Hivda Zizan Alp Kimdir? Hivda Zizan Alp Biyografisi

03.02.2022
296
Hivda Zizan Alp Kimdir? Hivda Zizan Alp Biyografisi
Modelistlik Kursu

Sefirin kızı dizisi ile ekranlarda gördüğümüz Hivda Zizan Alp kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, yer aldığı yapımlar konulu yazımız ile merak edilen tüm soruları cevaplıyoruz.

Hivda Zizan Alp kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Hivda Zizan Alp kimdir, aslen nereli, hangi dizilerde oynadı, boy ve kilosu kaç ve hangi burç, sevgilisi var mı? Zizan kelime ne anlama gelmektedir gibi sorularınıza cevap olarak bu yazımızı paylaşıyoruz.

Hivda Zizan Alp Kimdir?

Hivda Zizan Alp, 1993 yılında 9 Kasım tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hivda Zizan’ın boyu 1.63 kilosu 50 dir. Hivda isminin anlamı Kökeni Kürtçe olan ay doğdu anlamına geliyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nü okuyarak yükseköğretim eğitimi tamamlamıştır. Hivda Zizan Alp sonrasında eğitimine Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü ile devam etmiş ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Sonrasında sanat hayatına 2012 yılında ‘Küskün Müzikal’ Emek Sahnesi‘nde Orkestra Şefi ve Kemancı olarak adım attı. 2013’te oyunculuk hayatına ‘Kaçak’ dizisinde bölüm oyuncusu olarak başlamıştır. 2014 yılında Yeşil Deniz dizisindeki ‘Arife’ rolü ile önemli bir çıkış yapmıştır.

2015 yılında ‘Mordkommision İstanbul’ filminde beyaz perde de rol almıştır. Müzik, tiyatro ve dizi film çeşitli yapımlarda başarılar sergileyerek çalışmalarına devam etti. 2017 yılında Fi isimli başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven ve Mehmet Günsür gibi önemli isimlerin yer aldığı internet dizisinde “Ada” karakterine can vermiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Hivda Zizan Alp birçok kurumsal markanın reklam yüzü olarak ekranlarda karşımıza çıkmıştır. Bunların yanında pek çok tiyatro sahnesinde rol aldı ve müzikallere imza attı.

Şimdilerde Star Tv’nin sevilen yapımlarından biri olan Sefirin Kızı dizisi ile ekranlara gelmektedir. Sefirin kızı dizisinde Elvan karakterine can vermektedir. Elvan dizide dikkat çeken karakterlerden biridir. Dobralığı ile nam salmıştır.

Hivda Zizan Alp 

Hivda Zizan Alp

Gerçek Adı Hivda Zizan Alp
Doğum Tarihi: 9 Kasım 1993
Burcu: Akrep
Doğum Yeri: İstanbul
Mezun Olduğu Okul: Mimar Sinan Üniversitesi
Son Oynadığı Dizi: Camdaki Kız

Hivda Zizan Alp Babası Nereli

Sempatik karakteri ve başarılı oyunculuğu ile bir hayli sevilen Hivda Zizan Alp, hakkında en çok sorulan soru ise ailesi oldu. Başarılı oyuncunun babasının aslen nereli olduğu merak edilmiş olsa da babasının mühendis olduğu bilgisi dışında herhangi bir bilgiye ne yazık ki sahip değiliz.

Hivda Zizan Alp Evli Mi

2019 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan Sefirin Kızı dizisi ne Elvan karakteriyle dahil olan profesyonel sanatçı Hivda Zizan Alp, sosyal medyada da geniş kitleler tarafından takip edilmektedir. Başarılı oyuncunun özel hayatı merak edilmiş olsa da evli olup olmadığını yazık ki bilinmiyor.

Hivda Zizan Alp Hamile Mi

Sefirin Kızı dizisinde hayat verdiği Elvan karakteri ile bir hayli sevilen Hivda Zizan Alp, hakkında evli olup olmadığı sıklıkla sorulmuş bunun yanı sıra hakkında hamile iddiaları da yayılmıştır. Başarılı oyuncunun evli olup olmadığı bilinmemektedir. Hamilelik iddiaları içinde herhangi bir açıklamada bulunmamıştır.

Hivda Zizan Alp Estetiksiz Hali

Dobra karakteri ve sempatik tavırları ile sevilen Hivda Zizan Alp, güzelliği ile de merak edilen isimlerden birisi oldu. Başarılı oyuncu hakkında her ne kadar estetik yaptırdı iddiaları yer almış olsa da kendisi bu konu hakkında bir açıklamada bulunmamıştır.

Hivda Zizan Alp oynadığı reklamlar

 • 2017 – Klorane
 • 2016 – Letgo
 • 2016 – Turkcell – Anneler Günü / Viral
 • 2015 – Kfc

Hivda Zizan Alp tiyatro oyunları

 • 2017 – Balat Monologlar Müzesi – Galata Perform
 • 2014 – V.Frank -Tiyatro Adam
 • 2012 – Küskün Müzikal – Emek Sahnesi / Orkestra Şefi-Kemancı

Hivda Zizan Alp dizi ve filmleri

 • Sefirin Kızı (Elvan) TV Dizisi 2019
 • Fi (Ada) TV Dizisi 2017
 • Mordkommision İstanbul TV Dizisi 2015
 • Yeşil Deniz (Arife) TV Dizisi 2014
 • Kaçak TV Dizisi 2013
 • Kanal D Camdaki Kız 2023

Sefirin kızı reytinglerde iyi bir puan tuttururken oyuncu kadrosunda yer alan Hivda Zizan Alp kimdir sorusunun cevabını da böylece sizlere vermiş olduk. Daha fazla Hivda Zizan Alp biyografisi gibi yazılar için Sosyola’yı takipte kalın.

İlginizi çekebilir: Engin Akyürek Kimdir? 

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.