Alın Kırışıklığı İçin Maske Tarifleri

30.10.2021
387
Alın Kırışıklığı İçin Maske Tarifleri
Modelistlik Kursu

Bu yazımızda sizlere alındaki çizgiler için bitkisel çözüm, alın kırışıklığı için maske, alın kırışıklıkları için krem, kaş arası kırışıklık için krem, alın kırışıklığı için masaj gibi oldukça işe yarayan yöntemleri paylaşacağız.

Alın kırışıklığı için maske, alın ve göz çevresi gibi bölgelerdeki ince çizgileri ve kırışıklıkları iyileştiren özellikler sergiler. Alnınızdaki çizgiler ve kaşlarınızın yakınındaki kalıcı kırışıklıklar yaşlanmanın normal bir yönü olabilir ancak kaşlarınızı kaldırmak ve bunun vücut dilinin bir parçası olması durumunda, aşırı maruz kalmadan güneş ışığına veya normal yüz ifadelerinize bağlı olarak da gelişebilir. Mevcut alın kırışıklıklarını yok etmek için yüz egzersizleri, masajlar ve alın kırışıklığı için maskeler kullanabilirsiniz.  Peki alındaki kırışıklıklar nasıl yok edilir? Elbette doğal alın kırışıklıkları için maskelerle… Maske tariflerimizi öğrenmek için yazımızı okumalısınız.

alın kırışıklığı için maske

Alın Kırışıklığının Nedenleri Nelerdir?

20 – 30 yaşlarındaysanız ve alın kırışıklıklarınız varsa hemen retinol kullanmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü çok yüksek oranlara ulaştığınızda, geri dönmek gerçekten zordur. Güneş kremi kullanıyor musunuz? Cildinizi yeterince nemlendiriyor musunuz? Haftada bir kez peeling mi yapıyorsunuz? Hayatınız ve alışkanlıklarınız nasıl?

Araştırmalar, dışsal ve içsel stresin, kişinin cildinde zararlı oluşumlara sebep olabileceğini gösteriyor. Bu, yeni iş görüşmesi için strese girmekten, metropoldeki hava kirliliğine kadar cildinizde akne veya hafif kırışıklık oluşumu şeklinde tahribata yol açan her şey olabilir.

Stres gidericileri hayatınızdan çıkarmaya çalışın. Günlük sabah meditasyonlarını, duruş egzersizlerini veya beslenme düzeninizi değiştirmeyi deneyin. Başka bir öneri de doğal tonikleri evde yapmaktır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Eğer 30 – 40 yaşlarındaysanız ve alın kırışıklıklarınız görünmeye başladıysa önlem almalısınız. 30’ların başındaysanız, güçlü kimyasal kozmetik ürünleri kullanmanız için çok erken. Hafif peelingler ve doğal ürünler ile cildinizi iyileştirebilirsiniz.

Ölü cilt hücrelerini temizleyerek, kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz. Henüz yapmadıysanız, bazı C vitamini serumları da kullanabilirsiniz.

Tabii ki, 40’larına yaklaşan cilt önemli ölçüde kurur. Bu nedenle, cildinize peeling yapmalısınız, gece kremi ile nemlendirmelisiniz ve hayatınızın geri kalanında her gün bol su içtiğinizden emin olmalısınız. Günde sekiz bardak saf su içmeyi hedefleyin. Güneş koruyucudan sonra, cildinizi mutlaka nemlendirin. Laktik asit gibi bazı asitler nemlendirici etkiler sağlayabilir. Veya hyaluronik asit içeren ürünler satın almalısınız. Tüm bu alışkanlıklar, cildinize elastikiyet kazandırır ve kırışıklıkları azaltır.

Kozmetik ürünleri satın alırken, akne eğilimli cildiniz varsa azaleik, salisilik, glikolik, laktik, mandelik asit içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Olgun cilde sahip olan kişiler glikolik, laktik, askorbik, ferulik asit içeren ürünleri satın almalıdır. Koyu lekeleri ve güneş lekeleri olan kişiler ise kojik, azelaik, glikolik, laktik, linoleik, askorbik, ferulik asit içerikli kozmetik ürünleri tercih etmelidir.

Eğer 40’lı veya 50’li yaşlarındaysanız, düzenli olarak dermatolog kontrollerine gitmelisiniz. Yağlı, baharatlı, tuzlu ve tatlı gıdalardan, stresten, hava kirliliğinden, aşırı alkol ve sigara tüketiminden uzak durmalısınız. Fazla seyahat etmek ve havasız ortamlarda uzun süre vakit geçirmek de kırışıklıkları arttıran faktörlerdir, unutmayın.

Bu yaşlarda, cilt önemli ölçüde kurur ve daha az sebum üretebilir. Bu da çevresel değişikliklere ve strese karşı cildin daha reaktif olacağı anlamına gelir.

Çoğu insan gerçekten bu dönemde hormonal değişimin vücudunda fiziksel bir etki yarattığını hissettiği zamandır. Kilo alımını veya sınırlı esnekliği fark edebilirsiniz. 50’leriniz de, kardiyovasküler hastalık riskiniz arttıkça diyet ve egzersiz alışkanlıklarınızı yeniden değerlendirme zamanı gelir. Antioksidan yiyecekleri beslenme düzeninize dahil edin ve cildinizi gül suyu gibi doğal ürünlerle tonikleyin. Doğal alın kırışıklığı için maske tariflerini düzenli olarak uygulayın. Ayrıca yoğun bir nemlendirici ve kırışıklık karşıtı krem de kullanabilirsiniz. Ayrıca kolajen üretiminizi artırmak için dermarolling yaptırmanızı tavsiye ederiz.

50’li ve 60’lı yaşlarındaysanız, cilt bakım rutininize özen göstermelisiniz. Dermatologunuzun tavsiyesi ile medikal bakım yöntemlerini deneyerek kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

alın kırışıklığı için masaj

Alın Kırışıklığı İçin Masaj Yöntemleri

Hayatınızın herhangi bir döneminde sporla ilgilendiyseniz muhtemelen ağrılı kasları gevşetmek için buzun kullanıldığını bilirsiniz. Buz, bölgeyi soğuk tutar böylece iltihabı azaltır ve kan akışını arttırır. Ama alnındaki kırışıklıkları tedavi etmekle bunun ne alakası var? Çok alakası var!

Alnınızın derisi bir kasın üzerine oturur. Evet, ince bir kastır ancak yine de bir kastır. Yüz mimikleri, güneşe maruz kalma ve yaşla birlikte alın kası zarar görebilir ve bozulabilir. Bu olduğunda, alnınızdaki kırışıklıklar oluşmaya başlayabilir. Ancak bir kas olduğu gerçeği aynı zamanda ağrılı omuz ve dizleri tedavi etmek için iyi olan aynı prensiplerin, alnı tedavi etmek için de iyi olabileceği anlamına gelir. Alın kasında daha fazla kan akışı olduğunda, üstündeki cilt mutlu, sağlıklı ve kırışıksız hale gelir.

Alın kırışıklıklarını tedavi etmek için buz kullanmaya başlamak için, plastik bir torbaya 12 tane buz küpü yerleştirin. Ardından buzla doldurulmuş torbayı alnınızda 10 dakika kadar tutun. Daha yoğun bir tedavi seçeneği için, bir buz küpünü doğrudan alnınıza 5 dakika sürmeyi deneyin. Bu, cildinize biraz nem eklemek için de harika bir yoldur. Rahatsızlık hissederseniz, derhal uygulamayı durdurun ve asla alnınızda 10 dakikadan fazla buz tutmayın.

Bunun dışında kırışıklıklar için hindistan cevizi yağı ile cildinize masaj yapabilirsiniz. Bu tedavi yöntemi iki çok güçlü kırışıklık mücadele aletini birleştirir: hindistancevizi yağı ve masaj. Masaj, alnınızdaki çizgileri ve kırışıklıkları kırmanın basit ama etkili bir yoludur. Orada toplanmış olabilecek yabancı maddeleri temizlemeye yardımcı olan kaslara ve cilde ekstra kan getirebilir. Ayrıca masaj, kasların gevşemesine ve uygun konumlarına dönmelerine yardımcı olur. Ayrıca kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

Tüm alın masajlarında hindistan cevizi yağı kullanmanızı öneririz. Hindistan cevizi yağı, hepsi bir araya getirilmiş, tamamen doğal bir antibakteriyel, antifungal ve nemlendiricidir. Ayrıca, oda sıcaklığında yarı katıdır ancak cildinizle temas ettiğinde hemen sıvılaşır.

Hem masajın hem de hindistan cevizi yağının avantajlarından yararlanmak için yaklaşık iki parmak ucuyla hindistan cevizi yağını alın ve alnınızın tamamına hafifçe sürün. Hafif baskı kullanarak, alnınıza küçük dairesel hareketlerle 10 dakika boyunca masaj yapın. Bu hareket, hindistan cevizi yağını cildinizin derinliklerine çeker ve alnınızın çoğu zaman gergin kaslarını gevşetir. Ekstra iyileşme için masaj bittikten sonra cildinizde hindistan cevizi yağını bırakabilirsiniz.

alın kırışıklıkları

Alın Kırışıklığı İçin Egzersiz Yöntemleri

Mevcut alın kırışıklıklarını yok etmek için egzersizleri kullanabilirsiniz. Bu egzersiz yöntemleri, kırışıklıkların ilerlemesini yavaşlatmanın doğal bir yolu olabilir.

Belirgin alın kırışıklıklarından kurtulmanıza yardımcı olacak yüz egzersizleriyle yerçekimi kuvvetini birleştirin. Ekipmanınız olarak bir yatak veya yatar koltuk kullanarak, vücudunuzun düz olması ve başınızın mobilya kenarından baş aşağı asılı durması için uzanın. Kaşlarınızı mümkün olduğu kadar yükseğe kaldırın, aynı zamanda gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın. Beş saniye bekledikten sonra rahatlayın. Bu egzersizi her gün beş set halinde yapın.

Alnınızdaki çizgileri azaltmak için komik suratlar yapın. Kaşlarınızı mümkün olduğunca aşağı indirin. Aynı zamanda, burnunuzu kırıştırmaya ve burun deliklerinizi açmaya çalışın. Bu egzersiz garip görünebilir ve ilk birkaç denemede başarılması zor olabilir. Bu hareket kombinasyonunun beş tekrarını yapın.

Alındaki Çizgiler İçin Krem

Alın çizgileri, kasları yukarı kaldırma hareketi yaptıkça yüzde kalan izlerdir. Bahsi geçen bu iz, ileri yaşlarda yüzde kalıcı hale gelmekte ve istenmeyen bir görünüme neden olmaktadır. Ancak bu izlerden kurtulmak için alındaki çizgiler için krem kullanılabilmekte ve botoks gibi estetik müdahalelere gerek kalmadan bu izler en aza indirilebilmektedir. 

Alında görülen çizgi ve kırışıklık görünümü için en ideal kremler, anti aging özelliği olan yaşlandırma karşıtı ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde mimik çizgilerinin kırışıklık görünümüne neden olması engellenebilmektedir. Bu kremler, düzenli olarak kullanılmalı ve uygulama yaparken kaşın hemen üstünden alın başlangıcına kadar germe hareketi yapılmalıdır. Bu sayede mimikler açılır ve istenen sonuç elde edilir.

kırışıklık maskesi nasıl yapılır

Alın Çizgilerine Zeytinyağı Nasıl Uygulanır?

Alın Çizgilerine Zeytinyağı; cildi yumuşak, esnek, sağlıklı ve kırışıksız tutmanın bir yolu olarak binlerce yıldan beri kullanılmaktadır. Uzun süredir kullanılıyor, çünkü çok etkili ve cildi güzelleştiriyor. Sadece eski bir kırışıklık ilacı olması, modası geçmiş olduğu anlamına gelmez. Özel bir serum dışında alnınızdaki kırışıklıklar için hala en iyi tedavilerden biridir. Alın kırışıklığı için maske olarak zeytinyağını kullanabilirsiniz.

Alın çizgilerine doğal çözüm, zeytinyağı çok etkilidir çünkü E vitamini, polifenoller, fitosteroller ve hidroksitirosol gibi dört güçlü antioksidan içerir. Bu antioksidanlar UV ışığına yani güneşe karşı korumak, serbest radikallerin zarar görmesini önlemek, nemlendirmek ve cildin pürüzsüzlüğünü sağlamak için birlikte çalışırlar. En iyi sonuçları elde etmek için, geceleri yatmadan önce alnınıza ince bir tabaka halinde sızma zeytinyağı sürmenizi öneririz. Yastık kılıfınızı lekeleyebilir, ancak yıkanabilir. Sarı görünümlü bir yastık kılıfı, parlak, genç görünümlü, kırışıksız bir alın için ödenmesi gereken çok küçük bir bedeldir!

Muz ve Yoğurtla Alın Kırışıklığı için Maske Tarifi

Muzlar, iyi bir nemlendiricide aradığınız aynı vitamin ve besinlerle doludur. Bu alın kırışıklığı için maskenin, bu kadar iyi etki etmesi normaldir. Bu tarifteki bal ise maskeye doğal nemlendirici özelliği kazandırır, antioksidanlar ve antimikrobiyaller sağlar. Yoğurt ise laktik asidi ile ölü cilt hücrelerini çözer ve gözenekleri sıkılaştırır. Sonuç olarak, alnınızdaki kırışıklıkları tedavi etmek ve kuru cildi gençleştirmek için güçlü bir maskedir.

Büyük bir kasede bir olgun muzu çatalla ezin. 4 tatlı kaşığı organik yoğurdu ve 2 tatlı kaşığı balı kaseye ekleyin. Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Alnınıza bu maskeyi kalın bir tabaka olarak uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve cildi yumuşak bir havluyla kurulayın. Alın kırışıklığı için bu maskeyi düzenli olarak kullanmalısınız.

İlave hidrasyon için, muz ve yoğurt maskesini kullandıktan sonra nemlendirici bir serum veya krem ​​uygulayın. Cildiniz gece boyu nemlendiriciyi daha iyi emebileceğinden, gece yatmadan önce bu maskeyi yapmak için en uygun zamandır. Haftada 1 defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

kaş arası kırışıklık

Kaş Arası Kırışıklık İçin Krem

Kaş arası kırışıklık, kaş çatma mimiği yaptıkça görülen ve zaman içerisinde yaşlılık izi olarak kalan bir izdir. Bu bağlamda kaş arasında görülen bu izin giderilmesini isteyen bireyler, kaş arası kırışıklık için krem araştırması yapmakta ve botoks uygulamasına gerek kalmadan bu kırışıklıktan kurtulmak istemektedir. 

Kaş arasında görülen mimik çizgisini en aza indirmek için mutlaka yaşlandırma karşıtı özelliği bulunan kremlerden faydalanmak gerekmektedir ayrıca bu kremi uygularken kırışıklık açma masajı da yapılmalıdır. Bu masaj, bir elin işaret ve orta parmağıyla yapılmakta ve kaş arası boşluğu açar gibi uygulanmaktadır. Düzenli anti aging krem kullanımı ve masaj uygulaması ile bu minik kırışıklıkları giderilebilmektedir. Kaş arası kırışıklık doğal çözüm için okumaya devam ediniz.

Kaş Arası Kırışıklığa Bitkisel Çözüm

Kaş arası kırışıklığı ve alın kırışıklığı için maskeler gibi farklı bitkisel uygulamalar yapabilirsiniz. Kaş arası ve alın bölgesine yumurta akı sürebilirsiniz. Çünkü yumurta akı, ciltte doğal botoks etkisi yaratır ve cildi gergin hale getirir.

Bal, limon suyu, yoğurt ve E vitaminini karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayın ve 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Cildiniz hem vitaminle beslenecek, hem limon suyu ile aydınlanacak, hem de bal doğal olarak cildi nemlendirirken yoğurt ise çizgileri yok edecektir.

Her gece, yatmadan önce, birkaç damla tatlı badem yağını kaş arası ve alın bölgesine sürün. Daha sonra kaşlarınızı 5 dakika boyunca çatın. Bu uygulama ince çizgileri yok edecektir.

Günde iki kez, bir yemek kaşığı keten tohumu yağı içerek cildinizi yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı koruyabilirsiniz. Çünkü keten tohumu yağı doğal bir anti-aging’dir.

Olgun bir avakadoyu soyun ve çekirdeğini çıkarın. Daha sonra birkaç parçaya bölün ve blendırda püre haline gelene kadar çekin. Bu avokado püresi maskesini cildinize kalın bir tabaka halinde uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve cildi yumuşak bir havluyla kurulayın. Daha sonra günlük olarak kullandığınız nemlendiriciyi cildinize uygulayabilirsiniz. Kaş ve alın kırışıklığı için maske tariflerini düzenli olarak uygulamalısınız. Çünkü unutmayın ki, alın kırışıklığı için maskeler sürekli kullanınca etkisini gösterir.

Bu yazımızda sizlere alındaki çizgiler için bitkisel çözüm, alın kırışıklığı için maske, alın kırışıklıkları için krem, kaş arası kırışıklık için krem, alın kırışıklığı için masaj gibi oldukça işe yarayan yöntemleri paylaştık Yorumlarınızı ve varsa sorularınızı yorumlar kısmında belirtebilirsiniz..

Alın Kırışıklığı, alın çizgileri ve kaş arası kırışıklık İçin Maske Tarifleri yazımızı beğendiyseniz, Nivea Cilt Bakım Ürünleri Serisi ni incelediğimiz yazıyı da okumanızı öneririz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.