Sivex losyon ilaç olup sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. Losyonu alırken reçete ile alırsanız devlet bu ile ücretini karşılayacağından çok az ücret ödeyeceksiniz, aksi halde reçetesiz alırsanız  size maliyeti daha yüksek olacaktır.50 gram olan sivex losyon fiyatı 63.84 TL’dir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Sivex losyonunun muadilleride bulunmaktadır. Bunlar Sulfafur, Acnelyse,  Clindoxyl ve Benzamycin dır.

Sivex Losyon Saklama Koşulları

Sivex losyonu oda sıcaklığında,  güneşten daha fazla engellemesi için kutusunda saklamanız gerekir. Losyon bir ilaç olduğundan çocukların erişemeyeceği bir yerde muhafaza etmemiz gerekir. Silveks losyonunu açıldıktan sonra belirli bir  kullanma süresi vardır.  Suresi geçen losyonları kullanmayıp atmanız gerekir.

Önemli

 • Silvex losyonu 15 yaşından küçükler kullanmamalıdır.
 • Böbrek hastalığı ve yetmezliği olanların kullanması sakıncalıdır.
https://www.youtube.com/watch?v=yCwBu8TcIkQ

Silvex Losyon Hakkında Soru ve Cevaplar

Soru 1: Daha öncesinde bu kremi kullanmıştım faydası da olmuştu açıkçası,  ama daha sonra bıraktım. Şimdi tekrardan sivilcelerim oluştu nasıl kullanılıyordu bu krem?

Cevap 2: Öncelikle losyonu düzenli olarak kullanmanız gerekir. Günde iki defa cilde uygulanır. Gece uyumadan sürerseniz yıkamanıza gerek yok, sabah uyguladıktan sonra bir saat bekleyip yıkamanız gerekecektir.

Soru 2: Şuanda ikinci çocuğuma hamileyim benimde sivilcelerim var. Bu kremi kullanırsam eğer bebeğime zarar verir diye korkuyorum. Sizce kullanabilir miyim?

Cevap 2: Sivex losyonu sadece hamileler değil emziren annelerde doktora danışarak kullanabilirler.

Soru 3: Kızım 15 yaşında tamda ergenlik çağı alnında sivilceleri var kızımın alnına sürsem zararlı olur mu,  yaşı küçük diye korkuyorum.

Cevap 3: Korkmanızı gerektirecek bir durum yok hanımefendi,  gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Silvex losyon kullanımda minimum yaş sınırı zaten 15 dır.

Soru 4: Merhaba yüzümde siyah noktalarım var kullansam siyah noktalarım geçer mi?

Cevap4: Silvex losyon cildi bakterilerden arındırıp temizlediği için siyah noktalarınızdan da kurtulmanız mümkün.

sivex losyon döküntüye neden olur mu?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Sivex Losyon döküntüye neden olur mu?

Sivex Losyon normalde deride döküntüye neden olmaz. Fakat nadiren de olsa bazı kişilerde yan etki olarak deride dökülmeler gözlenebilir. Böyle durumlarda mutlaka doktora görünülmelidir.

Sivex Losyon giysilere zarar verir mi?

Sivex Losyon kullanırken mümkünse giysilerinizle temas ettirmeyiniz. Sivex Losyon'un içinde bulunan etken maddelerden bazıları giysilerinizde leke bırakabilir. Genellikle sarı leke olarak görülen bu lekelerin sebebi, losyonun içinde bulunan sülfasetamid maddesidir.

Silvex losyon hakkında vereceğimiz bilgiler bu kadardı. Cilt bakımı yazılarımıza bakmayı unutmayınız. Ayrıca, Kabak Çekirdeği Yağının Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. lale dedi ki:

  Piyasada sivilce ve siyah nokta tedavisi için pek çok ürün mevcut. Ancak, kesinlikle uzman bir doktora başvurmadan kullanılmaması gereken ürünler olduğunu düşünüyorum. bunun içinde, Sivex losyon da yer alıyor. Bir başkasının cildine uyum sağlayan bu ürün sizde olumlu yanıt vermeyebilir. Bu yüzden, uzman bir dermatoloğa sorun ve öyle kullanın, aksi takdirde yan etkiler görülebilir. Gerçi bazı ürünler cildinize uyum sağlasa da yan etki veriyor.

 2. Selen dedi ki:

  Merhaba, doktorum bana sivex yazdı kullanmam için ama sırtımdaki sivilcelerim için yazdı. Yüzümede kullanabilir miyim?

 3. Kübra dedi ki:

  Günde 2 kez yazmışsınız bana doktor günde 1kez söyledi sabahları akşam yatarken ayrı başka krem yazdı sorum şu sabah sürüyorum yüzümde kuruyo bu normalidir ve ne kadar bekletmem gerekiyor yıkamak için

  1. Melek dedi ki:

   Mrblr ne kadar bekletiyorsunuz

 4. Melek dedi ki:

  Mrblr ne kadar bekletiyorsunuz yada güneş kremi kullaniyormsnz