Reklamlar
Oyuncular

Hivda Zizan Alp Kimdir? Hivda Zizan Alp Biyografisi

Hivda Zizan Alp, 1993 yılında 9 Kasım tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hivda Zizan’ın boyu 1.63 kilosu 50dir. Hivda isminin anlamı Kökeni Kürtçe olan ay doğdu anlamına geliyor.

Reklamlar

Sefirin kızı dizisi ile ekranlarda gördüğümüz Hivda Zizan Alp kimdir konulu yazımız ile merak edilen tüm soruları cevaplıyoruz.

Hivda Zizan Alp kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Hivda Zizan Alp kimdir, aslen nereli, hangi dizilerde oynadı, boy ve kilosu kaç ve hangi burç, sevgilisi var mı? Zizan kelime ne anlama gelmektedir gibi sorularınıza cevap olarak bu yazımızı paylaşıyoruz.

Hivda Zizan Alp Kimdir?

Hivda Zizan Alp, 1993 yılında 9 Kasım tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Hivda Zizan’ın boyu 1.63 kilosu 50dir. Hivda isminin anlamı Kökeni Kürtçe olan ay doğdu anlamına geliyor.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü’nü okuyarak yükseköğretim eğitimi tamamlamıştır. Hivda Zizan Alp sonrasında eğitimine Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü ile devam etmiş ve eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Reklamlar

Sonrasında sanat hayatına 2012 yılında ‘Küskün Müzikal’ Emek Sahnesi‘nde Orkestra Şefi ve Kemancı olarak adım attı. 2013’te oyunculuk hayatına ‘Kaçak’ dizisinde bölüm oyuncusu olarak başlamıştır. 2014 yılında Yeşil Deniz dizisindeki ‘Arife’ rolü ile önemli bir çıkış yapmıştır.

2015 yılında ‘Mordkommision İstanbul’ filminde beyaz perde de rol almıştır. Müzik, tiyatro ve dizi film çeşitli yapımlarda başarılar sergileyerek çalışmalarına devam etti. 2017 yılında Fi isimli başrollerini Serenay Sarıkaya, Ozan Güven ve Mehmet Günsür gibi önemli isimlerin yer aldığı internet dizisinde “Ada” karakterine can vermiştir.

Hivda Zizan Alp birçok kurumsal markanın reklam yüzü olarak ekranlarda karşımıza çıkmıştır. Bunların yanında pek çok tiyatro sahnesinde rol aldı ve müzikallere imza attı.

Şimdilerde Star Tv’nin sevilen yapımlarından biri olan Sefirin Kızı dizisi ile ekranlara gelmektedir. Sefirin kızı dizisinde Elvan karakterine can vermektedir. Elvan dizide dikkat çeken karakterlerden biridir. Dobralığı ile nam salmıştır.

Reklamlar

Hivda Zizan Alp oynadığı reklamlar

 • 2017 – Klorane
 • 2016 – Letgo
 • 2016 – Turkcell – Anneler Günü / Viral
 • 2015 – Kfc

Hivda Zizan Alp tiyatro oyunları

 • 2017 – Balat Monologlar Müzesi – Galata Perform
 • 2014 – V.Frank -Tiyatro Adam
 • 2012 – Küskün Müzikal – Emek Sahnesi / Orkestra Şefi-Kemancı

Hivda Zizan Alp dizi ve filmleri

 • Sefirin Kızı (Elvan) TV Dizisi 2019
 • Fi (Ada) TV Dizisi 2017
 • Mordkommision İstanbul TV Dizisi 2015
 • Yeşil Deniz (Arife) TV Dizisi 2014
 • Kaçak TV Dizisi 2013

Sefirin kızı reytinglerde iyi bir puan tuttururken oyuncu kadrosunda yer alan Hivda Zizan Alp kimdir sorusunun cevabını da böylece sizlere vermiş olduk. Daha fazla Hivda Zizan Alp biyografisi gibi yazılar için Sosyola’yı takipte kalın.

Reklamlar

İlknur Gülhan

İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu