İlkbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?

MEVSİMLER DEĞİŞTİKÇE CİLT BAKIM RUTİNLERİNİZ DE DEĞİŞİR. İKLİM DEĞİŞTİKÇE CİLDİMİZİN İHTİYAÇLARI DA DEĞİŞİR. CİLDİMİZİN YAZ AYLARINDA DAHA HASSAS VE ALERJİK OLDUĞU DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE, ÖZELLİKLE CİLT BAKIMINA İHTİYACIMIZ OLDUĞUNU ANLAYABİLİRİZ. SOĞUK KIŞ AYLARINDA, CİLDE UYGULANAN KİMYASAL KABUKLARI VE DİĞER AGRESİF PROSEDÜRLERİ DAHA HAFİF OLANLARLA DEĞİŞTİRMENİN ZAMANI GELDİ.

19.07.2020
421
İlkbaharda cilt bakımı nasıl yapılır?
Modelistlik Kursu

İlkbaharda cilt bakımı nasıl yapılır? Cildimiz özellikle ilkbahar mevsiminde daha fazla yağ “üretmeye” başlar. Kullandığımız birçok krem de ​​cildin yağ dengesini bozarak sivilceye neden olabilir. Kıştan sonra cilt yorgun, soluk ve susuz görünebilir. Kışın cilt daha fazla kurur, çünkü yüz vücudun en savunmasız kısmıdır. Kış rüzgarı özellikle yüz için tehlikelidir, cildi kurutur ve daha hassas hale getirir. Sonuç olarak, cilt daha hassas hale gelir ve soyulur.

Bahar ayları insan derisi için en zor mevsimdir. Vitamin eksiklikleri, olumsuz hava koşulları ve diğer birçok faktör de cildimizi etkiler. Yorgun cildimizin beslenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle, baharın başlamasıyla, cilde özel dikkat etmek önemlidir.

Cildinizin güneşe hazır olup olmadığını bilmeniz gerekir. Her kadın doğal güzelliğe ve temiz bir cilde sahip olmak ister. Bahar aynı zamanda bir canlanma ve dinlenme mevsimi. Cildin temiz havada iyi nefes almasını sağlamak için basit ve hafif bir makyaj uygulanması tavsiye edilir. Cilt problemlerini gizlemeye ek olarak, makyaj daha ciddi sorunlara yol açabilir ve yıllarca sürebilir. Ayrıca güneş ışığının cilt üzerindeki etkisine bağlı olarak pigmentasyonda bir artış vardır. Bu, kadınların cilt problemlerinin ortaya çıktığı ve bu sorunlara karşı savaştığı bir bölümdür.

İlkbaharda cilt bakımı

İlkbaharda cilt bakımı yaparken cilt esas olarak ultraviyole ışınlarından korunmalıdır. Ultraviyole ışınları ciltte hücre yenilenme sürecini yavaşlatır, cildin kornea kalınlaşır ve cilt düzensiz, soluk, kırışıklıklar ve pigment lekeleri ortaya çıkar. Özellikle güneş ışığına duyarlı cilt ultraviyole ışınlarından korunmalıdır. Açık tenli kadınlar ilkbaharda cilt bakımı yaparken daha dikkatli olmalıdır. Çünkü, koyu tenli kadınların aksine, açık tenli kadınların ciltlerinde daha az koruyucu faktör vardır. Ancak tüm kadınlar ultraviyole ışınlarından korunmalıdır. Ultraviyole ışınlarının sadece cildi lekelemekle kalmayıp aynı zamanda çeşitli cilt lezyonlarına da neden olduğuna dikkat edilmelidir. Bu nedenle, evden çıkarken güneş kremi kullanılmalıdır.

Güneş koruyucu faktörleri mevsime ve cilde bağlı olarak seçilmelidir. Sonbahar ve kış aylarında düşük faktörlü kremlerin, diğer mevsimlerde yüksek faktörlü kremlerin kullanılması tavsiye edilir. Lekelere eğilimli olanlar, yüzlerine de yüksek faktörlü kremler uygulamalıdır. Açık tenli olanlar da daha yüksek faktörlü kremler kullanmalıdır.

Yüz bakımı da yaşa ve cilt tipine bağlı olarak değişir. Yağlı cilt temiz tutulmalı ve hafifçe soyulmalıdır ve doktorun reçetesi ile cildin nem dengesini artıran donanım prosedürlerinin kullanılması önerilir. Cilt ne kadar tazelenirse, o kadar güzel ve genç hale gelir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Genel olarak, kozmetikte cilt problemine uygun tedavi ve bakım prosedürleri de bireysel bir yaklaşım gerektirir. Günlük yaşamımızdaki stresin sinir sistemi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Cildin güzelliği doğrudan iç organlarla ilişkili olduğundan, sinirlerde ve ciltte çeşitli sorunlara yol açar. Normal uyku, stressiz yaşam, doğru beslenme de cildimizi güzel tutar. Bazı akne kopmaları dahili bir sorundur. Bu nedenle, sorunu içeriden çözmek gerekir.

Sevgili bayanlar, el ve yüz bakımına dikkat edilmediğine dikkat edilmelidir. Deterjanlar ve sabun kullanırken eldiven giyilmelidir. Özel el maskeleri ve fırçaları da kullanılmalıdır. Soğuk ve sıcaktan korumak için eller için nemlendirici prosedürler de kullanmalıyız. El ayrıca en az yüz kadar bakım gerektirir ve yüze göre daha fazla aşınmaya eğilimlidir.

İlkbaharda cilt bakımı nasıl yapılır? adlı yazımızın faydalı olacağını umuyoruz. Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, Etat Pur Cilt Bakımı Ürünleriyle Güzelliğinizi Bir Adım Öteye Taşıyın başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Cilt bakımı ile alakalı Cilt bakımı nasıl yapılır? adlı videoya da bakabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
Bilginin gücüne inanan, sosyal içerik üreticisi. Eğitim, Teknoloji, Bilim ve Mekan Değerlendirmeleri konusunda içerik üretiyorum. 20+ yıllık teknoloji geçmişimin bana kazandırdığı bütün deneyimi, sizleri bilgilendirmek ve bilgi ile eğlendirmek üzere sizlerle Sosyola'da paylaşacağım. Takip edin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.